ترکیه

دوره های تومر ترکیه

پس از تغییر قانون اخذ اقامت ترکیه از طریق ویزای توریستی با مدت بیشتر از سه ماه (روشی‌ که ایرانیان برای ماندن در ترکیه استفاده می‌کردند)، طبق قوانین جدید اخذ اقامت ترکیه از طریق شرکت در کلاس‌های تومر امکان‌پذیر است. در صورتی نیاز به اطلاعات بیشتر درباره شرایط و هزینه های کلاس تومر ترکیه دارید با ما تماس بگیرید.

انواع آزمون تومر

 1. آزمون دیپلم زبان ترکی: این آزمون دارای محدودیت زمانی نمی باشد و به واقع یک مدرک رسمی زبان ترکی استانبولی می باشد که به مانند آزمون های بین المللی انگلیسی می باشد و می توانید به عنوان یک مدرک رسمی به دانشگاه ها ارائه بدهید.
 2. آزمون گواهی تومر: این آزمون به چند سطح مختلف به مانند زبان های آلمانی و فرانسوی تقسیم می شود. از سطح A1 تا C1 سطح این امتحان می باشد و بنابر نمره ای که شما دریافت می کنید در یکی از این سطوح قرار خواهید گرفت. اعتبار این مدرک دو ساله می باشد. برای ارائه مدرک معتبر ترکی حداقل به سطح B1 احتیاج دارید.

 بخش های آزمون

این آزمون از 5 بخش تشکیل شده که عبارتند از: شنیداری – خواندن – صحبت کردن – توضیح شفاهی – توضیح کتبی . در مجموع نمرات از 100 می باشد و امتیاز بالای 65 برابر با B2 می باشد. هر بخش نمره حداقلی و حداکثری دارد. حداکثر نمره در هر بخش به ترتیب 25، 25، 15، 10 و 25 می باشد. برای این که در سطح A1 قرار بگیرید باید حداقل نمره 50 را به دست آورید. هزینه شرکت درآزمون گواهی تومر باید 100 و در آزمون دیپلم 150 دلار بپردازید.

زمان برگزاری آزمون تومر 2019

آزمون تومر ترکیه زمان خاصی برای برگزاری نداشته و در طول سال معمولا چندبار برگزار می‌شود. دانشگاه آنکارا سالی چند بار این آزمون را برگزار می کند بنابراین اگر در سال 2019 قصد شرکت در آزمون تومر را دارید با مشاوران مهاجرتی ما در ارتباط باشید.

هزینه ی کلاس های تومر

تفاوت بسیاری در مقایسه  قیمت‌های موسسات مختلف در این زمینه به چشم می‌خورد که در بعضی‌ موارد ارتباط مستقیم با میزان امکانات و کیفیت کلاس‌های تومر ارائه شده دارد. برای مثال اگر شما فقط نیاز به برگه پذیرش جهت اخذ اقامت ترکیه دارید می توانید این برگه را با قیمت حدودی 600 دلار تهیه کنید، اما اگر می‌خواهید در کلاس‌ها نیز شرکت کنید کلاس‌هایی‌ با کیفیت متوسط با قیمتی در حدود 800 دلار برگزار می‌شود.

در حالی‌ که کلاس‌هایی با کیفیت عالی‌ و با ساعات درسی کم با هزینه 1000 دلار و کلاس‌هایی با همین سطح کیفیت اما با ساعات درسی بیشتر ۱۵۰۰ دلار می‌باشند. دوره‌های تومر در موسسات دانشگاهی با کیفیت بالاتر و ساعات درسی‌ کمتر با مبلغی حدود ۲۵۰۰ الی‌۳۰۰۰ دلار ارائه می شود.

شرایط لازم برای اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس های تومر

۱. ورود قانونی به خاک ترکیه.
۲. داشتن پاسپورت معتبر که از تاریخ انقضای آن حداقل ۱ سال باقی‌ مانده باشد.
۳. مراجعه به اداره امنیت قبل از اتمام تاریخ ۹۰ روزه‌ ویزای توریستی.
۴. داشتن سن مناسب برای یادگیری زبان و ادامه تحصیل.

تفاوت موسسات خصوصی و دانشگاهی که کلاس و برگه تومر ارائه می دهند

در حقیقت موسساتی که با نام دانشگاه‌ها در این زمینه فعالیت می کنند نیز موسساتی مجزا از دانشگاه‌ها هستند که تحت نظرات آنها فعالیت می‌نمایند.

عمده تفاوت این دو دسته از موسسات در کیفیت کلاس ها، هزینه‌ها و سختگیری‌های آنها می‌باشد. از جانب هزینه‌ها نمی‌توان هیچ توضیحی برای مبالغ گزافی که موسسات دانشگاهی دریافت می‌کنند ارائه داد (بعضی‌ از موسسات خصوصی در حال ارائه‌ی کلاس‌هایی‌ با مبالغ کمتر در عین حال تعداد ساعت‌ بیشتر و کیفیتی بالاتر هستند)

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه از طریق ویزای توریستی  (ورود و خروج هر ۳ ماه یک بار که موجب تمدید مدت اقامت قانونی به مدت ۹۰ روز در ترکیه می شد) دیگر غیر قابل استفاده شده و با قانون جدید هر فرد فقط مدت۹۰ روز از ۱۸۰ روز را می‌تواند در خاک ترکیه بگذراند و روش اخذ اقامت یک ساله (قابل تمدید به ۲ سال) از طریق کلاس‌های تومر (کلاس زبان ترکی‌) جایگزین این روش شد.

همچنین شما عزیزان می‌توانید در صورت تمایل به اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس های تومر از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی بگیرید. گروه هرمس اپلای پیشنهادهای خوبی برای شما عزیزان دارد.

مراحل اخذ اقامت ترکیه

 1. ثبت نام در یک موسسه دانشگاهی یا خصوصی معتبر و دریافت برگه پذیرش.
 2. اقدام برای دریافت بیمه درمانی. (هزینه ی بیمه درمانی یک ساله حدود۱۵۰ دلار می‌باشد)
 3. دریافت نامه از خوابگاه یا بنگاه املاکی مبنی بر اجاره خانه و یا گرفتن نامه از فردی که خانه‌ای در اختیار دارد مبنی بر همخانه بودن فرد با ایشان.
 4. گرفتن اکانت بانکی‌ و یا فیش صرافی مبنی بر داشتن و یا خرد کردن پول به مبلغ حداقل۱۰۰۰ دلار.
 5. پرداخت۸۰ دلار بابت اقامت و ۵۵ لیر بابت کارت اقامت به حساب اداره مهاجرت.
 6. گرفتن وقت مراجعه از اداره مهاجرت در شهری که در آنجا کلاس تومر ثبت نام نموده اید.
 7. مراجعه حضوری به اداره ی مهاجرت و ارائه کلیه مدارک

چند نکته درباره اخذ اقامت ترکیه

 • کلیه مراحل اداری ذکر شده قابل انجام در یک الی‌ دو روز کاری می‌باشد.
 • حضور متقاضی در روز مراجعه حضوری الزامی می‌باشد.
 • در صورتی که به هیچ یک از زبان های ترکی‌ و انگلیسی‌ آشنای ندارید از یکی‌ از دوستان خود که به این زبان‌ها مسلط هستند تقاضا کنید در انجام مرحله آخر شما را  همراهی کند و یا از افراد خبره  و آشنا به زبان ترکی و یا انگلیسی در این زمینه کمک بگیرید.

شرایط اخذ اقامت ترکیه برای افراد زیر ۱۸ سال

در صورتی که فردی زیر ۱۸ سال بخواهد اقامت ترکیه را اخذ نماید می‌بایست حداقل یکی‌ از قیّم‌های او نیز اقامت این کشور را کسب نمایند و در مدت اقامت این فرد در این کشور حضور داشته باشند. (اقامت فرد همراه فقط با پرداخت مبلغ ۸۰ دلار و ۵۵ لیر بابت کارت اقامت و با ارائه بیمه نامه قابل اخذ می‌باشد)

تبصره: در صورتی که هیچ یک از والدین نتوانند همراه کودک خود در این کشور اقامت کنند می‌بایست یک قیّم بالای ۱۸ سال که در این کشور اقامت دارد را به صورت کتبی‌ (محضری) برای کودک خود مشخص نمایند.

اخذ اقامت همراه ترکیه

اخذ اقامت همراه ترکیه برای خانواده درجه یک فرد در این کشور فقط با پرداخت مبلغ ۸۰ دلار و ۵۵ لیر بابت کارت، ارائه برگه بیمه درمانی و ارائه کارت اقامت متقاضی میسر می‌باشد. کارت اقامت متقاضی ۱۰ الی‌ ۳۰ روز کاری بعد از اتمام مراحل اداری از طریق پست به آدرس اعلام شده فرستاده خواهد شد. و متقاضی ظرف این مدت فقط با اخذ اجازه ی کتبی‌ از اداره ی مهاجرت می‌تواند از کشور خارج شود.

کسب اطلاعات بیشتر

افتخار گروه هرمس اپلای مشاوره، گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر دنیا و کسب اقامت کشورهای مختلف برای شما علاقمندان است. جهت اطلاع از کلیه خدمات گروه هرمس اپلای با ما در تماس باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از روش های  اخذ اقامت ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس های تومر و همچنین تحصیل در ترکیه از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *