ترکیه شناسی

دانشگاه کوچ استانبول ترکیه

تحصیل در ترکیه به دلیل همسایگی این کشور با ایران و همچنین شباهت‌های فراوان فرهنگی و زبانی مورد علاقه بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان است. وجود دانشگاه‌های بین‌المللی در این کشور و همچنین دارا بودن شهرهای زیبا و توریستی که باعث رونق اقتصادی این کشور نیز شده است باعث ایجاد علاقه روزافزون برای تحصیل در این کشور زیبا می‌باشد. در این بین، دانشگاه کوچ استانبول ترکیه که در رتبه بندی معتبر QS به عنوان معتبرترین دانشگاه ترکیه شناخته شده در استانبول، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر خاورمیانه و یکی از زیباترین شهرهای جهان، یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه جذب دانشجوی خارجی‌ست.

تاریخچه دانشگاه کوچ ترکیه

این دانشگاه که یک دانشگاه غیرانتفاعی و خصوصی در ترکیه است، در سال 1993 تاسیس شده است. علی‌رغم تاسیس در سال 1993 که بسیار دیرتر از دانشگاه‌های قدیمی‌تر ترکیه است، این دانشگاه اما به مهمترین مرکز جذب دانشجو از مدارس برتر ترکیه و مقصد بسیاری از دانشجویان برجسته این کشور تبدیل شده است. اکثریت دوره‌های آموزشی و کلاس‌های این دانشگاه (بیش از 95 درصد) به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند که همین امر درخواست دانشجویان بین‌المللی را نیز برای گرفتن پذیرش تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی را در این دانشگاه افزایش داده است.

دانشکده‌های دانشگاه کوچ ترکیه

دانشکده علوم مدیریتی و اقتصاد

دانشکده علوم اجتماعی و انسانی

دانشکده مهندسی

مدرسه عالی حقوق

مدرسه عالی داروسازی

مدرسه عالی پرستاری

مدرسه عالی تحصیلات تکمیلی کسب و کار

مدرسه عالی تحصیلات تکمیلی علوم مهندسی

موسسه علوم سلامت و … .

تحصیل در دانشگاه کوچ ترکیه

به عنوان دانشجوی خارجی، این دانشگاه می‌تواند یک فرصت ویژه به خصوص برای دانشجویانی باشد که به سبب نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی و همچنین همسایگی در شمال غربی ترجیح می‌دهند در این دانشگاه تحصیل کنند. به عنوان دانشجوی بین‌المللی که در کورس‌های انگلیسی زبان این دانشگاه شرکت می‌کنید، باید برای شروع تحصیل مدرک زبان انگلیسی معتبر و مورد قبول دانشگاه ارائه دهید.

این مدرک برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی باید حداقل نمره 80 تافل و یا حداقل نمره 6.5 آیلتس (که نمره هیچ مهارتی زیر 5 نباشد) باشد. همچنین برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز نمره زبان آزمون تافل ذکر شده به همراه 2 عدد توصیه نامه از اساتید مربوطه در آخرین مقطع تحصیلی الزامیست.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *