مهاجرت

وکیل مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا همواره یکی از اولویت­ها برای کسانی که قصد مهاجرت داشته­ اند بوده است. به علت تقاضای بالا برای مهاجرت به این کشور نیاز به وکیل مهاجرت به استرالیا از ملزمات است. وسعت زیاد و جمعیت کم آن این کشور را به یکی از مهاجرپذیرترین کشورها تبدیل کرده است. به علت جمعیت کم استرالیا با کمبود نیروی کار متخصص مواجه است بنابراین فرصت­های شغلی بسیاری برای مهاجران پدید آمده است و دولت نیز سیاست­های خود را در راستای جذب نیروی کار متخصص از دیگر کشورها گذاشته است. علاوه بر موقعیت کاری مناسب استرالیا با نرخ تورم ۳٫۵% و رشد اقتصادی پیاپی مکانی امن برای سرمایه گذاری است. طبیعت منحصر به فرد، کیفیت بالای زندگی، مراکز آموزشی و تحصیلی با رتبه­ای بالا، سیستم بهداشت و درمان این کشور جذابیتش را برای مهاجران دو چندان کرده است.

چگونه وکیل مهاجرت به استرالیا دارای مجوز را بیابیم؟

تمامی وکلای مهاجرت به استرالیا همچنین مشاورین مهاجرت باید در وب سایت رسمی اداره مهاجرت استرالیا به آدرس https://www.mara.gov.au ثبت نام کرده باشند. درنتیجه شما می‌توانید در این سایت شما می­توانید لیست کل وکلا و مشاورین مهاجرت را بیابید. همچنین در این سایت راهنمایی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور برای گرفتن وکیل یا مشاور وجود دارد و افراد را با حقوق خود و خدماتی که باید از وکلا دریافت کنند آشنا می سازد.

در این جا ما به راهنمایی­هایی که اداره مهاجرت استرالیا ذکر کرده می­پردازیم.

 

آیا تصمیم به کمک گرفتن در امر گرفتن ویزا از یک نمایندگی ثبت شده مهاجرت استرالیا گرفته­اید؟

قبل از انتخاب وکیل و امضای قرارداد با او، باید چند نکته را در نظر بگیرید:

 • در چه موردی­ نیاز به مشاوره و کمک دارید؟
  • هزینه آن چقدر خواهد بود؟
  • آیا نماینده­ای لازم دارید که وکیل تیز باشد (دارای مدرک وکالت)؟
  • آیا این نماینده مهارت­ها و تجربیات مناسب برای کمک به شما را دارد؟
  • آیا می‌دانید که داشتن نماینده برای شما چقدر هزینه خواهد داشت (حق‌الزحمه)؟
  • آیا نمایندگی قراردادی را به شما داده است که بخوانید؟

نحوه انتخاب و پیدا کردن یک نمایندگی

انتخاب یک نمایندگی

مهم است که نمایندگی ثبت شده مناسبی را انتخاب کنید. به سؤال‌ها و جواب­های زیر که به شما در این کار کمک می‌کند توجه کنید. در چه موردی­ نیاز به مشاوره و کمک دارید؟ در ابتدا باید بدانید که در چه موردی به یاری نمایندگان مهاجرت به استرالیا  نیاز دارید و بررسی کنید که آیا آن  نمایندگی می­تواند این کمک را به شما بدهد. فعالیت­هایی که یک نمایندگی ثبت شده مهاجرت صلاحیت انجام آن را دارد، یاری رساندن در امور مهاجرتی است، که شامل تحویل دادن درخواست ویزای شما یا درخواست بازبینی رأی مربوط به ویزا در Migration Review tribunal می­باشد. مشاوره و کمک­های دیگری که می­توانید از یک نمایندگی انتظار داشته باشید عبارت­اند از:

 • راهنمایی در مورد گزینه‌های ویزا
  • کمک به درخواست برای یک نوع به خصوص ویزا
  • راهنمایی درباره یک نوع به خصوص ویزا
  • راهنمایی در باره مسائلی مانند تحصیل

هزینه چقدر خواهد بود؟

بیشتر نمایندگی­ها برای خدماتشان هزینه دریافت می‌کنند. هزینه باید منصفانه و معقول باشد و مقدار آن بستگی به پرونده شما دارد. در این وب سایت می‌توانید ببینید بیشتر نمایندگی‌ها برای نوع ویزایی که شما می‌خواهید درخواست بدهید چه مقدار هزینه مطالبه می‌کنند. به خاطر داشته باشید که هزینه‌های دیگری هم ممکن است وجود داشته باشد، مثل هزینه درخواست ویزا.

 

از وکیل مهاجرت به استرالیا و هزینه نمایندگی آن چه انتظاری می‌توانید داشته باشید؟

اگر نمی‌توانید هزینه‌ای را که نمایندگی مطالبه می‌کند بپردازید، شما می­توانید در وب سایت  Register of Migration Agents نماینده­هایی را بیابید که از شما هزینه ­ای نمی­گیرند.

آیا نماینده‌ای لازم دارید که وکیل مهاجرت به استرالیا (دارای مدرک حقوقی) باشد؟

بعضی از نماینده‌ها وکیل نیز هستند. بیشتر کارهایی که نمایندگی‌ها انجام می‌دهند نیازی به مهارت­های حقوقی ندارد، اما در برخی موارد شما نیاز به وکیل مهاجرت به استرالیا دارید. مانند مواردی که در زیر ذکر شده است:

 • درخواست بازبینی برای رأی عدم صدور ویزا، از دادگاه برای شما (فقط وکیل مهاجرت به استرالیا می‌توانند در این مورد به شما کمک کند.)
 • دادن مشاوره حقوقی برای دریافت ویزا

مواردی که باید در اولین جلسه دیدار با وکیل مهاجرت به استرالیا باید در نظر بگیرید

در ابتدا باید مطمئن شوید که بهترین وکیل را برای وکالت خود انتخاب کرده‌اید. قبل از امضای قرارداد با یک وکیل مهاجرت به استرالیا بهتر است که با چند وکیل تلفنی یا حضوری صحبت کنید. سپس می‌توانید آن‌ها را با راهنمایی اولیه که­ می­دهند و همچنین در مورد هزینه­ای که مطالبه می­کنند با هم مقایسه کنید.

در ادامه چند سؤال که می­توانید در اولین ملاقات خود با وکیل مهاجرت به استرالیا بپرسید ذکر شده است:

آیا وکیل مهارت­ها و تجربیات مناسب را برای کمک کردن به شما دارد؟

 • درباره میزان تجربه وکیل در مورد نوع ویزایی که شما می‌خواهید برای آن درخواست بدهید سؤال کنید.
  • نظر او را درباره احتمال موفق شدن پرونده شما بپرسید و دلایلی که برای موفقیت یا عدم موفقیت آن می‌گوید را مورد بررسی قرار دهید (اگر بخواهید وکیل باید اظهار نظر خود را به‌صورت کتبی به شما بدهد.)
  • درباره اقداماتی که برای کمک به شما خواهد کرد بپرسید.

میزان هزینه‌هایی که وکیل مهاجرت به استرالیا  مطالبه می‌کند چقدر است؟

از وکیل خود بخواهید که کتباً مقدار هزینه‌ای را که برای خدماتش مطالبه می‌کند به شما اطلاع دهد. لازم به ذکر است که بین حق‌الزحمه وکیل با هزینه‌های اضافی (مثل هزینه درخواست ویزا) فرق است.

آیا وکیل مهاجرت به استرالیا قراردادی به شما داده است که بخوانید؟

وکیل شما باید یک قرارداد کتبی به شما بدهد که حاوی مشروح حق‌الزحمه و خدمات او باشد. برای هر مبلغی هم که پرداخت می‌کنید باید به شما رسید بدهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *