دوره های ادغام آلمان

دوره های ادغام در آلمان

دوره های ادغام در آلمان ، شرایط شرکت و مزایای این دوره ها را با سایر نکات لازم در این مقاله بیان کرده ایم. سوالات خود را در انتهای مقاله بپرسید. شما در هفته اول، کار خود را با موفقیت شروع کرده اید. اکنون می خواهید مهارت های زبان آلمانی خود را بهبود بخشید. یا می خواهید درباره آداب و رسوم آلمان اطلاعات بیشتری کسب کنید – مثلاً آنچه مردم برای شام می خورند. این همان چیزی است که دوره های ادغام مربوط می شود.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دوره ادغام آلمان چیست؟

دوره های ادغام شامل یک دوره زبان و یک جزء جهت گیری است. این دوره ها  موضوعاتی همچون  محل کار، خرید، تلویزیون و رادیو و فرزندآوری را تحت پوشش قرار می دهند. شرکت کنندگان در دوره روش های برخورد با دفاتر اداری، نوشتن ایمیل و نامه و مصاحبه برای یک موقعیت شغلی را می آموزند. شما همچنین می توانید در مورد آلمان به عنوان یک کشور از چندین منظر بیشتر بدانید. فرهنگ و سیاست، چگونگی زندگی و تعامل مردم در کشور آلمان و ارزش هایی که جامعه آلمان بر اساس آن بنا نهاده شده است. دوره زبان معمولاً شامل ۶۰۰ ساعت آموزشی، دوره راهنمایی ۱۰۰ ساعت طول خواهد کشید. دوره های خاصی برای بانوان، والدین، ​​بزرگسالان تا ۲۷ سال و گروه های دیگر نیز برگزار می شود. در پایان هر دوره، کلیه شرکت کنندگان به صورت رایگان امتحان نهایی را می گذرانند.

دوره ادغام آلمان چیست؟

چه کسی می تواند در دوره های ادغام آلمان شرکت کند؟

دوره های ادغام برای هر کسی که اخیراً وارد آلمان شده است و مهارت های زبان آلمانی آنها هنوز برای رسیدگی به خواسته های زندگی روزمره کافی نیست پیشنهاد می شود. این که شما ممکن است دوره ادغام را طی کنید یا در برخی موارد مجبور به انجام آن باشید، بستگی به کشور مبدا و سطح روان شما دارد. مهمترین دستورالعمل ها عبارتند از: به عنوان شهروند اتحادیه اروپا، اگر می خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید یا آلمانی خود را بهبود ببخشید، مشروط بر این است مکانی در دسترس باشد تا در یک دوره ادغام شرکت کنید. شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیز مجاز به شرکت در این دوره ها هستند. اگر زبان آلمانی شما هنوز به سطح خوب نرسیده، ممکن است تحت برخی شرایط، مجبور شوید دوره را طی کنید.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

آیا شما شاغل هستید و قادر به گذراندن یک دوره تمام وقت یا پاره وقت نیستید؟

ممکن است از شرکت کردن معذور باشید. پس از صدور اجازه اقامت خود، دفتر ثبت نام اتباع بیگانه به شما اطلاع می دهد كه آیا مجاز به گذراندن دوره ادغام هستید یا خیر. برای شهروندان آلمانی و اتباع آلمانی که به آلمان باز می گردند، مقررات ویژه ای اعمال می شود. وب سایت دفتر فدرال مهاجرت و پناهندگان شامل مروری بر قوانین و هزینه های مربوطه است .

آیا شما شاغل هستید و قادر به گذراندن یک دوره تمام وقت یا پاره وقت نیستید؟

نحوه یافتن دوره های ادغام در آلمان

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا، به دفتر ثبت نام اتباع محلی خود بروید تا به شما یک گواهی نامه بدهد تا (Berechtigungsschein)اجازه شرکت در یک دوره ادغام را دریافت کنید. شهروندان اتحادیه اروپا باید با اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان تماس بگیرند تا برای شرکت در یک دوره ادغام درخواست دهند. مرحله بعدی پیدا کردن یک برگزار کننده دوره (Kurstraeger) است که دفتر ثبت نام خارجی ها یا مرکز مشاوره مهاجرت به شما کمک می کند. همچنین می توانید با استفاده از WebGIS ، سیستم اطلاعات آنلاین دفتر فدرال مهاجرت را جستجو کنید.

مزایای دوره های ادغام در آلمان

معلمان آموزش دیده به شما کمک می کنند تا به سرعت به زبان آلمانی مسلط شوید و به زودی در محیط جدید خود احساس راحتی کنید. امتحان نهایی مزایای دیگری را ارائه می دهد: پس از گذراندن آزمون، به شما “گواهی دوره ادغام” داده می شود. مزیت دیگر: در صورت قبولی در امتحان نهایی در طی دو سال از پذیرش در دوره، نیمی از هزینه دوره به شما بازپرداخت می شود.

خدمات مشاوره مهاجرت

در ابتدا، ممکن است شما بسیاری از رسم و رسومات در آلمان را عجیب و ناآشنا بدانید. مراکزی برای مهاجران وجود دارد که مشاوره می دهند. در آنجا، شما و خانواده تان می توانید از مشاوره تخصصی و پشتیبانی مستقیم فرد به فرد و غیر بوروکراتیک بهره مند شوید. متوجه خواهید شد که چگونه این خدمات مشاوره می توانند در اینجا به شما کمک کنند.

در ابتدا، ممکن است شما بسیاری از رسم و رسومات در آلمان را عجیب و ناآشنا بدانید. مراکزی برای مهاجران وجود دارد که مشاوره می دهند. در آنجا، شما و خانواده تان می توانید از مشاوره تخصصی و پشتیبانی مستقیم فرد به فرد و غیر بوروکراتیک بهره مند شوید. متوجه خواهید شد که چگونه این خدمات مشاوره می توانند در اینجا به شما کمک کنند.

از نقطه صفر مهاجرت تا اخذ اقامت، همراهتان هستیم.

با پر کردن فرم می توانید از مشاوره رایگان مهاجرتی هرمس اپلای استفاده کنید.

مشاوره برای جوانان با سابقه مهاجرت

خدمات مشاوره مهاجرت برای مهاجران بزرگسال تقریباً برای هر موقعیتی در زندگی روزمره کمک می کند. در صورت نیاز، می توانید بدون توجه به اینکه قبلاً مدت طولانی در آلمان زندگی کرده اید، یا حتی اخیراً وارد آن شده اید از این خدمات تا سه سال استفاده کنید. خدمات مشاوره مهاجرت برای مهاجران بزرگسال در حال حاضر ۶۰۰ دفتر دارد. شما می توانید نزدیکترین سرویس مشاوره مهاجرت برای مهاجران بزرگسال را در وب سایت دفتر فدرال مهاجرت پیدا کنید.

مشاوره برای جوانان با سابقه مهاجرت

بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی

بهترین مراجع یادگیری زبان آلمانی

یادگیری زبان آلمانی در نگاه اول سخت و پرفشار به نظر می رسد. در این زبان کلمات باهم ادغام می شوند و کلمات ترکیبی جدیدی به وجود می آیند. هم چنین می دانید گرامر آلمانی ساختار پیچیده ای دارد . جالب اینجاست که در هیچ زبان دیگری به اندازه ی آلمانی متن های جالب در باب سختی آن زبان وجود ندارد؛ مثل نوشته های نویسنده ی معروف مارک توآین که در یکی از کتاب هایش به نام Taming the Bicycle به دشواری زبان آلمانی اشاره کرده است.

سخن آخر

همانطور که در این مقاله خواندید دوره های ادغام در کشور آلمان برای زمانی است که می خواهید مهارت های زبان آلمانی خود را بهبود بخشید. یا می خواهید درباره آداب و رسوم آلمان اطلاعات بیشتری کسب کنید بطور مثال آنچه مردم برای شام می خورند. این دقیقا همان چیزی است که دوره های ادغام مربوط می شود. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید نیاز است در رابطه با دوره های ادغام کشور آلمان اطلاعات خود را بالا ببرید و در این دوره ها نیز شرکت کنید.

سوالات متداول

منظور از دوره ادغام چیست؟

دوره های ادغام یک دوره زبان و یک جزء جهت گیری است. این دوره ها موضوعاتی همچون محل کار، خرید، تلویزیون و رادیو و فرزندآوری را تحت پوشش قرار می دهند. شرکت کنندگان در دوره روش های برخورد با دفاتر اداری، نوشتن ایمیل و نامه و مصاحبه برای یک موقعیت شغلی را می آموزند.

دوره های ادغام آزمون نیز دارند؟

بله، کلیه شرکت کنندگان به صورت رایگان این امتحانات نهایی را می گذرانند.

آموزش دوره زبان چند ساعت میباشد؟

دوره زبان معمولاً شامل ۶۰۰ ساعت آموزش میباشد.

نظرات و سوالات شما :

سوالات مهاجرتی خود را در این قسمت مطرح کنید ،حداکثر تا دو روز کاری پاسخ داده خواهد شد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کادر هرمس اپلای

مقالات پیشنهادی

Suggested articles

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن