هزینه اقامت در کانادا

هزینه اقامت در کانادا

در این مطلب، به طور دقیق درباره هزینه اقامت در کانادا صحبت شده است. بعد از کسب این اطلاعات و ایجاد آمادگی های لازم، شما می توانید در هر شش منطقه زمانی کانادا سکونت کنید.

 وضعیت بهداشتی و سلامت جامعه، یک دولت اجتماعی و کشور توسعه یافته، جامعه آرام و مهربان و اقلیم جغرافیایی مناسب برای مسافران، اسکی بازان، ملوانان، عکاسان و شهروندان از مهم ترین عوامل علاقه همگانی به اقامت در کانادا در سر تا سر جهان است. حال شاید تا حدودی دلیل این حجم از استقبال به مهاجرت به کانادا و اقامت در آن را در سراسر جهان درک کرده اید.

اگر شما هم از کسانی هستید که تصمیم به مهاجرت به کانادا را دارید ابتدا باید از تمامی هزینه های پزشکی، دانشگاهی، خدمات عمومی، سکونت و… در این کشور آگاه شوید. این که شما بازنشسته هستید یا به طور موقت قصد سکونت در کانادا را دارید و یا می خواهید در این کشور اقامت دائم داشته باشید، همگی نیازمند این است که بدانید منابع مالی و هزینه های زندگی در کانادا چگونه است و با سایر کشور های جهان چه تفاوتی دارد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در مورد هزینه اقامت در کانادا

در مورد هزینه اقامت در کانادا

یکی از اولین مواردی که شما باید در مورد پول مورد نیاز خود برای اقامت کانادا در نظر داشته باشید؛ نرخ ارز است. باید محاسبه کنید که پولی که شما دارید در مقیاس دلار کانادا به چه مقداری تبدیل می شود؟ و شما چه هزینه هایی ممکن است برای تبدیل ارز ریالی به دلار کانادا هزینه کنید؟ این موضوع به خصوص زمانی به شما فشار می آورد که تنها محل کسب درآمد شما در داخل کشور و فقط و فقط ارز ریالی باشد. زیرا ریال ارزش بسیار کمتری از دلار کانادا دارد.

متأسفانه، بیشتر بانک ها و صرافی ها نرخ ارز را به منظور افزایش سود حاصله خود، به طور اختیاری افزایش می دهند. باکشیدن سود بیشتر روی نرخ تبادل، آن ها قادر به کاهش هزینه های تبادل ارز خود هستند. روش تبادل ارز از طریق صرافی و بانک، به نظر ساده ترین روش برای تبدیل ارز ریالی به دلار کانادا برای اقامت در این کشور است. اما این روش در نهایت برای شما بسیار گران تر از روش های مشابه خواهد بود. شما می توانید از مراکز معتبر بین المللی برای تبادل ارز خود مانند ترانسفر وایز استفاده کنید.

شهرهای کانادا

گران ترین شهرهای بزرگ کانادا برای اقامت کدام شهر ها هستند؟

هزینه اقامت در شهر های مختلف کانادا به دلیل نحوه اداره ایالتی در این کشور با هم تفاوت دارد. در این قسمت 5 شهر بزرگ و گران قیمت برای اقامت در کانادا را به ترتیب آورده ایم:

  • ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا
  • تورنتو در ایالت اونتاریو
  • ویکتوریا در ایالت بریتیش کلمبیا
  • کالگرای در ایالت آلبرتا
  • همیلتون بارلینگتون در ایالت اونتاریو

هزینه های عمومی اقامت در کانادا

هزینه های عمومی زندگی شامل پوشاک، خواراک، لباس و… هستند که در ایالت های مختلف کانادا، مقادیر متفاوتی خواهند داشت. برای مثال ما در این بخش هزینه های زندگی در دو شهر معروف کانادا را با هم مقایسه می کنیم. هزینه اقامت در کانادا در شهر های مختلف به طور عمومی نیز در محدوده همین مقادیر گفته خواهد بود:

هزینه اقامت در تورنتو کانادا:

در شهر تورنتو در کشور کانادا شما باید برای اقامت تک نفره و بدون اجاره ماهانه چیزی نزدیک به هزار و چهل دلار کانادا هزینه کنید که این مقدار در سال به 12 هزار و پونصد دلار کانادا می رسد. برای دانشجویان باز هم بدون در نظر گرفتن اجاره، در یک ماه باید تقریبا 880 دلار کانادا هزینه کنید. اما برای یک خانواده چهار نفره در طول یک ماه منهای هزینه اجاره، شما باید چیزی نزدیک به 3 هزار و هشتصد دلار هزینه کنید.

هزینه اقامت در مونترال کانادا:

اما شهر مونترال دارای هزینه های ارزان تری نسبت به تورنتو است. هزینه اقامت یک نفره ماهانه بدون اجاره، چیزی در حدود 950 دلار کانادا است که در سال به مبلغ تقریبی 11 هزار و چهارصد دلار می رسدکه تقریبا هزار دلار در سال از تورنتو کمتر است. برای یک خانواده سه نفره در طول یک ماه منهای هزینه اجاره نیز شما باید چیزی نزدیک به 3 هزار و 480 دلار کانادا هزینه کنید.

جمع‌بندی

هزینه اقامت در کانادا مطلبی است که برای بسیاری از مهاجران مورد سوال بوده است.بنابراین ما در این مقاله سعی کردیم توضیحات کاملی درباره هزینه های زندگی در کانادا و اقامت در این کشور را ارائه دهیم. تا کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند بتوانند با آمادگی کامل در این راه قدم بردارند.شما نیز میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره با پرکردن فرم ارزیابی زیر از کارشناسان مجرب موسسه هرمس اپلای مشاوره رایگان دریافت کنید.

مقاله پیشنهادی—>اقامت کانادا با کمترین هزینه

سؤالات متداول

خیر، هزینه های زندگی اعم از خوراک پوشاک و… در شهرهای مختلف کانادا متفاوت میباشد ما در ابن مقاله به مقایسه هزینه های دو تا از شهر های کانادا پرداختیم.

شهرهای ونکوور،تورنتو، ویکتوریا، کالگرای و همیلتون از شهرهایی هستند که به نسبت بقیه شهرهای کانادا از نظر هزینه ها گرانتر میباشند.

برای اینکه بتوانید تبادل ارز خود را در نهایت مناسب ترین شکل انجام دهید، میبایست از طریق مراکز معتبر بین المللی برای تبدیل پول خود اقدام کنید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن