همه چیز درباره زندگی کردن در دانمارک

دانمارک-را-بهتر-بشناسید

در این مقاله سعی داریم تمام نکات را در مورد کشور دانمارک بیان کنیم تا راحت تر برای زندگی در این کشور تصمیم بگیرید.

  1. معرفی کلی کشور دانمارک
  2. پایتخت کشور دانمارک
  3. هزینه سکونت در دانمارک
  4. هزینه های حمل و نقل در دانمارک
  5. هزینه های خوراک در دانمارک
  6. هزینه های تحصیل در دانمارک
  7. جدول ریز هزینه های زندگی در دانمارک

دانمارک کشوری درمنطقه اسکاندیناوی، با جمعیتی بالغ بر 5.5 میلیون نفردر شمال اروپا واقع شده است. این کشور دارای چندین شبه جزیره در دریای بالتیک بوده  و با کشور هایی همچون نروژ و سوئد و آلمان هم مرز می باشد. طبق آمار به دست آمده درسال 2020 جمعیت 40-60 سال این کشور که جمعیتی بالغ بر 1.5 میلیون نفر است پیر خواهند شد. این کشوردر سال های پیش رو به سمت بحران کهنسالی  سوق داده می شود. آمار تحلیلی از مهاجرین به این کشور از افزایش ورود افرادی ماهر در حوزه های مختلف کاری به این کشور را نشان می دهد.

در این مقاله هزینه های زندگی در دانمارک توضیح داده شده است از جمله این موارد به هزینه سکونت، هزینه های حمل و نقل، هزینه های خوراک و هزینه های تحصیل.

کشور دانمارک برای مهاجرین مقصدی گران قیمت است و هزینه های زندگی نیز با استاندارد های اروپایی بسیار بالا می باشد. خوراک، قبض های مصرفی و سوخت گران گزارش شده است. مزیت مهاجرت به این کشور، پرداخت حقوقی  نسبتا بالا و مناسب است که تا حدی با هزینه های مصرفی متعادل خواهد بود.

ویزای-کار-ایتالبا

رشته مهندسی خودرو در کانادا

پایتخت این کشور کپنهاگن، طبق رده بندی دانشگاه مرسر یکی از گران ترین شهر های جهان با رتبه 14 از 209 شهر جهان شناخته شده است.زندگی در خارج از این شهر گران نبوده و به طرز عجیبی ارزان می باشد. انتظار کیفیتی کاملا مناسب و درجه اول از زندگی برای مهاجران در این شهر پیش بینی می شود. شغلی مناسب و حقوقی معین گران بودن هزینه های این شهر را پوشش می دهد.

هزینه سکونت در دانمارک

عامل اصلی هزینه ها در این کشور محل اقامت و هزینه اجاره است. مهاجرین باید محل زندگی خود را با دقت تمام در نظر بگیرند، زیرا تاثیر به سزایی می تواند بر هزینه ها بگذارد. کپنهاگن شهری کوچک بوده و با محبوبیت بین مهاجرین و کمبود مسکن در این شهر، هزینه ها را در این شهر بالا برده است.

هزینه های حمل و نقل

با توجه به گران بودن هزینه های سوخت درشهرهای اروپایی دولت این کشور با تدبیر و فرهنگ سازی در بین مردم، استفاده از قطارهای درون شهری و اتوبوس های به روز را توصیه می کند. بنابراین می توانید خیلی ساده از هزینه هایتان بکاهید. تاکسی ها به طور منظم در دسترس شهروندان بوده اما پر هزینه هستند. از روش های مقرون به صرفه و سالم در این کشور استفاده از دوچرخه و پیاده رو ها می باشد.

هزینه های خوراک

در لحظه ورود به فروشگاه خواربار فروشی ممکن است با شوکی عظیم مواجه شوید چون تا زمانی که شغلی مناسب را نداشته باشید باید از جیب خودتان هزینه کنید. با این حال، با برنامه ریزی دقیق می توانید هزینه های خودتان را کاهش دهید. با خرید کالاهای فصلی و اجتناب از وسایل وارداتی می توان هزینه ها را کاهش داد.

هزینه های تحصیل در دانمارک

هزینه های تحصیل در دانمارک

هزینه های تحصیلی برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا بسیار پایین است.زیرا شهریه برای اعضای این اتحادیه به طور رایگان محاسبه می شود. قاعدتا مهاجرین نیز امکان پرداخت برای ادامه تحصیل را دارا هستند. برای کودکانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند ، تحصیل بسیار پرهزینه است.

جدول ریز هزینه های زندگی در دانمارک

قیمت ها بستگی به ارائه خدمات داشته ومتفاوت است. فهرست زیر قیمت های متوسط زندگی در آگوست 2021  شهر کپنهاگن را نشان می دهد .

اسکان (اجاره ماهانه)
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1270 یورو
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر937
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر2141.78 یورو
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر1606.34 یورو
خريد
12 عدد تخم مرغ3.61 یورو
شیر (1 لیتر)1.26 یورو
برنج (1 کیلوگرم)1.99 یورو
نان سفید2.57 یورو
سینه مرغ (1 کیلوگرم)8.51 یورو
بسته سیگار (مارلبورو)5.89 یورو
خوراک
غذای بزرگ مک دونالد9.64 یورو
پپسی (330ml)3.16 یورو
کاپوچینو4.92 یورو
سه وعده غذایی در رستوران میان رده40.16 یورو
آب و برق / خانواده (ماهانه)
نرخ مکالمه تلفن همراه (در هر دقیقه – موبایل به موبایل)0.012 یورو
اینترنت (ADSL نامحدود)29.45 یورو
آب و برق (به طور متوسط در هر ماه برای آپارتمان کوچک)187.41 یورو
حمل و نقل
نرخ تاکسی / کیلومتر2.02 یورو
کرایه اتوبوس / کرایه اتوبوس مرکز شهر3.35 یورو
بنزین / بنزین (در هر لیتر) 1.45 یورو
سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار