فرانسه

شرایط سرمایه گذاری در فرانسه 2021

سرمایه گذاری در فرانسه

همانطور که در مقاله اقامت فرانسه گفته شد یکی از راه های اقامت در این کشور سرمایه گذاری می باشد. این کشور یکی از کشور هایی می باشد که بسیاری از سرمایه گذاران به دلیل شرایط اقتصادی آن مایل به سرمایه گذاری در این کشور می باشند. فرانسه جدا از بخش صنعتی و کارخانجات آن از لحاظ رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. جمعیت این کشور نزدیک به 67 میلیون نفر است و واحد پول این کشور نیز یورو می باشد. پایتخت فرانسه نیز پاریس است. در این مقاله قصد داریم به صورت جزیی به بررسی شرایط و راه های سرمایه گذاری در فرانسه بپردازیم. هر فردی که بخواهد به این کشور از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کند و اقامت این کشور را دریافت کند لازم است اطلاعاتی را درباره شرایط این کشور داشته باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری

برای افرادی که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند دانستن چند نکته ضروری است. کسی که می خواهد در این کشور سرمایه گذاری کند باید از سود سرمایه خود اطمینان داشته باشد و خطری مانند مصادره اموال شامل حال او نشود. در سال 2018 نمودار ریسک سلب مالکیت نمره 1 را داشته است که این نمودار نشان دهنده نظر بد دولت فرانسه به سرمایه گذار است که نمره 1 پایین ترین ضریب ریسک را داراست. همچنین نوع پاسپورتی که برای این افراد در نظر گرفته می شود Business Investor نام دارد. با سرمایه گذاری در فرانسه می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید که بعد از دریافت اقامت دائم این کشور شما مزایای زیادی را خواهید داشت از جمله:

 • برای ده سال مجوز اقامت خواهید داشت.
 • پس از مدت سه سال می توانید شهروندی فرانسه را دریافت کنید.
 • خانواده شخص سرمایه گذار نیز می توانند ویزای این کشور را دریافت کنند.
 • به راحتی می توانید به کشور های عضو اتحادیه سفر کنید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه نیز دارای مزایا و معایبی نیز می باشد که افراد باید با توجه به شرایط تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور بگیرند.

 • نیاز به مدرک زبان بالایی نمی باشد.
 • سرمایه گذاری مستقل یا اشتراکی می تواند باشد.
 • نرخ مالیات بالایی دارد.
 • مقدار حقوق نیرو های کار زیاد است.
 • نرخ بیکاری در این کشور بالاست.

روش های سرمایه گذاری در فرانسه

نکته ای که وجود دارد این است که برای سرمایه گذاری چندین راه مختلف وجود دارد که می توانید با توجه به شرایطتان یکی از آن ها را برگزینید.

 1. راه اندازی یک تجارت
 2. ثبت شرکت
 3. خرید ملک
 4. خرید اوراق بهادار
 5.  

راه اندازی یک تجارت

در روش اول شما ابتدا باید وارد این کشور شوید و پس از دستیابی به اطلاعات لازم در رابطه با شرکت ها و مغازه ها مجددا وارد ایران می شوید و درخواست ویزای 6 ماهه می دهید. پس از این مدت برای ویزای یک ساله باید اقدام کنید و 5 سال باید تمدید ویزای یک ساله را انجام دهید و پس از این مدت برای ده ساله میتوانید اقدام کنید. حداقل بودجه مورد نیاز نیز 300 هزار یورو می باشد که حداقل 4 سال نیز باید در این کشور اقامت داشته باشید.

ثبت شرکت

در حالت دوم نیز ویزای 3 ساله دریافت می شود که به اعضای خانواده نیز ویزای همراه تعلق می گیرد و شخص باید با ثبت شرکت یک شخصی را نیز به عنوان کارمند با پایه حقوق 2000 یورو معرفی کند. برای اطلاعات کاملتر می توانید مقاله ثبت شرکت در فرانسه را مطالعه کنید.

خرید ملک

حالت سوم نیزحداقل سرمایه 70 هزار یورویی نیاز دارد و برای هر شخص از افراد خانواده باید حد معینی از متراژ خریداری شود تا اقامت این کشور اعطا گردد.

خرید اوراق بهادار

در حالت چهارم که خیلی هم پیشنهاد نمی شود باید مبلغ 10 میلیون یورو ارائه شود تا بتوانید اقامت را دریافت کنید. این حالت چند مزیت دارد. برای مثال نیاز نیست در فرانسه سابقه اقامت داشته باشید و همچنین نیاز به مدرک زبان یا مهارت چندانی نمی باشد. در این روش نیز می توانید برای خانواده خود اقامت دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز

برای سرمایه گذاری در این کشور باید لیستی از مدارک را آماده کنید و به این کشور تحویل بدهید. مدارک به صورت زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر با حداقل سه ماه اعتبار
 • مدارک شناسایی و تولد
 • نامه اثبات محل اسکان
 • سه قطعه عکس
 • نامه بانکی مبنی بر تمکن
 

برای آگاهی کامل از شرایط این کشور با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *