اخذ شهروندی و پاسپورت سوئد

اخذ شهروندی و پاسپورت سوئد

اخذ تابعیت و پاسپورت سوئد در سال 2021 موضوعی است که در این مقاله کامل توضیح خواهیم داد. روش های اخذ شهروندی نیز توضیح داده شده است. همچنین با تفاوت های اقامت دائم با کارت شهروندی آشنا خواهید شد.

درباره کشور سوئد

سوئد کشوری زیبا و دارای مناظر طبیعی بسیبار دیدنی است. این کشور به اینترنت پر سرعتش شهرت دارد. مردم کشور سوئد از نظر رفاه اجتماعی در سطح بسیار بالایی زندگی می کنند، همینطور می تونند از مرخصی 5 هفته ای با حقوق خود لذت ببرند.

شما ممکن است به هر دلیلی مثل پیدا کردن یک شغل جدید و یا یا تاسیس یک شرکت در سوئد اقامت داشته باشید و تمایل داشته باشید کارت شهروندی و پاسپورت معتبر این کشور را دریافت کنید. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بتوانید از شرایط اخذ پاسپورت کشور سوئد اطلاع داشته باشید.

درباره کشور سوئد

تفاوت بین اقامت دائم و اخذ کارت شهروندی

تفاوت اصلی بین اقامت دائم و اخذ کارت شهروندی یک کشور، حقوقی است که یک شهروند دارد. شهروندان کشور سوئد حق رای دادن و نامزدی در مجلس این کشور را دارند. همچنین شهروندان این کشور از تحصیلات رایگان در این کشور بهره مند می شوند و در نهایت شهروندان کشور سوئد می توانند پاسپورت این را دریافت کنند که به آنها این اجازه را می دهد تا در کل اتحادیه اروپا و بسیاری از کشور های جهان بدون ویزا سفر کنند.

 

روش های اخذ شهروندی و پاسپورت سوئد

خوشبختانه روش های متعددی برای اخذ شهروندی این کشور وجود دارد. آسان ترین روش از طریق فامیلی است به این معنی که شما باید اثبات کنید که یکی از والدینتان شهروند کشور سوئد است. این پروسه از طریق مدارک پاسپورت و گواهی تولد قابل اثبات است.

اگر شما شهروند یکی از کشورهای دانمارک، ایسلند، فنلاند، یا نروژ هستید و بین 18 تا 20 سال سن دارید نیز می توانید برای اقامت سوئد اقدام کنید اما برای دریافت اقامت خود از این طریق باید اثبات کنید که در حدود 5 سال در سوئد اقامت داشتید.

راه بعدی برای اخذ شهروندی کشور سوئد از طریق ازواج است. اگر شما با یک شهروند سوئدی ازدواج کرده اید می توانید برای اخذ کارت شهروندی خود اقدام کنید. البته شرط اصلی در این روش این است که شما به مدت حداقل 10 سال با فرد مورد نظر به صورت رسمی ازدواج و زندگی کرده باشید.

اگر شما هیچ یک از شرایط بالا را ندارید باز هم امید خود را از دست ندهید زیرا می توانید از طریق اقامت خود برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید. در این روش شما باید اثبات کنید که مدت زمان مشخصی (در حدود 5 سال) در کشور سوئد اقامت داشتید. این زمان بنا به شرایط و سابقه اقامت شما می تواند بلند تر و یا کوتاه تر باشد و برای اطلاع از زمان دقیق باید به سازمان های مربوطه در کشور سوئد مراجعه کنید.

اقامت دائم روشی برای اخذ شهروندی و پاسپورت سوئد

برای اینکه بتوانید از طریق اقامت دائم خود شهروندی کشور سوئد را اخذ بکنید باید بتوانید ثابت کنید که مدت زمان مشخصی از طریق کار اقامت دائم در سوئد اقامت دائم داشتید.

شرایط لازم برای اخذ اقامت از طریق این روش به صورت زیر است:

  • – برای اقامت اقدام کنید و کار اقامت دائم خود را دریافت کنید
  • – برای دریافت شماره تامین اجتماعی خود اقدام کنید.
  • – یک شغل تمام وقت پیدا کنید
  • – مسکن مناسب داشته باشید
  • – برای خود حساب بانکی باز کنید
  • – زبان سوئدی یاد بگیرید

اقدامات لازم برای تبدیل اقامت دائم به شهروندی و پاسپورت سوئد

بعد از اینکه کارت اقامت خود را دریافت کردید و با شرایط گفته شده مدت زمان مشخصی ( حدود 5 سال) در سوئد اقامت داشتید می توانید پرونده خود برای اخذ شهروندی این کشور را آغاز کنید. 

برای شروع شما احتیاج به مدارک و فرم اطلاعات شخصی مثل پاسپورت از کشور مبدا و یا شناسنامه خود دارید. پر کردن فرم های مربوطه و هزینه های لازم برای اجرای پرونده نیز جزء اولین کارهایی ست که باید در طول پروسه پرونده خود انجام دهید.

باید در نظر داشته باشید که همه فرم ها به زبان سوئدی می باشند و شما برای شروع مراحل شهروندی خود باید به زبان سوئدی مسلط باشید. همچنین مدارک معتبر برای اثبات دانش زبان خود باید ارائه دهید.

پس از اخذ شهروندی خود می توانید برای دریافت پاسپورت خود نیز اقدام کنید. اولین شرط برای دریافت پاسپورت این است که قبلا کارت شهروندی خود را دریافت کرده باشید و دومین شرط برای اخذ پاسپورت این است که شما حداقل 18 سال سن داشته باشید.

شما برای پرونده خود برای اخذ پاسپورت باید به اداره پلیس سوئد نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید و فرم های مربوطه را پر کنید. هزینه پروسه اخذ پاسپورت حدود 350 کرون سوئد است و شما باید در همان اداره ای که مراجعه کرده اید عکس پرسونلی مناسب برای پاسپورت خود را تهیه کنید. بعد از انجام همه مراحل لازم بعد از مدت 5 روز کاری پاسپورت شما به محل اقامتتان در سوئد ارسال می شود.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن