کانادا

ویزای تحصیلی کانادا 2020

کانادا یکی از محبوب ترین کشور ها برای تحصیل در دانشگاه های با کیفیت برای دانشجویان بین المللی است. پذیرش در آزمون دانشگاه های کانادا، تنها مانع شما برای تحصیل در کانادا نیست. بلکه شما باید یک ویزای دانشجویی برای تحصیل و اقامت در طول دوره تحصیلی خود داشته باشید. در این مقاله، مهم ترین نکات درباره اخذ ویزای دانشجویی کانادا در سال 2020 بیان شده است. با ما همراه باشید.

نحوه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

• اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی از دولت کانادا

قبل از ورود به کانادا و جهت اخذ ویزا، شما باید برای دریافت ویزای تحصیل در کانادا به دولت این کشور درخواست بدهید. برای اینکه بتوانید برای این ویزا درخواست دهید، باید توسط یک موسسه آموزشی معین (DLI) تایید شوید. حال بیایید با یکدیگر اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی از دولت کانادا را با یکدیگر بررسی کنیم.

1. نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی مورد تایید دولت کانادا با یک شماره معتبر DLI. این نامه اولین و مهم ترین مدرک مورد نیاز شما برای درخواست ویزای تحصیلی است.

2. مدرک تایید هویت برای تمامی افراد خانواده، از جمله پاسپورت ها با تصاویر، نام، نام خانوادگی و تایرخ تولد تایید شده.

3. اسناد مربوط به اثبات توانایی مالی که طبق آن شما باید ثابت کنید که می توانید از خود و تمام اعضای خانواده خود در زمانی که در کانادا هستید؛ توانایی حمایت کامل را دارید. این مورد شامل مشخصات حساب بانکی شما در یک بانک کانادایی، مشخصات و اطلاعات حساب بانکی شما در چهار ماه گذشته، مدارک تکمیل شده و با جزئیات درخواست وام از یک موسسه مالی به عنوان یک دانش آموز و یا دانشجو.

4. نامه ای از طرف شما با توضیحات و جزئیات کامل درباره پاسخ به این سوال که چرا برای ویزای تحصیلی درخواست می دهید؟ هرچند ممکن است به آن نیازی هم نداشته باشید. داشتن یک ویزای دانشجویی کانادا، به شما اجازه می دهد که در محوطه کالج یا دانشگاه به صورت پاره وقت، مانند دانشجویان تمام وقت کار کنید. در همین زمان تحصیل، اگر می خواهید به تحصیل در کانادا ادامه دهید، می توانید برای اقامت در کانادا مجددا درخواست ویزا کنید. شما برای تمدید ویزای خود مجبور نیستید کانادا را ترک کنید.

• هزینه ویزای تحصیلی کانادا

به عنوان سند توانایی مالی، شما باید اثبات کنید که شما توانا مالی لازم برای حمایت از خود و خانواده خود در کانادا دارید. هزینه اخذ ویزای دانشجویی کانادا 150 دلار کانادا می باشد. علاوه بر این، حداقل مبلغی که شما برای تحصیل در کانادا نیاز دارید، 10،000 دلار کانادا به علاوه هزینه تحصیل برای یک دوره 12 ماهه خارج از کبک به مبلغ 11،000 دلار است. این مبالغ برای یک دانشجو و یا دانش آموز است که به طور طبیعی با اضافه شدن هر فرد خانواده، این هزینه ها نیز افزایش می یابد.

• زمان بررسی درخواست ویزای تحصیلی کانادا

زمان بررسی و تصمیم گیری درباره درخواست ویزای دانشجویی شما را CIC تعیین می کند. از روزی که CIC درخواست شما را دریافت می کند تا زمان بررسی و اعلام نهایی شامل این زمان می شود. این زمان به هیچ وجه قابل تعیین و شمارش توسط شما نخواهد بود.

شما می توانید تمام درخواست های خود را به صورت آنلاین در حساب کاربری MyCIC خود مشاهده کنید. این همان جایی است که شما باید پول ها و سپرده های خود را در آن قرار دهید. شما همچنین پیام های آنلاین را در رابطه با درخواست خود در این اکانت دریافت خواهید کرد. اما زمان استانداردی برای بررسی یک درخواست وجود ندارد.

• کار دانشجویی در کانادا

یکی از مزایای داشتن ویزای دانشجویی کانادا، این است که شما دقیقا مانند سایر دانشجویان تمام وقت در محوطه دانشگاه این آزادی را دارید تا کار کنید. مجوز خاصی برای کار به طور جداگانه لازم نیست. اطمینان حاصل کنید که در ویزای دانشجویی شما، جملات زیر چاپ شده است:
• May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria
• May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

هنگامی که در ویزای شما این عبارات بالا وجود داشته باشد، می توانید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را برای کار در پردیس و یا قسمت های مختلف دانشگاه درخواست کنید.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *