اسپانیا

معرفی دانشگاه های اسپانیا

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا گزینه ای است که هزاران دانشجوی خارجی و بین المللی هر ساله آن را انتخاب می کنند. در بسیاری از کالج ها و دانشگاه های در اسپانیا، به ویژه در دانشگاه های مادرید و بارسلونا، به شما به عنوان یک دانشجوی خارجی، امکان تحصیل تا مقاطع بالاتر و حتی دکتری در تحصیلات عالی داده می شود.

در اسپانیا، شما باید مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری را در دوره هایی که دانشگاه ها به شما ارائه می دهند، اخذ کنید. این کاملا به شما و شرایط تحصیلی شما بستگی دارد. الزاماتی وجود دارد که شما باید برای حضور در دانشگاه های اسپانیا زمانی که دانشجوی خارجی هستید، بپذیرید و رعایت کنید. از جمله این الزامات، موارد مربوط به پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا و همچنین قوانین و آیین نامه های داخلی خاص دانشگاه های اسپانیایی است.

در این مطلب قصد داریم تا با شما، نگاهی به بعضی از دانشگاه های اسپانیا بیندازیم و درباره دوره های آن ها برای دانشجویان خارجی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

 

تحصیل در دانشگاه های اسپانیا

1. دانشگاه آلفونسو ال سابیو Alfonso C El Sabio University:

این دانشگاه در مادرید واقع شده است. این دانشگاه دوره های گسترده ای در رشته های مختلف شامل کسب و کار و مدیریت هتل، مهندسی کامپیوتر، دندانپزشکی و … ارائه می دهد. تحصیل در این دانشگاه از نظر مالی کاملا مقرون به صرفه است و شما می توانید با هزینه مناسب در این دانشگاه معتبر برای شرکت در دوره ها و اخذ مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد، تحصیل کنید. ضمن اینکه در این دانشگاه درخواست کمک مالی نیز بررسی و در موارد لازم پذیرفته می شود.

2. دانشگاه کامیلو خوزه سیلا Camilo José Cela:

این دانشگاه در Villanueva de la Cañada واقع شده است و یکی از محبوب ترین دانشگاه های اسپانیایی محسوب می شود. برخی از دوره های ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از: تبلیغات، روابط عمومی، معماری، مطالعات ارتباطی، طراحی، جرم شناسی و بسیاری دیگر. هزینه تحصیل در این دانشگاه بین 16 تا 40 یورو در هر ترم بسته به دوره خاصی که شما علاقه مند به تحصیل در آن هستید، محاسبه می شود. در این دانشگاه نیز درخواست کمک مالی با شرایط آن پذیرفته می شود.

3. Carlos III University of Madrid:

این دانشگاه در شهر مادرید پایتخت اسپانیا واقع شده است و یکی دیگر از دانشگاه های محبوب در کل اسپانیا است. دوره های زیادی در این دانشگاه وجود دارد که همه آنها در به زبان اسپانیایی تدریس می شوند. برخی از دوره هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: مهندسی هوا فضا، تجارت، ارتباطات، مهندسی کامپیوتر، مکانیک صنعتی، گردشگری، حقوق و غیره.

4. دانشگاه کاتولیک سن آنتونیو Catholic University of San Antonio:

این دانشگاه نیز در مادرید واقع شده و یکی از شلوغ ترین دانشگاه های اسپانیا است. بسیاری از دانشجویان خارجی و بین المللی این مرکز را به عنوان دانشگاه خود انتخاب می کنند. دوره های زیادی در این کالج وجود دارد که هرکدام با تمرکز بر شیوه زندگی کاتولیک و رهبری آن، تمرکز دارند و بر اساس باورها و قوانین این مذهب ارائه می شوند. البته تمامی دوره های این دانشگاه دارای زمینه مذهبی کاتولیک ها نیست و برخی از این دوره ها بدون ارتباط با مذهب تدریس می شوند. دوره هایی که در این دانشگاه خاص برای تحصیل شما وجود دارد، هم در دوره کارشناسی و هم دوره کارشناسی ارشد قابل تحصیل هستند. دوره های معروف این دانشگاه عبارتند از: تغذیه بالینی، تبلیغات، قانون کسب و کار، آموزش ابتدایی کودک، جرم شناسی، آموزش، روانشناسی، درمان شغلی و …

دانشگاه کاردنال هررا Cardenal Herrera University: این دانشگاه در شهر والنسیا واقع شده است. دانشگاه Cardenal Herrera یکی دیگر از دانشگاه های برتر واقع در اسپانیا است. دوره های این مرکز دارای هزینه های متفاوت هستند که همچنان توسط دولت اسپانیا تنظیم شده اند. کمک مالی در این دانشگاه خاص پذیرفته نمی شود. با این وجود، در این دانشگاه  هر دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، و همچنین برای بعضی از رشته ها، دوره دکتری ارائه می شود. رشته های موجود در این دانشگاه شامل آموزش و پرورش کودک، طرح های کسب و کار و قوانین آن، فناوری اطلاعات کامپیوتر، طراحی داخلی، بهداشت و تناسب اندام و… می شود. این دانشگاه با توجه به انعطاف و البته نحوه پذیرش دانشجویان خارجی، یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل در اسپانیا است.

در صورت نیاز به مشاوره مهاجرت در زمینه های مختلف مهاجرتی با کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در تماس باشید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *