کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

آسان تحصیل کنید

ویزای دانشجویی کانادا یکی مهم‌ترین مسائل برای تحصیل در این کشور است. کانادا یکی از محبوب‌ترین کشور‌ها برای تحصیل در دانشگاه‌های با کیفیت برای دانشجویان بین المللی است. پذیرش در آزمون دانشگاه های کانادا، تنها مانع شما برای تحصیل در کانادا نیست. بلکه شما باید یک ویزای دانشجویی برای تحصیل و اقامت در طول دوره تحصیلی خود داشته باشید. در این مقاله، مهم ترین نکات درباره اخذ ویزای دانشجویی کانادا در سال 2020 بیان شده است. با ما همراه باشید.

 • چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟
 • مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا
 • هزینه ویزا
 • مدت زمان صدور این ویزا
 • کار دانشجویی در کانادا
 • میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا 

 

چگونه ویزای تحصیلی کانادا بگیریم؟

قبل از ورود به کانادا و جهت اخذ ویزا، شما باید برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا به دولت این کشور درخواست بدهید. برای اینکه بتوانید این ویزا را درخواست دهید، باید توسط یک موسسه آموزشی معین (DLI) تایید شوید. حال بیایید با یکدیگر اسناد مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی از دولت کانادا را بررسی کنیم. همچنین یک مقاله آماده کرده‌ایم که می‌توانید راحت‌ترین روش‌ها برایمهاجرت به کانادا را انتخاب کنید. برای خواندن این مقاله روی عبارت” 5 روش آسان برای مهاجرت به کانادا “ کلیک کنید.

تحصیل در کانادا 2020

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

1.نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی مورد تایید دولت کانادا با یک شماره معتبر DLI. این نامه اولین و مهم‌ترین مدرک مورد نیاز شما برای درخواست ویزای دانشجویی است.

2.مدرک تایید هویت برای تمامی افراد خانواده، از جمله پاسپورت‌ها با تصاویر، نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد تایید شده.

3.اسناد مربوط به اثبات توانایی مالی که طبق آن شما باید ثابت کنید که می‌توانید از خود و تمام اعضای خانواده خود در زمانی که در کانادا هستید؛ توانایی حمایت کامل را دارید. این مورد شامل مشخصات حساب بانکی شما در یک بانک کانادایی، مشخصات و اطلاعات حساب بانکی شما در چهار ماه گذشته، مدارک تکمیل شده و با جزئیات درخواست وام از یک موسسه مالی به عنوان یک دانش آموز و یا دانشجو.

4. نامه‌ای از طرف شما با توضیحات و جزئیات کامل درباره پاسخ به این سوال که چرا برای ویزای تحصیلی درخواست می‌دهید؟ هرچند ممکن است به آن نیازی هم نداشته باشید. داشتن یک ویزای دانشجویی کانادا، به شما اجازه می‌دهد که در محوطه کالج یا دانشگاه به صورت پاره وقت، مانند دانشجویان تمام وقت کار کنید. در همین زمان تحصیل، اگر می‌خواهید به تحصیل در کانادا ادامه دهید، می‌توانید برای اقامت در کانادا مجددا درخواست ویزا کنید. شما برای تمدید ویزای خود مجبور نیستید کانادا را ترک کنید.

هزینه ویزای دانشجویی کانادا

به عنوان سند توانایی مالی، شما باید اثبات کنید که شما توانایی مالی لازم برای حمایت از خود و خانواده خود در کانادا دارید. هزینه اخذ ویزای دانشجویی کانادا 150 دلار کانادا می‌باشد. علاوه بر این، حداقل مبلغی که شما برای تحصیل در کانادا نیاز دارید، 10،000 دلار کانادا به علاوه هزینه تحصیل برای یک دوره 12 ماهه خارج از کبک به مبلغ 11،000 دلار است. این مبالغ برای یک دانشجو و یا دانش آموز است که به طور طبیعی با اضافه شدن هر فرد خانواده، این هزینه‌ها نیز افزایش می‌یابد.

تحصیل در کانادا 2020

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

زمان بررسی و تصمیم گیری درباره درخواست ویزای دانشجویی شما را CIC تعیین می‌کند. از روزی که CIC درخواست شما را دریافت می‌کند تا زمان بررسی و اعلام نهایی شامل این زمان می‌شود. این زمان به هیچ وجه قابل تعیین و شمارش توسط شما نخواهد بود.

شما می‌توانید تمام درخواست‌های خود را به صورت آنلاین در حساب کاربری MyCIC خود مشاهده کنید. این همان جایی است که شما باید پول‌ها و سپرده‌های خود را در آن قرار دهید. شما همچنین پیام‌های آنلاین را در رابطه با درخواست خود در این اکانت دریافت خواهید کرد. اما زمان استانداردی برای بررسی یک درخواست وجود ندارد.

اگر قصد دارید با مشاورین ما ارتباط بگیرید و سوالات خود را بپرسید، فرم ارزیابی زیر را پر کنید. در اولین فرصت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و شرایطتتان برای مهاجرت را بررسی می‌کنند.

کار دانشجویی در کانادا

یکی از مزایای داشتن ویزای دانشجویی کانادا، این است که شما دقیقا مانند سایر دانشجویان تمام وقت در محوطه دانشگاه این آزادی را دارید تا کار کنید. مجوز خاصی برای کار به طور جداگانه لازم نیست. اطمینان حاصل کنید که در ویزای دانشجویی شما، جملات زیر چاپ شده است:


 May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

 May accept employment on or off campus if meeting eligibility criteria as per R186(f), (v) or (w). Must cease working if no longer meeting these criteria

هنگامی که در ویزای شما این عبارات بالا وجود داشته باشد، می‌توانید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را برای کار در پردیس و یا قسمت‌های مختلف دانشگاه درخواست کنید.

ویزای تحصیلی

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم شما باید این موضوع را ثابت کنید که توانایی حمایت مالی از خود و خانوداتان در طول اقامت در کانادا را دارید. بنابراین میتوانید با یکی از موارد زیر این موضوع را ثابت کنید:

 • -اگر پولتان در کاناداست، باید ثابت کنید که یک حساب بانکی در کانادا به نام خودتان دارید که پول کافی در آن موجود است.
 • -نامه‌ی سرمایه گذاری تضمین شده یا GIC از یک موسسه مالی کانادایی
 • -صورت حساب بانکی 4 ماه گذشته خود را ببرید.
 • -اثبات پرداخت شهریه و دیگر هزینه‌های مسکن و…
 • -اگر از مکان خاصی به شما پول می‌رسد، باید نامه‌ای از آن شخص یا موسسه داشته باشید.
 • -اگر بورسیه تحصیلی هستید باید ثابت کنید که از داخل کانادا هزینه‌هایتان پرداخت می‌شود.
 •  

ما در جدول زیر میزان تمکن مالی برای ویزای دانشجویی کانادا را آورده‌ایم :

میزان تمکن مالی خارج از کبک


تعداد اشخاص

بودجه‌ی مورد نیاز در ماه علاوه بر شهریه 

بودجه‌ی مورد نیاز در ماه + شهریه

شما (دانش آموز)

  10،000 دلار

 833دلار

اولین عضو خانواده

4,000دلار

333دلار

هر عضو خانواده همراه اضافی

3,000دلار

255 دلار

میزان تمکن مالی در کبک

تعداد اشخاص

بودجه مورد نیاز در سال + شهریه

بودجه مورد نیاز در ماه + شهریه

شما (دانش آموز)

11,000 دلار

917 دلار

اولین عضو خانواده (۱۸ سال یا بالاتر)

5,100 دلار

425 دلار

اولین عضو خانواده (زیر ۱۸ سال)

3,800 دلار

317 دلار

هر عضو خانواده همراه اضافی (18 سال یا بالاتر)

5,125 دلار

427 دلار

هر عضو خانواده همراه اضافی (زیر ۱۸ سال)

1,903 دلار

159 دلار

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *