شهرهای دانشجویی آلمان

شهرهای دانشجویی آلمان

برای آشنایی با شهرهای دانشجویی آلمان با این مطلب همراه باشید.

کشور آلمان به عنوان یکی از کشور های پیشرفته در زمینه ی علمی از جمله مقاصد دانشجویان برای تحصیل می باشد. همچنین آلمان در میان ده کشور محبوب تحصیلی در جهان قرار دارد و طبق اطلاعات رسمی اداره آمار فدرال آلمان، حدود 380،000 دانشجوی بین المللی در آلمان تحصیل می کنند.

 با رشد مثبت ثبت نام های بین المللی که احتمالا در سال های آینده ادامه خواهد یافت، آلمان به زودی به جمع 5 مرکز مهم مطالعاتی در جهان، صعود خواهد کرد. با توجه به موارد گفته شده شناخت نسب به این کشور برای بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. 

ما در این مقاله قصد داریم به معرفی شهرهای دانشجویی آلمان بپردازیم. در صورتی که در انتخاب شهر مناسب برای تحصیل برای خود مردد مانده اید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا شهرهای دانشجویی آلمان را بهتر بشناسید.

علاوه بر این، دانشگاه های آلمان در زمینه های مختلف تحصیل در سطح جهانی آموزش می دهند. جمعیت دانشجویان بین المللی در شهرهای بزرگ نیز بیشتر است، بنابراین شما حتما تجربه ی فوق العاده ای برای تحصیل در 5 شهر برتر تحصیلی در کشور آلمان خواهید داشت.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شهرهای دانشجویی آلمان

مدت زمان   2:30

معرفی شهرهای دانشجویی آلمان

برلین

پایتخت کشور آلمان، محبوب ترین مکان برای دانشجویان بین المللی است که در آلمان تحصیل می کنند. برلین به عنوان یک شهر مقرون به صرفه برای زندگی کردن به عنوان بهترین شهر دانشجویی آلمان در جهان رتبه 9 را به خود اختصاص داده است. از لحاظ علمی، 3 دانشگاه بین المللی با کیفیت در این شهر وجود دارد که حدود 16 درصد از دانشجویان آن، دانشجویان بین المللی هستند. شهر برلین مکان گسترده ی فرهنگی می باشد، زیرا مردم از همه اقلیت ها و قوم ها در آن زندگی تحصیل و یا کار می کنند. از این رو، دانش جویان در معرض یک شهر فرهنگی پویا قرار خواهند گرفت.

دانشگاه های برتر: دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه هومبولت برلین، دانشگاه فنی برلین

برلین

مونیخ

شهر مونیخ در قسمت جنوبی آلمان واقع شده است و بعنوان یکی از بهترین شهر های دنیا برای زندگی بشمار می آید .از جمله امتیازات دانشجویان به دلیل فرصت های تحصیلی، مونیخ در رتبه بندی بهترین شهرها برای دانشجویان قرار دارد. همانطور که شهر دارای ترکیبی از منظره های گسترده، کوه ها، معماری زیبا و تاریخ فرهنگی است، دانشجویان گزینه های زیادی برای تفریح ​​و اکتشاف در شهر دارند.

دانشگاه های برتر: دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه لویدویگ ماکسیملیان مونیخ، دانشگاه علوم کاربردی مونیخ

مونیخ

بن

یکی دیگر از شهر های مناسب برای تحصیل در آلمان ، شهر بن می باشد. از جمله ی مزیتی که این شهر نسبت به سایر شهرهای آلمان دارد می توان به وجود مراکز صنعتی و مشاغل متعدد برای انجام کار در حین تحصیل اشاره کرد. دانشجویان می توانند از کار پس از برنامه تحصیلی بهره مند شده و در زمینه ی رشته ی تحصیلی خود نیز به صورت حرفه ای به اشتغال بپردازند.

دانشگاه های برتر: دانشگاه Bon ،دانشگاه علوم کاربردی برای امور مالی

بن

هامبورگ

این شهر به عنوان مرکز رسانه ها و مناطق صنعتی مشهور است و این شهر با وجود مردم محلی و دانشجویان بین المللی شلوغ است. با رشد اقتصادی و جشنواره در طول سال، هامبورگ مقصد دانشجویان بسیاری است تا چشم انداز خود را گسترش دهند و درک خوبی از اقتصاد اروپا داشته باشند.

دانشگاه های برتر: دانشگاه هامبورگ، دانشگاه صنعتی هامبورگ، دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ

هامبورگ

فرانکفورت

فرانکفورت، قلب اقتصادی و مرکز تجاری آلمان است. مقر اصلی بانک مرکزی اروپا نیز در این شهر واقع شده است. طبیعتا با توجه به دلایل بیان شده فرانکفورت به خانه آسمان خراشهای بزرگ تبدیل شده و فرودگاه آن نیز به پرترددترین فرودگاه اروپا مبدل شده است.

فرانکفورت همه ساله برگزار کننده ی جشنواره های رنگارنگ موسیقی است.از همه اینها که بگذریم دانشگاه دانشگاه گوته فرانکفورت (Goethe Universität Frankfurt) دارای رتبه ۲۱۷ جهانی، پر افتخارترین و معتبرترین دانشگاه این شهر است . این دانشگاه در زمینه علوم اجتماعی بسیار معروف است.

فرانکفورت

سوالات متداول

برلین​
مونیخ​
بن​
هامبورگ​
فرانکفورت​

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

2 پاسخ

    1. انتخاب خیلی خوبی هست . ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن