ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا

ویزای کار یکی از راه های گرفتن اقامت در هر کشور دنیا است. هر کشور با توجه به پروتکل داخلی و قوانینی که دارد، مدارک و الزاماتی را برای اعطای این ویزا اعلام می کند. ایالات متحده آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست و چندین نوع ویزای کار برای اتباع خارجی که مایل به کار در ایالات متحده هستند، طراحی کرده است. از جمله انواع ویزای کار آمریکا می توان : کارت های سبز (اقامت دائم)، ویزاهای کار موقت، ویزای کار فصلی و تبادل ویزای کارگر را نام برد.

نوع ویزای کار آمریکا برای فرد متقاضی بستگی به داشتن شرایط هر نوع ویزا، نوع کار انجام شده، رابطه با کارفرمایان آمریکایی و در بعضی موارد کشور مبدا متقاضی دارد. معمولا نوع ویزا برای مشاغل با شدت نیاز بالا در آمریکا از نوع دائمی و یا موقت است که به صورت سالیانه تمدید می شود.

هرچقدر که شغل شما در آمریکا کاربردی تر و مهم تر باشد، نوع ویزای کار شما و شرایط شما نیز متفاوت خواهد بود. تحت این شرایط شما ممکن است هر یک از انواع این ویزا ها را اخذ کنید. دستورالعمل ها برای اخذ ویزای کار آمریکا متفاوت است و بستگی به نوع ویزا و شروط و مدارک فرد متقاضی برای ویزا دارد.

در این مقاله اطلاعاتی درباره هر نوع ویزای کار ایالات متحده از جمله شرایط متقاضیان برای تایید، الزامات و همچنین اطلاعات تکمیلی در خصوص جزئیات نوع ویزای کار آمریکا اعلام شده است. الزامات و قوانین اخذ ویزای کار آمریکا ممکن است بر حسب زمان تغییر کند و تجربه نشان داده است که این الزامات هیچگاه ثابت نبوده اند. برای این منظور باید همواره پورتال ها و مراکز اطلاع رسانی وزارت امور خارجه آمریکا و یا سایر نهاد های مسئول در ایالات متحده را دنبال کرد.

توضیحاتی درباره ویزای کار آمریکا

توضیحاتی درباره ویزای کار آمریکا

 • ✔ ویزای کار آمریکا چیست و چرا شما به آن نیاز دارید؟ ویزا آمریکا یک سند است که مجوز سفر و پذیرش برای ورود به ایالات متحده را فراهم می کند. شهروند یک کشور خارجی قبل از بازدید و مسافرت، کار کردن یا مهاجرت به ایالات متحده ابتدا باید ویزای ایالات متحده را دریافت کند. ویزا، ورود افراد خارجی به ایالات متحده را ممکن می کند. بسته به نوع ویزای دریافتی، فرد متقاضی ممکن است از سوی کارفرمایان آمریکایی برای انجام کاری استخدام شود.

✔ داشتن ویزا ورود به ایالات متحده را تضمین نمی کند، اما این سند نشان می دهد که یک افسر کنسولی در یک سفارت یا کنسولگری ایالات متحده تعیین کرده است که شما واجد شرایط برای ورود به منظور خاصی که در ویزا ذکر شده است هستید. ویزا از سفارت یا کنسولگری ایالات متحده اخذ می شود.

 • ✔ کارت سبز ایالات متحده: ممکن است صدور ویزای داوطلب (گیرنده کارت سبز) در ایالات متحده از طریق یک شغل یا پیشنهاد شغلی امکان پذیر شود. همچنین در لاتاری ها که نوعی قرعه کشی است، تعدادی کارت سبز برای متقاضیان موفق و برنده لاتاری ارائه می شود.
 •  

 با این حال، شما برای دریافت گرین کارت از ایالات متحده در برخی از دسته های شغلی، باید سندی به عنوان مرجع از دولت ایالات متحده داشته باشید. این سند عبارتست از صدور گواهینامه از وزارت کار ایالات متحده برای نشان دادن این که کارکنان و کارگران آمریکایی در آن شغل کافی نیستند و مهاجران به عنوان کارگر یا کارمند امنیت شغلی افراد با ملیت آمریکایی را به خطر نمی اندازند.

انواع ویزای کار آمریکا

 • ویزای کار آمریکا؛ موقت: ویزای موقت غیر کشاورزی (H-2B) برای کارگران خارجی در زمینه های غیر کشاورزی برای کار در ایالات متحده تحت شرایط خود همچنان فعال است. به این دلیل که تعداد کارکنان داخلی این کشور برای تکمیل موقعیت های شغلی لازم کافی نیستند؛ آمریکا اقدام به اعطای ویزای کار موقت به آن ها می کند. ویزای H-2B به طور معمول برای شغل هایی به غیر از کشاورزی که موقت هستند، طراحی شده است. به عنوان مثال، مشاغل در کوه های اسکی، هتل ها، ساحل تفریحی و یا پارک های تفریحی استفاده می شود.

 •  
 • ویزای کار موقت (کارکنان ماهر): ویزای کار موقت حرفه ای ایالات متحده H1-B برای افراد ماهر و تحصیل کرده در حرفه های تخصصی است. ویزای H1-B کارکنان خارجی را به طور موقت برای یک کارفرمای خاص در ایالات متحده کار می کند. این نوع ویزای آمریکا معمول ترین نوع برای مهاجرت ایرانیان است.

نکته مهم : امروزه اخذ ویزای آمریکا به دلیل مشکلات بین المللی و محدودیت هایی که این کشور اعمال کرده است، بسیار سخت شده است. توصیه میکنیم عزیزانی که از شرایط خوب شغلی و تحصیلی برخوردار هستند فرصت طلایی ویزای کاری آلمان را از دست ندهند.

مقاله پیشنهادی : ویزای کار آلمان

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

6 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز برای براورد هزینه ها باید اول شرایط شما بررسی بشه . پیشنهاد میکنم با مجموعه در تماس باشید

 1. درود
  حداکثر زمانی که از تایم اقدام تا مهاجرت ب آلمان طول میکشه چقدره؟؟ سطح زبانم b1 هست

 2. با سلام
  لطفا من را در جهت اخذ ویزای کار برای کشور امریکا راهنمایی بفرمایید
  دارای سه سال سابقه فروش بعنوان کارچ
  دارای مدک تحصیلی فوق لیسانس شیمی آلی از دانشگاه تهران شمال با معدل بالا هستم
  و بیشتر تمایل دارم در آزمایشگاه ها و مرتبط با رشته ام همکاری داشته باشم ولی متاسفانه در این زمینه سابقه ندارم
  آیا امکان مهاجرت برای بنده هست؟
  و اگر هست جزو کدام گروه از ویزاهای کاری می باشم؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   مجموعه ما در زمینه ویزای کار آمریکا خدماتی ارائه نمیدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *