مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت در کشورهای مختلف راه‌های زیادی دارد که از میان آنها می‌توان به مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط عمومی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و بهترین کشورها برای این نوع مهاجرت پرداخته شده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در ابتدا توجه شما را به ویدئویی  در مورد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جلب می کنیم:

شرایط عمومی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت در یک کشور صنعتی و پیشرفته است. افراد جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری باید در کشور مقصد یک نوع سرمایه‌گذاری اعم از خرید ملک، کارآفرینی، تأسیس کارخانه، ثبت شرکت، خرید سهام یک شرکت و امثال آن را انجام دهند. این نوع مهاجرت در برخی کشورها دائمی نیست و مدت زمان معینی دارد، در اکثر کشورها ویزای سرمایه‌گذاری تنها به مدت 5 سال به افراد اعطا می‌شود ضمن اینکه در این بازه زمانی متقاضی نمی‌تواند سودی از سرمایه‌گذاری خود داشته باشد و به ازای سرمایه‌گذاری اقامت موقت کشور مقصد را دریافت می‌کند. اما پس از اتمام زمان ویزا میتوان برای تمدید آن اقدام کرد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

حداقل میزان سرمایه‌ای که فرد برای شروع سرمایه‌گذاری در کشور مورد نظر به آن نیاز دارد رقم ثابتی نیست و برای هر کشور به هر میزان می‌تواند متفاوت باشد. این نوع مهاجرت به فرد اجازه می‌دهد که خانواده، همسر و فرزندان را نیز همراه خود به کشور مقصد ببرد و برای آن ها اقامت موقت دریافت کند. برخی از کشورها که امکان سرمایه‌گذاری را فراهم کرده‌اند مدرک زبان معتبر مثل تافل یا آیلتس و همچنین محدودیت سنی را ضمن شروط اعطای ویزا قرار نداده‌اند. البته در مواردی نظیر ثبت شرکت یا کار آفرینی متقاضی مهاجرت می‌بایست تحصیلات مرتبط و همچنین سابقه مدیریتی داشته باشد. از مهم ترین مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری رسیدن به اقامت دائمی کشور موردنظر است.

متقاضیان دقت داشته باشند که سرمایه‌گذاری آن ها در کشور مورد نظر محدود به یک شهر یا یک استان نیست و در صورت دریافت ویزای سرمایه‌گذاری می‌توانند در هر نقطه‌ای از آن کشور به سرمایه‌گذاری و کار بپردازند. مزیت دیگر مهاجرت با سرمایه گذاری این است که همسر فرد متقاضی می‌تواند به طور مستقل اجازه اشتغال و تحصیل داشته باشد و فرزندان آن ها نیز می‌توانند مانند سایر کودکان در مدارس کشور مورد نظر تحصیل نمایند. البته نکته حائز اهمیت این است که این ویژگی تنها برای کودکان زیر 21 سال است و فرزندانی که سن آن ها از 21 بیشتر باشد، باید به طور مستقل برای اخذ ویزا اقدام کنند.

شرایط عمومی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

با وجود اینکه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت به شمار می‌رود اما همه کشورها ویزای سرمایه گذاری را به دلایل خاصی به متقاضیان اعطا نمی‌نمایند. یکی از این دلایل می‌تواند اقتصاد ناپایدار باشد که سرمایه‌گذاری در آن کشور را بی‌فایده می‌کند. در این بخش از مقاله به معرفی کشور‌های پیشرو برای مهاجرت از این طریق پرداخته شده است.

بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در سال 2022

یکی از راه های مهاجرت به کشورهای مختلف همانگونه که در مقالات مختلف گفته شده سرمایه گذاری می باشد.
اینجا کلیک کنید
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش‌های اخذ اقامت به شمار می‌رود

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای پیشرو در حوزه اقتصادی است که سرمایه گذاری در این کشور با موفقیت‌های فراوانی همراه خواهد بود. ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا به عنوان ویزای 188 شناخته می‌شود که نسبت به سایر ویزاها دارای مراحل بیشتر و سخت‌تری است، اما به‌عنوان یکی از سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به استرالیا و کسب اقامت این کشور شناخته می‌شود. کشور استرالیا به هنگام ارائه ویزا به متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نسبت به کشورهای دیگر حساسیت بیشتری نشان می‌دهد. به همین جهت شرایط اخذ این ویزا کمی دشوارتر است.

ویزای سرمایه‌گذاری در استرالیا به چندین دسته تقسیم می‌شوند: ویزای کار آفرین (Entrepreneur Visa)، ویزای سرمایه‌گذاری معمولی (Investment visa) و ویزای سرمایه‌گذاری ویژه (Significant Investment visa).

برای متقاضیان مهاجرت به استرالیا، محدودیت سنی وجود دارد و تنها افراد زیر 55 سال می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنند. برای سرمایه‌گذاری در کشورهایی مثل کانادا و آمریکا محدودیت سنی وجود ندارد. برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری و مهاجرت از طریق آن به کشور استرالیا داشتن مدرک زبان انگلیسی لازم نیست، ولی به عنوان یک امتیاز محسوب می‌شود. درصورتی که متقاضی مهاجرت به استرالیا تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشد، دولت استرالیا کلاس‌های زبان انگلیسی را برای این افراد فراهم می‌کند و البته شرکت در این گونه کلاس‌ها با شهریه همراه خواهد بود. لازم به ذکر است که حداقل سرمایه‌ای که متقاضیان مهاجرت به آن نیاز دارند به قرار زیر است:

 • – متقاضیان با ویزای کارآفرینی به 200 هزار دلار استرالیا نیاز خواهند داشت.

 • – برای ویزای سرمایه گذاری معمولی به مبلغ یک میلیون دلار استرالیا نیاز خواهند داشت.

 • – و برای ویزای سرمایه‌گذاری ویژه پنج میلیون دلار استرالیا نیاز خواهند داشت.

توجه داشته باشید که شما نیاز به اخذ گردش مالی و سابقه سرمایه گذاری دارید. 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

 این کشور جمعیت کمی نسبت به وسعت خود دارد به طوری که در سال 2019 جمعیت این کشور حدود 37.5 میلیون نفر سرشماری شده است. واحد پول کانادا، دلار ‌کانادا بوده که یکی از ارزشمندترین واحدهای پولی دنیا به شمار می‌رود. در سال 2020 یک دلار کانادا معادل 0.71 دلار آمریکا برآورد شده است. وضعیت صنعت در کشور کانادا بسیار عالی و فعال است و از همین جهت مکان خوبی برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

بسیاری از سرمایه داران و متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و همچنین صاحبان مشاغل بین‌المللی برای ارتقا بخشیدن به صنعت خود اقدام به مهاجرت به کانادا کرده‌اند تا فعالیت اقتصادی خود را در این کشور پهناور آغاز کنند. مهاجرت به کانادا در عین آسان بودن، هزینه‌های زیادی را به دنبال دارد و درواقع یکی از گران‌ترین انواع ویزای کانادا به شمار می‌رود. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا از سه روش می‌توانند برای این کار اقدام کنند:

سرمایه گذاری در کانادا

یکی اینکه برای برنامه‌هایی که کشور کانادا به جهت سرمایه‌گذاری اعلام می‌کند، شرکت کنند. دوم اینکه در کشور کانادا به خود اشتغالی مشغول شوند و سوم اینکه یک استارت‌آپ و یا کسب‌وکار جدید و کارآفرینی در کشور کانادا برقرار کنند. در سرمایه‌گذاری از طریق خود اشتغالی افراد موظف به پرداخت مالیات به دولت کانادا هستند.

برای این نوع مهاجرت به کانادا میزان سرمایه که فرد به آن نیاز دارد بستگی به خود شخص دارد و دولت کانادا سقفی برای آن تعیین نکرده است. اما حداقل میزان سرمایه که افراد برای اخذ ویزا به آن نیاز دارند 300 هزار دلار کانادا برآورد شده است. قوانینی که کشور کانادا برای اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری در نظر گرفته است بسیار آسان‌تر از آمریکا و کشورهای دیگر است. حداقل تعداد افرادی که برای سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی می‌توانند اقدام کنند یک نفر تعیین شده است.

مورد بسیار مهمی که متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا لازم است بدانند این است که باید سابقه کافی در مدیریت یک کسب‌وکار داشته باشند و بتوانند آن را از طریق مدرک به دولت کانادا ثابت کنند. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا می‌توانند به همراه اعضای خانواده خود و فرزندان به این کشور مهاجرت کنند. البته فرزندان آنها باید زیر 21 سال سن داشته باشند. لازم به ذکر است که برای اخذ این ویزا در کانادا محدودیت سنی وجود ندارد و همچنین مدرک تحصیلی برای سرمایه‌گذاری نیز لازم نیست اما افراد موظف به داشتن مدرک زبان آیلتس هستند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلستان

انگلستان یکی دیگر از کشورهای پیشرفته‌ای است که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برای متقاضیان امکان‌پذیر کرده است. برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان متقاضیان باید حداقل سه ماه قبل از مسافرت به این کشور درخواست خود را ارسال کرده باشند و همچنین مبلغ 1623 پوند به‌عنوان هزینه بررسی پرونده پرداخت نمایند. مدت زمان اعتبار ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان چهار سال و سه ماه است که افراد می‌توانند در این مدت به کار و یا تحصیل در کنار سرمایه‌گذاری نیز بپردازند‌.

متقاضیان مهاجرت به این کشور می‌توانند با پرداخت مبلغ 10 میلیون پوند برای سرمایه‌گذاری پس از دو سال، با پرداخت پنج میلیون پوند پس از سه سال و با پرداخت دو میلیون پوند پس از پنج سال اقامت این کشور را دریافت نمایند.  شرایط عمومی کسب این ویزا به ترتیب زیر است: 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلستان

 

– متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید بتوانند حداقل دو میلیون پوند و یا بیشتر در این کشور سرمایه‌گذاری کنند.

– متقاضیان نباید عضو منطقه اقتصادی اروپا و یا تابع کشور سوئیس باشند.

– افراد باید سنی بیشتر از ۱۸ سال داشته باشند.

– مبلغ سرمایه‌گذاری باید متعلق به خود متقاضی یا همسر وی باشد.

– افراد متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می بایست منبعی غیر از مبلغ سرمایه‌گذاری را برای مصرف شخصی خود اختصاص داده باشند.

– افراد باید بتوانند در یکی از بانک‌های انگلستان حساب باز کنند و سرمایه خود را در بیش از یک موسسه مالی قرار داده باشند.

– متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به انگلستان نباید هیچ‌گونه سابقه جنایی و یا سوء پیشینه در کشور محل اقامت خود داشته باشند.

– دولت انگلستان پس از بررسی پرونده در مدت زمان هشت هفته، ویزای سرمایه‌گذاری را به متقاضیان اعطا می‌کند.

سرمایه گذاری در انگلستان

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا

پس از روسیه و کانادا کشور آمریکا سومین کشور پهناور جهان با جمعیتی حدود 329 میلیون نفر است. این کشور شامل 50 ایالت و پنج سرزمین خودمختار است. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی بوده و از بزرگترین شهرهای آن می‌توان به لس‌آنجلس، میامی، نیویورک، فیلادلفیا، سانفرانسیسکو و بوستون اشاره کرد. زبان رسمی کشور آمریکا انگلیسی است بنابراین متقاضیان مهاجرت به این کشور می بایست به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. لازم به ذکر است که بسیاری از مردم آمریکا در ایالت‌های جنوبی آمریکا به دلیل نزدیک بودن به مرز مکزیک دارای تسلط به زبان مکزیکی نیز هستند.

همانطور که برای همه واضح هست واحد پول کشور آمریکا دلار‌ بوده و یکی از قدرتمندترین واحدهای پول بین‌المللی شناخته می شود؛ چرا که ارزش سایر واحدهای پولی نسبت به دلار آمریکا سنجیده می‌شود. جای تعجب نیست که بیشتر معاملات بین‌المللی با همین واحد پولی یعنی دلار آمریکا انجام می‌گردند. بنابراین زندگی در کشور آمریکا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای بسیاری از افراد می‌تواند بسیار جذاب باشد. اما اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا یکی از خطرناک‌ترین و پرریسک‌ترین ویزا برای اتباع غیر آمریکایی به شمار می‌رود، به طوریکه حتی خود دولت آمریکا نسبت به اخذ این ویزا به متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هشدار می‌دهد. ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا (EB5) نام دارد و در واقع یکی از معروف‌ترین ویزاهای آمریکا به شمار می‌رود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا

با استفاده از این ویزا فرد می‌تواند با مبلغ حدود یک میلیون دلار در کشور آمریکا اشتغال‌زایی کرده و برای حداقل ده نفر به صورت تمام وقت کار ایجاد کند برای ایجاد یک شغل در یکی از شهرهای آمریکا به 500 هزار دلار نیاز است. با اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فرد ویزای موقت دو ساله در آمریکا اخذ می‌کند و پس از آن اگر هیچ گونه تخلفی مرتکب نشده باشد و مالیات خود را به طور کامل پرداخت کرده باشد، می‌تواند گرین کارت آمریکا که همان اقامت دائم آمریکا است را به دست آورد.

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آمریکا همچنین می‌توانند از طریق خرید ملک در این کشور اقدام کنند. البته باید توجه داشت که اتباع خارجی تنها با داشتن ویزای موقت می‌توانند در آمریکا اقدام به خرید ملک کنند. جالب این است که ویزای توریستی نیز از جمله ویزاهای موقتی است که فرد می‌تواند با حضور در آمریکا به عنوان توریست، به خرید ملک اقدام نماید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به قبرس

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به قبرس

کشور قبرس یکی دیگر از مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است که با شرکت در برنامه سرمایه‌گذاری این کشور می‌توانند به همراه خانواده خود به شهروندان قبرسی تبدیل شده و اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند. به‌طورکلی، متقاضیان مهاجرت در صورتی که بتوانند مبلغ 300 هزار یورو و یا بیشتر را از طریق خرید ملک در کشور قبرس سرمایه‌گذاری کنند، واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور خواهند شد. متقاضیان همچنین می‌بایست منبع درآمدی خارج از کشور قبرس داشته باشند و ملزم به افتتاح حساب به مبلغ 30 هزار یورو در بانک‌های قبرس هستند. اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشور قبرس برای تمام عمر متقاضی خواهد بود و نسل های بعدی نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. شرایطی که کشور قبرس برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نظر گرفته است به قرار زیر هستند:

 • شهروند اتحادیه اروپا بودن و یا داشتن ویزای شینگن
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین نداشتن هرگونه سابقه جنایی در کشور محل اقامت
 • داشتن اقامت موقت به مدت شش ماه برای ورود به کشور قبرس
 • نداشتن تابعیت در دیگر کشورهای اروپایی
 • خرید ملک به مبلغ 500 هزار یورو که شامل مالیات بر ارزش افزوده است.
 • اهدای مبلغ 75000 یورو به سازمان توسعه اراضی و صندوق تحقیق و توسعه دولتی

علاقمندان به مهاجرت به کشور قبرس می‌توانند در مواردی همچون خرید ملک مسکونی و یا ملک تجاری به ارزش دو میلیون یورو سرمایه‌گذاری کنند. این افراد همچنین می‌توانند به ارزش دو میلیون یورو در خرید، افتتاح و مشارکت در شرکت‌ها و کسب‌وکارها در کشور قبرس شرکت کنند. از طرف دیگر درصورتی که امکان انجام موارد ذکر شده برای سرمایه‌گذاری وجود نداشته باشد، متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به قبرس می‌توانند مبلغی به ارزش دو میلیون یورو در صندوق‌های سرمایه‌گذاری کشور قبرس قرار دهند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به نیوزلند

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به نیوزلند

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اگر به دنبال یک کشور خوش آب‌وهوا هستند، می‌توانند نیوزلند را برای این کار انتخاب کنند. کشور نیوزلند برای این متقاضیان امکانات سرمایه‌گذاری را به دو شکل فراهم کرده است.

برنامه (Investor Plus Visa): در این برنامه متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری باید مبلغی به ارزش حداقل ده میلیون دلار نیوزلند را برای مدت سه سال در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. در دو سال آخر اقامت موقت، متقاضیان باید به مدت 44 روز در سال و یا 88 روز در مجموع را در این کشور سپری کنند.

برنامه (Investor Visa): از طریق این برنامه متقاضیان می‌توانند با حداقل مبلغ سه میلیون دلار برای مدت چهار سال در این کشور به کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری بپردازند. سرمایه‌گذاران باید در مدت چهار سال حداقل 438 روز را در کشور نیوزلند سپری کنند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند.

یکی از مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری نیوزلند این است که متقاضی باید حداقل سه سال سابقه کار تجاری و یا مدیریت یک بخش تجاری را داشته باشد. همچنین افراد و همه خانواده آن ملزم به ارائه مدارک دال بر مهارت زبان انگلیسی هستند. ناگفته نماند که سرمایه‌گذاری در نیوزلند محدودیت سنی دارد و افراد باید قبل از سن 65 سالگی برای این کار اقدام کنند.

به محض دریافت ویزا، متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور نیوزلند به مدت یک سال مهلت دارند که با استفاده از یکی از روش‌های زیر به سرمایه‌گذاری در این کشور بپردازند:

 • خرید سهام دولتی و یا هرگونه سهامی که توسط شرکت‌های مالی، موسسات و بانک‌ها تایید شده باشد.

 • سرمایه‌گذاری مستقیم و یا غیرمستقیم در شرکت‌های عمومی و خصوصی

 • کمک‌های بشردوستانه به ارزش 15 درصد از کل مبلغ سرمایه‌گذاری

 • خرید ملک به هدف تزریق سود به بازار آزاد

 • داشتن بازدهی تجاری در شرایط عادی و همچنین سرمایه‌گذاری با دلار نیوزلند

 • تاثیر در اقتصاد کشور نیوزلند

 • مستقل بودن سرمایه و مشروط نبودن آن به هرگونه وام یا وثیقه یا مطالبه

 • استفاده از نظام بانکی نیوزلند و شرکت‌های صرافی معتبر به منظور واریز مبلغ سرمایه‌گذاری

کشور ترکیه از مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ترکیه

کشور ترکیه یکی دیگر از مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است؛ چرا که این کشور دارای یک اقتصاد رو به رشد در آسیا بوده و از سال 2017 تا کنون برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی ویزای طلایی در نظر گرفته است. در ابتدا افرادی که متقاضی مهاجرت بودند می‌بایست حداقل یک میلیون دلار را برای سرمایه‌گذاری در نظر بگیرند که به دلیل عدم استقبال متقاضیان این مبلغ در سال 2018 به 250 هزار دلار کاهش پیدا کرد. این تغییر مبلغ سرمایه موجب جذب جمع کثیری از متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری شد. البته پیش‌بینی می‌شود که در سال 2022 مبلغ سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه به 500 هزار دلار افزایش پیدا کند.

ترکیه دارای اقتصاد رو به رشد است

از مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه مواردی هستند که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد:

 • – داشتن امنیت و ثبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مناسب برای سرمایه‌گذاری و همچنین

 • بهره‌وری سریع

 • – امکان دریافت اقامت ترکیه پس از ایجاد کسب‌وکار در ترکیه که البته این امکان تنها پس از دریافت درجه شهروندی ترکیه امکان‌پذیر است.

 • – امکان واگذاری یا فروش دارایی پس از گذشت سه سال بدون باطل شدن ویزای شهروندی

 • – دریافت ویزای سرمایه‌گذاری بدون نیاز به اعلام میزان دارایی و سرمایه

 • – امکان اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه و سفر به 148 کشور جهان با استفاده از این پاسپورت

 • – امکان برخورداری از شهروندی دوگانه، یعنی اینکه فرد می‌تواند همزمان تابعیت دو کشور را داشته

 • باشد.

 • – امکان بهره‌مندی از خدمات بیمه و درمان به صورت رایگان

 • متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به ترکیه می‌توانند به چندین طریق برای این کار اقدام کنند:

 • – متقاضیان می‌توانند یک یا چند ملک تجاری یا مسکونی را به ارزش حداقل 250 هزار دلار خریداری کنند.

 • – همچنین افراد می توانند حداقل مبلغ 500 هزار دلار را در یکی از بانک‌های ترکیه بلوکه کنند.

 • – این افراد می‌توانند به مبلغ 500 هزار دلار برای خرید برات یا اوراق قرضه دولتی سرمایه‌گذاری کنند.

 • – متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به ترکیه می‌توانند به مبلغ حداقل 500 هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری مالی به هر شکلی انجام دهند.

 • – این افراد همچنین می توانند با این مبلغ در صندوق‌های معتبر واقع در ترکیه سرمایه‌گذاری کنند.

 • مدت زمان سرمایه‌گذاری برای هر یک از مواردی که در این جا ذکر شد حداقل سه سال است.

مزایای سرمایه‌گذاری در ترکیه

• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به پرتغال

کشور پرتغال امکان سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور فراهم کرده است؛ چرا که این کشور یکی از بهترین کشورها برای زندگی شغلی، خانوادگی و سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود. کشور پرتغال در همسایگی اسپانیا و در جنوب اروپا واقع شده و به دلیل اقتصاد رو به رشد و پایدار آن به همراه مزیت استفاده از ویزای شینگن، به یکی از مهمترین مقاصد متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری تبدیل شده است. این کشور نیز مانند کشور ترکیه ویزای طلایی را برای جذب سرمایه‌های خارجی و همچنین سرمایه‌داران از خارج از اتحادیه اروپا طراحی کرده است. شرایطی که سرمایه‌گذاران بالقوه در این کشور می بایست داشته باشند شامل موارد زیر خواهد بود:

 • – ارائه مدرک دال بر خارجی بودن و زندگی در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا

 • – متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای گرفتن ویزای پرتغال باید املاک غیر توقیف شده داشته باشد.

 • – افراد نباید دارای سوء پیشینه یا تخلفات جنایی باشند

 • – پرداخت هزینه جهت بررسی پرونده

 • – اقدام به اولین ورود به کشور پرتغال با استفاده از ویزای شینگن

 • – پس از اولین ورود به کشور پرتغال با ویزای شینگن، افراد باید قبل از گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری به مدت 14 روز در عرض دو سال در این کشور زندگی کرده باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به پرتغال

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور پرتغال به سه طریق امکان‌پذیر است:

سرمایه‌گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور پرتغال می‌توانند با خرید ملک یا هر گونه دارایی به ارزش 500 هزار یورو یا بیشتر و یا خرید ملک به ارزش 350 هزار یورو یا بیشتر در بافت‌های فرسوده این کشور که قدمتی بیش از 30 سال دارند و نیاز به بازسازی داشته باشند، به این کشور مهاجرت کنند. اگر خریدار، ملک خود را در منطقه کم جمعیت بگیرد دولت 20% سرمایه را به خریدار باز می گرداند.

سرمایه‌گذاری مالی در پرتغال

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری می‌توانند در فعالیت‌های پژوهشی به ارزش 250 هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند یا با همین مبلغ به بازسازی سایت های فرهنگی و تاریخی بپردازند و یا اینکه در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بتوانند به ارزش 500 هزار یورو سرمایه‌گذاری کنند.

سرمایه‌گذاری از طریق کسب‌وکار در پرتغال

متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌توانند با ایجاد ده شغل جدید یا بیشتر در کشور پرتغال به سرمایه‌گذاری بپردازند. این افراد می‌توانند در سهام یک شرکت به ارزش 350 هزار یورو نیز سرمایه‌گذاری کنند. اگر امکان این دو مورد برای متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری وجود نداشت، می‌توانند به مدت سه سال به ایجاد و حفظ پنج شغل دائمی بپردازند.

برای دریافت ویزای دائمی پرتغال، متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ابتدا باید به مدت پنج سال در این کشور از طریق اقامت موقت به انجام فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری بپردازند و در صورتی که موفقیت آنها در کارشان محرز شد، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

سرمایه‌گذاری از طریق کسب‌وکار در پرتغال

در نهایت در این ویدئو ارزانترین کشورها برای سرمایه گذاری را معرفی می نماییم:

جمع‌بندی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری امروزه به لطف پیشرفت‌های صنعتی بسیار امیدوارکننده شده است. کشورهای با اقتصاد قوی برای جذب هرچه بیشتر متقاضی تسهیلات زیادی پیش روی افراد می‌گذارند. از آن جایی که مهاجرت از این طریق یک منفعت دوطرفه هم برای متقاضیان و هم برای کشورهای هدف دارد؛ بنابراین به راحتی واجدین شرایط می‌‌توانند اقامت دائم را که هدف اکثر سرمایه‌گذاری است، کسب کنند.

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :