ویزای کار انگلستان

ویزای کار انگلستان

انگلستان فرصت های فراوانی برای کارگران ماهر دارد و دارای فرصت های شغلی متعدد خصوصا در زمینه های فنی و مهندسی است. انگلستان همچنین یک کشور بسیار زیبا است. سفر و سکونت در این کشور حتی برای کارگران نیز یک تجربه غنی، متنوع و پرطرفدار در میان متقاضیان است. با این وجود اخذ ویزای کار انگلستان نیازمند قوانین و قواعدی خاص و مهارت بالا در حرفه های تخصصی است.

انواع سیستم های امتیازی مهاجرت و ویزای کار انگلستان

یک متقاضی ویزای کار برای ورود به انگلستان باید تحت این سیستم مهاجرت مبتنی بر معیار های امتیازی، حد نصاب های لازم را کسب کند. این سیستم امتیاز دهی و طبقه بندی، دارای 4 ردیف متفاوت است.

ویزای Tier 1

 1. 1-کارآفرین: ویزاهای کار در این دسته برای افراد خارجی صادر می شوند که کسب و کاری را در انگلستان راه اندازی می کنند و باید در این کسب و کار به رقم بیش از 50،000 پوند (یا 200،000 پوند بسته به شرایط) در طول زمان مشخص برسند. نکته: در این ردیف شرایط دیگری نیز وجود دارد که باید رعایت شود مانند شرایط تسلط به زبان انگلیسی، سن و …
 2. 2-سرمایه گذار: این نوع ویزا برای اتباع خارجی که توانایی سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون پوندی را در زمینه های مختلف صنعتی، اقتصادی، تجاری و… دارند، صادر می شود.
 3. 3-استعداد درخشان: این ویزا مخصوص و مختص به افراد شاخص که پتانسیل بالایی در زمینه هنر، علم و مهندسی را دارند؛ اختصاص می یابد. با توجه به تعدد متقاضیان، این نوع ویزا بسیار رقابتی بوده و تعداد محدودی از افراد موفق به اخذ آن از دولت انگلستان می شوند.
 4. 4-فارغ التحصیلان با ایده های جذاب: افرادی می توانند این نوع ویزای کار انگلستان را درخواست کنند که یک فارغ التحصیل بوده و یک ایده کسب و کار که توسط سازمان تجارت بین الملل (DIT) یا موسسه آموزش عالی انگلیس پشتیبانی و تایید شده است را اجرایی کنند. شما باید برای درخواست این ویزا، خارج از EEA و سوئیس باشید. این مورد باعث می شود تا شما شانس بیشتر و سندیت بیشتری برای پذیرش درخواست خود داشته باشید.

ویزای Tier 2

 1. 1-عمومی: این نوع ویزای کار برای کارکنان و کارمندان خارجی صادر می شود که به طور دائم تحت فعالیت یک کارفرمای مستقر در انگلستان هستند به طوری که کار آن ها شکل دائمی به خود گرفته است. این فرآیند تا جایی ادامه پیدا می کند که کارفرما درخواست همیشگی برای کارکنان و کارگران داشته باشد و البته این پروسه نباید بر روی شرایط و بازار کار کارمندان و کارگران انگلیسی تاثیر داشته باشد. حداکثر زمان مقرر با نهایت تمدید برای این نوع ویزای کار در انگلستان، 5 سال و 14 روز است.
 2. 2-انتقال: این نوع ویزاهای کاری برای افرادی صادر می شوند که در کشور خود و در کار منحصر به فرد خود، به دفتر شعبه انگلستان در آن کار منتقل شده اند. این نوع کارمندان با توجه به این بند می توانند تا 12 سال در انگلستان به صورت بلند مدت اقامت کنند. البته شرط اصلی این نوع اقامت انگلستان این است که حقوق شما بیشتر از 120 هزار پوند باشد.

ویزای Tier 3

این نوع ویزا دارای همان شرایط و ضوابط قسمت عمومی ردیف دوم است. اما با این تفاوت که برای افراد متقاضی تحصیل در انگلستان طراحی شده است.

ویزای Tier 4

این ویزای کار به انواع کارهای زیر اعطا می شود: کارگران موقت، طرح های مجاز دولتی، موافقت نامه های بین المللی، ورزشکاران و کارهای خیریه یا مذهبی.

شرایط مورد نیاز برای ویزای کار انگلستان

شرایط مورد نیاز برای ویزای کار انگلستان
 • یک پیشنهاد شغلی دائمی همراه با نامه ارائه شده از کارفرما
 • ثبت نام با بدن سالم برای کار در یک حرفه خاص (سلامت کامل پزشکی برای مشاغل فیزیکی)
 • مدارک تحصیلی و تجربه کار
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • 2 الی 3 قطعه عکس در اندازه های تصویر پاسپورت
 • فرم درخواست ویزا و هزینه آن
 • اسناد حمایتی مرتبط و فتوکپی قابل خواندن آن (تاییدیه ها و..)
 • اثبات وابستگان و فامیل، در صورت لزوم.
 • مدارک لازم جهت اثبات تمکن مالی لازم
 • گواهینامه ها و تاییدیه های تسلط به زبان انگلیسی

یک نوع خاص از ویزای انگلستان

اگر شما خارج از انگلستان و شهروند کشورهای مشترک المنافع هستید، ممکن است واجد شرایط این بند خاص باشید. البته شرط اصلی اخذ این ویزا این است که باید پدربزرگ و مادربزرگ شما در انگلستان متولد شده باشند.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

  1. گواهینامه ها و تاییدیه های تسلط به زبان انگلیسی در حدی که برای مصاحبه با کارفرما راحت بتونید ارتباط برقرار کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن