دانش مهاجرت

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت

امروزه یکی از راه های مهاجرت، استفاده از برنامه های مهاجرتی است که امکان اخذ آن ها با استفاده از مدارک فنی حرفه ای وجود دارد. شرایط مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای، برای هر کشور متفاوت می باشد و از این رو طبیعی است که بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به هر کشوری، متفاوت باشد، به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را با بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به برخی از کشورهای محبوب مهاجرین در سال 2020 آشنا کنیم.

اگر می خواهید بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا و استرالیا که بهترین کشور ها برای مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای می باشند، را بدانید، با گروه مهاجرتی هرمس اپلای در این مقاله همراه باشید.

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا

طبق اطلاعات به دست آمده استرالیا از سال 2018 تا سال 2023، تصمیم دارد که میزبان بیش از 100000 مهاجر که از رشته های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل شده اند، باشد.

جدولی که در ادامه مشاهده می کنید، برخی رشته های پر متقاضی در کشور استرالیا هستند که دارا بودن مدرک فنی و حرفه ای در آن حوزه ها، بهترین مدرک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا محسوب می شود.

زمینه رشته فنینام شغلیسقف اشتغال
خدماتحسابداری2746
کشاورزیکشاورز1000
کشاورزیمشاور کشاورزی
کشاورزیمهندس کشاورزی
کشاورزیتکنسین کشاورزی
کشاورزیباغبان
صنعتلوله کش
صنعتجوشکار
صنعتنجار8536
هنرنوازنده1000
هنرموسیقی دان
خدماتمعلم کودکان2294
خدماتمربی ورزش4071
صنعتمکانیکبیش از 6000
صنعتالکترونیک1313
هنرمعمار5060
هنر/ صنعتنقشه بردار1000
کشاورزیدامپرور5934

همانطور که مشاهده می کنید، زمینه کشاورزی، صنعت و خدمات بیشترین تقاضا شغلی را دارند، از این رو می توان نتیجه گیری کرد، بهترین مدرک فنی برای مهاجرت به استرالیا مدرکی فنی حرفه ای در یکی از حوزه های کشاورزی، صنعت و خدمات، می باشد.

لازم بدانید که برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به استرالیا مهاجرت کنید، لازم است که مدارک شما ارزیابی شود و به منظور این ارزیابی شما باید در آزمون عملی شرکت فرمایید.

شرایط مهاجرت به استرالیا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

  • دارا بودن سابقه کار

برای مهاجرت به استرالیا از طریق برنامه های مهاجرتی موجود برای فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای، لازم است که حدافل 5 سال سابقه کاری مرتبت با مدرکتان داشته باشید. البته این مدت با دارا بودن گواهینامه فنی حرفه ای کشور استرالیا، کاهش پیدا می کند و ممکن است این میزان به 3 سال تبدیل شود.

  • پشت سر گذاشتن مصاحبه

برای اینکه توانایی و شیوه کار شما ارزیابی شود، مصاحبه ای ترتیب داده می شود که شما باید در آن زمان بتوانید توانایی و شیوه کاری خود را به خوبی توضیح دهید.

عوامل تاثیر گذار در میزان امتیاز شما برای دریافت ویزا های مربوط به دارندگان مدارک فنی و حرفه ای:

  • سن
  • تجربه کاری
  • میزان تسلط به زبان انگلیسی
  • داشتن تحصیلات در استرالیا
  • دارا بودن اسپانسر ایالتی یا فامیلی

بهترین مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به کانادا

مشاغل فنی در کشور کانادا، در حال رشد و شکوفایی هستند و این موضوع باعث شده است تا مشاغل بسیار خوبی در رشته های فنی برای مهاجرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، به وجود بیاید و برنامه های مهاجرتی ویژه ای برای فارغ التحصیلان رشته های فنی به کانادا شکل بگیرد.

بهترین شغل های فنی برای مهاجران در کانادا:

شغل های فنیگروه شغلی در کانادا
شغل های صنعتی چون برق، ساخت و ساز و …کد noc سری  72
شغل های مربوط به تعمیر و نگهداری و بهره برداریکد noc سری 73
شغلی های مربوط به منابع طبیعی چون کشاورزی و …کد noc سری 82
شغل های مربوط به کنترل، تولید و پردازشکد noc سری 92

شرایط مهاجرت به کانادا با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای:

  • دارا بودن پیشنهاد شغلی
  • دارا بودن سابقه کار

برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه و برنامه های مهاجرتی ویژه این مدارک به کانادا مهاجرت کنید، لازم است که سابقه کار مشخصی داشته باشید. اگر سابقه کار به صورت تمام وقت را دارید، باید این سابقه بین 2 الی 5 سال باشد و شما حداقل 30 ساعت در هفته مشغول به کار بوده باشید.

در رابطه با سابقه کار های نیمه وقت این زمان برابر است و توجه داشته باشید که باید حداقل 15 ساعت در هفته مشغول کار بوده باشید.

  • دارا بودن سطح مشخصی از زبان انگلیسی یا فرانسه

برای اینکه بتوانید با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کانادا مهاجرت کنید، لازم است که حداقل نمره ذکر شده زیر در بخش های مختلف آزمون آیلتس را داشته باشید:

بخش خواندن: 4

بخش نوشتن: 5/3

بخش مکالمه و شنیدن: 5

اگر به زبان فرانسه تسلط دارید، باید حداقل در مهارت مکالمه و شنیدن سطح clb5 و در مهارت های خواندن و نوشتن در سطح clb4 باشید تا بتوانید از برنامه مهاجرتی ویژه فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای استفاده کنید.

و در آخر:

حال که با بهترین مدارک فنی و حرفه ای برای مهاجرت به استرالیا و کانادا آشنا شدید، اگر مایل به دریافت مشاوره از تیم حرفه ای هرمس اپلای در این خصوص یا سایر امور مهاجرتی هستید، می توانید فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی ما را تکمیل فرمایید. بعد از بررسی شرایط و توضیحات شما، کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار خواهند کرد.

در پایان لازم بدانید که علاوه بر استرالیا و کانادا، امکان مهاجرت با استفاده از مدارک فنی و حرفه ای به کشورهای دیگری چون آلمان وجود دارد و شما می توانید برای آشنایی کامل با مهاجرت به آلمان از طریق مدارک فنی و حرفه ای، مقاله مربوط به این موضوع که چندی پیش در سایت درج شده است را مطالعه فرمایید.

ناگفته نماند که اطلاعات گردآوری شده در این مقاله با توجه به گذر زمان و سایر عوامل، دائم در حال تغییر است و برای کسب اطلاعات دقیق در این حوزه بهتر است که با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *