آلمان شناسی

معرفی شهر دوسلدورف آلمان

شهر دوسلدورف یکی از شهرهای کشور آلمان و مرکز ایالت نوردراین-وستفالن است. این شهر دومین شهر بزرگ آلمان و پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. جمعیت دوسلدورف در حدود 6.2 میلیون نفر است. نام این شهر از رود خانه دوسل که به رودخانه راین می پیوندد گرفته شده است. دوسلدورف در سال 2012 و در بین مناسب ترین شهرها برای زندگی، در آلمان رتبه یک و در دنیا رتبه شش را دارا می باشد. فرودگاه شهر دوسلدورف سومین فرودگاه شلوغ و پر رفت و آمد بعد از فرودگاه فرانکفورت و مونیخ در این کشور می باشد و جزو مقصد های اصلی برای برای مسافران بین المللی می باشد.

در حدود 22 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در دوسلدورف وجود دارد از جمله دانشگاه هنریک هاین دوسلدورف، دانشگاه هنر دوسلدورف و دانشگاه موسیقی دوسلدورف. این شهر برای تاثیر زیادش بر موسیقی مدرن نیز معروف می باشد. این شهر پایتخت مد و هنر کشور آلمان می باشد.

زبان و فرهنگ شهر دوسلدورف آلمان

مردم دوسلدورف مانند دیگر افراد ساکن در آلمان به زبان آلمانی صحبت می کنند. زبان انگلیسی دومین زبان این شهر محسوب می شود. البته مهاجران در این شهر از زبان های ترکی،کردی و…. هم استفاده می کنند. دین رسمی در دوسلدورف مانند دیگر مناطق آلمان مسیحیت می باشد. اسلام بعد از مسیحیت بیشترین تعداد پیروان در این شهر را دارد.

آب و هوای شهر دوسلدورف آلمان

شهر دوسلدورف مانند بقیه شهرهایی که در قسمت پایینی منطقه “راین لند” قرار دارد، دارای آب و هوای اقیانوسی است. این شهر در زمستان دارای سرمای ملایمی است و به ندرت شاهد بارش برف در این شهر خواهید بود. دوسلدورف در تابستان آب و هوای گرم و شرجی ملایمی را تجربه می کند.

اقتصاد شهر دوسلدورف آلمان

امروزه دوسلدورف به یکی از بزرگترین مراکز ارتباطات تبدیل شده، با داشتن 2 مرکز از 4 مرکز اصلی ارائه دهنده خدمات تلفن همراه دوسلدورف در راس بازار های موبایل کشور آلمان قرار گرفته است. شرکت های بین المللی زیادی در زمینه های اطلاعات و ارتباطات در این شهر واقع شده اند مثل: هواوی، ان تی تی، اریکسون و نوکیا. همچنین 18 مرکز ارائه دهنده خدمات اینترنتی هم دراین شهر واقع شده اند. بسیاری از این مراکز اینترنتی خدمات خود را در سطح جهانی و با کیفیت بسیار بالا ارائه می دهند.

بندر این شهر هم در ده سال اخیر پیشرفت و توسعه بسیار زیادی داشته است و همین امر باعث رونق تجاری و اقتصادی این شهر شده است.

دانشگاه مهم

دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف

دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف در سال 1965 تاسیس شده و دانشگاه جوانی محسوب می شود، با این حال توانسته است در همین مدت زمان کوتاه در کنار دانشگاه های خوب آلمان قرار بگیرد. این دانشگاه حدود 30 هزار دانشجو و در حدود 2 هزار مدرس و استاد و 900 کارمند دارد که در این دانشگاه مشغول به کار می باشند.

در این دانشگاه در مقطع کارشناسی همه رشته ها فقط به زبان آلمانی ارائه می شود و در مقطع کارشناسی ارشد تعداد محدودی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند. حداقل سطح زبان مورد نیاز برای ثبت نام در این دانشگاه b2 زبان آلمانی می باشد.

دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه فقط مبلغ اندکی برای هزینه های ثبت نام پرداخت می کنند و هیچ هزینه اضافی دیگری بابت واحد های درسی خود پرداخت نمی کنند.

دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف همچنین کمک هزینه های مالی بسیاری برای دانشجویان خود به ویژه دانشجویان بین المللی خود در نظر گرفته است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *