آلمان, مهاجرت کاری

شرایط دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

ویزا کاری آلمان با مدرک فنی حرفه ای

اگر شما از فارغ التحصیلان رشته های فنی و حرفه ای هستید که تمایل به زندگی و کار در آلمان را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید تا آنچه که می خواهید در مورد مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای را بدانید، به دست آورید.

به طور کلی، کشور آلمان با توجه به شرایط اقتصادی و رفاهی که دارد، مقصد محبوبی برای بیشتر مهاجران محسوب می شود که در چند دهه گذشته به واسطه اخذ سیاست های مهاجرتی ساده تر و شرایط مهاجرتی آسان تر به این کشور، این محبوبیت افزایش چشم گیری داشته است.

از زمانی که کشور آلمان، با کمبود نیرو جوان و افزایش سن جمعیت رو برو شد، دولت آلمان تصمیم به تغییراتی در قوانین مهاجرت به آلمان گرفت و از این رو هم اکنون مهاجرت به آلمان با مدرک فنی حرفه ای نیز وجود دارد.

آنچه در این مطلب می خوانید

ویزا کاری آلمان با مدرک فنی حرفه ای

در حال حاضر امکان اخذ ویزا کاری آلمان، از طریق ارائه مدارک فنی حرفه ای امکان پذیر است و دارندگان این مدرک می توانند طبق شرایطی به کار در آلمان بپردازند. همانطور که می دانید، سیستم آموزشی هر کشوری با کشور دیگر متفاوت است، این موضوع باعث شده است که آلمان برای ارزیابی میزان تسلط افراد و ارزیابی مدرک فنی حرفه ایشان، موسسه جداگانه ای تاسیس کند. در صورتی که این دفتر، صلاحیت شغلی و توانایی شما را تائید کند یا تشخیص بدهد که با گذراندن دوره های تکمیلی در آلمان می توانید به کار در این کشور مشغول شوید، شما می توانید ویزا کار آلمان را دریافت نمایید. به طور کلی اخذ ویزا کار آلمان با استفاده از مدرک فنی حرفه ای، پروسه چندان طولانی و سختی را ندارد اما عواملی وجود دارد که در دریافت این ویزا کار این کشور با استفاده از این مدرک، بسیار تاثیر گذار است.

عوامل تاثیر گذار بر دریافت ویزای کاری آلمان با مدارک فنی و حرفه ای

 • سن زیر 40 سال
 • سابقه کاری خوب و متناسب با مهارت ها
 • گواهینامه تسلط به زبان آلمانی
 • مدرک فنی حرفه ای
 • توانایی اثبات توانایی مالی (ارائه گواهی تمکن مالی)
 •  
عوامل تاثیرگزار بر دریافت ویزای کاری آلمان با مدارک فنی و حرفه ای
 •  

در صورتی که موفق به مهاجرت با استفاده از مدرک فنی حرفه ای شوید، این مجوز به شما داده می شود که بعد از گذراندن دوره های تکمیلی در صورت نیاز، به 10 ساعت کار در هفته در سمت شغلی مربوط به مدارک و مهارت هایتان، مشغول به کار شوید. لازم است بدانید که در مواردی، علاوه بر گذراندن دوره های تکمیلی در کشور آلمان، لازم است که در آزمون های تشخیص مهارت این کشور نیز شرکت نمایید.

کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

مدارک لازم برای دریافت ویزا کاری آلمان از طریق مدرک فنی حرفه ای

برای اینکه بتوانید از طریق مدارک فنی حرفه ای به آلمان مهاجرت کنید، لازم است که مدارک زیر را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهید: (لازم توجه داشته باشید که این مدارک ممکن است با توجه به شرایط مختلفی، تغییر کند و از این رو بهتر است که برای اطلاعات دقیق تر در رابطه با این مدارک، با مشاوران مجرب هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید برای مشاوره رایگان فرم ارزیابی را پر کنید.)

فرم درخواست

این فرم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و حتی از طریق یک جستجو ساده می توانید آن را به دست آورید. در صورتی که نتوانستید آن را بیابید، با ارسال ایمیل به سفارت آلمان و درخواست دریافت این فرم، سفارت این فرم را برای شما ارسال خواهد کرد.

پاسپورت

قبل از درخواست نسبت به اخذ این نوع ویزا کاری آلمان، لازم است که پاسپورت شما حداقل یک صفحه خالی داشته باشد و همچنین حداقل به مدت 3 ماه بیشتر از مدت اقامت شما در آلمان، اعتبار داشته باشد.

عکس (3 عدد)

تمامی این عکس ها را باید حداکثر در سه ماه گذشته گرفته باشید. توجه داشته باشید که این عکس ها باید طبق معیار های تعیین شده از سوی آلمان و همچنین کاملا یکسان باشند.

ارائه مدارک و گواهینامه ها

لازم است که تمامی مدارک تحصیلی و تمامی گواهینامه هایی که با شرکت در دوره ها و آزمون های مختلف به دست آوردید را به سفارت آلمان برای اثبات توانایی و مهارت های خود ارائه دهید.

ارائه رزومه تحصیلی

شما باید گزارش کاملی از تحصیلات، مدارک و گواهینامه ای که دارید گردآوری کنید و آن ها را مطابق با استاندارد های تعیین شده به رزومه تحصیلی تبدیل کنید.

اثبات توانایی مالی

برای اینکه به دولت آلمان ثابت شود شما توانایی حمایت از خود و شرکت در دوره های تکمیلی در آلمان را دارید، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشانگر میزان قدرت مالی شما باشد.

ارائه رزومه کاری

رزومه کاری نقش بسیار موثری در اخذ کسب ویزا آلمان با استفاده از مدارک فنی حرفه ای دارد و از این رو در صورت داشتن سابقه کاری، لازم است که رزومه کاملی از سوابق خود که شما مدت همکاری، دلیل عدم همکاری، سمت شغلی و … می شود، تهیه فرمایید.

شرکت در شناخت صلاحیت مهارت هایتان

همانطور که گفته شد مدارک شما باید از سوی دفتر تعیین شده کشور آلمان، تائید شود و یا به عبارتی دیگر ارزیابی شود.

اثبات تسلط به زبان آلمانی

برای مهاجرت و کار در آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید.

اثبات بیمه پزشکی

شما باید برای خود بیمه پزشکی تهیه کنید که در مدت اقامت شما در آلمان، به خوبی از لحاظ پزشکی شما را پوشش دهد.

اثبات توانایی مالی

برای اینکه به دولت آلمان ثابت شود شما توانایی حمایت از خود و شرکت در دوره های تکمیلی در آلمان را دارید، باید مدارک مالی ارائه دهید که نشانگر میزان قدرت مالی شما باشد.

ارائه ویزا های گذشته آلمان

اگر قبلا به آلمان رفته باشید، لازم است که گزارشی از آن ها ارائه دهید.

شما باید این مدارک را برای سفارت آلمان ارسال فرمایید، این سفارت بعد از بررسی مدارک شما ممکن است از شما بخواهد که در زمان مصاحبه مدارک تکمیل تر یا اضافه تری را ارائه دهید و از این رو بعد از ارسال مدارک، باید خود را برای مواجه شدن با چنین درخواستی آماده کنید.

هزینه دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

با توجه به ثابت نبودن نرخ ارزها، این مبلغ به واحد پولی ما متغیر است، اما هزینه سفارت برای پذیرش و رسیدگی به درخواست شما و یا به عبارتی دیگر هزینه دریافت ویزا و مهاجرت به آلمان از طریق مدرک های فنی و حرفه ای، حدود 75 یورو می باشد.

سوالات متداول

برای مهاجرت و کار در آلمان، لازم است که حداقل به سطح پایه از زبان آلمانی تسلط داشته باشد و این میزان تسلط را به اثبات برسانید.
بله. رزومه کاری و تحصیلی نقش بسیار موثری در اخذ کسب ویزا آلمان با استفاده از مدارک فنی حرفه ای دارد.
سن زیر 40 سال شانس بیشتری برای گرفتن این ویزای کاری دارد.
بنر

60 thoughts on “شرایط دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای

 1. mahdi گفت:

  سلام خسته نباشید . من 16 سالمه و رشته فنی حرفه ای شبکه و نرم افزار رایانه ای برداشتم یا همون کامپیوتر هدفمم برنامه نویسی هست زبان آلمانی و انگلیسی رو به حد کافی بلدم و شرایط مالی مناسبی هم دارم پیشنهادتون چیه؟ به نظرتون برای برنامه نویسی بهتره به ریاضی تغییر رشته بدم و به المان مهاجرت کنم یا با این فنی حرفه ای هم میتونم موفق بشم ؟؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   بستگی به هدف شما از مهاجرتتون داره ، اگر قصدتون مهاجرت کاری باشه ، مدرک فنی حرفه ای مورد تایید هست . اگر قصدتون مهاجرت تحصیلی باشه باید تمامی شرایط شما به صورت دقیق بررسی شود .
   اما بهتر است زمانی که قصد اپلای دارید استعلام بگیرید .

 2. امیر گفت:

  سلام من ۲۷ سالمه و لیسانس حقوق دارم
  مدرک فنی حرفه ای هم در رابطه با جوشکاری دارم و اینکه ۱سال سابقه کار
  به چه طریقی میتونم اقدام کنم و اینکه هزینه رفتنم حدودا چقدر میشه؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   مدرک فنی حرفه ای شما برای اقدام جاب آفر آلمان مناسب است اما سابقه کارتون کمه .
   امکان اقدام براتون وجود داره اما با گذراندن دوره کارآموزی .

 3. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه میخواستم بدونم اگه مدرک itنرم افزار داشته باشم با۳سال سابقه کار میشه ماجرت کنم یانه؟؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   اگر دیپلم داشته باشید امکان اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان را دارید .و این نکته رو در نظر داشته باشید که سابقه کار از 18 سالگی محاسبه میشود .

 4. Mariya گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه
  و اتباع هستم ساکن ایران رشته ی فنی حرفه ای و شاخه تربیت کودک
  میخاستم ببینم ایا امکان این وجود داره ک مهاجرت کنم به المان برای ادامه تحصیل
  ممنون میشم جوابگو باشید

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   بله اما ابتدا باید در ایران کنکور دهید و در دانشگاه های ایران قبول شوید ، همزمان هم روی زبان آلمانی کار کنید .

 5. شایان گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه و دیپلم الکتروتکنیک با معدل ۱۵ دارم سربازیمم رفتم میخام مدرک آرایشگریمم بگیرم حدود ۱۵۰ ملیونم سرمایه دارم میتونم مهاجرت کنم؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر . با توجه به شرایط شما ، بهترین گزینه برای شما اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ کشور آلمان است .

 6. رسول گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه و کارشناسی برق قدرت از دانشگاه فنی حرفه ای دارم … سوالم اینه آیا مدرکم اونجا اعتبار داره ؟؟؟ و حدود ۳۰۰ ملیون هم میتونم سرمایه بذارم برای مهاجرت راه شما چیه که بتونم سریع و راحت تر اقدام کنم برای مهاجرت ؟ راستی خدمت سربازی هم معافیت پزشکی دارم مشکل ساز نیست ؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   بله مدرکتون معتبر هست ولی برای دریافت جاب آفر باید سابقه کار هم داشته باشید .
   اگر حداقل 3 سال سابقه کار ندارید این امکان برای شما وجود دارد تا از طریق دوره های کارآموزی کشور آلمان اقدام کنید .
   در ارتباط با معافیتتون هم مشکلی پیش نمیاد .

  2. MH گفت:

   سلام من افغانستانی هستم ولی در ایران زندگی میکنم ۱۷ سالمه و رشته کامپیوتر فنی حرفه ای هستم امسال سال آخر هستم و دیپلمم و میگیرم…وضعیت مالی خوبی هم برای مهاجرت ندارم…کم کم هم دارم روی زبان آلمانی کار میکنم که یاد بگیرم پیشنهادتون چیه?

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    اگر اقامت قانونی ایران رو داشته باشید و دیپلم خود را دریافت کنید امکان اقدام از طریق آوسبیلدونگ آلمان برای شما وجود دارد .

    1. MH گفت:

     بله اقامت قانونی ایران رو دارم میشه بپرسم چجوری باید از طریق اوسبیلدونگ آلمان اقدام کنم؟

     1. کارشناس هرمس گفت:

      سلام وقتتون بخیر .
      بهتره که این کار رو به موسسات معتبر بسپارید تا صفر تا صد پروندتون رو به عهده بگیرند .
      در این زمینه میتوانید از کارشناسان مجرب مجموعه ما بهره مند شوید .02128111107

 7. جواد امیری گفت:

  سلام من 17ساله هستم محصل رشته الکتروتکنیک
  وضعیت مالیم زیاد خوب نیست
  میخواستم بدونم میشه کنار تحصیل کار هم کرد
  خیلی ممنون

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   برای شرایط شما شرکت در دوره آوسبیلدونگ پیشنهاد میشود . البته در صورتی که مدرک دیپلم را داشته باشید .

 8. مرجان گفت:

  با سلام من مدرك فني حرفه اي ارايش و بيرايش دارم كه بيست سال اين كار رو انجام دادم تحصيلاتم كارشناسي ارشد روانشناسي باليني ميباشد و سنم ٤٩ سال ايا ميتوانم اقدام كنم

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   خیر متاسفانه محدودیت سنی وجود دارد اما همچنان امکان اقدام از طریق سرمایه گذاری برای شما وجود دارد .

 9. محمد گفت:

  سلام من هنوز ۱۸ سالم نشده و هنوز رشته انتخاب نکردم میخوام که رشته فنی حرفه ای رو انتخاب کنم لطفاً کمک کنید که چه رشته ای انتخاب کنم تا بتونم با اخذ مدرک اون رشته مهاجرت آلمان رو بگیرم

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   رشته هایی مثل : مکانیکی ، برق ، تاسیسات ، جوشکاری و … در حال حاضر رشته های مناسبی برای مهاجرت کاری به کشور آلمان هستند .

 10. سید محمد صادقی گفت:

  با سلام و احترام
  آقا ۳۶ ساله هستم و دیپلم کارودانش به همراه دو مدرک فنی و حرفه ای مکانیک و برق خودرو درجه ۲ دارم.مدت ۱۰ سال هم سابقه کار در صنعت چاپ افست دارم.چگونه میتوانم برای دریافت ویزای کار در آلمان اقدام کنم؟ و اینکه تمکن مالی چه شرایطی دارد؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   برای مهاجرت کاری سابقه کارتون باید حتما مرتبط با مدرک تحصیلی و یا مدرک فنی حرفه ای شما باشد . در جواب سوال دوم شما : ویزای کاری در اکثر موارد نیازی به ارائه تمکن مالی ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *