شرایط زندگی در کانادا

شرایط زندگی در کانادا

کانادا در سال های اخیر یکی از بزرگترین مقاصد مهاجران از سراسر دنیا برای زندگی است. شرایط زندگی در کانادا به گونه ای است که با انتخاب درست و داشتن کار مناسب، نسبت به کشور های اروپایی شما می توانید بسیار راحت تر باشید و از زندگی خود لذت ببرید. این کشور در شمال کشور ایالات متحده آمریکا واقع شده است و دومین کشور وسیع جهان است. گرچه مساحت این کشور بسیار بالاست اما نسبت به مساحت، این کشور جمعیت نسبتا کمی دارد. برای اطلاع از شرایط زندگی در کانادا، ما در این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص کلیت کشور کانادا برای مهاجران ارائه می کنیم با ما همراه باشید.

برای ارزیابی رایگان فرم زیر را پرکنید

شرایط زندگی در کانادا؛ رفاهی و حقوقی

تا چند سال پیش، هیچکس نمی توانست به شما برای افزایش حقوق خود، پیشنهاد زندگی در کانادا را بدهد، اما در سال های اخیر شرایط این کشور به شدت تغییر کرده است. تعداد قابل توجهی از مهاجران صرفا به دلیل شرایط کاری و حقوقی خوب به این کشور مهاجرت می کنند. همچنین کانادایی ها سال ها است که سطح زندگی رفاهی بالایی دارند و در سال های اخیر نیز این امر بهبود پیدا کرده است همچنین امید به زندگی مردم کانادا 82 سال است.

در مقایسه با انگلیس و ایالات متحده آمریکا تفاوت زیادی از نظر پرداختی حقوقی ندارند. اما در سال های اخیر و با رویه افزایشی آرام دستمزد ها و افزایش ارزش پول ملی، کانادا در مقایسه با کشورهای اروپایی و حتی آمریکا رشد پرداختی حقوقی بالاتری داشته است. پیش بینی می شود در سال های نه چندان دور با این شتاب، از اروپا و آمریکا هم شرایط حقوقی و پرداختی بهتری داشته باشد.

یکی از بهترین موارد شرایط زندگی در کانادا، خرید خانه ای بزرگ و زیبا با مبالغ و هزینه های متوسط است. برای کسانی قصد اقامت دائم کانادا را داشته باشند؛ این یک موهبت است.

موقعیت مکانی کانادا

از نظر مکانی کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی قرار گرفته است و یکی از کم جمعیت ترین کشورهای دنیاست. با توجه به وسعت بالا، قسمتی از این شمال این کشور به قطب شمال و جنوب آن به ایالات متحده متصل است. به دلیل شرایط بهتر آب و هوایی اکثریت جمعیت کانادا در نیمه جنوبی آن متمرکز شده اند. مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند که تقریبا 75% آن ها فرانسوی را به عنوان زبان رسمی خود میدانند.

شرایط مالی و اقتصاد کانادا

در سال های اخیر با توجه به رشد جهانی کانادا در کشاورزی و صنایع و معادن، این کشور در حوزه صادرات شرایط بسیار خوبی را تجربه کرده است. به دنبال این پیشرفت ها، اقتصاد کانادا در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است. به دلیل این شرایط مالی و اقتصادی خوب است که زندگی در کانادا برای افراد زیادی در سراسر جهان به صورت یک هدف درآمده است. همچنین میانگین درآمد برای هر نفر نزدیک 30854 دلار در سال است و تقریبا 73 درصد افراد 15 تا 64 ساله با حقوق کافی سرکار هستند.

بازار کار

شرایط کار در کانادا

در برخی شهرهای کانادا شمامی توانید فرصت های شغلی فراوانی را پیدا کنید. تورنتو در اونتاریوس جنوبی، ونکوور، کالگری و ادمونتون شهر هایی هستند که فرصت های شغلی زیادی با شرایط متفاوت و انعطاف پذیر را دارند.

البته کانادا نیز از رکود اقتصادی جهانی پیش آمده در سال های قبل مصون نبوده و نرخ بیکاری مثلا در شهرهای تورنتو و ونکوور 5 و 8 درصد، تا دو سال گذشته بوده است.

اما به یاد داشته باشید که این شرایط زندگی در کانادا، برای مهاجران نسبت به شهروندان کانادایی سخت تر خواهد بود. بهتر است قبل از اقامت در کانادا، کار مناسبی را در این کشور پیدا کنید. طبیعتا نباید انتظار داشته باشید که شما هم بتوانید به راحتی یک شهروند کانادایی الاصل کار پیدا کنید. شما همچنین باید قبل از سکونت در کشور کانادا، رزومه کاری یا تحصیلی خود را بسیار قوی کنید تا کارفرمایان کانادایی متقاعد شده و شما را استخدام کنند.

اگر شما در رزومه و سابقه خود مهارت خاصی داشته باشید، ممکن است شرایط استخدام شما نسبت به دیگران تسهیل شود. مهارت هایی مانند آرایشگری، مربی رشته های ورزشی خاص، جوشکاری زیر آب و به خصوص مهارت های فنی مهندسی می توانند امتیاز بسیار بزرگی برای شما در رزومه باشند. البته باز هم فراموش نکنید که این به معنای تضمین استخدام شما نیست.

بعد از اعلام موقعیت های شغلی، کارفرمایان کانادایی ابتدا در میان شهروندان محلی برای یافتن افراد مورد نظر جستجو می کنند و شهروندان کانادایی نسبت به مهاجران اولویت دارند. در صورتی که فردی با مهارت مورد نظر از میان شهروندان کانادایی الاصل وجود نداشته باشند، کارفرمایان به سراغ شما و سایر مهاجران دارای مهارتی که شرایط زندگی در کانادا را دارند؛ خواهند آمد.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار