آلمان شناسی

معرفی شهر اشتوتگارت آلمان

شهر اشتوتگارت پایتخت ایالت بادن – وورتمبرگ است که در جنوب غربی کشور آلمان قرار دارد. از آنجایی که اشتوتگارت بر روی رودخانه نکار شکل گرفته است مردم محلی دیگ بخار اشتوتگارت می گویند. شهری است که از نظر جمعیت رتبه ششم را در میان شهرهای آلمان به خود اختصاص داده است. با این حال یکی از امن ترین شهرهای آلمان است که بعد از نورمبرگ در جایگاه دوم قرار دارد.

مذهب

مذهب ساکنان شهر اشتوتگارت متنوع است و شامل پروتستان، کاتولیک های رومی است. مسلمانان، یهودیان و کسانیکه دینی را دنبال نمی کردند نیز در این شهر وجود دارند.

نرخ بیکاری در شهر اشتوتگارت آلمان

نرخ بیکاری در شهر اشتوتگارت در مقایسه با دیگر مناطق شهری در آلمان بسیار کم است با این وجود نسبت به میانگین بادن وورتمبرگ نرخ بیکاری بیشتر است.

اقتصاد شهر اشتوتگارت آلمان

کارخانه های بزرگ و سرشناس خودروسازی مرسدس بنز، پورشه و همچنین کارخانه های تولید لوازم خانی بوش در اشتوتگارت تاسیس شده اند و به این دلیل سهم عمده ای در ایجاد اشتغال و پایین آوردن نرخ بیکاری در این شهر را بر عهده داشته است. پر واضح است که با وجود چنین کالرخانه های قدرتمندی در آلمان و به خصوص اشتوتگارت، آمار اشتغال بالا است و افراد کمتر نگران مخارج زندگی و سطح رفاهی هستند. این شهر با داشتن این اقتصاد قوی مقصدی مناسب برای مهاجران اروپایی وغیر اروپایی است.

کتابخانه شهر اشتوتگارت

در سال 2011 میلادی کتابخانه ی بزرگ شهر اشتوتگارت آغاز به کار کرد و به عنوان تحسین برانگیزترین کتابخانه ی جهان از نظر بازدید کنندگان شناخته شده است.

باغ وحش ویلهلما

آلمان باغ وحش های زیادی که در خود جای داده است از جمله بزرگترین باغ وحش های کشور آلمان، باغ وحش wilhelma با بیش از دو میلیون بازدید کننده است.

این باغ وحش شهر همراه با باغ گیاه شناسی به عنوان یک مجموعه خصوصی سلطنتی برای شاه ویلهلم اول بنا شد. به باغ وحش اشتوتگارت نیز یک پارک سبز بزرگ در سال 2019 اضافه شده است و زیبایی این مجموعه دوچندان شده است .

کلسیای یوهانس شهر اشتوتگارت

کلیسای یوهانس در شهر استوتگارت که به سبک گوتیک بنا شده است، قدمت آن به قرن 19 برمیگردد. در نزدیکی کلیسا دریاچه ی فویرزی قرار گرفته است که زیبایی آن را دوچندان کرده است.

جاذبه های گردشگری شهر اشتوتگارت:

  • موزه ی پورشه
  • موزه هنر اشتوتگارت
  • کاخ سلطنتی
  • خانه تاریخ
  • عبادتگاه زپولکرال
  • موزه ی مرسدس بنز

موزه مرسدس بنز در آلمان از سال 1886 برآن شده است تا تمامی خودروهای ساخت کارخانجات خود و برند بنز را تا به امروز گردآوری کند و این کلکسسیون را درمعرض دید علاقه مندان به ماشین قرار داده است. این موزه در 9 طبقه طراحی شده است و نوستالژی توام با نوآوری و تکنولوژی را به تمامی ببنندگان خود در معرض نمایش قرار میدهد.

دانشگاه اشتوتگارت آلمان universität Stuttgart

دانشگاه اشتوتگارت در سال 1829 در شهر اشتوتگارت آلمان بنا شده است. دانشگاه اشتوتگارت در میان دانشگاه های آلمان جزء ده دانشگاه برتر صنعتی این کشور است. دسترسی دانشجویان به مرکز شهر هم آسان است چراکه پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر اشتوتگارت و دیگر پردیس بزرگ آن در حاشیه ی شهر واقع شده اند که توسط وسایل حمل و نقل می توان به راحتی از شهر اشتوتگارت و این پردیس تردد داشت.

دانشگاه اشتوتگارت حدود 25000 دانشجو دارد و در جذب دانشجویان بین المللی هم نقش برجسته ای داشته است که حدود 3000 نفر از این تعداد را دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا تشکیل می دهند. دانشگاه اشتوتگارت نقش پررنگی در ارتباط با صنعت دارد چراکه در زمینه های مکانیک، صنعت و مهندسی برق از دانشگاه های سرآمد در کشور آلمان محسوب می شود.

چنانچه قصد اخذ پذیرش از این دانشگاه یا قصد اخذ و پذیرش از دانشگاه های آلمان را دارید می توانید با مشاورین موسسه هرمس اپلای تماس بگیرید تا در این خصوص شما را یاری کنند.

رتبه بندی دانشگاه اشتوتگارت آلمان

  • سومین دانشگاه برتر در رشته های مکانیک و مهندسی برق در آلمان همچنین چهل و هشتمین دانشگاه دنیا در رشته های مزبور
  • دانشگاه برتر دنیا در سال 2017 در بین 250 دانشگاه دنیا
  • هشتادمین دانشگاه برتر دنیا در زمینه ی فناوری در سال 2017

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *