کشور فرانسه یکی از محبوب ترین مقاصد دنیا برای تحصیل است و ۳۱ دانشگاه و موسسه آموزشی این کشور در لیست بهترین دانشگاه های دنیا هستند که تعدادی از آن ها در پاریس و بقیه در دیگر شهرهای این کشور پراکنده اند. در این مقاله با عنوان معرفی شهرهای دانشجویی فرانسه قصد داریم شما را با شهرهای دانشجویی فرانسه آشنا کنیم. اگر آرزو دارید که تحصیل و اقامت در فرانسه داشته کنید مطمئنا دوست دارید بدانید که کدام یک از دانشگاه های این کشور بهتر هستند، دلتان می خواهد دانشگاه های برتر این کشور را کشف کنید و بهترین تحصیل در فرانسه را داشته باشید.

معرفی شهرهای دانشجویی فرانسه با توضیحات کامل

مطمئنا آشنایی با این شهرها و دانشگاه های مطرح آنها، امکانات شهری، موقعیت، شرایط اقتصادی و صنعتی این شهرها به دانشجویان و محققان کمک می کند تا کیفیت تحصیل در دانشگاه های مختلف را با هم مقایسه و بهترین دانشگاه های فرانسه را شناسایی کنند.

  • بوردو Bordeaux

شهر بوردو فرانسه (Bordeaux) دارای امکاناتی همچون فرودگاه بین المللی، ایستگاه قطار اروپایی، شاه راه های اصلی (بزگراهها و جاده های اصلی)، راه دریای به اقیانوس اطلس و بندر، مرکز آکیتن، دریچه ای رو به جهان را پیش روی شهر بوردو می گشایند. شهر بوردو (Bordeaux) بعنوان شهری پیشرفته و به اصطلاح قطب اروپایی فناوری پیشرفته، شهر تبادلات بین المللی، پایتخت جهانی شراب ومرکز اقتصادی جنوب غربی فرانسه است و به طور اخص در زمینه هوانوردی، فناوری فضایی و دفاعی فعالیت می کند. در بخش خدمات، فعالیت بسیار تجاری تسلط دارد و خدمات وابسته به موسسات تولیدی درشهر بوردو مرکزیت یافته اند.

قطار TGV چهار ساعته فاصله شهر بوردو تا پاریس را طی می کند. در ادامه معرفی شهرهای دانشجویی فرانسه و شهر بوردو با ما همراه باشید.

افتخارات شهر بوردو

ضمناً شهر بوردو یک از شهرهای دانشگاهی مهم کشور فرانسه است: ۶۰۰۰۰ دانشجو، ۴ دانشگاه، ۱۴ مدارس عالی و ۵۰۰۰ پژوهشگر در ۲۰۰ آزمایشگاه است. پتانسیل پژوهش شهر بوردو را در رتبه یک در کشور فرانسه قرار دارد و زمینه های تخصصی (شیمی مولکولی، لیزر قوی، …) این موقعیت ممتاز را تقویت می کنند.

در نهایت با زندگی فرهنگی بسیار فعال، شهر بوردو به عنوان یک مرکز بزرگ روشنفکری و هنری در فرانسه مطرح می شود. این شهر موطن نویسندگان و نقاشان مشهوری چون میشل دو مونتنی، شارل دو مونتسکیو، فرانسوا موریاک، آندره لوت، آلبر مارکه و اودیلن ردون است. میراث معماری این شهر برجسته و بسیار قابل توجه است.

  • گرونوبل Grenoble

در معرفی شهرهای دانشجویی فرانسه دومین شهر، گرنوبل می باشد. شهر گرونوبل (Grenoble)که از پاریس ۳ ساعت و از لیون یک ساعت و نیم فاصله دارد قطب مهم علمی و فناوری فرانسه است. ۵۹۲۰۰ دانشجو در این شهر به تحصیل مشغولند که ۴۷۲۰۰ نفرشان در چهار دانشگاه شهر گرونوبل UPMF , UJF, INPG و دانشگاه استاندال تحصیل می کنند.

درخشش علمی گرونوبل بر کیفیت آموزش ریاضیات، انفورماتیک، الکترونیک، فیزیک و … در دانشگاه ژوزف فوریه و انستیتوی ملی پلی تکنیک گرونوبل و ۹ مدرسه مهندسی آن است. موسسات آموزش عالی گرونوبل بر آموزشهای خود را بر اساس رابطه نزدیک با صنعت، پژوهش و تبادلات بین المللی ارائه می نمایند.
با ۱۸۲۰۰ شغل ، گرونوبل اولین قطب پژوهشی دولتی و خصوصی فرانسه بعد از پاریس است. به طور سنتی پژوهش در شهر گرونوبل که به طور سنتی متوجه فناوری خاص و دقیق است، پیوندهای همکاری موثری با شبکه ی صنعتی قوی و دانشگاهی ایجاد کرده است که خود در آموزش های آن مشارکت کامل دارد.

اقتصادی اصلی شهر گرونوبل

شهر گرونوبل از موج قابل توجه و ثابت سرمایه های دولتی اروپایی که اهداف و انگیزه های بین المللی شهر را در زمینه مراکز عالی سنتی آن ، ریاضیات، فیزیک، انرژی هسته یی، مواد، الکترونیک، انفورماتیک و … یا رشته هایی که مانند علوم زیستی و میکرو نانوتکنولوژی امروزه، در گرونوبل توسعه و گسترش می یابند.

افتخارات شهر گرونوبل

در نهایت، برجستگی فضاهای گرونوبل بر محیط زیست طبیعی استثنایی شهر و غنای زندگی شهری و فرهنگی ناحیه یی آن تکیه دارد. جایگاه گرونوبل در قلب کوههای آلپ فرانسه داشتن فعالیتهایی چون اسکی، کوهپیمایی، صخره نوردی، کایت و … را برای ساکنان شهر میسور می سازد. گرونوبل میزبان بازیهای المپیک بوده است و ناحیه ایزر دارای سه پارک طبیعی است. دریاچه های متعدد و دریای مدیترانه در نزدیکی این ناحیه به دوستداران قایقرانی بادبانی مکانهایی متنوع و عالی را اعطا می کنند.

  • لیل Lille

در معرفی شهرهای دانشجویی فرانسه ، لیل را نیز میتوان نام برد. شهر لیل فرانسه (Lille) در ۳۸ دقیقه یی بروکسل، یک ساعتی پاریس، دو ساعتی لندن و سه ساعتی کولونی، شهر لیل در فرانسه چهارمین رتبه را در متروپل های فرانسه را اشغال کرده است.
فعالیتهای بازرگانی لیل شهر را از دیر باز بر تبادلات جهانی گشوده است و به این ترتیب حضور گروههای صنعتی بین المللی و جذب موسسات متعدد اصلی در شهر لیل توجیه می شود. لیل نقش جایگاه بزرگ اقتصادی خود را ابراز می دارد : بخش اقتصادی و مستغلات، حمل و نقل و مخابرات به طور خاص گسترش یافته اند.

فعالیت اقتصادی اصلی شهر لیل

فعالیتهای اقتصادی اصلی شهر لیل نساجی و پوشک، تجهیزات صنعتی، هنرهای گرافیک، صنعت اتومبیل، فروش مکاتبه یی و صنعت کشاورزی غذایی است.
در این جوانترین ناحیه فرانسه، قطب آموزش در اولویت قرار دارد. منطقه لیل بیش از ۹۵۰۰۰ دانشجو دارد که در دو شهر لیل و ویلنو داسک، شهر جدید و صنعتی، به تحصیل مشغولند.
با ۴دانشگاه ، ۱۳ مدرسه مهندسی، ۵ مدرسه بازرگانی، یک مدرسه روزنامه نگاری، یک انستیوتوی مطالعات سیاسی، یک انستیتوی مدیریت موسسات و مدارس و انستیتو های بسیار دیگر، لیل سیزدهمین تجمع دانشگاهی را در فرانسه در اختیار دارد.

افتخارات شهر لیل

از دوران گوتیک تا عصر کلاسیک، از رنسانس فلاندری تا هنر جدید، لیل بناهای متعددی را از گذشته خود حفظ کرده است که نشانگر تاثیرات هنری متنوعی از قرون وسطی تا تحول صنعتی در قرن نوزدهم میلادی هستند.
شهر لیل و اطراف آن موزه های بسیاری دارند که بازسازی بسیاری از آنها به پایان رسیده است. این قطب شهری شاهد زندگی فرهنگی بسیار است که نمای زنده وهمه هنرهانقشی برجسته و ممتاز در آن ایفا می کنند. تنوع زیاد فرهنگی شهر لیل پویا به آن عنوان پایتخت اروپایی فرهنگ را در سال ۲۰۰۴ اعطا کرده است.

  افتخار موسس مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره، کسب پذیرش  از دانشگاه های معتبر دنیا ، ویزای کار و ثبت شرکت و خدمات بازرگانی کشورهای مختلف برای شما علاقمندان می باشد جهت اطلاع از کلیه خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با ما در تماس باشید.

امیدواریم مقاله معرفی شهرهای دانشجویی فرانسه مورد توجه شما قرار گرفته باشد.  همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب  اطلاع از روش های کسب پذیرش تحصیلی فرانسه  از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره مهاجرت رایگان بگیرید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + نه =