دانشگاه Koc (کوچ) ترکیه

دانشگاه کوچ ترکیه

تحصیل در ترکیه به دلیل همسایگی این کشور با ایران و همچنین شباهت‌های فراوان فرهنگی و زبانی مورد علاقه بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان است. وجود دانشگاه‌های بین‌المللی در این کشور و همچنین دارا بودن شهرهای زیبا و توریستی که باعث رونق اقتصادی این کشور نیز شده است باعث ایجاد علاقه روزافزون برای تحصیل در این کشور زیبا می‌باشد. در این بین، دانشگاه کوچ استانبول ترکیه که در رتبه بندی معتبر QS به عنوان معتبرترین دانشگاه ترکیه شناخته شده در استانبول، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر خاورمیانه و یکی از زیباترین شهرهای جهان، یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه جذب دانشجوی خارجی‌ است.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

درباره ی دانشگاه koc(کوچ) ترکیه

دانشگاه koc (کوچ) جزو دانشگاه های غیرانتفاعی و خصوصی برتر و پیشرو ترکیه در شهر استانبول می باشد که در سال 1993 تاسیس شده است. علی‌رغم تاسیس در سال 1993 که بسیار دیرتر از دانشگاه‌های قدیمی‌تر ترکیه است، این دانشگاه به مهمترین مرکز جذب دانشجو از دبیرستان های برتر ترکیه مانند : دبیرستان استانبول ، کالج رابرت ، آکادمی آمریکایی اسکودر ، دبیرستان Koc و …تبدیل شده است.

دانشگاه koc (کوچ) با ارائه 22 برنامه کارشناسی ، 23 برنامه کارشناسی ارشد و 29 برنامه دکترا، دارای 62 ساختمان (دانشکده ها ، مراکز بهداشتی ، مراکز ورزشی ، ساختمان های اداری ، مراکز علمی و تحقیقاتی ، آزمایشگاه ها و کتابخانه ) به همراه 6216 دانشجو می باشد 

رنگینگ دانشگاه Koc ( کوچ) ترکیه

·        طبق رتبه بندی موسسه تایمز(TIMES) و براساس رتبه بندی دانشگاه های جهان در آموزش عالی  در سال 2021  دانشگاه Koc  (کوچ) در بین 700 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است.

·        بر اساس رتبه بندی کیو اس (QS) در سال 2021 این دانشگاه موفق به کسب رتبه 511 در بین برترین دانشگاه های دنیا و همچنین اولین دانشگاه برتر ترکیه شده است.

 

دانشکده های دانشگاه Koc ( کوچ )ترکیه

دانشکده های دانشگاه Koc ( کوچ )ترکیه

📌  دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی

📌  دانشکده علوم

📌  دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات

📌  دانشکده مهندسی

📌  دانشکده حقوق

📌  دانشکده پزشکی

📌  دانشکده پرستاری

علاوه بر دانشکده های مختلفی که در بالا نام برده شد دانشگاه کوچ شامل 3 مدرسه ی فارغ التحصیلان با نام های : آموزش مشاغل ، علوم و مهندسی ، ارتباطات وعلوم اجتماعی  و یک انستیتو علوم بهداشتی است. همچنین قابل ذکر است از آنجا که اکثر رشته های دانشگاه koc  (کوچ) به زبان انگلیسی تدریس می شود مسلط بودن به زبان انگلیسی امری واجب برای دانشجویان است.

نحوه پذیرش در دانشگاه Koc (کوچ) ترکیه

به عنوان دانشجوی خارجی، این دانشگاه می‌تواند یک فرصت ویژه به خصوص برای دانشجویانی باشد که به سبب نزدیکی‌های فرهنگی و زبانی و همچنین همسایگی در شمال غربی ترجیح می‌دهند در این دانشگاه تحصیل کنند. دانشجویانی که قصد پذیرش در دانشگاه  Koc(کوچ)  در ترکیه را دارند باید در آزمون های ورودی SAT  و یا ACT   شرکت کنند وبتوانند نمره قبولی را در این آزمون ها کسب نمایند.

برای قبولی در رشته ی پزشکی باید نمره پیش دانشگاهی و دیپلم دانشجویان بالای 18 و برای قبولی در سایر رشته ها بالای 14 باشد. همچنین حداقل نمره آزمون SAT  برای رشته پزشکی 1450 وبرای سایر رشته  ها از 1200 تا 1600 و حداقل نمره در آزمون ACT  برای رشته پزشکی 31 از 36 می باشد. دانشگاه کوچ از آن دسته از دانشگاه هایی می باشد که دانشجویان برتر را بیشتر جذب میکند و ممکن است از بین تعداد زیادی متقاضی تنها چند دانشجوی برتر و نخبه را انتخاب کند. در نتیجه انگیزه نامه دانشجو بسیار مهم و حائز اهمیت است.

شهریه دانشگاه Koc ( کوچ ) ترکیه

دانشگاه Koc(کوچ)  جزو دانشگاه های خصوصی ترکیه به حساب می آید . شهریه های  دانشگاه های خصوصی ترکیه نسبت به دانشگاه های دولتی که اغلب به صورت نیمه رایگان می باشند کمی بیشتر است. البته تحصیل در دانشگاه های خصوصی مزایای زیادی دارد که در ادامه مطلب به ان اشاره می کنیم. دانشگاه کوچ قسمتی را برای بورسیه دانشجویان اختصاص داده است.

برای دریافت بورسیه افرادی قبول می شوند که دارای معدل بالا در دوران دبیرستان و همچنین نمرات بالا درآزمون های ورودی باشند. شهریه ی رشته های پزشکی و پیرا پزشکی کمی بالاتر از سایر رشته ها دردانشگاه کوچ می باشد، که البته باید در نظر داشت که عوامل مختلفی به میزان شهریه بستگی دارد.

شهریه رشته پزشکی  : حدودا سالانه 26.500 دلار آمریکا

شهریه تمامی رشته ها به جز پزشکی : حدودا سالانه 19.500 دلار آمریکا

بورسیه دانشگاه Koc ( کوچ ) ترکیه

دانشگاه Koc (کوچ) برای دانشجویان ممتاز و برتر که دارای ریز نمرات عالی و نمرات بالا در آزمون ورودی SAT  و یا ACT  هستند ، بورسیه های 25 درصد تا 100 درصد در نظر گرفته است که این بورسیه ها دارای امتیازهای فراوانی هستند که عبارتند از :

  • پوشش شهریه دانشگاه با تخفیف 25 تا 100 درصد
  • ارائه حقوق ماهیانه 1500 لیر برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و 3000 لیر برای دانشجویان مقطع دکترا
  • پرداخت 750 لیر در ماه برای خوابگاه و یا دانشجویانی که خانه دانشجویی اجاره کرده اند
  • ارائه بیمه درمانی کامل
  • پرداخت کمک هزینه برای سفرهای تحقیقاتی

مزایای تحصیل در دانشگاه Koc ( کوچ ) ترکیه

1- دانشگاه Koc(کوچ)  یکی از معتبر ترین دانشگاه های ترکیه می باشد.

2- آینده شغلی بسیار خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این دانشگاه است.

3- دانشگاه Koc (کوچ) عضو بورس بولونیا و آراسموس می باشد، بدین معنا که دانشجویان پس از اتمام تحصیل خود می توانند در تمامی دانشگاه های اروپا و آمریکا برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند.

4- از دیگر مزایای دانشگاه Koc (کوچ) می توان به ارائه بورسیه های مختلف مانند بورسیه 25 درصد و بورسیه 100 درصد به دانشجویانی که موفق به کسب نمرات عالی و همچنین انجام تحقیقات مختلف شده اند اشاره کرد.

5- دانشجویان برتر دانشگاه Koc(کوچ) پس از اتمام دوره تحصیلی خود در دانشگاه میتوانند در  شرکت های هولدینگ کوچ مشغول به کار شوند و درآمد بالایی را بدست بیاورند.

6- دانشگاه کوچ علاوه بر خدمات آموزشی با سطح بالا امکانات رفاهی دیگری نیز برای دانشجویان اختصاص داده است.

سوالات متداول

دانشگاه کوچ استانبول ترکیه در رتبه بندی معتبر( کیواس) به عنوان معتبرترین دانشگاه ترکیه شناخته شده

دانشگاه (کوچ) جزو دانشگاه های غیرانتفاعی و خصوصی برتر و پیشرو ترکیه در شهر استانبول می باشد

دانشکده اقتصاد و علوم مدیریتی، دانشکده علوم ،دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات، دانشکده مهندسی
دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی و دانشکده پرستاری

باید در آزمون های ورودی( ای سی تی یا اس ای تی) شرکت کنند وبتوانند نمره قبولی را در این آزمون ها کسب نمایند

برای دانشجویان ممتاز و برتر که دارای ریز نمرات عالی و نمرات بالا در آزمون ورودی هستند ، بورسیه های 25 درصد تا 100 درصد در نظر گرفته است

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن