آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

مشاغل مورد نیاز آلمان

کشور آلمان، یکی از کشورهای برتر صنعتی در حوزۀ اقتصادی اروپا و همین‌طور جهان است. این کشور برای بهسازی، نوسازی و بازسازی زیرساخت‌های صنعتی، اقتصادی، اجتماعی، درمانی و … خود نیازمند نیروی ماهر متخصص است. اما در عین حال، این کشور هر سال بیشتر از سال پیش با کمبود نیروی متخصص روبرو است. برای رفع این کمبود، جذب نیروی متخصص خارجی در کنار آموزش نیروی کار داخلی بهترین راهکار پیش پای دولت آلمان است. حال سؤال این‌جاست این کشور، چه ویژگی‌ها و برتری‌هایی نسبت به کشورهای دیگر دارد که نیروی متخصص خارجی را متمایل به کار و زندگی در این کشور می‌کند؟در این مقاله، در ابتدا چند دلیل مستدل برای کار و اقامت نیروهای متخصص خارجی در کشور آلمان را بیان خواهیم کرد و سپس لیست سفید که همان لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان در هر سال است را در اختیار شما خواهیم گذاشت.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان سالانه تغییراتی دارد. اگر قصد دریافت ویزای کار آلمان را برای کار در آلمان دارید باید ابتدا مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2021 را مورد بررسی قرار دهید که آیا رشته تحصیلی شما جزء لیست مذکور هست یا خیر؟

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان یا همان لیست سفید (white list)، لیستی است که از طرف آژانس اشتغال فدرال آلمان هر 6 ماه یکبار منتشر می‌شود. در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید از طریق واتساپ، تکمیل فرم مشاوره مهاجرت و تماس تلفنی با کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در ارتباط باشید.

دلایل مستدل برای کار و اقامت نیروهای متخصص خارجی در کشور آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
آلمان
 1. اقتصاد رو به رشد کشور آلمان که روز به روز به سمت شکوفایی بیشتر می‌رود: برخلاف خیلی از کشورهای دیگر در حوزۀ اروپا، کشور آلمان یک اقتصاد همواره در حال رشد و شکوفایی دارد و به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های برتر آلمانی همواره به‌دنبال نیروهای کار خارجی متخصص، منظم، سریع‌الانتقال و تیزهوش هستند. نیروهای کار متخصصی که در کشور آلمان کار می‌کنند، حق‌الزحمۀ خیلی خوبی دریافت می‌کنند بدون آن‌که احساس بیش‌کاری داشته باشند و یا احساس کنند که کارفرما نسبت به زحمات آنها بی‌تفاوت و ناسپاس است.
 2.  
 3. عدم وجود فاصلۀ ارتباطی در محیط‌های کاری: بیشتر مردم جهان فکر می‌کنند که آلمانی‌ها فقط به زبان مادری خود مسلط هستند و نسبت به یادگیری زبان‌های دیگر تعصب دارند. اما قضیه برعکس است و بسیاری از آلمانی‌هایی که در حوزه‌های تخصصی و فنی کار می‌کنند، کاملاً یا نسبتاً به زبان انگلیسی مسلط هستند. آلمانی‌ها پای‌بندی زیادی به کار خود دارند و اجازه نمی‌دهند ناتوانی در ارتباط با همکاران خارجی زبان خود، کیفیت کاری آنها را پائین بیاورد.
 4.  
 5. کیفیت عالی زندگی به‌علت پرداخت حقوق‌ خوب: در همۀ دنیا، کیفیت زندگی بالای آلمانی‌ها معروف است. نیروهای کار متخصصی که در آلمان کار می‌کند و حقوق خوبی بابت فعالیت خود دریافت می‌کند نیز از استاندارد زندگی بالا در این کشور بهره‌مند می‌شود. پس اگر شغل شما در گروه شغل‌های موردنیاز کشور آلمان است، می‌توانید مطمئن باشید که با کار در این کشور، سطح زندگی بالا و مناسبی برای خود و خانوادۀ خود فراهم خواهید کرد.
 6.  
 7. یکی از بهترین کشورها برای پیشرفت شغلی و تحصیلی در جهان: دو ویژگی آلمان‌ها که در تمام دنیا معروف است، سخت‌کوشی و ایده‌آل‌گرایی آنها است. افرادی که علاقه‌مند به پژوهش‌های فنی هستند، کشور آلمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای این نوع فعالیت است. آلمانی‌ها از دیرباز علاقۀ زیادی به تکنولوژی‌های مدرن داشته و دارند و می‌دانند وقتی می‌توان کاری را با استفاده از ماشین در یک زمان کمتر و با هزینۀ کمتر به سرانجام رساند، به سراغ آن می‌روند و علاوه بر بهره‌برداری از آن، برای بهینه‌سازی آن هم تلاش می‌کنند.
 8.  
 9. بالا بودن حداقل دستمزد در کشور آلمان: حداقل دستمزدی که یک نیروی کار متخصص در کشور آلمان دریافت می‌کند، آن‌قدر است که از استاندارد مناسب زندگی در آلمان برخوردار بوده و فرد مجبور نباشد برای گذران زندگی از جان خود مایه بگذارد. این پشتیبانی مالی فوق‌العاده است که ماندگاری نیروی متخصص در کشور آلمان را تضمین می‌کند. کشور آلمان بالاترین میزان حقوق را در مقایسه با بیشتر کشورهای جهان پرداخت می‌کند.
 10.  
 11. نرخ بیکاری پائین در کشور آلمان: بیکاری در کشور آلمان برای نیروی متخصص معنا ندارد. اگر نیروی کار خارجی احساس کرد که در محیط کاری فعلی خود، جای رشد ندارد، می‌تواند در اولین فرصت استعفا دهد و یکی دیگر از بی‌شمار فرصت‌های شغلی موجود در این کشور را انتخاب کند. در فاصلۀ بیکاری بین دو شغل، تأمین مالی فرد برعهدۀ دولت آلمان است که از طریق پرداخت بیمۀ بیکاری انجام می‌شود.
 12.  
 13. نرخ تورّم کنترل‌شده: یکی از ویژگی‌های اقتصادهای شکوفا، نرخ تورّم پائین است. این مساله در مورد اقلام مصرفی خانوارها نمایان‌تر است. وقتی مطمئن باشی با درآمد ماهانۀ خود، علاوه بر این‌که قادر به تأمین نیازهای ماهانۀ خود و خانوادۀ خود هستی، می‌توانی مبلغی را هم پس‌انداز و یا سرمایه‌گذاری کنی؛ ‌انگیزۀ بیشتری برای کار کردن خواهی داشت.
 14.  
 15. حمایت از حقوق کارگر: در کشور آلمان، چنان‌چه نیروی کار با کارفرما دچار مشکل شود و به‌ هر دلیلی، کارفرما جلوی پرداخت دستمزد یا حقوق نیروی کار خود را بگیرد، باید در برابر قانون پاسخگو باشد.
 16.  
 17. بیمۀ بازنشستگی: یکی از مهمترین مزایای کار قانونی در کشور آلمان، اجبار در پرداخت بیمۀ بازنشستگی است. کارفرما نیز باید به ازای هر یک از نیروهای کار خود، مبلغی را به صندوق بازنشستگی واریز کند.
 18.  
 19. بیمۀ درمانی: در کشور آلمان، نیمی از بیمۀ درمانی توسط کارگر و نیمۀ دیگر توسط کارفرما پرداخت می‌شود. همچنین اعضای خانوادۀ کارگر نیز تحت پوشش بیمۀ درمانی قرار می‌گیرند.
 20.  
 21. مرخصی استعلاجی: در کشور آلمان، فردی که دچار بیماری یا تصادف شده باشد، می‌تواند تا حداکثر شش هفته مرخصی استعلاجی بگیرد.
 22.  
 23. حمایت از کودکان: تمایل خانواده‌های آلمانی به بچه‌دار شدن، ظرف چند دهۀ گذشته پائین آمده است و به همین دلیل، دولت آلمان، اقدامات تشویقی بسیاری برای خانواده‌هایی که تمایل به بچه‌دار شدن دارند، وضع کرده است. کمک هزینۀ ماهانه، بیمۀ درمانی رایگان، خدمات پرستاری رایگان و بسیاری از امکانات دیگر، باعث ایجاد یک محیط پرورشی بدون استرس و امن برای کودکان شده است.
 24.  
 25. پاداش‌های شغلی متنوع در طول سال: علاوه بر پاداش‌های کریسمس و تابستان، تمامی شرکت‌های آلمانی برای نیروی کار ماهر و سخت‌کوش خود، پاداش‌های مختلفی در نظر می‌گیرند که در سرتاسر سال به او داده می‌شوند. هدف از این کار، شاد نگه داشتن کارمندان پویا و با پشتکار و بالا بردن انگیزۀ کاری در آنهاست.
 26.  
 27. خدمات بهداشتی، رفاهی و تفریحی برای نیروهای کاری متخصص و خانواده‌های آنها: سالن‌های بهداشتی و درمانی، گزینه‌های خوبی برای رفع خستگی کاری، در آخر هفته‌ها هستند. همچنین سایر امکانات تفریحی، مانند سفرهای برون‌شهری اقتصادی، سالن‌های ورزشی، پارک‌های تفریحی و غیره نیز مهیا هستند.
 28.  
 29. ایجاد محیط‌های کاری و برون‌کاری شاد و صمیمانه: هر شرکت آلمانی روش‌های متنوعی برای بالا بردن ارتباط بیشتر کارمندان و کارکنان خود با یکدیگر و اعضای ارشد شرکت دارد. یکی از این برنامه‌ها، معمولاً مهمانی‌های عصرگاه روز جمعه است که بعد از ساعات کاری شرکت برگزار می‌شود و کارکنان در محیطی ایمن و آشنا، تجربۀ تعامل بیشتر با همکاران خود را پیدا می‌کنند.
 30.  

حمل‌ونقل عمومی مطمئن: چه از نظر خدمات، چه از نظر هزینه و چه از نظر ایمنی، سیستم خدمات حمل‌ونقل عمومی کشور آلمان، شهرتی جهانی دارد.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

حداکثر ساعات کار قانونی هفته در کشور آلمان 48 ساعت است و به بیشتر از این مقدار، اضافه‌کار تعلق می‌گیرد. همۀ نیروهای کاری در کشور آلمان، 42 روز مرخصی با حقوق در طول سال دارند. تعادل کار‌ـ‌ زندگی در کشور آلمان، مثال‌زدنی است.

نرخ مالیات بر درآمد در کشور آلمان بالاست که در عوض، مزایای اجتماعی بالا و خدمات رفاهی خوبی در اختیار مردم این کشور قرار داده می‌شود. افرادی که دریافتی سالانۀ کمتر از 9408 یورو دارند، مشمول پرداخت مالیات نیستند. نرخ مالیات برای حقوق‌های بین 9408 تا 57051 یورو در سال، 14% تا 42%، برای دستمزدهای بین 57051 تا 270500 یورو در سال، 42% و برای بالاتر از 270500 یورو در سال، معادل 45% گزارش شده است.

در کشور آلمان، پیشرفت کاری با سفارش و توصیه انجام نمی‌شود، بلکه این میزان تیزهوشی، سخت‌کوشی و انگیزۀ کاری کارکنان و همچنین میزان تلاش آنها برای پیشرفت در کار است که موفقیت‌های شغلی بالاتر و پرتاب به پله‌های بالاتر مسئولیتی و کاری را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

آلمان

حقوق و دستمزد برای مشاغل پرتقاضا در کشور آلمان

برطبق گزارش سالانۀ‌ سایت Stepstone، متوسط حقوق دریافتی سالانه در کشور آلمان، تقریباً برابر با 58800 یورو است که اگر پاداش‌های سالانه به این مبلغ اضافه شوند براساس گزارش پرتال شغلی XING به حدود 70754 یورو در سال خواهد رسید.

حقوق‌ها بسته به نوع صنعتی که فرد در آن مشغول به کار است، فرق می‌کنند و معمولاً شرکت‌های بزرگ آلمانی با بیش از 10000 کارمند، بیشترین پرداختی حقوق را دارند که حدود 27% بالاتر از متوسط حقوق پرداختی در کشور آلمان است.

برای شرکت‌های متوسط تا بزرگ که 5000 تا 10000 نیروی کار دارند، حقوق پرداختی معمولاً 17% بالاتر از حقوق پرداختی شرکت‌های کوچک‌تر با 1000 تا 5000 کارمند است (حقوق پرداختی این شرکت‌های کوچک‌تر، 12% بالاتر از متوسط حقوق پرداختی در کشور آلمان است).

در مقایسه با سایر کشورهای حوزۀ اروپا، کشور آلمان بالاترین میزان دستمزد خالص پرداختی در ماه را دارد که در سال 2020، این مبلغ در حدود 2439 یورو در ماه بوده است. قانون حداقل دستمزد دریافتی در کشور آلمان به شدت رعایت می‌شود. حداقل دستمزد دریافتی در سال 2020، برای کشور آلمان، 9.35 یورو برای هر ساعت است.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

مقاله پیشنهادی : مزایای بلوکارت آلمان

پادکست بازار کار آلمان برای افراد خارجی

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

دلایلی که بیان کردیم، تنها قسمت کوچکی از مزایای کار در کشور آلمان هستند. کشور آلمان به نیروی کار ماهر خود وابسته است و به همین دلیل همواره به دنبال پیاده کردن استراتژی‌هایی است که حضور نیروهای متخصص را در کشور خود افزایش دهد. در زیر لیست مشاغل موردنیاز در کشور آلمان را مشاهده خواهید کرد.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان سالانه تغییراتی دارد. اگر مایل هستید ویزای کشور آلمان رادریافت کنید، باید در ابتدا مشاغل مورد نیاز کشور آلمان را در سال 2020 مورد بررسی قرار دهید که بدانید آیا رشته تحصیلی شما جزء لیست ذکر شده هست یا خیر؟

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان یا همان لیست سفید (white list)، لیستی است که از طرف آژانس اشتغال فدرال آلمان هر 6 ماه یکبار منتشر می‌شود.

مشاغل مورد نیاز آلمان کدامند؟

اگر رشته تحصیلی شما جزء لیست مشاغل زیر است می‌توانید رزومه  تحصیلی و کاری خود را از طریق فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرت ارسال کنید کارشناسان مهاجرتی ما شرایط شما برای دریافت ویزای کار را بررسی کرده و به شما اعلام خواهند کرد.

در صورتی که رشته تحصیلی شما جزء رشته‌های مهندسی یا پیراپزشکی می‌باشد و در لیست مشاغل زیر موجود نیست رشته خود را برای بررسی مجدد برای ما ارسال کنید

مهندس خودرو و فلزات
مهندس مکاترونیک
تحقیقات فنی و توسعه علم
مهندسی ساخت و ساز تجهیزات و ابزار
بهداشت، درمان و مراقبت
مهندسی جوش
مکانیک ساخت و ساز
مشاغل مرتبط با سازه‌های الکتریکی
تکنولوژی ماشین‌های الکتریکی
متخصص فن آوری فلزی، فناوری ساخت
مشاغل مرتبط با ساخت و ساز ساختمان
لوله کشی، گرمایش، تهویه مطبوع
کوره و سیستم های گرمایش هوا
مشاغل مرتبط با توسعه نرم افزاری
ارتوپدی
لوکومتیورانی
شنوایی سنجی
تکنولوژیست صنعت
مدرس اتوماسیون صنعتی
مهندسی اتوماسیون صنعتی
الکترونیک با گرایش انرژی و ساختمان
فرایند مدیریت در برق
سنگ تراشی
ردیابی خودرو
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

جمع‌بندی

آلمان

متخصصان زیرشاخه‌های پزشکی، وکالت، مهندس و مدیریت، شانس بسیار زیادی برای پیدا کردن کار مناسب در کشور آلمان با درآمد بالا و پاداش‌ها و مزایای بی‌نظیر دارند. شرط اصلی برای رسیدن به همۀ مزایایی که کشور آلمان به نیروی کار متخصص خود عرضه می‌کند، سخت‌کوشی، درستی و تعهد کاری است.

یک مزیت کار در کشور آلمان، دوره‌های کارآموزی و پیشرفت شغلی حین کار است که نه تنها پایۀ حقوقی و میزان حقوق دریافتی نیروی کار متخصص را بالا می‌برد که به دانش و اعتباری کاری او نیز می‌افزاید.

شغل‌های موردنیاز که در لیست سفید آورده شده‌اند، در ابتدا به متقاضیان کار در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا عرضه می‌شوند و جنانچه کمبود نیرو جبران نشد، متقاضیان کار متخصص از کشورهای دیگر جهان بررسی خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2030، در کشور آلمان نزدیک به 3 میلیون نیروی کار متخصص خارجی مشغول به کار شوند.

بیمۀ درمانی، بیکاری، بازنشستگی، خدمات پرستاری، بیمۀ حوادث از جمله مزایایی هستند که به محض شروع کار نیروی متخصص در کشور آلمان، به او تعلق می‌گیرند. همۀ‌ دستمزدها در کشور آلمان، مشمول پرداخت مالیات هستند. امنیت اقتصادی و منطقه‌ای که کشور آلمان دارد، این کشور را تبدیل به یک مکان عالی جهت کار، تشکیل خانواده و زندگی کرده است.

موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با کادر مهاجرتی مجرب می‌تواند خدمات مهاجرتی متنوعی را به شما عزیزان ارائه دهد. این خدمات محدود به کشور آلمان نیست و شامل سایر کشورهای اروپایی و غیر اروپایی هم می‌شود.

اگر رشته تحصیلی شما جزء مشاغل گفته شده نیست یا اینکه هست و تمایل دارید که شرایط شما برای اخذ ویزای کار آلمان مورد ارزیابی قرار گیرد فرم زیر را تکمیل نموده و برای ما ارسال کنید. ارزیابی شرایط شما به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

318 thoughts on “لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

 1. محمد گفت:

  سلام. تمکن مالی برای دوره های اوسبیلدونگ چقدر است؟ با تشکر

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   میزان تمکن مالی مورد نیاز برای دوره های آوسبیلدونگ بستگی به میزان کمک هزینه دریافتی شما در طول دوره دارد ، هرچه دریافتی شما بیشتر باشد تمکن مالی که باید ارائه بدید کمتر است .

 2. مهرداد گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده مدرکم دیپلمه و ۸ سال سابقه تراشکاری بصورت حرفه‌ی CNC ( برنامه نویسی) دارم ۳۲ سال سن
  و خانومم لیسانس مامایی با سه سال سابقه کار در بیمارستان دولتی
  به نظر شما شانسی برای مهاجرت کاری به آلمان داریم؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   بله ، تخصص شما و همسرتون برای دریافت جاب آفر آلمان مناسب هست و امکان اقدام دارید . بهتر هست از طریق همسرتون اقدام کنید و خودتون به عنوان همراه به ایشون ملحق شوید .

 3. عباس گفت:

  سلام در المان به نظر شما جایی برای افرادی که رشته مدیریت مالی خوندن هستش؟؟ میتونن محاجرت کنن؟
  و اگر بله چقدر سابقه کار نیازه

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   مدیریت مالی در آلمان بازار کار مناسبی دارد اما دریافت جاب آفر در زمینه این تخصص جزو خدمات موسسه ما نیست .

 4. حامد گفت:

  سلام من ۲۱سالمه دیپلم کارودانش کامپیوتر رو دارم اما می‌خوام تو زمینه فنی و حرفه ای با گذراندن دوره هایه آموزشی مهارت کسب کنم و بعد از گذروندن زمان مورد نیاز اقدام به مهاجرت به آلمان کنم
  میخواستم ببینم کدوم رشته هایه فنی معتبر تره و باهاشون میشه تو آلمان کار پیدا کرد؟
  و آیا اصلا منی که رشتم کامپیوتره میتونم از طریق مدرک فنی که ربطی به رشته تحصیلیم نداره تو آلمان کار پیدا کنم یا نه؟
  البته تا حدودی هم با کامپیوتر آشنایی دارم آیا تو اون زمینه هم میشه جایی مشغول شد یا نه؟به عنوان مثال کار تو شرکتی یا بانکی یا جاهایی از این قبیل…
  به زبان انگلیسی هم نسبتا مسلطم
  به نظر شما چه گذینه ای مناسبه واسم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   برای اخذ ویزای کار آلمان بعد از اخذ مدرک فنی حرفه ای باید حداقل 3 سال سابقه کار کسب کنید . پس بهتره زمانی که دارید اقدام میکنید استعلام بگیرید .
   در حال حاضر رشته های فنی مثل : مکانیک ، برق ، جوشکاری ، تراشکاری و … بازار کار مناسبی برای کار در آلمان دارند .

 5. محمد گفت:

  سلام. ایا کشور انگلستان هم همچین دوره هابی مانند آوسبیلدونگ دارد .؟ با تشکر

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   موسسه هرمس اپلای در زمینه کشور انگلستان خدماتی ارائه نمیدهد .
   شرایط آوسبیلدونگ در کشور آلمان از سایر کشور ها مناسبتر است .

 6. آرمان گفت:

  سلام
  آیا برای رانندگی بیل مکانیکی، لودر، جرثقیل ، لیفتراک، ماشین سنگین (اتوبوس و کامیون و …) میشه ویزای کاری گرفت؟ شرایطش به چه صورت هست؟ ممنون از پاسخگوییتون

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه در حال حاضر در زمینه تخصص شما جاب آفری ارائه نشده برای کشور آلمان .

 7. بابک گفت:

  سلام، من ۲۶ سالمه دیپلم تجربی ۶ سال سابقه املاک دارم فقط
  با توجه ب شرایطم میتونم اقدامی انجام بدم؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   برای جاب افر خیر متاسفانه اما امکان اقدام از طریق آوسبیلدونگ کادر درمان براتون وجود داره .

 8. Mandana گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من ۳۱ سالم هست. ارشد علوم سیاسی دارم با سابقه پژوهشی. و الان هم ترم ۵ لیسانس روانشناسی هستم.
  میتونم برای کار در آلمان یا اتریش اقدام کنم؟
  حدود ۵ سال هم به عنوان آتش نشان داوطلب دارم فعالیت میکنم و مدرکشو دارم. سابقه کار مرتبط و بیمه ندارم.

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   برای آوسبیلدونگ کادر درمان امکان اقدام براتون وجود داره .

 9. منیژه ازادمرد گفت:

  سلام من نجات غریق هستم با ۱۵ سال سابقه ی کار ،۴۱ ساله و مدرک لیسانس غیر مرتبط دارم امکان دریافت ویزای کاری برای المان یا کانادا ،رو دارم یا خیر
  چه روشی برام مناسبتره

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   برای دریافت ویزای کاری باید سابقه کارتون مرتبط با رشته تحصیلی یا مدرک فنی حرفه ای شما باشد .
   متاسفانه در حال حاضر در زمینه تخصص شما آفری ارائه نشده .

 10. زهرا روشن بین گفت:

  سلام وقتتون بخیر من بیس سالمه و درحال گذروندن کارشناسی حسابداری از دانشکده دولتی هستم قصدم مهاجرت ب کشور المان هست بستگانی هم اونجا دارم ک برام معرفی نامه ارسال کنن میخواسم بدونم بهترین گزینه برای من چیه؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به شرایط سنی شما و این که هنوز لیسانستون رو دریافت نکردید بهتون دوره های آوسبیلدونگ آلمان را پیشنهاد میکنیم .

 11. اسماعیل پیکتن گفت:

  درود بر شما من 49 سالمه. لیسانس مهندسی مکانیک فناوری ساخت وتولید رشته قالبسازی پلاستیک دارم. ممنون میشم من را راهنمایی کنید برای مهاجرت.

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به شرایط سنی شما بهترین روش اقدام برای شما ، اقدام از طریق سرمایه گذاری در کانادا و استرالیا است .

  2. حسین گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   من دارای مدرک مهندسی شیمی ( دانشگاه آزاد) با یازده سال سابقه کار مرتبط در صنایع گاز و پتروشیمی هستم
   آیا در حیطه کاری من شانسی برای مهاجرت به آلمان هست؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای آلمان خیر متاسفانه اما اگر امتیاز بالایی در فاکتور هایی مثل سن ، سابقه کار ، مدرک تحصیلی ، مدرک زبان و… کسب کنید امکان اقدام از طریق روش های امتیاز بندی استرالیا را خواهید داشت .

 12. حیدری گفت:

  سلام من 32 سالمه لیسانس عمران دارم سابقه کاری مرتبط ندارم برای آلمان چگونه میتونم اقدام کنم ممنون

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر . در صورتی که شرایطتون مناسب باشه میتوانید از طریق دوره های کارآموزی کشور آلمان اقدام کنید .

  2. راضيه گفت:

   سلام وقتتون بخير
   ببخشيد من كارشناس مهندسي صنايع با ٧ سال سابقه كار پاره وقت بدون بيمه هستم ايا براي ويزاي كاري المان ميتونم شانسي داشته باشم.٣٠ ساله هستم

   با تشكر

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    برای ویزای کار آلمان خیر اما درصورتی که آیلتس بالا بتونید ارائه بدید شانس دریافت ویزای استرالیا را خواهید داشت .

 13. ehsan گفت:

  سلام. من 28 سالمه و لیسانس رشته مهندسی نرم افزار دارم، اما شغلم تولید محتوا، ادیت ویدئو و گرافیک هست(حدود دوسال سابقه کاری ثبت شده و تعدادی پروژه فریلنسری)، برای مهاجرت از طریق آسبیلدونگ و یا کاری به آلمان و یا کانادا میتونم اقدام کنم یا خیر؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   با توجه به شرایط سنیتون برای دوره های آوسبیلدونگ پرستاری آلمان میتوانید اقدام کنید .

   1. نرجس امانی گفت:

    با سلام و خسته نباشید من ۲۸سالمه و کارشناسی رشته بهداشت عمومی و سابقه ۶سال کار تو مراکز بهداشتی درمانی دارم میخواستم ببینم کشور خاصی رو شما مد نظر دارید برا این رشته که میخوام مهاجرت کنم

    1. کارشناس هرمس گفت:

     سلام وقتتون بخیر .
     با توجه به رشته و تخصص شما آوسبیلدونگ پرستاری کشور آلمان پیشنهاد میشه .

 14. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید.من دیپلم برق دارم ۲۹ سالمه ۱۰ سال سابقه کاری با جواز کسب دارم شغلم سیمپیچی موتورهای سنگین کشاورزی و صنعتیه میخواستم اگه زحمتی نیس بگید برای شغل ما احتمال مهاجرت هست.مدارک فنی و حرفه ای زیرشاخه های برق قدرت و صنعتی زیاد دارم.ممنون

  1. mona akhgari گفت:

   سلام. با توجه به سن و مدارک فنیتون حتما امکان جاب افر براتون وجود داره. ولی برای 100 درصدی باید شرایطتون با جزییات خیلی بیشتری بررسی بشه. مایل بودین فرم مشاوره پر کنید تا کارشناسا باهاتون تماس بگیرن راهنماییتون کنن.

 15. عارف گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما سرورن گرام بنده عارف هستم ودارای مدرک مهندسی عمران وچهارسالم سابقه کار دارم لطفا اگه ممکنه بنده راهنمایی کنید تا از ایران به المان برم

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   اگر شرایط سنیتون مناسب باشه میتوانید از طریق دوره های کارآموزی تخصص خودتون اقدام کنید برای کشور آلمان .
   ولی این امکان رو هم دارید تا شرایطتون رو برای کار در استرالیا بررسی کنید .

   1. سمانه گفت:

    سلام وقت بخير من خانم ٣٤ ساله هستم ميخواستم بدونم اگر مدرك جوشكاري زير اب و غواصي داشته باشم براي المان ميتونم اقدام كنم ؟ و اينكه ليسانس طراحي داخلي معماري دارم . و در كل ٢/٥ سابقه بيمه دارم . ممنون ميشم راهنماييم كنيد .

    1. کارشناس هرمس گفت:

     سلام وقتتون بخیر .
     برای ویزای کاری نیاز به اطلاعات کاملتری از شما داریم .
     اما به صورت کلی اگر در زمینه جوشکاری سابقه کار و مدرک فنی حرفه ای داشته باشید امکان اقدام براتون وجود داره .

  2. زهرا گفت:

   سلام بنده ۲۲ سالمه لیسانس زیست شناسی سلولی دارم میخواستم بپرسم از الان اگه برای مهاجرت کاری برای آلمان اقدام کنم بهتره یا اول ارشدمو بگیرم بعد؟ و این که ارشد وزارت بهداشت بگیرم یا وزارت علوم تفاوتی توی کاری که میتونم پیدا کنم و میزان درامدم داره؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    برای مهاجرت کاری داشتن سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و یا مدرک فنی حرفه ای الزامی است . در نتیجه با توجه به این که شرایط سنی مناسبی دارید پیشنهاد میشه از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

    1. علی خزایی گفت:

     سلام من ۲۱ سالمه دیلم علوم انسانی دارم کارت پایان خدمت دا م می تونم برای ادامه تحصیل ب کشور آلمان مهاجرت کنم هزینه چقدر میشه

     1. کارشناس هرمس گفت:

      سلام وقتتون بخیر .
      امکان اقدام براتون وجود داره اما باید شرایطتون کامل تر بررسی بشه . با توجه به شرایط سنیتون آوسبیلدونگ هم میتونید اقدام کنید .

    2. محمد گفت:

     سلام.من 27 سالمه و درحال گرفتن مدرک حسابداری از فنی و حرفه ای هستم و لیسانس عمران هم دارم. میخواستم بدونم میتوانم از طریق مدرک حسابداری فنی و حرفه ای اقدام کنم؟ با تشکر

     1. کارشناس هرمس گفت:

      سلام وقتتون بخیر .
      از طریق جاب آفر خیر اما از طریق آوسبیلدونگ حسابداری امکان اقدام دارید اما باید شرایطتون کاملتر و دقیقتر بررسی شود .

     2. غزل گفت:

      سلام من متولد 1384 هستم تو زمینه کارو دانش چه رشته ای رو بخونم که آلمان بازار کار داشته باشه و بتونم اقامت بگیرم یا از طریق درسم بیام الان درحال حاضر یازدهمم و رشته تصویر برداری میخونم اما میخوام رشتمو تغییر بدم و نمیدونم چه رشته برام خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید❤

     3. کارشناس هرمس گفت:

      سلام وقتتون بخیر .
      رشته های مناسب برای مهاجرت به آلمان در همین مقاله نوشته شده است اما قوانین مهاجرتی امکان تغییر دارند . بهتره بعد از گرفتن دیپلم استعلام بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *