بدون دسته

بهترین شهرهای کانادا

در این مقاله به معرفی بهترین شهرهای کانادا پرداخته ایم. اگر شما هم بفکر مهاجرت به کانادا هستید حتما این مقاله را بخوانید و اطلاعات مفیدی کسب کنید.

لیست بهترین شهرهای کانادا

شهر تورنتو

شهر تورنتو مرکز استان اونتاریو و پر جمعیت ترین شهر کانادا می باشد. جمعیت این شهر هم اکنون نزدیک به 3 میلیون نفر است اما مساحت آن 630 کیلومتر مربع می باشد. تورنتو یکی از شهر های بزرگ چند ملیتی کانادا می باشد. این شهر یکی از ده شهر قدرتمند جهان بر اساس قدرت اقتصاد است  زیرا تولید ناخالص داخلی این شهر 273 میلیارد دلار می باشد. جدا از قدرت اقتصادی و امکانات و شرایط رفاهی این کشور مناطق دیدنی تورنتو باعث شده سالیانه گردشگران زیادی از این شهر بازدید کنند. از لحاظ آب و هوا نیز این شهر سرد می باشد و میانگین دمای آن در تابستان و بهار بین 10 تا 12 درجه می باشد.

شهر اتاوا

اتاوا در زبان های مختلف ممکن است تلفظ های گوناگونی داشته باشد از جمله این تلفظ ها می توان به آ-دو-وا و آ- تو-وا اشاره نمود. اتاوا شهری است با جمعیتی نزدیک به 860 هزار نفر و البته اگر جمعیت حومه را به آن اضافه نمایید به 1 میلیون نفر نیز خواهد رسید. اتاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا از نظر سرسبز بودن به شمار می رود. اتاوا از نظر فرصت های شغلی شرایط بسیار مناسبی داشته و اغلب افراد این شهر به زبان انگلیسی مسلط بوده، بدین ترتیب برای مهاجرت می تواند گزینه ای بسیار مناسب به شمار برود.

شهر گاتینو

گاتینو یکی از شهر های استان کبک به شمار می رود دارای جمعیتی حدود 250000 نفر می باشد. در شهرهای گاتینو و اتاوا بیش از 40000 هزار مهاجر وجود دارد. گاتینو از نظر جغرافیایی بسیار نزدیک به اتاوا می باشد. بدین ترتیب برخی از افرادی که در گاتینو زندگی می کنند، محل کارشان در اتاوا می باشد. با توجه به زبان فرانسوی حاکم در استان کبک، گاتینو نیز شامل این موضوع شده و اغلب افراد در این شهر به زبان فرانسوی صحبت می نمایند. هزینه های درمان برای کودکان در گاتینو بسیار کم می باشد. بدین ترتیب برای افرادی که فرزند کوچک داشته می تواند محلی بسیار مناسب باشد.

شهر واترلو

واترلو را می توان یکی از شهر های جنوبی استان انتاریو به شمار برد. جمعیت شهر واترلو نزدیک به 100000 نفر بوده، که این موضوع نشان می دهد که شهری نسبتا کوچک می باشد. استاندارد زندگی در واترلو بسیار بالا می باشد. وجود دانشگاه های بسیار معتبر در شهر واترلو باعث شده تا محلی مناسب برای تحصیل به شمار برود. زندگی در واترلو می تواند ترکیبی از زندگی روستایی و شهری باشد. حدود 25 درصد از جمعیتی که در شهر واترلو زندگی می کنند، مهاجر می باشند.

شهر بروسار

بروسار را می توان از جمله شهرهای کانادا به شمار آورد که نسبتا کوچک اما رفاه بسیار بالایی دارند. بروسار یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی بوده، زیرا مشاغل با درآمد بالا در این شهر بسیار زیاد بوده و از طرفی خانه ها در این شهر قیمت بسیار مناسبی داشته و با توجه به نرخ بیکاری بسیار کم، اغلب افراد در شهر بروسار در رفاه کامل زندگی می کنند. جمعیت بروسار بیش از 70 هزار نفر بوده و مساحت آن نیز به طور تقریبی بیش از 44 کیلومتر می باشد.

شهر دلتا از شهرهای کانادا در استان بیریتیش کلمبیا

دلتا یکی از بهترین شهرهای کانادا به شمار رفته و در استان بیریتیش کلمبیا واقع شده است. دلتا را می توان به عنوان بخشی از ونکوور دانست. دلتا از سمت شمال به رودخانه فریزر و از جنوب نیز با واشنگتن ایالات متحده هم مرز می باشد. جمعیت دلتا بالغ بر 100000 نفر بوده و بیش از 20 درصد از این جمعیت افرادی بوده که مهاجر می باشند. دلتا از نظر میزان درآمد و همچنین مناطق تفریحی و گردشگری یکی از بهترین شهرهای کانادا به شمار می رود.

شهر سانیچ

سانیچ یکی از شهرهای استان بیریتیش کلمبیا به شمار می رود. سانیچ را می توان یکی از بهترین بخش های ونکوور دانست. رصد خانه اختر فیزیک دامینییِن و همچنین دانشگاه ویکتوریا در شهر سانیچ واقع شده اند. در شهر سانیچ پیست های بسیار مناسبی برای دوچرخه سواری وجود داشته تا شهروندان به راحتی در سطح شهر با دوچرخه تردد نمایند. کل استان بیریتیش کلمبیا و به خصوص شهر سانیچ را می توان از زیباترین مناطق کلمبیا محسوب کرد. اگر چه هزینه ها نسبتا بالا بوده، اما سانیچ مانند بهشتی بر روی زمین می باشد.

شهر برلینگتون

برلینگتون از شهر های استان انتاریو به شمار می رود که در غرب دریاچه انتاریو واقع شده است. جمعیت برلینگتون بالغ بر 175 هزار نفر می باشد. فاصله این شهر تا تورنتو کمتر از یک ساعت می باشد. حدود 30 درصد از جمعیت موجود در برلینگتون را مهاجران تشکیل می دهند. برلینگتون با داشتن پارک های بسیار زیاد و سطح رفاه بسیار مناسب، می تواند منطقه ای بسیار مناسب برای مهاجرت از کشور های مختلف به کانادا محسوب شود. بدین ترتیب بسیاری از افراد مقصد خود برای مهاجرت، برلینگتون را انتخاب می نمایند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *