استرالیا

معرفی دانشگاه های استرالیا

معرفی دانشگاه های استرالیا

استرالیا با داشتن 38 دانشگاه دولتی و 2 دانشگاه خصوصی بسیار معتبر در سطح بین المللی، یکی از کشورهایی است که سالیانه افراد زیادی از سراسر دنیا برای پذیرش و تحصیل در آن درخواست می دهند. 8 دانشگاه بزرگ و اصلی استرالیا در میان 20 دانشگاه معتبر در سطح بین المللی قرار دارند و 32 دانشگاه باقی مانده در لیست 400 دانشگاه برتر جهانی قرار گرفته اند. در ادامه شما را با تعدادی از معروف ترین دانشگاه های استرالیا آشنا می کنیم.

معرفی دانشگاه های استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور است که در سال 1946 به عنوان موسسه تحقیقاتی برای دانشجویان ارشد تاسیس شد. این دانشگاه به مرور تعداد دانشکده های خود را به تعداد 7 و در مقاطع مختلف گسترش داد. تاکنون دانش آموختگان این دانشگاه توانسته اند در رشته های مختلف 6 جایزه نوبل را از آن خود کنند. دانشگاه ملی استرالیا اولین و معتبرترین دانشگاه استرالیا است که در رده 22 جهان قرار دارد.

دانشگاه-ملی-استرالیا

دانشگاه سیدنی

از دیگر معتبرترین دانشگاه های کشور استرالیا می توان به دانشگاه سیدنی اشاره کرد که سومین دانشگاه برتر در استرالیا و 46 مین دانشگاه برتر بین المللی قرار دارد. این دانشگاه دارای 16 دانشکده مختلف فنی، کشاورزی، حقوق، دارو سازی و غیره است که دانشجویان در مقاطع مختلف کارشناسی تا دکتری در آن مشغول به تحصیل هستند. جالب است بدانید دانش آموختگان این دانشگاه تا کنون موفق به دریافت 5 جایزه نوبل شده اند.

 
دانشگاه-سیدنی

دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن از دیگر قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور است که سابقه تاسیس آن به 1853 برمی گردد. این دانشگاه دومین دانشگاه استرالیا از لحاظ قدمت و سطح علمی است و در رتبه جهانی نیز در جایگاه 42 قرار گرفته است. سطح عالی امکانات علمی و رفاهی در این مجموعه آموزشی باعث شده است که سالیانه افراد زیادی از سراسر جهان اقدام به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا کنند.

 
دانشگاه-ملبورن

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش با داشتن حدود 60 هزار دانشجو از بیش از 170 کشور جهان و 12 پردیس دانشگاهی بزرگ ترین دانشگاه استرالیا به شمار می رود. دانشگاه موناش شاید یکی از کم سابقه ترین دانشگاه های کشور استرالیا باشد اما در زمان کوتاه فعالیت خود توانسته است جز 8 دانشگاه برتر استرالیا قرار بگیرد. دانشگاه موناش 8 دانشکده مختلف و رشته های متنوع فنی، پزشکی، حقوق و غیره دارد و بسیاری از دانشکده های آن مانند پزشکی و اقتصاد چندین سال به عنوان برترین دانشکده های استرالیا انتخاب شده اند.

 
دانشگاه-موناش

دانشگاه آدلاید

دانشگاه آدلاید سومین دانشگاه استرالیا از لحاظ قدمت است که سطح علمی بالای آن باعث شده است هر ساله جز برترین دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد. نکته جالب توجه در مورد این دانشگاه آن است که دانشگاه آدلاید اولین دانشگاه در استرالیا و دومین دانشگاه در عرصه بین المللی بوده است که زنان را برای تحصیل در دانشگاه پذیرش کرده است. این دانشگاه در رتبه بندی های مختلف بین المللی همیشه بین 100 تا 200 برتر جهان قرار دارد و حدود 7 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های آن مشغول به تحصیل هستند.

 
دانشگاه-ادلاید

دانشگاه وایکاتو

دانشگاه وایکاتو از دیگر دانشگاه های این کشوراست که سالیانه افراد زیادی را از سراسر جهان برای تحصیل در رشته های مختلف پذیرش می کند. این دانشگاه در سال 1964 تاسیس شده است و طی سال ها فعالیت توانسته است به نهمین دانشگاه معتبر در استرالیا تبدیل شود. این دانشگاه بیش از 14 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی تا فوق دکترا داشته و در رتبه بندی جهانی QS در جایگاه هشتم قرار دارد.

 
دانشگاه-وایکاتو

دانشگاه نیوسوث ولز

دانشگاه نیوسوث ولز از دیگر دانشگاه های این کشور است که جز 8 دانشگاه برتر استرالیایی نیز قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1949 تاسیس و دارای 8 دانشکده مختلف است. دانشگاه نیوسوث ولز چهارمین دانشگاه برتر استرالیا و 45 مین دانشگاه جهان از لحاظ رتبه QS می باشد. 

این دانشگاه دارای 9 دانشکده مختلف مهندسی، هنر، علوم پزشکی، حقوق و غیره است.

 
دانشگاه-نیوساوس ولز

دانشگاه کوئیزلند

دانشگاه کوئیز لند یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های کشور  استرالیا است که رتبه سوم از نظر پژوهش های علمی را در میان دانشگاه هایاین کشور دارد. این دانشگاه در سال 1909 تاسیس شده است و یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن توجه به اصول آکادمیک و اصول عملی و اجرایی است. این دانشگاه پنجمین دانشگاه برتر استرالیا است که در جایگاه 51 جهانی قرار دارد.

 
دانشگاه-کوئینزلند

سایر دانشگاه های استرالیا

از دیگر دانشگاه ها می توان به دانشگاه های باند، چالرز استورت، کورتین، دیکن، مک کواری، مانش، مرداک، فلیندرز و … اشاره کرد.

در صورتی که قصد تحصیل در استرالیا را دارید حتما از مشاوره مهاجرت تحصیلی دریافت کنید. مشاوران ما بهترین پیشنهادات متناسب با شرایط شما را ارائه خواهند داد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *