کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

استارت اپ کانادا

برنامه ویزای استارت آپ کانادا در سال 2013 راه اندازی شد. در آن زمان این ویزا یک برنامه مهاجرتی بود که مبلغ خاصی برای سرمایه گذاری لازم نداشت یا احتیاجی به سرمایه گذاری نبود. در واقع اگر شما یک ایده کاری خلاقانه داشتید ممکن بود بتوانید اقامت دائم کانادا را برای خود و افراد خانواده دریافت کنید.

در آوریل 2019 بعد از بررسی دوباره این برنامه دولت کانادا اعلام کرد برنامه ویزای استارت آپ کانادا را به صورت دائم جزو برنامه مهاجرتی کانادا باشد.

این برنامه کاملا موقیت آمیز بود و سالانه تعداد زیادی کارآفرین خلاق را به کانادا می‌آورد. دولت کانادا جدیدا یک بودجه 4.5 میلیون دلاری را برای پابرجا نگه داشتن این برنامه اختصاص داد. اینگونه این راه را برای متقاضیان راحت‌تر کرده است.

شرایط مورد نیاز برای ویزای استارت آپ کانادا

کارآفرینی

دریافت نامه یا مدرک معتبر از یک نهاد مشخص

داشتن تمکن مالی مناسب

داشتن حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی

داشتن حداقل دانش تایین شده زبان انگلیسی یا فرانسه

چگونه باید شروع کرد؟

اولین قدم برای دریافت وبزای استارت آپ تنظیم یک بیزینس پلن دقیق و با جزئیات کامل است. شما باید در بیزینس پلن خود جزئیات دقیق کارتان را توضیح و برنامه خود برای رشد و موقیت بیزینس خود را شرح دهید. بعد از این کار شما باید پلن خود را برای حداقل 50 شرکت کانادایی و سرمایه گذار ارسال کنید. همچنین باید ثابت کنید قصد اقامت در کبک را ندارید.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری ویزای استارتاپ کانادا

اگر قصد مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ کانادا را دارید باید مبالغ زیر به عنوان سرمایه اولیه را دریافت کنید:

اگر سرمایه بیزینس شما توسط designated Canadian venture capital fund تامین می‌شود مبلغ ۲۰۰ هزار دلار کانادا و اگر توسط designated Canadian angel investor group تامین می‌شود مبلغ ۷۵ هزار دلار کانادا و اگر در برنامه Canadian business incubator program پذیرفته شوید محدودیتی برای میزان سرمایه وجود ندارد و فقط باید در برنامه آموزشی آن‌ها قبول شوید.

بعد از اینکه توانستید سرمایه گذار خود از گروه‌های بالا پیدا کنید، شرکت سرمایه گذار باید نامه حمایت خود از شما را به سازمان‌های مربوطه ارسال کند. همچنین شما باید نامه دریافت شده مبتنی بر اینکه سرمایه گذار دارید را در شرکت IRCC به ثبت برسانید.

در مرحله آخر شما باید نامه تمکن مالی مبنی بر توانایی حمایت مالی خود و خانواده‌تان را ارائه دهید. مبلغ تمکن مالی بر اساس تعداد افراد خانواده به صورت زیر است:

تعداد نفرات بودجه مورد نیاز
افراد مجردتقریبا 7 هزار دلار 
افراد متاهل بدون فرزندتقریبا 9 هزار دلار
افراد متاهل با یک فرزندتقریبا 11 هزار دلار
افراد متاهل با دو فرزندتقریبا 14 هزار دلار

تفاوت ویزای استارت آپ کانادا با دیگر کشورها

کشورهای بسیاری ویزای استارت آپ را را ارائه می‌دهند، اما چیزی که کشور کانادا را گزینه مناسبی می‌کند این است که شما پس انجام کارها و تعهدات بالا و دریافت کارت اقامت دائم (PR) خود، شما تعهدی برای فعالیت و راه اندازی شرکت را ندارید، در صورتی که در کشورهای دیگر شما در صورتی اقامت خود را دریافت می‌کنید که شرکت و بیزینس خود را راه اندازی کرده، به موفقیت و کسب درآمد برسید.

چند نفر می‌توانند از طریق یک استارت آپ برای اقامت دائم اقدام کنند

با توجه به نیازهای شرکت تا حداکثر 5 نفر می‌توانند برای این ویزا از طریق یک استارت آپ اقدام کنند. البته باید در نظر داشت که وجود همه این افراد باید برای شرکت ضروری باشد و همچنین این موضوع را باید در گرفت که اگر یکی از شرکا برای ویزا رد شود، بقیه افراد هم به دنبال او ریجکت می‌شوند و نمی‌توانند ویزا و اقامت خود را دریافت کنند.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *