آلمان شناسی

معرفی شهر فرانکفورت آلمان

شهر فرانکفورت با داشتن حدود 700 هزار نفر جمعیت بزرگترین و و پر جمعیت ترین شهر ایالت هسن در آلمان می باشد. این شهر به داشتن آسمان خراش های زیاد و بلندش شهرت دارد. با وجود بورس سهام و شرکت های مالی متعدد در آلمان مرکز مالی و بازرگانی این کشور به شمار می رود. همچنین فرانکفورت از نمایشگاه های بین المللی زیادی میزبانی می کند مانند: نمایشگاه بین المللی اتومبیل و نمایشگاه بین المللی کتاب. شهر فرانکفورت به دلیل موقعیت جغرافیایی خود از اصلی ترین محل های حمل و نقل در آلمان است.

شهر فرانکفورت آلمان در یک نگاه کلی

فرانکفورت شهر تضاد هاست. در این شهر ثروتمند ترین بانکدارها در کنار دانشجویان، کارمندان، و افراد عادی در کنار هم در شهری زندگی می کنند که مدرن ترین و پر ابهت ترین آسمان خراش ها در کنار خانه هایی با بافت قدیمی در کنار هم قرار دارند. این شهر بخصوص بخش های مرکزی و موزه هایی که در امتداد رود ماین قرار دارند، هر ساله میزبان هزاران گردشگر و توریست از سراسر جهان می باشد. بسیاری از محله های نزدیک به مرکز شهر معماری قرن نوزدهم خود را حفظ کرده و از مقاصد اصلی گردشگری این شهر هستند.

فرانکفورت محل اتصال بسیاری از بزرگراه ها و خطوط راه آهن آلمان می باشد. روزانه بدون احتساب ساکنین خود شهر فرانکفورت حدود 650 هزار نفر وارد این شهر می شوند. فرودگاه فرانکفورت ام ماین، جزو 3 فرودگاه بزرگ اروپا قرار دارد و بسیاری از پرواز های خارجی از طریق این فرودگاه وارد خاک آلمان می شوند. همچنین بسیاری از پرواز های راه دور و بین قاره ای برای تعویض هواپیما در این فرودگاه توقف می کنند.

شهر فراکفورت در بین همه شهرهای آلمان بیشترین تعداد مهاجر را دارد. حدود 25 درصد از جمعیت این شهر خارجی هستند و پاسپورت آلمانی ندارند، 10 از جمعیت آن هم مهاجرینی هستند که تابعیت آلمانی دارند. شهر فرانکفورت با داشتن این تعداد مهاجر متنوع ترین جامعه فرهنگی در بین شهرهای آلمانی را داراست.

امروزه شهر فرانکفورت یکی از ثروتمند ترین شهر های اروپا و مرکز فرهنگ، ادبیات و بانک های بزرگ است. آسمان خراش های فرانکفورت در کل اروپا بی همتا هستند.

دانشگاه های شهر فرانکفورت آلمان

دانشگاه گوته

دانشگاه گوته در سال 1914 در شهر فرانکفورت تاسیس شد. در حال حاضر دانشگاه گوته بیش از 46 هزار دانشجو دارد و یکی از بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه های آلمان به شمار می رود. این دانشگاه دارای رتبه جهانی 196 در جهان می باشد. شهریه این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان می باشد و دارای کمک هزینه های دانشجویی بسیاری است.

18 نفر از دانشجویان و اساتید این دانشگاه موفق به اخذ جایزه نوبل در رشته های مختلفی مانند: شیمی ریاضی و … شده اند.

دانشگاه اروپایی  Viadrina

دانشگاه اروپایی Viadrina یک دانشگاه واقع در شهر فرانکفورت می باشد که در سال 1544 توسط سباستین مونستر تاسیس شد.

دانشگاه Viadrina همکاری بسیار نزدیکی با دانشگاه آدام میکیویچ در کشور لهستان دارد. این مؤسسه کمک قابل توجهی به تحقیقات در مورد اقتصادهای تازه تاسیس می کند. تمرکز اصلی این دانشگاه بر روی جذب بیشتر دانشجویان بین المللی برای ساخت یک دانشگاه چند ملیتی است. در حال حاضر 40 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی از سراسر دنیا تشکیل می دهند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *