مقاصد جدید دانشجویان خارجی

در این مقاله همراه ما باشید

مهاجرت تحصیلی ؛ تحصیل در مقصد رویایی

هم‌اکنون یکی از پرمخاطب‌ترین روش‌ها برای مهاجرت، روش مهاجرت تحصیلی است که از سوی ایرانیان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این بین موانع و شرایط زیادی پیش روی ایرانیان است که باید برای رسیدن به موفقیت در این مسیر، تک تک آن‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

در گام اول، انتخاب بهترین کشور جهت مهاجرت تحصیلی بسیار اهمیت دارد. فرقی نمی‌کند هدف شما تحصیل در آمریکا باشد و یا کشورهای اروپایی و یا آسیایی، به هر حال اطلاع از شرایط تحصیل در هر یک از کشورها و دانشگاه ها، دیدگاه شما را شفاف‌تر کرده و مسیر مهاجرت تحصیلی را برایتان هموار می‌کند.

در ادامه بدون در نظر گرفتن ایرانی بودن و شرایط زندگی، بهترین کشورها برای مهاجرت را معرفی می‌کنیم.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

فرصت استثنایی برای مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

ویدیو شماره 1

معیارهای بهترین کشورها برای مهاجرت کاری و تحصیلی

بهترین انتخاب برای مهاجرت تحصیلی و کار

طبق آخرین آمار ارائه شده در usnews.com ده کشور برتر مهاجرتی دنیا به صورت زیر معرفی شده‌اند:

کانادا

فنلاند

سوئد

استرالیا

هلند

آمریکا

آلمان

سوئیس

استرالیا

دانمارک

تمامی این کشورها اهداف بسیار جذاب و مطلوبی برای مهاجرت به هستند و دارا بودن معیارهای مختلفی مانند سطح بالای زندگی، آزادی فردی، رفاه اجتماعی، اقتصاد امن، بازار کار پویا، خدمات دولتی و اجتماعی بسیار خوب و…  سبب شده تا این کشورها جزو اهداف اصلی برای مهاجرت قرار بگیرند.

اکثر کشورهای اشاره شده به غیر از کشورهایی مثل کانادا، علاقه چندانی به جذب مهاجر جدید ندارند و با تصویب قوانین سختگیرانه جدید، شرایط اقامت طولانی مدت و زندگی را از متقاضیان خارجی دریغ می‌کنند. اما کشور کانادا با عرضه روش‌های مختلف مهاجرتی من‌جمله تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه گذاری دست مهاجران خارجی واجد الشرایط را جهت مهاجرت به این کشور باز گذاشته است.

بهترین انتخاب برای مهاجرت تحصیلی و کار

کشور کانادا، مقصد شماره یک برای مهاجرت تحصیلی

در حقیقت شما این امکان را دارید تا با دریافت پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه معتبرکانادایی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) را در شهر مورد نظر خود تجربه کنید.

متقاضیان بین المللی می‌توانند جدای از مزیت کار دانشجویی، قبل از فارغ التحصیلی در دانشگاه، اقدام به دریافت مجوز کار تمام وقت کرده و برای حداکثر 3 سال به کار تمام وقت و زندگی در کانادا مشغول شوند و در انتها با گذشت 5 سال از اقامت در کانادا، جهت اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

بدون شک یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت تحصیلی و یا کار و زندگی در دنیا جایی نیست جز کشور کانادا، تنها کافیست اندکی به مزایای مهاجرت تحصیلی این کشور توجه کنید:

 • ✔ امکان کار دانشجویی در حین تحصیل

 • ✔ امکان انجام کار دانشجویی تمام وقت پس از پایان تحصیل

 • ✔ هزینه مناسب تحصیل و زندگی

 • ✔ همراهی خانواده با کمک ویزای همراه

 • ✔ امکان دریافت بورسیه تحصیلی

 • ✔ طبیعت زیبا و شرایط اقلیمی فوق العاده

 • ✔ دوزبانه بودن این کشور (فرانسوی و انگلیسی)

 • ✔ داشتن بهترین دانشگاه‌های دنیا

 • ✔ فرصت‌های کاری بسیار زیاد در داخل کانادا و کشورهای دیگر

 • ✔ امکان اشتغال در پست‌های شغلی پردرآمد

 • ✔ امکان اقدام و دریافت کارت اقامت پس از پایان تحصیل

 • ✔ اعتبار بالای مدارک دانشگاهی

 • ✔ کیفیت بالای زندگی

 • ✔ نرخ بیکاری بسیار پایین

 • ✔ دارا بودن یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

همه ساله نام چند دانشگاه وموسسه آموزشی کانادایی در بین رنکینگ‌های برتر جهان مشاهده می‌شود؛ دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و… که در رده‌بندی‌های جهانی جایگاه خوبی را کسب کرده‌اند.

با نگاهی به دیگر کشورهای هم‌رده کانادا ، به این نکته می‌رسیم که تحصیل در این کشور آنچنان هم سخت نیست؛ شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت دانشگاه مورد نظر خود، اقدام به بررسی مدارک مورد نیاز جهت پذیرش تحصیلی کنید. البته باید به این نکته توجه داشت که مدارک پذیرش تحصیلی به دانشگاه و رشته مورد نظر بستگی دارد.

تحصیل در کانادا یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است؛ با اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌توان تا زمان فارغ‌التحصیلی در کانادا حضور داشت و در پایان دوره با پیدا کردن کاری تمام‌وقت مسیر دریافت اقامت دائم کانادا را هموار نمود.

مدرک زبان انگلیسی

یکی از اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش ویزای تحصیلی، داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره متوسط به بالاست. با این وجود از سال 2019 صدور پذیرش تحصیلی برای دانشجویانی که موفق به کسب نمره قابل‌ قبول از آزمون بین‌المللی زبان نشده‌اند، به‌صورت مشروط انجام می‌شود.

در این روش متقاضی مهاجرت تحصیلی  در کانادا، پس از ورود این کشور قبل از هر چیز ابتدا در دوره زبان حضور می‌یابد و پس از دریافت نمره قبولی می‌تواند وارد دوره انتخابی خود شود. پس برای عملی کردن تحصیل در کانادا، در گام نخست باید سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی را ارتقا داد.

شرط معدل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های کانادا

از نگاه مسئول پذیرش تحصیلی، ارائه معدل اخرین مدرک تحصیلی از نکات مهم برای ادامه تحصیل در کانادا می‌باشد. البته این شرط ارتباط با رشته تحصیلی دارد. در بعضی از دانشگاه‌ها این نکته اهمیت بسیاری دارد؛ در حالی که در برای سایرکالج‌ها ممکن است چندان اهمیتی نداشته باشد.

شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیل در رده‌های مختلف تحصیلی نیازمند شرایط سنی مشخص می‌باشد؛ به طور کلی شرایط ایده‌آل سنی جهت تحصیل و یا ادامه دادن آن در مقطع کارشناسی بین 18 تا 25 سال، برای  کارشناسی ارشد در حدود  22 تا 30 سال و در نهایت  مقطع دکتری بین 24 تا 35 سال است؛ اما همچنان این ‌شرط به قوانین دانشگاه مورد نظر بستگی دارد.

یکی از مقوله‌های متداول در مهاجرت تحصیلی به کانادا گپ یا همان وقفه تحصیلی است؛ اگر بیشتر از 5 سال از دریافت آخرین مدرک تحصیلی دانشجو گذشته باشد، گپ تحصیلی را شامل می‌شود؛ در صورت برخورد به این مشکل باید توجه داشت که وقفه یک امتیاز منفی، در زمینه درخواست پذیرش تحصیلی و حتی در روند درخواست ویزای تحصیلی می‌باشد. گرچه با ارائه سوابق شغلی مرتبط و معتبر با رشته تحصیلی می‌توان تا حدودی این گپ را برطرف کرد.

نحوه پذیرش از دانشگاه‌های کانادا

با بررسی شرایط پذیرش تحصیلی از دانشگاه در رشته مورد نظر، به لیستی از مدارک مورد نیاز هر دانشگاه می‌رسیم. این لیست بسته به رشته و دانشگاه انتخابی تفاوت دارد؛ اما به طور مشترک می‌توان به مواردی مانند اسکن اصل و ترجمه مدارک شناسایی، ریز نمرات و آخرین مدرک تحصیلی و شغلی و… اشاره کرد.

پس از آماده سازی این مدارک، نوبت به ایجاد ارتباط با مسئولان پذیرش تحصیلی می‌باشد. سرانجام با ارسال مدارک و ثبت درخواست، شرایط دانشجو توسط کارشناس پذیرش بررسی می‌شود.

در صورتی متقاضی واجد الشرایط باشد، نامه‌ی پذیرش اولیه برای وی صادر می‌شود. در این نامه فهرستی از از هزینه پرداختی و نواقص مدارک به دست متقاضی می‌رسد. مقدار مبلغ قابل پرداخت در این قسمت به دانشگاه یا کالج هدف بستگی دارد؛ بعضی از دانشگاه‌ها کل مبلغ شهریه طول دوره را در ابتدا دریافت می‌کند، و برخی دیگر بصورت سالانه ترمی دریافت می‌کنند.

تحصیل در رشته‌های پزشکی کانادا

در بین 17 دانشکده پزشکی کانادا، فقط 7 دانشکده اقدام به پذیرش دانشجویان بین‌المللی می‌کنند؛ از سوی دیگر، متقاضیان جهت مهاجرت تحصیلی در رشته‌های پزشکی قبل از هرچیز  باید در ابتدا در دوره‌های کارشناسی علوم پایه مربوط به این رشته شرکت کنند و پس از اتمام تحصیل در این رشته باید در آزمون MCAT امتیاز مورد نیاز را به کسب نمایند.

دانشگاه‌ و کالج‌های معتبر کانادا برای مهاجرت تحصیلی

در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه‌ و کالج‌های معتبر کانادا می‌پردازیم:

کالج نظامی سلطنتی کانادا

کالج یادبود کایروپراکتیک کانادا

کالج هامبر

کالج جورجیان

کالج موهاوک

کالج جامعه نوا اسکوشیا

کالج جان آبوت

کالج ریدر

کالج نایگارا

کالج لانگارا

کالج داگلاس دانسون

کالج یوکون

کالج فانشاو

کالج آئورورا

کالج جورج براون

کالج شریدان

کالج Algonquin

دانشگاه OCAD

کالج سنکا

کالج سنتنیال تورنتو

کالج اوکاناگان

کالج کانستوگا

کالج وستمونت مونترال

 

نحوه دریافت بورسیه مهاجرت تحصیلی به کانادا

برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی کانادا بسیار متنوع می‌باشد؛ اما به علت محبوبیت این کشور در بین افراد به جهت مهاجرت تحصیلی، دریافت بورسیه تحصیل در این کشور کمی سخت می‌باشد و به همه متقاضیان داده نمی‌شود. جهت دریافت اطلاعات مورد نیاز درباره‌ی بورسیه‌های تحصیلی و شرایط آن‌‌ها می‌توانید به سایت‌های زیر مراجعه کنید:

 •  Yconic.com

 • ✔ Education and training

 • ✔ International scholarships

 • ✔ Employment and Social Development Canada

کشور ترکیه، از مقاصد خوب مهاجرت تحصیلی در همسایگی ایران

بر طبق قوانین مهاجرتی ترکیه، شهروندان ایرانی‌ جهت ورود به این کشور چه با هدف گردشگری یا تحصیل و اقامت طولانی‌تر نیازی دریافت ویزا ندارند، همین موضوع سبب شده، رفت و آمد به این کشور آسان‌تر شود و در انتخاب اول مهاجرت تحصیلی به خصوص برای گرایش‌های پزشکی قرار بگیرد.

مخارج تحصیل و زندگی در ترکیه درمقایسه با دیگر کشورهای مهاجرپذیر به نسبت کمتر است.

از مزیت‌های دیگر تحصیل در این کشور این است که برخی از دانشگاه‌های معتبر جهان در این کشور پردیس‌هایی تاسیس کرده‌اند و شما می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت به تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی نزدیک مرزهای ایران بپردازید.

شرایط تحصیل در ترکیه

متقاضیان می‌توانند با کسب امتیاز لازم در آزمون‌های ورودی وارد دانشگاه‌های ترکیه شوند. گرچه جهت پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی نیازی به آزمون ورودی نیست و تنها ثبت‌نام و ارائه مدارک مورد نیاز کافی‌ است.  متقاضی می تواند با اخذ نمره مناسب و مطلوب دانشگاه مد نظرش وارد دوره چهار ساله کارشناسی خود شود اما اگر متقاضی نمرات محدودتری دریافت کند، دوره دو ساله که تقریبا برابر دوره کاردانی سیستم آموزشی ایران می‌باشد را سپری خواهد کرد.

پذیرش تحصیلی در ترکیه

شرایط و ضوابط دانشگاه‌های ترکیه جهت پذیرش باهم تفاوت دارد و هریک از دانشگاه‌ها شرایط مخصوص به خود را دارند؛ به همین منظور برای دریافت اطلاعات دقیق باید سایت رسمی دانشگاه مد نظر را بررسی کنید. درحالت کلی مدارکی همچون سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، مدارک مالی و مدرک زبان انگلیسی برای دریافت پذیرش و اپلای ترکیه لازم است. البته باید به این نکته توجه کرد که می‌توان جهت دریافت مدرک زبان در کلاس‌های زبان مربوطه‌ دانشگاه شرکت کرد و مدرک زبان مورد انتظار آن دانشگاه را از محل تحصیل تامین نمود.

هزینه مطالعه و تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه با توجه به رشته و نوع دانشگاه خصوصی یا دولتی و شهریه‌های متفاوتی را در بردارد؛ در صورت کسب امتیاز لازم تحصیل در دانشگاه‌های دولتی، شهریه سالانه حدود 600 تا 1500 دلار می‌باشد. اما از طرفی با تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه، سالانه باید مبلغی حدود 10 هزار تا 35 هزار دلار شهریه بپردازید.

تحصیل رایگان در ترکیه

سیستم آموزشی ترکیه شرایط را جهت جذب دانشجویان بین‌المللی آسان نموده تا بتواند یک راه درآمد خوب با اعطای این پذیرش تحصیلی به متقاضیان داشته باشد؛ به همین جهت تحصیل کاملاً رایگان در ترکیه کاملا بی معنی است، درحقیقت در دانشگاه‌های دولتی ترکیه تنها مبلغی تحت عنوان ثبت نام، بیمه دانشجویی و اقامت دریافت می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به آلمان به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی اروپا

آلمان یکی از کشورهای قدیمی و مقتدر در غرب اروپا می‌باشد که به یکی از مقصدهای پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی مبدل گشته است. برخلاف بسیاری از کشورهای همسایه آلمان، تحصیل در این کشور به صورت رایگان در اختیار متقاضیان تحصیل بین‌المللی قرار می‌گیرد؛ شاید به همین دلیل باشد که نام این کشور همواره جزو کشورهای برتر از لحاظ مهاجرت تحصیلی قرار دارد.

موسسات آموزشی در کشور آلمان زیر نظر وزارت آموزش و پرورش اداره می‌شود. رایگان بودن آموزش در تمامی مقاطع یکی از مواد قانون اساسی این کشور است و تا زمانی که تغییری در آن ایجاد نشود، تحصیل در آلمان رایگان است. اما این مورد به این معنا نیست که سایر هزینه‌های زندگی و تحصیل هم رایگان باشند و از این رو باید در مراحل اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش تحصیلی درآلمان، مدارکی دال بر پشتوانه مالی را ارائه کنید.

شرایط مهاجرت تحصیلی به آلمان

در کشور آلمان صدها دوره دانشگاهی به زبان‌های آلمانی یا انگلیسی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها پذیرش بگیرید. تنوع فرهنگی دانشجویان در آلمان خیلی زیاد است و این کشور در سال‌های اخیر معمولا جزو پنج کشور برتر برای مهاجرت تحصیلی بوده است.

متقاضیان تحصیل بین‌المللی پس از پایان دوره تحصیل فرصت‌های بی‌شماری برای اشتغال در آلمان دارند.

در مقایسه با سایر کشورهای اروپاییِ هم‌تراز، مخارج زندگی در کشور آلمان آنچنان هم بالا نیست؛  مخارج دانشجویان بین‌المللی به طور میانگین ماهیانه حدود 720-850 یورو می‌باشد که شامل مواردی همچون اجاره مسکن، بیمه درمانی،  غذا، حمل‌ونقل، لوازم تحریر، تلفن و اینترنت، منابع آموزشی و فعالیت‌های اوقات فراغت می‌باشد.

تحصیل در آلمان فرصتی بسیار مناسب برای سکونت در یک کشور پیشرفته است که علاوه بر زندگی مرفه، از طبیعت زیبا و سایر مزایا مثل سیستم بیمه و خدمات سلامت عالی نیز بهره‌مند خواهید شد.

مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی در آلمان

مدرک زبان برای مهاجرت تحصیلی در آلمان

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، در دانشگاه‌های آلمان دوره‌هایی هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. اکثر این دوره‌ها در مقاطع کارشناسی به بالا برنامه‎ ریزی شده‌اند و شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز برای دانشجویان مهاجرت تحصیلی وجود دارد.

فرصت‌های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی اغلب بسیار پایین است. البته برخی از گرایش‌ها به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می‌شوند؛ در این دوره‌ها معمولا ترم‌های اولیه به انگلیسی تدریس می‌شوند و پس از آشنایی دانشجو با فضای دانشگاه و محیط دانشگاهی آلمان و همچنین آشنایی بیشتر با زبان آلمانی، زبان تدریس به آلمانی تغییر پیدا می‌کند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره‌های انگلیسی‌زبان قبل هر چیز باید یک مدرک زبان انگلیسی معتبر از آزمون‌های بین‌المللی ارائه کنید. اغلب اعتبار مدرک های معتبر مانند آیلتس دو سال پس از تاریخ صدور کارنامه می‌باشد. از طرفی اهمیت، نمره پایانی آزمون و همچنین توانایی‌های زبان شما دارای اهمیت بالایی  است.

به همین جهت باید نمره آزمون آیلتس متقاضیان مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی 6 و بالاتر، در مقطع کارشناسی ارشد حداقل  6.5  و همینطور مقطع دکتری باید حداقل نمره 7 کسب کنند تا اولین گام جهت بدست آوردن صلاحیت تحصیل در آلمان را بردارند.

هزینه تحصیل در آلمان

همان‌طور که قبلا در این نوشتار چندین بار اشاره شد، متقاضیان تحصیل بین‌المللی در آلمان می‌توانند به صورت رایگان مشغول به تحصیل شوند چرا که از آن‌ها مبلغی تحت عنوان شهریه دریافت نمی‌شود؛ علاوه بر این مورد دانشجویان واجد شرایط می‌توانند از طرف دولت یا موسسه آموزشی برنامه‌های کمک‌هزینه تحصیلی و زندگی نیز دریافت کنند. اما جدا از موارد بالا نمی‌توان از مخارج زندگی در آلمان چشم‌پوشی کرد. برخی از مخارج مربوط به تحصیل عبارتند از مشارکت‌های دانشجویی 250 یورو، هزینه ثبت نام 50 تا 75 یورو، کمک‌هزینه‌های رفاه دانشجویی 100 یورو، و بلیط دانشجویی جهت استفاده از سیستم حمل‌ونقل عمومی باتوجه به شهر محل سکونت بین 20 الی 200 یورو هزینه دارند

رویای تحصیل در فرانسه را محقق کنید

کشور فرانسه به دلیل فرهنگ غنی، معماری فوق‌العاده، زندگی دانشجویی پر رونق و سبک زندگی آزاد، مقصد ایده‌آلی برای تحصیل در خارج از کشور به شمار می‌رود. تحصیل در فرانسه به شما این فرصت را می‌دهد که زبان شیرین فرانسوی را یاد بگیرید، با فرهنگ‌های مختلف آشنا شوید و از همه مهم‌تر مدرک معتبر یکی از دانشگاه‌های این کشور را بدست آورید. اما راه رسیدن به فرانسه و تحصیل در دانشگاه‌های معتبر این کشور کمی دشوار و نیازمندِ کمک گرفتن از آژانس‌های مهاجرتی است. اگر تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه را گرفته‌اید، همین حالا با ما در هرمس اپلای – برترین آژانس مهاجرتی – تماس بگیرید.

اولین قدم، آشنایی با شرایط تحصیل در فرانسه است

پیش از آنکه به دنبال اخذ پذیرش دانشگاه‌های فرانسه برای ادامه تحصیل در یکی از مقاطع دانشگاهی باشید، ابتدا باید با شرایط اولیه کار و زندگی در این کشور آشنا شوید. هرچند که زندگی در پاریس و چند شهر مهم فرانسه کمی گران است، اما با اجازه کار نیمه وقتی که دولت به دانشجویان خارجی می‌دهد، به راحتی می‌توانید هم با فرهنگ مردم فرانسه آشنا شوید و هم بخش عمده‌ای از مخارج خود را پوشش دهید.

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی

با انتخاب کشور فرانسه برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس)، مسیر زندگی شما قطعا درخشان‌تر از قبل خواهد شد. چرا که امکان ادامه تحصیل به صورت کاملا رایگان و داشتن درآمد به یورو برایتان محقق خواهد شد و از همه مهم‌تر شانس دریافت بورسیه و پذیرش از دانشگاه‌های مطرح آمریکایی نیز بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

کالج‌ها و دانشگاه‌های فرانسه دو گزینه اصلی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی هستند. برای تحصیل در این مقطع، ارائه مدرک دیپلم یا معادل آن الزامی است. همچنین اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید، پیشنهاد می‌شود سه ماه زودتر از شروع شدن ترم تحصیلی ثبت نام خود را به اتمام برسانید. برای اینکار نیز مشاورین و وکلای مجرب ما در هرمس اپلای آماده ارائه هرگونه کمک و مشاوره هستند.

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

در سال‌های اخیر بسیاری از دانشگاه‌های فرانسوی که مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهند اقدام به برگزاری دوره‌های خود به زبان انگلیسی کرده‌اند، از این‌رو دانشجویان این مقطع دیگر نیازی به کسب مدرک B1 یا B2 در زبان فرانسه را ندارند. اما اکثر رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به دو زبان فرانسه و انگلیسی ارائه می‌شوند که داشتن مدرک آیلتس 6 به بالا الزامی است.

تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا

تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا کاملا با سایر کشورها متفاوت است چرا که تاکید نظام آموزشی این کشور در این مقطع پرورش محققان حرفه‌ای است که توانایی لازم برای پیگیری پروژه‌های تحقیقاتی مستقل و مرتبط با رشته تحصیلی خود را دارند. در این مقطع بیشتر وقت و انرژی شما صرف تحقیقات مختلف می‌شود که نزدیک به 150 ساعت می‌شود و در نهایت ارائه پایان‌نامه معتبر منجر به اخذ مدرک دکترا از دانشگاه مورد نظرتان خواهد شد.

مجارستان، کشوری جدید برای مهاجرت تحصیلی

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که هزینه های زیادی برای آموزش و پرورش دانشجویان بین المللی می کند. محبوبیت این کشور برای مهاجرت تحصیلی به دلایلی اعم از : جایگاه بالا دانشگاه های مجارستان، بها دادن به استعداد های تحقیقاتی، پشتبانی دولت از دانشجویان، سفر به کشورهای شنگن بدون اخذ ویزا، نرخ پایین شهریه دانشگاهی و… افزایش یافته است.

امکان تحصیل در مجارستان حتی بدون مدرک زبان

در صورتی که مدرک زبان انگلیسی ندارید، نگران نباشد. دولت مجارستان برای حمایت از دانشجویان بین المللی، کسانی که مدرک زبان ندارند نیز پذیرش می شوند که پس از ورود به کشور دوره های حضوری آموزش زبان را میگذرانند.

برای موفقیت صفر تا صد پرونده تحصیلی خود را به هرمس اپلای بسپارید

آژانس مهاجرتی هرمس اپلای برترین موسسه مهاجرتی در ایران است که طبق آخرین آمارها، بیشترین پرونده موفق را به ثبت رسانیده. این موفقیت سبب شده تا تیم مشاوره و وکلای ما بیش از پیش مورد توجه دانشجویان مشتاق ادامه تحصیل در خارج از کشور قرار بگیرند. لذا برای تشکیل پرونده و جمع‌آوری مدارک لازم بهتر است هرچه سریع‌تر از طریق پر کردن فرم ارزشیابی یا تماس با تلفن‌های درج شده در زیر شروع همکاری با ما را استارت بزنید.

سوالات متداول

کانادا-آلمان-آمریکا-فنلاند-ترکیه-ایتالیا-استرالیا-هلند-دانمارک-سوئیس-سوئد

نمره آزمون آیلتس متقاضیان مهاجرت تحصیلی در مقطع کارشناسی 6 و بالاتر، در مقطع کارشناسی ارشد حداقل  6.5  و همینطور مقطع دکتری باید حداقل نمره 7 کسب کنند

به طور کلی شرایط ایده‌آل سنی جهت تحصیل و یا ادامه دادن آن در مقطع کارشناسی بین 18 تا 25 سال، برای  کارشناسی ارشد در حدود  22 تا 30 سال و در نهایت  مقطع دکتری بین 24 تا 35 سال است.

بر طبق قوانین مهاجرتی ترکیه، شهروندان ایرانی‌ جهت ورود به این کشور چه با هدف گردشگری یا تحصیل و اقامت طولانی‌تر نیازی دریافت ویزا ندارند

برخلاف بسیاری از کشورهای همسایه آلمان، تحصیل در این کشور به صورت رایگان در اختیار متقاضیان تحصیل بین‌المللی قرار می‌گیرد

فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند

هرمس اپلای
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید