وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سؤالات بسیاری که این روزها در خصوص اخذ ویزا و اینکه چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم مطرح می شوند تماماً بیانگر این حقیقت هستند هنوز هم مسافران و مهاجران بسیاری هستند که در رابطه با مراحل مهاجرتی و اخذ ویزای کانادا دچار مشکل می شوند.

این است که ویزای اقامتی کشور زیبا و پرجاذبه کانادا و وقت سفارت آن یکی از مباحث مهم در دنیای مهاجرت و توریستی محسوب می گردد. زیرا این روزها بسیاری از مردم های کشورهای بین المللی و جهان سوم با رؤیای زندگی در کانادا ، کشور و سرزمین خود به قصد مهاجرت تحصیلی، شغلی و بهره مندی از دنیای مدرنیته و به روز ترک می کنند. درباره جاذبه ها و زیبایی های طبیعی این کشور هرچقدر گفته شود باز هم کم است. جنگل های برفی و آبشار زیبای نیاگارا تنها بخشی از طبیعت ناب آن است.

از سوی دیگر موقعیت های شغلی و تحصیلی ایده آل و منحصر به فردی که دولت کانادا در اختیار شهروندان خود قرار داده است موجب شده تا شمار بسیاری از مردم در اقصی نقاط دنیا فکر مهاجرت به کانادا را در سر بپرورانند. اگر شما هم از آن دسته از مسافران یا مهاجرانی هستید که قصد دارید بدانید چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم به شما پیشنهاد می کنیم مطلب ما را تا اتمام شدن آن مطالعه نمایید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چگونگی دریافت وقت سفارت کانادا

این امر کاملاً واضح و مبرهن است که آنچه به عنوان نخستین گام در اخذ ویزای کانادا برای زندگی در کانادا مشخص شده است وقت سفارت کشورکانادا می باشد. معمولاً دریافت این وقت یا به صورت اینترنتی است یا به شیوه کاملاً حضوری. در شیوه حضوری فرد متقاضی تمامی مدارک مربوط به وقت گرفتن خود را همراه با فیش بانکی تمامی مخارج و هزینه های پرداخت شده به سفارتخانه کانادا تحویل داده و به این طریق وقت خود را دریافت می کند.

در شیوه اینترنتی، گرفتن وقت سفارت کانادا بسیار آسان تر از روش حضوری است. در این روش ابتدا فرد متقاضی در سایت مربوطه ثبت نام کرده و تمامی مدارک ذکر شده خود را به صورت اسکن ارسال می کند. سپس فرم درخواست ویزای کانادا را پر می کند و به این طریق نسبت به گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام می نماید. لازم است بدانید که در روش اینترنتی دریافت وقت سفارت کانادا، این امکان برای متقاضی وجود دارد تا هر مشکل یا ایرادی در مدارک مربوطه وجود داشته باشد آن را به راحتی اصلاح نماید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت کانادا

مدارک

تمامی مدارکی که برای گرفتن وقت سفارت کشور کانادا مورد نیاز است به شرح زیر می باشد:

 • تمامی اوراق شناسایی شامل گذرنامه که الزاماً باید یک سال اعتبار داشته باشد.
 • فتوکپی از تمامی صفحات گذرنامه
 • ارائه یک عدد عکس تمام رخ رنگی جدید در اندازه سه در چهار با پیش زمینه سفید
 • ارائه ترجمه سند ازدواج در صورت متأهل بودن
 • ارائه گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • ارائه کارت پایان خدمت برای آقایان
 • ارائه گواهی اشتغال به کار برای تمامی افراد دارای شغل
 • ارائه گواهی مربوط به بازنشستگی برای افراد بازنشسته
 • رزرو بلیط هواپیما به صورت کاملاً اختیاری
  و…
کار دانشجویی در کانادا

چگونه یک کار دانشجویی در کانادا پیدا کنیم ؟

حتماً شما هم این مطلب را شنیده اید که طی چند سال اخیر کانادا از آن دسته مقاصد اروپایی بود که ایرانیان بسیاری به آن به منظور کار و تحصیل سفر می کنند و آخر سر هم همان جا ماندگار می شوند. اینجا است که می توان گفت به علت مهاجرت بسیار زیاد، دولت کانادا یک سری قوانین و مقررات جدید مهاجرتی را وضع نموده که مهم ترین پیش اقدام آن وقت سفارت کانادا و اخذ ویزای اقامتی آن است.

معمولاً وقت سفارت کانادا دارای انواع مختلفی می باشد تا کسانی که این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده اند هر یک از انواع آن را شناخته و مطابق شرایط خود انتخاب کنند. شایان ذکر است که هر یک از انواع وقت سفارت کانادا، شرایط مختص به خود را دارد. به عنوان مثال کسی که به نیت گردشگری و توریستی، وقت سفارت کانادا می گیرد دیگر نمی تواند در این کشور به کار یا حرفه ای مشغول شود.

آنچه مهم و ضروری است و درک آن بر هریک از مسافران و مهاجران به کانادا واجب است این می باشد که چنانچه فردی متقاضی سفر به کانادا می باشد باید بداند که اخذ و گرفتن این وقت به منظور مصاحبه رو در رو نیست بلکه این وقت تنها به خاطر انگشت نگاری و ثبت هویت شخص تدارک دیده می شود. پس مهم ترین چیز در این جلسه کامل و بی نقص بودن مدارک است و تمامی آن باید کامل و جامع، دقیق و با جزئیات، به روز و به طور دقیق گویای وضعیت و شرایط فرد متقاضی باشد.

جمع‌بندی

 شما می توانید برای مهاجرت به کانادا ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر سوالات خود را در قسمت دیدگاه مطرح نموده و یا جهت فرم مشاوره مهاجرت را پر نموده تا کارشناسان هرمس اپلای در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

سؤالات متداول

بله، در واقع اولین قدم برای دریافت ویزا همین وقت سفارت میباشد که به دو صورت اینترنتی و حضوری صورت میگیرد.

این کشور از نظر موقعیت مکانی بسیار خوب است و از نظر موقعیت شغلی و تحصیلی نیز بسیار ایده آل بوده و مناسب برای مهاجرت مهاجران میباشد.

بله، باید نیت شما مشخص شود.بطور مثال کسی که نیت به ویزای توریستی و گردشگری دارد بعد از وقت سفارت نمیتواند در این کشور به کار مشغول شود.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *