شهرهای آلمان

شهرهای آلمان

شهرهای آلمان هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند. در این مقاله تصمیم داریم به معرفی بهترین شهرهای آلمان برای کار، تحصیل و زندگی ایرانیان به صورت کلی بپردازیم. در توضیحات شهرهای آلمان به بررسی جمعیت، وضعیت بازار کار و هزینه زندگی در هر شهر به تفکیک پرداخته ایم.

توضیحاتی در مورد بهترین شهرهای آلمان برای کار، تحصیل و زندگی

یکی از مهم ترین شاخص ها جهت انتخاب بهترین شهر می بایست وضعیت شغلی شهر باشد. به این معنی که شما بتوانید در آن شهر شغلی را پیدا کنید و بتوانید به کار در آلمان مشغول شوید.

در بعضی از شهرهای آلمان شرایط کاری مناسب نیست و نمی توان به راحتی شغلی دست و پا کرد بنابراین باید به این شاخص اهمیت فراوانی بدهید.

یکی از شاخص های دیگر تفاوت در هزینه های شهرهای مختلف می باشد. همانطور که در ایران هزینه ها در شهرهای مختلف یکسان نیست، در آلمان نیز هزینه ها با هم متفاوت است بنابراین باید هزینه های زندگی در شهر های این کشور را بررسی کنید.

معمولا شهر هایی که این دو شرایط را داشته باشند، می توانند انتخابی مناسب برای مهاجرت به آلمان باشند. در ادامه این مقاله با چهار نمونه از بهترین شهرهای آلمان برای مهاجرت آشنا خواهید شد، که با بررسی های دقیق می توان گزینه مناسب را از بین این شهرها انتخاب نمود.

شهر برلین

 

شهر برلین

شهر برلین یکی از شهرهای ایالتی آلمان بوده و جزء شانزده ایالت آلمان به شمار می رود. برلین به عنوان پایتخت کشور آلمان نیز شناخته می شود. مساحت برلین چیزی در حدود 891 کیلومتر مربع می باشد. برلین را می توان بزرگترین ایالت آلمان نیز معرفی نمود. برلین یکی از مهمترین ایالت های آلمان از نظر تاریخی نیز می باشد.

آب و هوای برلین نسبتا معتدل می باشد و همچنین یکی از شهرهای مهم از نظر علمی نیز در آلمان محسوب می شود. در برلین حدود 34 دانشگاه وجود دارد. شش دانشگاه از این تعداد دولتی می باشند.

شرایط اقتصادی در برلین بسیار مناسب بوده و هر خانواده ای می تواند زندگی خود را با سطح رفاه مناسبی در برلین اداره نماید. جمعیت برلین 3 میلیون و 700 هزار نفر می باشد.

وجود کمپانی هایی مانند A&O و همچنین Ableton باعث شده که از لحاظ کار یکی از شهرهای مناسب در این زمینه باشد. همچنین هزینه ها در شهر برلین نیز کم نمی باشد و بسته به نحوه زندگی شخص بین 800 تا 1100 یورو می باشد.

شهر دوسلدورف

 

شهر دوسلدورف

شهر دوسلدورف یکی از بهترین نمونه ها از شهرهای آلمان برای تجارت بین المللی است. این شهر یکی از شهرهای قدیمی آلمان به شمار می رود و همچنین منطقه ای آبرفتی نیز می باشد. دوسلدورف بر روی گل، شن و ماسه ساخته شده است.

هوای دوسلدورف در تابستان گرم بوده و در فصل زمستان نیز بارش برف در این شهر بسیار اندک می باشد. وضع معیشتی افرادی که در شهر دوسلدورف زندگی می کنند بسیار مناسب بوده و به راحتی می توان با درآمدی معمولی نیز در این شهر زندگی مناسبی داشت.

در این شهر نزدیک به 43 کمپانی وجود دارد که باعث می شود از لحاظ پیدا کردن موقعیت شغلی خیلی به مشکل برخورد نکنید و بتوانید به آسانی شغل مربوط به رشته خود را پیدا کنید. از لحاظ هزینه های زندگی این شهر نسبت به برلین و مونیخ ارزانتر می باشد و هزینه زندگی یک شخص به طور میانگین در ماه برابر با 750 یورو می باشد. جمعیت این شهر نزدیک به 620 هزار نفر می باشد.

شهر فرانکفورت

 

شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت را می توان یکی از بزرگترین شهرهای ایالت هسن آلمان دانست. فرانکفورت یکی از بهترین شهرهای آلمان از نظر هنر و تجارت به شمار می رود. فرانکفورت دارای آب و هوای بسیار مناسب و معتدل می باشد.

میزان مهاجرت به فرانکفورت بسیار زیاد می باشد. میزان رفاه در فرانکفورت بسیار مناسب می باشد. فرانکفورت برای تجارت و بیزینس بسیار مناسب بوده و نزدیک به 700 هزار نفر جمعیت دارد.

هزینه زندگی در این شهر خیلی بالا نیست و به طور میانگین نزدیک به 820 یورو در ماه هزینه می برد و از طرفی 38 شرکت معتبر در این شهر فعالیت می کنند و باعث افزایش تقاضای نیروی کار می شود. از طرف دیگر این شهر توریستی نیز می باشد لذا گردش مالی در این شهر بسیار زیاد است.

برای اطلاع از شهرهای مختلف کشور آلمان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید یا فرم ارزیابی زیر را پر کنید.

شهر هامبورگ

 

شهر هامبورگ

شهر هامبورگ را می توان یک شهر بندری و یکی از شانزده ایالت آلمان به شمار آورد. هامبورگ یکی از شهرهای توریستی دنیا بوده و معمولا از نظر توریستی به عنوان مقصد هجدهم در دنیا شناخته شده است.

هامبورگ آب و هوای نسبتا سردی داشته و این موضوع به خاطر شرایط جغرافیایی آن می باشد. قطار، کشتی و اتوبوس برای حمل و نقل شهری در هامبورگ مورد استفاده قرار گرفته است. هامبورگ یکی از ارزان ترین شهرها از نظر حمل و نقل عمومی در آلمان به شمار می رود.

هامبورگ یکی از شهر هایی بوده که به ورزش نوجوانان اهمیت زیادی داده شده و محیط بسیار مناسبی برای کشف استعداد های ورزشی فراهم نموده است.

هامبورگ یکی از شهرهایی بوده که دخل خرج زندگی را می توان به خوبی تنظیم نموده، زیرا هزینه ها نسبت به درآمد در این شهر بسیار مناسب می باشند. 17 دانشگاه در شهر هامبورگ تاسیس شده که 6 تا از این دانشگاه ها دولتی می باشند. جمعیت شهر هامبورگ برابر با 1 میلیون و 700 هزار نفر می باشد.

نزدیک به 114 شرکت در هامبورگ وجود دارد و همچنین نیاز به نیروی کار آزاد دیده می شود. بنابراین می توانید این شهر را در زمره شهر های مناسب جهت زندگی قرار بدهید.

شهر مونیخ

 

شهر مونیخ

شهر مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ می باشد و یکی از معروف ترین شهر های کشور آلمان است. این کشور در حدود 1.5 میلیون نفر جمعیت دارد.

این شهر در دشت های بخش شمال باواریا قرار گرفته است و نزدیک به کوه های آلپ می باشد بنابراین آب و هوای بسیار دل انگیزی دارد. داشتن مراکز دیدنی و جشن ها و فستیوال ها باعث شده تعداد کثیری از مردم علاقه فراوانی به سکونت در این شهر داشته باشند.

به طور معمول هزینه زندگی در مونیخ نسبتا بیشتر از شهر های دیگر است و چیزی در حدود 900 تا 1200 یورو ماهیانه خرج شما خواهد شد. اما از لحاظ کاری به دلیل وجود کمپانی های بزرگ مانند آلیانز و زیمنس نیاز به نیروی کار متخصص همواره دیده می شود. بنابراین یکی از گزینه های مناسب جهت زندگی می باشد.

مقاله پیشنهادی : لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

سوالات متداول

 کمپانی هایی مانند A&O و همچنین Ableton

هزینه زندگی یک شخص به طور میانگین در دوسلدورف چه مقدار می باشد؟

هزینه زندگی در این شهر خیلی بالا نیست و به طور میانگین نزدیک به 820 یورو در ماه هزینه می برد

بنر

2 پاسخ

  1. با توجه به مقاله خوبتون انتخاب شهر مورد نظر برام راحتتر شد . ممنون و خسته نباشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن