اخذ ویزای تحصیلی انگلیس 2021

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس از دیرباز یکی از رؤیاهای تمام کسانی است که می‌خواهند در کشوری پیشرفته و در دانشگاه‌هایی معتبر به تحصیل بپردازند. به همین دلیل از مجموع هزاران درخواستی که برای ادامه‌ی تحصیل به دانشگاه‌های انگلیس ارسال می‌شود تنها تعداد کمی موفق به اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می‌شوند. در این مقاله قصد داریم قوانین و شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در سال 2021 را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. اگر تصمیم به تحصیل در این کشور پیشرفته دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

انچه در این مقاله میخوانید

ویژگی‌های اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

کشور انگلیس برای ادامه‌ی تحصیل کشور بسیار پر هزینه‌ای است چرا که هم هزینه‌ی زندگی در این کشور بسیار بالا است و هم تحصیل رایگان در این کشور وجود ندارد. دانشگاه‌های انگلیس بین 10 الی 15 هزار پوند شهریه‌ی سالانه دریافت می‌کنند و امکان اخذ بورسیه‌ی تحصیلی انگلیس فقط برای مقطع دکترا امکان پذیر است.

هرچند به دلیل تقاضای بالا برای دریافت بورسیه تنها عده‌ی کمی موفق به اخذ بورسیه‌ی تحصیلی می‌شوند و مابقی برای ادامه‌ی تحصیل باید یک منبع مالی در کشور مبدأ داشته باشند. زبان تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس در تمامی مقاطع تحصیلی به زبان انگلیسی می‌باشد. متقاضیان تحصیل در این کشور برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس باید قبل از هر کاری موفق به دریافت مدرک آیلتس با نمره‌ی حداقل 6 باشند.

تحصیل

مزایای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

علی رغم تمام سختی‌هایی که اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به همراه دارد، تحصیل در این کشور مزایای زیادی نیز به همراه دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم. در صورت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس متقاضی می‌تواند اقدام به اخذ ویزای همراه برای اعضای خانواده‌ی خود کند.

افرادی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس شده‌اند و توانسته باشند مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه‌های این کشور دریافت کنند، پس از اتمام دوره‌ی تحصیل می‌توانند با یافتن شغل، ویزای کاری انگلیس را دریافت کنند.

به دلیل وجود آینده‌ی شغلی روشن در کشور انگلیس برای تحصیل کرده‌های دانشگاه‌های این کشور اکثر افرادی که از دانشگاه‌های انگلیس فارغ التحصیل می‌شوند در این کشور مشغول به کار می‌شوند و می‌تواند ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنند. امکان دریافت اقامت پس از دوره‌ی دانشجویی تنها با یافتن شغل و یا ادامه‌ی تحصیل در مقطع بالاتر امکان پذیر است.

تحصیل

بررسی وضعیت دانشگاه های انگلیس

دانشگاه‌های انگلیس از نظر وضعیت علمی در موقعیت خیلی خوبی قرار دارند و از 10 دانشگاه برتر دنیا 4 دانشگاه در این کشور قرار دارد. سطح علمی بالای دانشگاه‌های این کشور همواره یکی از انگیزه‌های متقاضیان تحصیل در کشور انگلیس بوده است.

انگلیس یک کشور پیشرو در زمینه‌ی تحقیقات علمی و پژوهشی می‌باشد و دولت این کشور هر ساله بودجه‌ی زیادی را صرف امور تحقیقاتی در دانشگاه‌ها می‌کند. این کشور در میان دیگر کشورهای جهان پس از امریکا رتبه‌ی دوم را از نظر سطح علمی دانشگاه‌ها دارد و همین موضوع انگلیس را به مقصد دوم دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.

تا کنون 17 جایزه‌ی نوبل توسط محققان انگلیسی دریافت شده است. انگلیس کشور صنعتی است و از نظر وضعیت رفاه زندگی شهروندان این کشور در وضعیت مناسبی قرار دارند. همان طور که می‌دانید ارزش پول این کشور که پوند است از دلار امریکا بالاتر است و این نشان دهنده‌ی اقتصاد قوی کشور انگلیس است.

دانشجویانی که در کشور انگلیس زندگی می‌کنند در میان دیگر کشورها بیشترین رضایت را از تحصیل در انگلیس دارند. آمارها رضایت 86 درصدی دانشجویان این کشور را از تحصیل و دانشگاه و همچنین وضعیت زندگی و رفاه در این کشور در مدت زمان تحصیل نشان می‌دهد

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

اولین مدرک مورد نیاز برای اقدام به پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های انگلیس داشتن مدرک زبان آیلتس می‌باشد. هرچقدر نمره‌ی قبولی متقاضی در این آزمون بیشتر باشد احتمال اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بیشتر خواهد بود. استاندارد تحقیقات و سیستم تدریس و آموزش در دانشگاه‌های انگلیس بسیار بالا است و به همین دلیل پذیرش تحصیلی کشور انگلیس مستلزم تلاش و کوشش بسیار و داشت رزومه‌ی تحصیلی و تحقیقی قابل قبول می‌باشد. در دانشگاه‌های انگلیس بیش از 50 هزار رشته تحصیلی وجود دارد و همین تنوع موجب شده است تا پاسخگوی تمام نیازهای تحصیلی دانشجویان از سرتاسر جهان باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره مهاجرت دریافت کنید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *