پس از تغییر قانون  اخذ اقامت ترکیه از طریق ویزای توریستی روشی‌ که ایرانیان برای ماندن در ترکیه استفاده می کردند. طبق قانون جدید اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس های تومر امکان پذیر می باشد. در صورتی نیاز به اطلاعات بیشتر درباره شرایط و هزینه های کلاس تومر ترکیه دارید با ما تماس بگیرید.

زمان برگزاری آزمون تومر 2019

زمان برگزاری آزمون تومر ترکیه منوط به تایم خاصی نیست و در طول سال معمولا چندبار برگزار می شود. بنابراین اگر در سال 2019 قصد شرکت در آزمون تومر را دارید با مشاوران مهاجرتی ما در ارتباط باشید.

هزینه ی کلاس های تومر

تفاوت بسیاری در مقایسه ی قیمت‌های موسسات مختلف در این زمینه به چشم می‌خورد که در بعضی‌ موارد ارتباط مستقیم با میزان امکانات و کیفیت کلاس‌های تومرارائه شده دارد.
برای مثال اگر شما فقط نیاز به برگه پذیرش جهت اخذ اقامت ترکیه دارید می توانید این برگه را با قیمت حدودی ۴۰۰ دلار تهیه کنید، اما اگر می‌خواهید در کلاس‌ها نیز شرکت کنید کلاس‌هایی‌ با کیفیت بسیار پایین با قیمتی در حدود ۶۰۰ دلار ارائه می شود.

در حالی‌ که کلاس‌ها با کیفیت عالی‌ با ساعات درسی کم ۸۰۰ دلار و کلاس‌ها با همین سطح کیفیت اما با ساعات درسی بیشتر ۱۵۰۰ دلار می‌باشد. دوره‌های تومر در موسسات دانشگاهی با کیفیت و ساعات درسی‌ کمتر با مبلغی حدود ۲۵۰۰ الی‌۳۰۰۰ دلار ارائه می شود.

شرایط لازم برای اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس های تومر

۱. ورود قانونی به خاک ترکیه.
۲. داشتن پاسپورت معتبر که از تاریخ انقضای آن حداقل ۱ سال باقی‌ مانده باشد.
۳. مراجعه به ادارهی امنیت قبل از اتمام تاریخ ۹۰ روزهی ویزای توریستی.
۴. داشتن سن مناسب برای یاد گیری زبان و ادامه ی تحصیل.

تفاوت موسسات خصوصی و دانشگاهی که کلاس و برگه تومر ارائه می دهند

در حقیقت موسسات دانشگاهی که با نام دانشگاه‌ها در این زمینه فعالیت می کنند نیز موسساتی مجزا از دانشگاه‌ها هستند که تحت نظرات دانشگاه‌ها فعالیت می‌نمایند. عمده تفاوت این دو دسته از موسسات در کیفیت کلاس ها، هزینه‌ها و سختگیری‌های آنها می‌باشد. از جانب هزینه‌ها نمی‌توان هیچ توضیحی برای مبالغ گزافی که موسسات دانشگاهی دریافت می‌کنن ارائه داد (بعضی‌ از موسسات خصوصی در حال ارائه‌ی کلاس‌هایی‌ با مبالغ کمتر در عین حال تعداد ساعت‌ بیشتر و کیفیتی بالاتر هستند)

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه از طریق ویزای توریستی  (ورود و خروج هر ۳ ماه یک بار که موجب تمدید مدت اقامت قانونی به مدت ۹۰ روز در ترکیه می شد) دیگر غیر قابل استفاده شد. با قانون جدید هر فرد فقط مدت۹۰ روز از ۱۸۰ روز را میتواند در خاک ترکیه بگذراند  و روش اخذ اقامت یک ساله (قابل تمدید به ۲ سال) از طریق کلاس‌های تومر (کلاس زبان ترکی‌)جایگزین این روش شد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس های تومر از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی بگیرید. گروه هِرمس اپلای پیشنهادات خوبی برای شما عزیزان دارد.

مراحل اخذ اقامت ترکیه

۱. ثبت نام در یک موسسه دانشگاهی یا خصوصی معتبر و دریافت برگه پذیرش.
۲. اقدام برای دریافت بیمه درمانی. (هزینه ی بیمه درمانی یک ساله حدود ۱۵۰ دلار می‌باشد)
۳. دریافت نامه از خوابگاه یا بنگاه املاکی مبنی بر اجاره خانه و یا گرفتن نامه از فردی که خانه‌ای در اختیار دارد مبنی بر همخانه بودن فرد با ایشان.
۴.گرفتن دکنت بانکی‌ و یا فیش صرافی مبنی بر داشتن و یا خرد کردن پول به مبلغ حداقل ۱۰۰۰ دلار.
۵. پرداخت ۸۰ دلار بابت هزینه ی اقامت و ۵۵ لیر بابت هزینه ی کارت اقامت به حساب اداره ی مهاجرت.
۶.گرفتن وقت مراجعه از اداره ی مهاجرت در شهری که در آنجا کلاس تومر ثبت نام نموده اید.
۷. مراجعه حضوری به اداره ی مهاجرت و ارائه کلیه مدارک.

چند نکته درباره اخذ اقامت ترکیه

  • کلیه مراحل اداری ذکر شده قابل انجام در یک الی‌ دو روز کاری می‌باشد.
  • حضور متقاضی در روز مراجعه حضوری الزامی می‌باشد.
  • در صورتی که به هیچ یک از زبانهای ترکی‌ و انگلیسی‌ آشنای ندارید از یکی‌ از دوستان خود که به این زبان‌ها مسلط هستند تقاضا کنین در انجام مرحله ی آخر شما را  همراهی کند و یا از افراد خبره  و آشنا به زبان ترکی و یا انگلیسی در این ضمینه کمک بگیرید.

شرایط اخذ اقامت ترکیه برای افراد زیر ۱۸ سال

در صورتی که فردی زیر ۱۸ سال بخواهد اقامت ترکیه را اخذ نماید می‌بایست حداقل یکی‌ از قیّمین او نیز اقامت این کشور را کسب نمایند و در مدت اقامت این فرد در این کشور حضور داشته باشند. (اقامت فرد همراه فقط با پرداخت مبلغ ۸۰ دلار و ۵۵ لیر بابت کارت اقامت و با ارائه بیمه نامه قابل اخذ می‌باشد)

تبصره: در صورتی که هیچ یک از والدین نتوانند همراه کودک خود در این کشور اقامت کنند می‌بایست قیّمی بالای ۱۸ سال که در این کشور اقامت دارد را به صورت کتبی‌ (محضری) برای کودک خود مشخص نمایند.

اخذ اقامت همراه ترکیه

اخذ اقامت همراه ترکیه برای خانواده ی درجه یک فرد در این کشور فقط با پرداخت مبلغ ۸۰ دلار و ۵۵ لیر بابت کارت، ارائه برگه بیمه درمانی و ارائه کارت اقامت متقاضی میسر می‌باشد. کارت اقامت متقاضی ۱۰ الی‌ ۳۰ روز کاری بعد از اتمام مراحل اداری از طریق پست به آدرس اعلام شده پست خواهد شد. و متقاضی ظرف این مدت فقط با اخذ اجازه ی کتبی‌ از اداره ی مهاجرت میتواند از کشور خارج شود.

کسب اطلاعات بیشتر

افتخار گروه هرمس اپلای مشاوره،کسب پذیرش  از دانشگاه های معتبر دنیا و کسب اقامت کشورهای مختلف برای شما علاقمندان می باشد جهت اطلاع از کلیه خدمات گروه هرمس اپلای با ما در تماس باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از روش های  اخذ اقامت ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس های تومر و همچنین تحصیل در ترکیه از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یازده =