مهاجرت به استرالیا 2022

مهاجرت به استرالیا

استرالیا کشوری منحصر به فرد و متنوع از هر لحاظی است. تنوعات فرهنگی، جمعیتی، آب و هوایی، جغرافیایی و تاریخی مهاجرت به استرالیا را به انتخاب مناسبی برای بازه ی گسترده ای از انواع سبکهای زندگی مبدل کرده است. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت استرالیا در سال 2022 می پردازیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا در این ویدئو به بررسی ویزاهای معروف استرالیا می پردازیم:

درباره استرالیا

استرالیا

فرهنگ: فرهنگ استرالیا همانند وسعت این کشور گسترده است. این فرهنگ چند ملیتی و چند نژادی در تمامی بخش های زندگی روزمره مثل غذا، سبک زندگی و موسیقی خود را می نمایاند.به دلیل تاثیرات ناشی از این فرهنگ، محیطی زنده، خلاق و فعال را  در جریان روزمره ی زندگی مشاهده خواهید کرد.

جمعیت:طبق آخرین آمار سرشماری ملی، جمعیت استرالیا ۲۳٫۶ میلیون نفر ثبت شده است. پرجمعیت ترین ایالت ها به ترتیب new south wales و ویکتوریا با مراکز به ترتیب سیدنی و ملبورن است. این دوشهر بزرگترین شهرهای استرالیا هستند.

آب و هوا:اکثر بخش های استرالیا در طول سال آب و هوای شرجی را تجربه می کنند. بخش های شمالی استرالیا معمولا گرم هستند در صورتی که بخش های جنوبی معمولا زمستان های سرد را تجربه می کنند.در ارتفاعات این کشور زیبا در طول زمستان بارش برف را مشاهده میکنیم که باعث فعالسازی پیست های اسکی new south wales ، ویکتوریا و تاسمانی می شود.

جغرافیا: استرالیا ششمین کشور پهناور دنیاست که بین اقیانوس آرام و هند واقع شده است. پایتخت استرالیا کانبرا است که به صورت تقریبی ۳۸۰ هزار نفر را در خود جای داده است. این شهر بین دو شهر بزرگ سیدنی و ملبورن قرار گرفته است.

در این ویدئو به مدت زمان صرف شده برای مهاجرت به کانادا و استرالیا اشاره می کنیم:

راه های مهاجرت کشور استرالیا

اگر شما در خارج از استرالیا زندگی می کنید و میخواهید فرصت تحصیل و کار در استرالیا را داشته باشید باید در مورد انواع راه های مهاجرت اطلاعات کسب کنید.انواع راه های مهاجرت به کشور استرالیا به شرح زیر است.

راه های مهاجرت کشور استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در استرالیا

طبق چارچوب تعیین شده برای سرمایه گذاری در استرالیا افراد بیگانه قبل از اقدام برای خرید ملک،سرمایه گذاری و مهاجرت به استرالیا باید تاییدیه های مربوط را از سازمان های تعیین شده استرالیا بگیرند.

سیاست دولت در این راستا به این صورت است که این سرمایه گذاری منجر به تولید اشتغال و رشد اقتصادی  شود. بنابراین اقدامات سرمایه گذاری افراد خارجی مهم تلقی میشود. مسئله مهم در این مقوله این است که سرمایه گذاران با چارچوب تعیین شده سرمایه گذاری در این کشور خود را سازگار کنند. به عنوان مثال مقدار سرمایه گذاری از حداقل مقدار تعریف شده بیشتر باشد و مراحل حقوقی آن انجام شود.

در صورتی که متقاضیان به دنبال آن هستند که با استفاده از ویزای سرمایه گذاری استرالیا اقامت دائم این کشور را اخذ کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که تنها برخی از روش‌های سرمایه گذاری در استرالیا همچون ثبت شرکت، کارآفرینی و موارد مشابه منجر به دستیابی به این هدف می‌شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

استرالیا

انواع مختلفی از ویزای کار استرالیا وجود دارد. در این روش برای دریافت اقامت دائم استرالیا فرد متقاضی باید ابتدا امتیازات خود را محاسبه کند. سپس با توجه به امتیاز تعیین شده برای  هر شغل فرم های مربوط را پر کند و مدارک خود را ارزیابی کند.

انواع مختلفی از ویزا برای این نوع از ورود تعریف شده است. با توجه به شرایط خاص هر فرد و مدارکی که ارائه میدهد نوع خاصی از این ویزا پیشنهاد می شود. طبیعتا بررسی های اولیه نیازمند دید کافی شخص نسبت به امتیاز های کسب شده و قابل کسب در این مسیر است. سپس با انتخاب بهترین نوع ویزا برای مهاجرت به این کشور و تکمیل مراحل آن برای کسب اقامت استرالیا در این مسیر به بهترین شکل ممکن و مطمئن ترین حالت قدم بگذارید. مهاجرت از این طریق نیازمند بررسی های دقیق و انتخاب نوع ویزا و راه درست برای کسب اقامت استرالیا است.

ویزای کار کشور استرالیا به حدی ارزشمند است که نه تنها به متقاضیان امکان دریافت اقامت دائم این کشور را می‌دهد، بلکه متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند به بسیاری از کشور‌های جهان همچون کشور‌های زیرمجموعه حوزه شینگن سفر کنند.

با خوندن مقاله مهاجرت کاری به استرالیا از تمامی فوت و فن های مهاجرت به استرالیا با خبر میشید .  این مقاله را حتما مطالعه کنید

ویزای بازنشستگی

امکان استفاده از بازنشستگی در استرالیا برای افرادی که بالای ۵۵ سال دارند و جز همسر خود افراد وابسته دیگری را ندارند تعیین شده است. مهاجرت به استرالیا به صورت موقت از این طریق نیازمند اثبات واجد شرایط بودن متقاضی برای داشتن هزینه های مورد نظر در استرالیا است. این ویزا به صورت موقت صادر می شود و پس از اتمام مهلت آن امکان تمدید آن نیز وجود دارد.

باتوجه به آنچه که در بالا نیز به ان اشاره کردیم، ویزای بازنشستگی کشور استرالیا این امکان را فراهم نخواهد کرد که متقاضیان اقامت دائم این کشور را دریافت کنند؛ به همین دلیل این روش راه مناسبی برای دریافت اقامت دائم این کشور به حساب نمی‌آید.

انواع مختلف دیگری از ویزا برای مهاجرت و کسب اقامت استرالیا وجود دارد که به طور کلی در یکی از شاخه های توضیح داده شده در بالا دسته بندی می شود. گروه مشاورین هرمس اپلای مفتخر است که با توجه به صد ها پرونده موفق در زمینه ی مهاجرت و کسب اقامت شما را در این راه یاری رساند. مفتخریم که با بررسی درست و منطقی شما را در راه کسب اقامت استرالیا، کسب اقامت آلمان، کسب اقامت کانادا و اتریش به شما کمک کنیم.

ویزای تحصیلی کشور استرالیا

یکی از بهترین راه‌هایی که امروزه بسیاری از افراد برای مهاجرت به کشور‌های دیگر از آن استفاده می‌کنند، دریافت پذیرش کاری از کشور استرالیا در راستای مهاجرت به این کشور است. مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا مزایای بسیار زیادی را برای افراد به دنبال دارد که از مهم‌ترین آن‌ها سطح بالای متد آموزشی است که در مراکز علمی از آن استفاده می‌شود. 

البته باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرت از طریق تحصیل به کشور استرالیا نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مواردی همچون مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس و تافل، مدرک زبان استرالیایی، گواهی عدم برخورداری از سوابق کیفری، سوابق تحصیلی درخشان، ریزنمرات بالا و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. 

در حالت کلی دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، مزایای بسیار زیادی را برای افراد به دبنال دارد که شامل تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری پس از پایان تحصیل، استفاده از تمام امکانات رفاهی این کشور و غیره می‌شود. یکی از مزایای دیگری که مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا به دنبال دارد، انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی در طول دوران تحصیل به صورت محدود است؛ به طوری که متقاضیان بخشی از هزینه‌های مربوط به زندگی را پرداخت می‌کنند.

کسانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی کشور استرالیا شوند، این امکان را خواهند داشت تا پس از پایان این دوران در بهترین شرکت‌ها و مشاغل فعالیت خود را آغاز کنند. همچنین در این صورت خانواده درجه یک فردی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از کشور استرالیا شده باشد، با سهولت بیشتری امکان دریافت ویزای این کشور را خواهند داشت.

ویزای تحصیلی کشور استرالیا

مزایای مهاجرت به استرالیا

باتوجه به مطالبی که در بالا به آن اشاره کردیم، مهاجرت به استرالیا از راه‌های مختلفی ممکن است که هر یک از آن‌ها مزایای بسیار زیادی دارند. امکانات رفاهی و امکاناتی که با مهاجرت به کشور استرالیا برای افراد فراهم می‌شود، زندگی مطلوبی را برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد. در ادامه به مزایایی که مهاجرت به کشور استرالیا به دنبال دارد، اشاره کرده‌ایم:

• یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به استرالیا از روش‌های مختلف دریافت اقامت دائم این کشور است.
• از دیگر مواردی که با مهاجرت به کشور استرالیا می‌توان از آن لذت برد، استفاده از تمام امکانات رفاهی این کشور بدون هیچ محدودیت و با کمترین هزینه است.
• متقاضیان با مهاجرت به کشور استرالیا می‌توانند به آسانی پس از پایان دوران تحصیل خود ویزای مربوطه خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.
• سطح مدارک تحصیلی کشور استرالیا به حدی حائز اهمیت است که متقاضیان با دریافت این مدرک می‌توانند به آسانی پس از پایان دوران تحصیل خود در بهترین مشاغل و شرکت‌ها فعالیت خود را آغاز کنند.
• کسانی که در کشور استرالیا زندگی می‌کنند با استفاده از ویزای تحصیلی خود اجازه خواهند داشت تا در ساعات مشخصی به انجام کار پاره‌وقت دانشجویی بپردازند. البته باید این نکته را نیز عنوان کرد که در صورت افزایش ساعات مشخص برای انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی، با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.
• یکی دیگر از مزایایی که با مهاجرت به کشور استرالیا به افراد تعلق می‌گیرد، اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است. خانواده درجه یک فرد متقاضی با مهاجرت به این کشور اجازه خواهند داشت تا در آن به تحصیل پرداخته یا در شغل موردنظر خود فعالیت کنند.
• دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا شرایطی را برای افراد فراهم خواهد کرد تا انواع دیگر ویزای کشور فوق را با سهولت بیشتری دریافت کنند.

مزایای مهاجرت به کشور استرالیا

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور استرالیا

کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا از روش‌های مختلف را دارند در مرحله اول باید اقدامات لازم را برای دریافت ویزای این کشور انجام دهند. دریافت ویزای کشور استرالیا پروسه‌ای طولانی دارد ولی در صورتی که مراحل مربوط به آن با دقت بالا و تمرکز انجام شود، امکان دستیابی به آن در مدت زمان کوتاهی وجود خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین مراحلی که برای دریافت ویزای کشور استرالیا باید با دقت بالایی انجام شود، جمع‌آوری و ارائه آن‌ها در زمان مناسب به سفارت است. 

از آنجایی که مسئولین سفارت صلاحیت یا عدم صلاحیت افراد برای دریافت ویزا را از روی مدارک ارائه شده به ِآن‌ها می‌سنجند، باید از تکمیل بودن و صحیح بودن آن‌ها اطمینان حاصل کرد. متقاضیان پس از جمع‌آوری مدارک لازم برای اخذ ویزای مربوطه باید آن‌ها را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و قوانین عدم تغییر معنای محتوای اصلی را در آن رعایت کنند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، مدارک لازم برای اخذ ویزای مهاجرت به کشور استرالیا را به طور کامل توضیح می‌دهد:

• اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
• اصل مدارک هویتی همچون کارت ملی و شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
• گواهی تمکن مالی
• گواهی مدرک زبان استرالیایی و انگلیسی در حد آیلتس و تافل
• سوابق تحصیلی و ریزنمرات
• سوابق کاری
• گواهی عدم برخورداری از سوابق کیفری
• گواهی برخورداری از سلامت روانی و جسمی
• انگیزه‌نامه مناسب

مدارک لازم برای مهاجرت به کشور استرالیا

کلام آخر

ما در این مقاله به طور کامل به بررسی نکات مربوط به مهاجرت به استرالیا پرداختیم. مهاجرت به کشور استرالیا در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی پیدا کرده است که دلیل اصلی آن امکانات رفاهی است که در این کشور به متقاضیان تعلق می‌گیرد. مهاجرت به کشور استرالیا از راه‌های مختلفی ممکن است که انجام اقدامات لازم برای هر یک از آن‌ها نیازمند برخورداری از شرایط خاصی است. در حالت کلی متقاضیان می‌توانند برای مهاجرت به کشور استرالیا از راه‌های زیادی همچون مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و غیره استفاده کنند. 

مزایایی که با مهاجرت به کشور استرالیا به متقاضیان تعلق می‌گیرد شامل مواردی همچون استفاده بدون محدودیت از تمام امکانات رفاهی، انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری پس از پایان تحصیل و بسیاری از موارد دیگر می‌شود. همچنین باید این نکته را نیز مدنظر قرار داد که برای مهاجرت به استرالیا باید از مدرک زبان، گواهی تمکن مالی، مدارک هویتی و غیره برخوردار بود.

سوالات متداول

اکثر بخش های استرالیا در طول سال آب و هوای شرجی را تجربه می کنند. بخش های شمالی استرالیا معمولا گرم هستند در صورتی که بخش های جنوبی معمولا زمستان های سرد را تجربه می کنند.در ارتفاعات این کشور زیبا در طول زمستان بارش برف را مشاهده میکنیم که باعث فعالسازی پیست های اسکی new south wales ، ویکتوریا و تاسمانی می شود.

 استرالیا ششمین کشور پهناور دنیاست که بین اقیانوس آرام و هند واقع شده است. پایتخت استرالیا کانبرا است که به صورت تقریبی ۳۸۰ هزار نفر را در خود جای داده است. این شهر بین دو شهر بزرگ سیدنی و ملبورن قرار گرفته است.

ویزای بازنشستگی کشور استرالیا این امکان را فراهم نخواهد کرد که متقاضیان اقامت دائم این کشور را دریافت کنند؛ به همین دلیل این روش راه مناسبی برای دریافت اقامت دائم این کشور به حساب نمی‌آید.

ویزای کار کشور استرالیا به حدی ارزشمند است که نه تنها به متقاضیان امکان دریافت اقامت دائم این کشور را می‌دهد، بلکه متقاضیان با استفاده از آن می‌توانند به بسیاری از کشور‌های جهان همچون کشور‌های زیرمجموعه حوزه شینگن سفر کنند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
16 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانوم کاملی

سلام خسته نباشید
برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار به چند سال سابقه کار نیازه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  خانوم کاملی

سلام وقتتون بخیر .
بستگی به رشته و تخصص شما دارد اما حداقل 3 تا 5 سال سابقه کار مورد نیاز هست .

خانوم خدایار

سلام خسته نباشید برای مهاجرت به استرالیا و تحصیل…..مدرک زبان آیلتس چه نمره ای نیازه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

سلام . ایلتس 6.5 به بالا برای تحصیل در استرالیا نیاز هست

فردین

سن ۲۹ سال -کارشناس مهندسی مکانیک- ۶ سال سابقه کار مرتبط – مجرد – مدرک زبان ۷.۵ آیلتس –
کدوم کشورها میتونم ویزای کاری بگیرم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  فردین

سلام شما در حال حاضر میتونید برای کشوهای استرالیا المان و کانادا اقدام کنید و باید شرایطتون به صورت تخصصی تر بررسی بشه تا بشه دقیق تر راهنماییتون کرد

خانوم سحرخیز

سلام خسته نباشید برای مهاجرت به استرالیا امکان شرکت در دوره زبان در خود استرالیا وجود داره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

سلام بله دوره های زبان در هر کشوری وجود داره ولی به خاطر بالا بودن هزینه های دوره پیشنهاد میکنیم که مدرک زبان توی کشور مبدا گرفته بشه

لاله

من ۳۶ ساله هستم. مجرد.مدرک کارشناسی نرم افزار دارم از یه سازمانی که مورد تایید وزارت علوم نیست متاسفانه. ۵_۶ سال سابقه طراحی گرافیک دارم و بعد از کذشت این چند سال رفتم مدرک فنی حرفه ای گرفتم.( دوره ش حدود ۶ ماه طول کشید) بعد از گرفتن مدرک فنی حرفه ای دیکه سابقه کار مرتبط ندارم.
زبانم انگلیسیم معمولیه مدرک ندارم ولی میتونم یاد بگیرم سریع.
می خوام ببینم از نظر سن و با توجه به مدرک و … شانسی برای مهاجرت دارم؟و چه کشوری مناسبتره؟
گیج شدم

pegah hokmabadi
پاسخ به  لاله

سلام اگر سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلیتون دارید برای آلمان میتونیم اقدام کنیم .

علی اصغر جعفری

باعرض سلام وخسته نباشید .
من خواهان مهاجرت وکار به استرالیا هستم

کارشناس مهاجرت 3

سلام
با توجه به اینکه مشخصاتی از خود ارائه ندادید. توصیه میکنم فرم ارزیابی سایت رو جهت امکان سنجی ویزای استرالیا پر کنید پر کنید.
برای استرالیا، امتیازاتی اعم از سن زیر35، آیلتس، مدرک فنی و مهارت حائز اهمیته.
داشتن جاب آفر و اسپانسر هم در این زمینه کمکتون خواهد کرد.

امیر

با سلام دنبال کار در خارج از کشور تو کار ساختمان کاشی سرامیک تخصص دارم

کارشناس مهاجرت
پاسخ به  امیر

باید سطح زبان، مدرک فنی حرفه ای یا مدرک دانشگاهی، سن و سابقه کاری خود را بفرمایید تا بتوانیم جواب دقیقی به شما بدهیم. در حال حاضر کشور آلمان بهترین شرایط را نیروهای متخصص فنی را برای مهاجرت و ویزای کار ارائه می دهد.

Amin

برای دندانپزشکی کدوم کشور مناسبتره؟

کارشناس مهاجرت 3
پاسخ به  Amin

در حال حاضر کشور آلمان با توجه به رشد منفی جمعیت نیاز مبرم به نیروی متخصص و فنی داره.
همچنین جهت ویزا شرایط بسیار خوبی برقرار شده که آلمان رو تبدیل به یک کشور ایده آل برای مهجرت کرده.

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار