انگلستان

معرفی دانشگاه های انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای مقصد دانشجویان خارجی و بین المللی برای تحصیل است. سطح علمی بسیار بالای دانشگاه های انگلستان باعث شده است تا متقاضیان زیادی در طول زمان برای تحصیل در این کشور در سراسر جهان وجود داشته باشد. در این مطلب می خواهیم چند دانشگاه برتر انگلستان را به شما معرفی کنیم.

مقیاس و معیار این برتری ها جداول امتیازی و رتبه بندی هستند که به صورت یک لیگ به وسیله یک مرجع مستقل اعلام می شود. در این جداول امتیازات بر اساس شاخص هایی همچون میزان رضایت دانشجو، نگرش فارغ التحصیلان، سطح تحقیقات و پژوهش دانشگاه و نسبت میزان تعداد دانشجویان به تعداد کارکنان هر دانشگاه تعیین می شود. برای معرفی تعدادی از برترین دانشگاه های انگلستان می توانید با ما در ادامه مقاله همراه باشید.

برترین دانشگاه های انگلستان

1. دانشگاه کالج لندن University College London

در سال 2018 دانشگاه کالج لندن (UCL)، جایگاه دهم رتبه بندی مجموع دانشگاه های انگلستان را به خود اختصاص داد. بالاترین نسبت دانشجویان و کارکنان در انگلستان و نیز سومین دانشگاه به طور مشترک با دانشگاهی دیگر، از نظر افتخارات دانشجویان در رتبه بندی است.

UCL دارای وجهه و نام خوبی در زمینه تحقیقات است که این دانشگاه را در میان 10 دانشگاه برتر از نظر کیفیت تحقیق و همچنین 5 دانشگاه برتر از نظر تعداد تحقیقات قرار می دهد. تحقیقاتی شامل فعالیت های اساسی برای تغییر درک در آلزایمر از معروف ترین تحقیقات این دانشگاه است.

2. دانشگاه وارویک University of Warwick

جایگاه نهم مجموع در رتبه بندی کلی دانشگاه های انگلستان نشان می دهد که این دانشگاه یکی از معتبر ترین موسسات آموزشی انگلستان است. دارا بودن 19 رتبه زیر 10، در شاخص های مختلف جدول امتیاز دهی، به خوبی نشان دهنده این امر است.

وارویک یکی از ده دانشگاه برتر برای کیفیت تحقیقات است. در سال 2009 محققان این دانشگاه یک ماشین مسابقه ای پایدار را با استفاده از فیبرهای گیاهی در بدنه خودرو طراحی کردند؛ این خودرو توسط سوخت بیو دیزل تولید شده از چربی شکلات و و باقی مانده شراب تجاری، به حداکثر سرعت 135 مایل بر ساعت رسید.

3. دانشگاه لنکستر Lancaster University

دانشگاه لنکستر یکی از برجسته ترین دانشگاه ها در زمینه های نگرش دانشجویان فارغ التحصیل و رضایت دانشجویان است. نمرات این دانشگاه در زمینه های مختلف رشد و بهبود مناسبی داشته است اما در دو معیار مذکور بسیار برجسته است.

حضور پردیس و اتحادیه دانشجویان این دانشگاه در نزدیکی یک دریاچه، نمای بسیار زیبایی به این دانشگاه داده است. همچنین لنکستر به عنوان یکی از برترین دانشگاه های انگلستان زمینه را برای آموزش دانشجویان خود در دوره های مختلف مهارت آموزی برای پیدا کردن کار حتی در خارج از انگلیس فراهم کرده است. به همین دلیل است که دانشجویان این دانشگاه با رزومه قوی برای ورود به بازار کار و اعتماد به نفس بالا فارغ التحصیل می شوند.

4. دانشگاه لافبورو Loughborough University

لافبورو در سال 2018 رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در حال حاضر در رتبه پنجم برای معیار رضایت دانشجویان قرار دارد.

لافبورو همچنین در رتبه دهم برای خدمات ورزشی و درمانی است. این دانشگاه به خاطر توانایی های ورزشی آن در انگلستان کاملا شناخته شده است.

5. دانشگاه دورهام Durham University

در جایگاه ششم، دورهام، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان پس از آکسفورد و کمبریج قرار دارد. همچنین در سال 2018 این دانشگاه در جدول لیگ برای معیار افتخارت و عناوین کسب شده فارغ التحصیلان، در مکان سوم مشترک قرار دارد. دورهام دارای 31 معیار در با رتبه زیر 10 در دانشگاه های انگلیس است.

قلعه دورام که محل تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه است، یکی از قدیمی ترین ساختمان های دانشگاهی در جهان است. دانش آموزان لیسانس می توانند در یکی از میراث های جهانی یونسکو در قلعه دورهام تحصیل کنند.

6. دانشگاه سنت اندروز University of St Andrews

پنجمین دانشگاه برتر در رتبه بندی لیگ در معیار کلی، دانشگاه سنت اندورز است. رتبه این دانشگاه در معیار میزان رضایت دانشجویان بسیار بالا است و بیش از 90 درصد از دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه معمولا موفق به کسب جایزه های معتبر می شوند.

لباس مجلسی قرمز که به عنوان نماد بین المللی دانشگاه سنت اندروز شناخته می شود، برای اولین بار در سال 1672 برای تشخیص دانشجویان از مردم عادی معرفی شد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *