اتریش

مهاجرت به اتریش 2021

مهاجرت-به-اتریش

مهاجرت به اتریش یکی از روش های اقامت در اروپا است که امروزه مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت و اقامت در کشورهای اروپایی واقع شده است. پیش از آنکه به روش های مختلف مهاجرت به کشور اتریش در سال 2021 بپردازیم لازم است توضیح مختصری در مورد این منطقه از اروپا بیان کنیم.

توضیح کوتاه درباره کشور اتریش

اتریش، کشوری است که در غرب اروپا واقع شده است و با کشورهای آلمان، ایتالیا، مجارستان، سوئیس و لیختن اشتاین همسایه می باشد. زیباترین منظره های کوهستانی شامل رشته کوه های آلپ در این کشور قرار دارند. آب و هوای اتریش در زمستان، بسیار سرد و در فصل تابستان، معتدل و ملایم همراه با بارندگی است. حکومت در این کشور به صورت جمهوری فدرال اداره می شود. طبق این قانون، اتریش به ۹ ایالت تقسیم بندی شده است. وین، یکی از استان های ۹ گانه و پایتخت این کشور محسوب می شود.

مهاجرت به اتریش، مستلزم شناخت دقیق و کامل سرتاسر آن است و افرادی در این زمینه موفق تر خواهند بود که قبل از مهاجرت و اقامت، این کشور را به خوبی بشناسند. در حال حاضر روش های متعددی برای مهاجرت به این کشور اروپایی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای شرایط و قوانین مخصوص به خود می باشد. برای آشنایی با روش های مهاجرت به اتریش تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

اتریش

مهاجرت از طریق کار و تجارت

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش، اقدام از طریق کار و تجارت است. این روش مهاجرتی برای صاحبان کسب و کارها و یا شرکت های تجاری و همچنین افراد متخصص و دارای پشتوانه علمی قوی مناسب است. اجازه دهید برای روشن شدن این مورد، یک نمونه بیان کنیم. اگر شما مدیر عامل و یا سهام دار یک شرکت بزرگ تجاری باشید، به واسطه تمکن مالی و رفت و آمد به اتریش و مبادلات کالا می توانید برای خود و افراد خانواده، درخواست ویزای مهاجرت به این کشور را ارسال نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق کار، شامل درخواست یک فرد برای کار و اشتغال در یکی از شهرها و ایالت های این کشور می باشد. برای استفاده از روش باید فرد متقاضی مهاجرت حتماً در یکی از موقعیت های شغلی که در این کشور وجود دارند، تخصص و مهارت کافی و همچنین سابقه کار مرتبط و مفید داشته باشد. به عنوان مثال، برخی از مشاغل در اتریش به صورت فصلی هستند و برخی از مشاغل نیز دائمی می باشند.

افراد می توانند با مهارت در مشاغلی نظیر مهندسی مکانیک، مهندسی خدمات، مهندسی فناوری اطلاعات و رایانه، مهندسی برق، معدن، طراحی و ساخت و ساز، پرستاری، کشاورزی، نقشه برداری، پزشکی، صنایع فلزی و پلاستیک و بسیاری موارد دیگر برای مهاجرت به اتریش و کار در این کشور اقدام نمایند.

سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به اتریش از طریق کار و تجارت، استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در این کشور است. این موقعیت به عنوان یکی از برترین فرصت های مهاجرت و اقامت در این کشور محسوب می شود چرا که اتریش، با ارزش ترین فرصت های سرمایه گذاری را در اختیار دارد. بازار کار و سیستم آموزشی اتریش، بسیار پیشرفته است و از نظام قانون مندی تبعیت می کند. از سویی دیگر، این کشور، یک محیط پویا و فعال برای کار و تجارت به شمار می رود و افراد به راحتی می توانند در مدت کوتاه، بهترین بازدهی را در کسب و کار خود داشته باشند.

ثبت شرکت

ثبت-شرک-در-اتریش

یکی دیگر از روش هایی که افراد می توانند به اتریش مهاجرت کنند، استفاده از روش ثبت شرکت است. این کشور از نظر تعداد تقاضا برای ثبت کشور در رتبه خوبی قرار دارد چرا که یک سیستم پایدار سیاسی و اقتصادی در این کشور حاکم است و موجب می شود سرمایه گذاران برای گسترش فعالیت های خود، به تأسیس شرکت در این کشور علاقه زیادی نشان دهند. یکی از عواملی که این مراحل را ساده تر می کند، عضویت اتریش در سازمان ها و بانک های بین المللی است؛ به همین دلیل انتقال سرمایه در بانک های این کشور به آسانی انجام می گیرد.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های رایج برای مهاجرت به اتریش، استفاده از بورسیه تحصیلی یا ویزای تحصیلی است. این روش معمولاً مورد توجه دانشجویان قرار دارد. البته این روش گرچه متداول تر است اما هزینه بیشتری را در بر می گیرد چرا که علاوه بر هزینه های تحصیلی، سایر هزینه های زندگی و هزینه های کار موقت نیز به دانشجویان تحمیل خواهد شد. پیشنهاد ما به شما این است که تا مراحل کار تحصیلی، مدارک و هزینه های مالی شما به طور دقیق تعیین نشده اند، برای مهاجرت به اتریش اقدام نکنید.

برای مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، به ویزای تحصیلی و طی شدن مراحل قانونی نیاز دارید. دانشجویان باید پس از اینکه مدارک خود را با مدارک مورد پذیرش در دانشگاه های اتریش، معادل سازی کردند نسبت به ارسال مدارک و سپس شرکت در مصاحبه حضوری اقدام کنند. یکی از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های اتریش، تسلط به زبان آلمانی است چرا که تمام دروس در این مراکز علمی، به زبان آلمانی تدریس می شوند.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

ازدواج

ازدواج با یک تبعه اتریش، یک راه مناسب و قانونی برای مهاجرت به اتریش است. این روش مهاجرت در مقایسه با سایر روش های فوق، ساده تر است. برای اینکه یک فرد بتواند تبعیت اتریش را کسب کند باید مدت زمان ۵ سال به طور مداوم در این کشور اقامت داشته باشد. سن ازدواج و مدت زمان ازدواج زوجین، موارد بسیار مهمی هستند که باید در این شیوه مهاجرت به اتریش به آن ها توجه کرد.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *