استرالیا, استرالیا شناسی

شغل های پردرآمد در استرالیا

شغل های پردرآمد در استرالیا

در سال های اخیر کشور استرالیا به یکی از کشورهای مهاجرپذیر از نظر کاری تبدیل شده است و علت آن هم به خاطر اقتصاد روبه رشد این کشور است که باعث ایجاد اشتغالزایی در این کشور شده است. برای آشنایی بیشتر با شغل های پردرآمد در استرالیا ابتدا مقدمه ای در مورد ویژگی های این کشور در این قسمت بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

استرالیا بزرگترین کشور جهان بوده که یک قاره را در بر می گیرد و مابین اقیانوس هند و آرام قرار گرفته است. این کشور شامل استرالیا و جزیره تاسمانی و تعدادی جزایر کوچک است. پایتخت کشور استرالیا کانبرا بوده که بزرگترین شهر آن سیدنی است. از دیگر شهرهای بزرگ استرالیا می توان به ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید اشاره کرد.

از نظر اقتصادی نیز کشور استرالیا جزو چهاردهمین اقتصاد بزرگ جهان بوده و جزو کشورهای پردرآمد محسوب می شود که آن را جزو دهمین درآمد سرانه جهان می دانند. به همین خاطر بیش از 30 درصد از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند و متقاضی شغل های پردرآمد در استرالیا هستند. به علاوه این کشور از نظر کیفیت زندگی، بهداشت، آموزش، اقتصادی و حقوق های سیاسی رتبه بالایی دارد. مهاجرانی که به این کشور مهاجرت می کنند، به دلیل زبان رسمی این کشور انگلیسی بوده و واحد پول آن دلار است، مورد استقبال بسیاری از افراد است. برای آشنایی با شغل های پردرآمد در استرالیا با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آشنایی با شغل های پردرآمد در استرالیا

یکی از مسائلی که افراد در زمان مهاجرت به کشور استرالیا به آن دقت داشته باشند، انتخاب شغل های پردرآمد در استرالیا است. اما اغلب افراد پول را برای انتخاب شغل در استرالیا انگیزه خود قرار می دهند در صورتی که باید درآمد سالیانه در استرالیا برای شروع یک شغل جدید باید مد نظر قرار گیرد. در حال حاضر شغل هایی همچون پزشکی، مالی و مهندسی جزو شغل های پردرآمد در استرالیا محسوب می شوند.

 البته این نکته را در نظر داشته باشید این لیست شغل های پردرآمد در استرالیا می تواند برای کسانی مفید باشد که در این گروه های شغلی مشغول به کار هستند. در صورتی که مهارت خود را در این گروه های شغلی به اثبات برسانند، می توانند برای استخدام شدن در استرالیا اقدام کنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تمام چیزهایی که در مورد یک شغل به عنوان مهارت به حساب می آیند، معیار واحدی برای اندازه گیری محسوب نمی شود. به عنوان مثال ممکن است در یک شغل ممکن است تعادل در کار و زندگی این امکان را به شما می دهد تا زمان بیشتری را با دوستان خود سپری کنید، در حالی که چنین شرایطی ممکن است چندان اهمیتی نداشته باشد. در ادامه این مقاله 14 تا از شغل های پردرآمد در استرالیا برای مهاجران آورده شده است که می تواند برای متقاضیان مفید باشد.

1.پزشک جراح

پزشک جراح مسئول درمان بیمارانی است که دچار آسیب های ظاهری و یا عملکرد بدنی خود می شوند. البته این نکته را باید در نظر گرفت که جراحی زیرشاخه های گسترده ای داشته و می تواند از جراحی یک عضو از بدن در زمینه مغز و اعصاب، قلب و عروق یا جراحی عمومی نیز باشد. از آنجایی که این حرفه جزو مشاغل سخت و پر ریسکی است و برای موفقیت در این حرفه نیاز به دانش گسترده و تجربه زیادی دارد، جزو شغل های پردرآمد در استرالیا محسوب می شوند. در حال حاضر جراحان در کشور استرالیا به طور متوسط بین 172 تا 520 هزار دلار در سال درآمد دارند.

وکیل در استرالیا

2.وکیل

برای فعالیت در حرفه وکالت، باید تحصیلات خود را در رشته حقوق گذرانده باشید و بتوانید در دوره های مربوط به وکالت موفق شوید. البته کسانی که متقاضی وکالت که یکی از شغل های پردرآمد در استرالیا است، هستند باید، گواهی تمرین محلی دریافت کنند. برای دریافت چنین گواهی لازم است بعد از اتمام تحصیلات خود در رشته حقوق، ادامه تحصیل داده و دوره آموزشی عملی را بگذرانند. البته متقاضیان دوره وکالت می توانند بعد از اتمام دروه تحصیلی خود، برای قبولی در وکالت به دیوان عالی کشور مراجعه کنند. برای اینکه  بتوانند در دیوان عالی کشور بولد شوند، باید شرایط هیئت حقوقی را برآورده کنند. بدین خاطر وکلای مجاز برای دریافت گواهی وکالت خود نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه دارند. در کشور استرالیا حقوق جایگاه بالایی داشته، به گونه ای در حال حاضر 3500 نیرو در این صنعت مشغول به فعالیت هستند. یک وکیل می تواند سالیانه بین 117 تا 354 هزار دلار درآمد داشته باشد.

3.پزشکان

دسته دیگری از شغل های پردرآمد در استرالیا، پزشکان هستند. از جمله وظایف شغلی که می توان برای پزشکان عنوان کرد، تشخیص بیماری های جسمی و روحی، اختلالات و آسیب های جسمانی است که برای بهبود و درمان این اختلالات پزشک می تواند دارو و یا درمان هایی را تجویز کند. برای پزشک شدن باید تحصیلات پزشکی را در دانشگاه های پزشکی گذراند. فرد بعد از تمام شدن دوره تحصیلات خود در پزشکی، یک سال باید دوره کارآموزی را طی کند تا بتواند به عنوان یک پزشک در کشور استرالیا مشغول به فعالیت شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که یک پزشک می تواند در حوزه های مختلفی از مراکز بهداشت، بیمارستان های دولتی و یا مراکز خصوصی مشغول به فعالیت شود. از دیگر جایگاه های فعالیت پزشکان، نیروی دریایی و یا نیروی دفاعی کشور است. یک پزشک به طور متوسط از 172 تا 520 هزار دلار در سال درآمد دارد.

به غیر از پرشکی شغل های پرتقاضای دیگری در حوزه بهداشت و سلامت با درآمد بالا در استرالیا وجود دارند که لیست بهترین آن ها را برایتان آماده کرده ایم. برای مطالعه آن، روی مشاغل پرتقاضا در زمینه بهداشت و درمان استرالیا کلیک کنید.

پزشکی در استرالیا

4.روانپزشکان

یکی دیگر از شغل های پردرآمد در استرالیا، روانپزشکی است. روانپزشک موظف است که در تشخیص و جلوگیری از بیماری های روانی و ذهنی بیماران فعالیت داشته باشد. البته زمینه فعالیتی روانپزشکان بسیار متنوع بوده و می توانند تمامی بیماران ابتدایی تا پیشرفته را درمان کنند. بنابراین درآمدی که روانپزشکان دریافت می کنند، بسته به زمینه کاری است که در آن مشغول به فعالیت هستند و بسته به تعداد بیمارانی است که ویزیت می کنند. اما در سال 2018 بر اساس آمارگیری از متوسط درآمد این حرفه شغلی انجام شد، درآمد سالیانه این دسته از افراد بیش از 180 هزار دلار برآورد شد.

دلالان مالی استرالیا

5.دلالان مالی

از دیگر شغل های پردرآمد در استرالیا، دلالان مالی هستند که درآمد های خوبی در کشور استرالیا دارند. این گروه شغلی در گروه های واسطه معامله های بازرگانی قرار می گیرند. برای استخدام در این حوزه شغلی باید تایید کارشناسان خبره در این حوزه تایید شوید. از جمله وظایفی که دلالان مالی دارند شامل بررسی شرایط بورس، آسان کردن شرایط معاملات بر اساس دستورات دولت است. درآمد سالیانه دلالان مالی 200 هزار دلار است، بنابراین جزو شغل های پردرآمد در استرالیا محسوب می شود.

بورس در استرالیا

6.فارکس و سرمایه گذاران بورس

یکی از زیرمجموعه های شغلی دلالان مالی، فارکس و سرمایه گذاران بورس هستند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که محدوده درآمدی این افراد متفاوت بوده و از صد دلار تا میلیون ها دلار می تواند متفاوت باشد. سقف درآمدی این حرفه شغلی وابسته به حرفه و تجربه کاری این افراد دارد. اما به صورت کلی متوسط درآمد سرمایه گذاران بورس در استرالیا به صورت سالیانه بین 100 تا 300 هزار دلار است که آن را تبدیل به یکی از شغل های پردرآمد در استرالیا کرده است.

7. قاضی

قضاوت و یا قاضی داگستری از جمله شغل های پردرآمد در استرالیا محسوب می شود که وظیفه وی ریاست دادگاه های مدنی و کیفری است. به علاوه وی وظیفه دارد که بر محاکمه درست و عادلانه و مطابق با قوانین انجام شود. از آن جایی که موقعیت چنین شغلی دارای مسئولیت های فراوانی است، لذا درآمد بالایی داشت است. متوسط درآمدی که قضات در استرالیا دارند، مابین 145 تا 437 هزار در سال است.

مهندسی معدن در استرالیا

8. مهندسی معدن

از دیگر شغل های پردرآمد در استرالیا و در جهان است، بنابراین طبیعی است که درآمد این دسته از افراد بالا باشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید بیشترین درآمد در دسته معدن به مهندسان معدن تعلق دارد. برای اینکه یک مهندس شوید باید در رشته مهندسی با گرایش معدن در یکی از دانشگاه های معتبر مشغول تحصیلات خود را تمام کنید. بعد از اتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی معمولا باید تحصیلات ارشد خود را در این زمینه ادامه داد. بعد از این مرحله فارغ التحصیلان امکان دارد بتوانند در موسسه معدن و متالوژی استرالیا عضو شوند. بعد از آن دسته از فارغ التحصیلان که مجاز باشند می توانند به عنوان یک مهندس حرفه ای با دیگر مهندسان در استرالیا سه سال همکاری داشته باشند. به علاوه این دسته از افراد می توانند بعد از 5 سال برای عضویت در AusIMM درخواست دهند. در حال حاضر بیش از 800 مهندس معدن در استرالیا مشغول به فعالیت هستند، به گونه ای که به صورت سالیانه بین 77 تا 240 هزار دلار درآمد دارند.

9.مدیر اجرایی و مدیر عامل

مدیر اجرایی و یا همان مدیر عامل همان فردی است که در یک شرکت و یا کمپانی مسئول راهنمایی تشکیلات سازمانی در مسیر درست خود است. جلب مشتری و افزایش رتبه شرکت نیز از دیگر وظایف شغلی مدیر مالی و اجرایی یک شرکت است. با توجه به جایگاه شغلی مدیر مالی و مدیر اجرایی در استرالیا، جزو شغل های پردرآمد در استرالیا محسوب می شود. براساس آماری که در سال 2018 از درآمد شغل مدیریت اجرایی در استرالیا برآورد شده است، به طور سالیانه بیش از 150 هزار دلار درآمد دارند. 

متخصص بیهوشی در استرالیا

10. متخصصان بیهوشی

از دیگر شاخه های پزشکی، متخصص بیهوشی است که به عنوان زیرمجموعه ای از تیم جراحی در بیمارستان فعالیت دارد. از جمله وظایف شغلی متخصص بیهوشی، بررسی و اطمینان از سطح هوشیاری عمومی بیمار در طی جراحی و بعد از جراحی است. برای اینکه در این زمینه شغلی مشغول به فعالیت شد، باید تحصیلات خود را در پزشکی عمومی به اتمام رساند و بعد از آن به مدت 5 سال تخصص خود را در بیهوشی کامل کند. از اینکه ریسک و دانشی که این دسته شغلی دارند بالا است، بنابراین آن را جزو شغل های پردرآمد در استرالیا می دانند. به گونه ای این شغل به طور متوسط بین 123 تا 310 هزار دلار در سال درآمد دارند.

مدیر بازاریابی در استرالیا

11. مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی نیز جزو شغل های پردرآمد در استرالیا، محسوب می شود، چرا که یک مدیر بازاریاب وظایف زیادی از جمله هماهنگی فعالیت های بازاریابی تیمی از افراد در یک پروژه را بر عهده دارد. به علاوه ممکن است در راستای شغلی خود بودجه و برنامه هایی را برای فعالیت های بازاریابی خود ایجاد کند. برای اینکه در این زمینه شغلی مشغول به فعالیت شوید دو راه وجود دارد یکی تحصیلات دانشگاهی و دیگری گذراندن دوره های بازاریابی است. از جمله دوره های بازاریابی می توان به دیپلم بازاریابی و اطلاعات و یا دیپلم بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز اشاره کرد. میزان درآمدی که بازاریابان دارند، کاملا وابسته به تجربه و مهارت فرد دارد. متوسط درآمدی که این شغل به صورت سالیانه دارد از 62 تا 187 هزار دلار متغیر است.

12.مدیریت فروش

مدیریت فروش از جمله شغل های پردرآمد در استرالیا محسوب می شود که برای فعالیت درآن نیازی به مدرک تحصیلی خاصی نیست. افرادی که در این موقعیت شغلی فعالیت می کنند، به طور متوسط بین 260 تا 275 هزار دلار درآمد سالیانه دارند. البته بیشتر این افراد بیش از 50 تا 150 هزار دلار نیز پاداش اضافی دریافت می کنند. مدیر فروش به غیر از درآمد سالیانه و پاداش، از طرف شرکت مشمول دریافت کمک هزینه خودرو و در برخی از موارد دریافت خودرو می شود.

توسعه دهنده وب در استرالیا

13.توسعه دهنده وب

توسعه دهنده وب از جمله شغل های پردرآمد در استرالیا و دیگر کشورهای جهان محسوب می شود. البته میزان درآمد این شغل کاملا وابسته به مهارت فرد در زبان برنامه نویسی، اندازه و دامنه پروژه و میزان تخصصی که در شغل خود دارد. البته ناگفته نماند که هر چقدر تجربه فرد در انجام وظایف شغلی بیشتر باشد می تواند درآمد بیشتری نیز کسب کند. مزیتی که مدیر توسعه دهنده وب نسبت به دیگر شغل های پردرآمد در استرالیا دارد این است که زمینه شغلی برای آن راحت تر بوده و می تواند سریع تر مشغول به کار شود. فردی که در این سمت شغلی در استرالیا مشغول به فعالیت می شود می تواند به صورت سالیانه از 50 تا 150 هزار دلار درآمد داشته باشد. دیگر مشاغل مورد نیاز و پرمتقاضی با درآمد بالا در حوزه فناوری را می توانید در بخش مشاغل مورد نیاز در زمینه فناوری در استرالیا مطالعه کنید.

14.حمل و نقل عمومی

حمل و نقل عمومی شامل گروهی از مشاغلی است که پرواز، پیمایش و ترافیک هوایی را مورد بررسی قرار می دهند. از جمله مشاغلی که می توان در گروه حمل و نقل هوایی قرار داد، شامل خلبانان، افسران ایمنی هواپیمایی و کنترل کنندگان و مهمانداران هواپیمایی هستند. گروه حمل و نقل هوایی جزو شغل های پردرآمد در استرالیا به حساب می آید و سالیانه 29 تا 126 هزار دلار درآمد سالیانه دارند.

نتیجه گیری از مقاله شغل های پردرآمد در استرالیا

در این مقاله به بررسی انواع شغل های پردرآمد در استرالیا پرداختیم. با بررسی درآمد هر یک از این شغل ها، می توان نتیجه گرفت که شغل هایی همچون پزشکی، بیهوشی، جراحی، مهندسی معدن، مدیر فروش جزو شغل های پردرآمد در استرالیا هستند. اگر در یکی از این مشاغل تخصص دارید می توانید از طریق مهاجرت کاری، اقامت در کشور استرالیا را دریافت کنید.البته شما می توانید لیست تمامی شغل های مورد نیاز استرالیا را در مقاله فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا در 2021 مطالعه فرمایید.

شغل های پردرآمد در استرالیا

سوالات رایج در مورد شغل های پردرآمد در استرالیا

اغلب متقاضیان مهاجرت در مورد درآمد سالیانه حرفه های مختلف، سوال می پرسند. اما باید این را گفت بسته به میزان سابقه کاری و نوع مهارت، میزان درآمد سالیانه مشاغل مختلف می تواند متفاوت باشد.

آن دسته از شغل هایی که دارای حقوق و مزایای خوبی در کشور استرالیا باشند، جزو بهترین شغل در استرالیا هستند.

در کشور استرالیا بیشترین شغل هایی که مورد نیاز است شامل پرستار، برنامه نویس نرم افزار، مهندسین، کشاورزان، ساخت و ساز و کارگران است و این مشاغل جزو شغل هایی است که در کشور استرالیا مورد نیاز هستند.

در حال حاضر شغل هایی هم چون وکالت، قاضی، مدیرفروش، توسعه دهنده وب جزو شغل های پردرآمد در استرالیا محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *