معرفی دانشگاه های ایتالیا

معرفی دانشگاه های ایتالیا

گنجینه های تاریخی ایتالیا، پاستا ها و ماکارونی های مخصوص تنها بخشی از جاذبه های فرهنگی و گردشگری ای کشور هستند. از مناطق دولومایتس در شمال تا دریای مدیترانه در جنوب ایتالیا دارای اقلیم و مناطق بسیار زیبا و متنوعی است. تحصیل در دانشگاه های ایتالیا اما بدون توجه به جاذبه های گردشگری و تاریخی و غذاهای ناب این کشور، دارای جنبه های مختلف تعامل اجتماعی و فرهنگی در برخورد با مردم خونگرم اما کمی تنبل ایتالیا است.

تاریخ و زمینه فرهنگی این کشور به دوران باستان باز می گردد. دانشجویان تاریخ و فرهنگ این کشور از کوچه و خیابان های شهر باستانی رم به عنوان مکان های تاریخی بازدید می کنند. برای بسیاری، رم هنوز همان شهر ابدی و مرکز امپراطوری روم کبیر که  قدمت آن به حدود 2000 سال پیش بر می گردد؛ است.

امپراطوری که از بریتانیای کنونی تا خاورمیانه و سوریه گسترش یافت. در دوران اوج این امپراطوری نیز مصر، بیشتر شمال آفریقا و تقریبا تمام قاره اروپا را جزو مساحت این امپراطوری بودند. با توجه به این پیشینه تاریخی و جذابیت های طبیعی، تحصیل در دانشگاه های ایتالیا قطعا یک انتخاب جذاب خواهد بود. در این مقاله می خواهیم راجع به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا و اطلاعات کامل و مفیدی در اختیار شما قرار دهیم؛ با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

توضیحاتی درباره برترین دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا

جای تعجب نیست که بسیاری از دانشجویان خارجی و بین المللی در ایتالیا احساسی دقیقا مشابه با کشور و خانه خود دارند. یکی از معروف ترین ها، دانشگاه بولونیا است که از سال 1088 تا کنون دانشجویان خارجی و بین المللی را می پذیرد. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه جهان است. دانشگاه بولونیا هم چنان یک مرکز بزرگ در پیشروی نوآوری دانشگاهی در قرن بیست و یکم باقی مانده است. پروژه دانشگاه بولونیا از زمان آغاز در این شهر، مجموعه ای از استانداردهای مشخص و بالا را در آموزش عالی در سراسر مناطق آموزش عالی اروپا (EHEA) ایجاد کرده است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

دانشگاه رم

دانشگاه رم

دانشگاه های ایتالیایی همواره به میراث، قدمت و کیفیت خود می بالند. دانشگاه رم Tor Vergata بیش از 12 دوره آموزشی بین المللی با کیفیت و معتبر را که به زبان انگلیسی تدریس می شوند، ارائه می دهد. Tor Vergata در سال 1982 تاسیس شد و در آن زمان یکی از بهترین دانشگاه های نوپای اروپا بود. این دانشگاه در سطح ایتالیا و اروپا همواره به عنوان یکی از برترین دانشگاه ها در زمینه فارغ التحصیلان مشغول به کار و رضایت دانشجویان شناخته می شود.

SDA Bocconi میلان

SDA Bocconi میلان

ایتالیا همچنین دارای بهترین دانشگاه ها و مراکز آموزش کسب و کار در اروپا است. از جمله این کالج ها و دانشگاه های معتبر کسب و کار ایتالیایی می توان SDA Bocconi در میلان را نام برد که به عنوان مرکز سرمایه مالی ایتالیا شناخته می شود. دوره های MBA این مرکز دارای شهرت و اعتبار جهانی و بین المللی بوده و بسیاری از مدیران کسب و کارها و بیزینس های معروف جهان، از جمله فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

بسیاری از آن ها نهایت تلاش و تمرکز خود را در سال های اخیر برای بین المللی شدن، جذب بیشتر دانشجویان خارجی با کیفیت و ارائه برنامه های آموزشی ویژه به دانشجویان خارجی به کار گرفته اند. در حال حاضر بیش از 500 دوره تحصیلی به زبان انگلیسی در سطح ایتالیا وجود دارد و هر سال، دوره ها و فرصت های بیشتری برای تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی وجود دارد.

لیست بهترین دانشگاه های ایتالیا

هزینه زندگی و هزینه تحصیل در ایتالیا

از نظر اقتصادی، ایتالیا یکی از برترین مکان های تحصیل در اروپا برای دانشجویان خارجی است. در حالی که هزینه های اقامت و زندگی در شهرهای بزرگ مانند رم و میلان می تواند بالا باشد، شهرهای کوچکتر در ایتالیا برای دانشجویان خارجی بسیار ارزان ترند و هزینه های تحصیلی، سکونت و خوراک و پوشاک کمتری دارند. در ایتالیا دانشگاه های بزرگ، معمولا برای سکونت دانشجویان بین المللی و خارجی خود اقدام می کنند. اما در غیر این صورت هم امکان پیدا کردن خانه های کوچک تر در این کشور برای زندگی دانشجویی وجود دارد.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، هزینه تحصیل نیز نسبتا ارزان تر است. به طور متوسط، تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا در حدود 1000 یورو در سال هزینه خواهد داشت. البته دانشگاه های برتر نیز ممکن است دارای هزینه های بیشتری باشند. مثلا دانشگاه رم Tor Vergata یکی از این موارد است که در آن هزینه های تحصیلی به وضعیت مالی شما بستگی دارد. دانشگاه های خصوصی ایتالیا شهریه ای گرانتر و چیزی حدود 6 تا 20 هزار یورو در سال هزینه بر خواهند بود.

مقاله پیشنهادی : مهاجرت به ایتالیا

و در آخر

جهت بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره مهاجرت را پر نموده یا از طریق چت آنلاین سوالات خود را بپرسید.

همین الان رایگان ارزیابی شو !

فرم ارزیابی رایگان
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

    1. سلام . یعنی ممکنه از افراد با توانایی مالی بالا هزینه بیشتری دریافت کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *