ویزای کار

ویزای کار ترکیه 2019

ویزای کار ترکیه

درخواست مشاورهدر شرایط فعلی با سرعت پیشرفت اقتصاد و توجه به زیر ساخت های تکنولوژیکی کشور ترکیه در بعضی از تخصص های مهندسی و پرستاری با کمبود نیرو مواجه شده است. با بررسی ها و ارتباطاتی که تیم اجرایی موسسه با کاریابی ها و شرکت های معتبر ترکیه داشته اند طبق تفاهم نامه هایی متعهد به تامین نیروی متخصص در زمینه نرم افزار و رشته های مختلف علوم کامپیوتر با داشتن مدرک حداقل لیسانس + تعداد زیادی استاد آموزش زبانهای مختلف اُئم از انگلیسی، فرانسوی و آلمانی جهت فعالیت در آموزشگاه های زبان + پرستاران با سابقه کار حداقل 2 سال با شانس بالا قابل استخدام و دریافت ویزای کار ترکیه هستند. موسسه بصورت تخصصی و ویژه به استخدام این سه رشته تحصیلی – شغلی متمرکز شده و کاملا با قدرت و توانایی بالا آماده اجرا و به نتیجه رساندن پرونده های شماست. به این امر نیز توجه کنید که ترکیه نزدیک ترین کشور به لحاظ مسافت جهت رفت و آمد به ایران و از این خصیصه مهم برخوردار است که دوستان متاهل به راحتی می توانند همسر و خانواده خود را همراه داشته باشند. شباهت فرهنگی و مذهبی یکی از دیگر جذابیت های مهاجرتی ایرانیان برای دریافت ویزای کار ترکیه است. برای اطلاع از آخرین شرایط دریافت ویزای کار ترکیه 2019 این مقاله را مطالعه بفرمایید. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید با ما تماس بگیرید.

توضیح کوتاه درباره ترکیه

این کشور در جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا قرار دارد و دو قاره‌ی آسیا و اروپا را به هم وصل می‌کند. ترکیه از نظر اقتصادی در جایگاه بیستم جهان قرار دارد و از جمله کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی در جایگاه خوبی به سر می‌برد. در سال ۲۰۱۶ با قوانین جدیدی که کشور ترکیه در امور حقوقی مربوط به اتباع خارجی خواستار مهاجرت کاری به ترکیه اتخاذ کرد مورد توجه و استقبال اتباع خارجی برای اقامت کاری در ترکیه گردید که باعث شده شرایط مطلوب تری برای کار در کشور ترکیه فراهم گردد.

با وجود قوانین جدید دریافت اجازه کار در ترکیه، به طور خودکار به منزله‌ی اجازه اقامت در ترکیه محسوب می‌شود که این امر باعث گردیده تا افراد بسیاری برای داشتن ویزای کار ترکیه راغب شوند.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار مستلزم آن است که یک شرکت در ترکیه از شما دعوت به کار کند اما پیدا کردن کار در ترکیه برای یک خارجی چندان آسان نیست. زیرا هر موقعیت شغلی با شرایط و نیازهایش در میان مردم کشور ترکیه آگهی می‌شود و در صورت نبودن فردی برای همکاری با این شرایط، کارفرما می‌تواند یک خارجی را استخدام کند یعنی اولویت استخدام با اتباع ترکیه است.

هنگامی که یک شغل در ترکیه آگهی می‌شود در صورتی که یک شهروند با پاسپورت کشور ترکیه آن تخصص را داشته باشد و بیکار باشد، کارفرما نمی‌تواند یک فرد خارجی را در آن موقعیت شغلی استخدام کند.

انواع ویزای کار ترکیه

دو نوع ویزای کار ترکیه وجود دارد، ویزای کار موقت و ویزای کار دائم.

ویزای کار موقت: در این نوع ویزا پس از استخدام متقاضی به او اجازه‌ی اقامت یک ساله در ترکیه داده خواهد شد. در صورتی که فرد متقاضی به مدت ۵ سال مداوم در ترکیه کار کند، به او اقامت دائم ترکیه داده خواهد شد.

ویزای کار دائم: در این نوع ویزای کاری در صورتی که یک فرد خارجی به مدت ۸ سال به طور مداوم در ترکیه کار کند می‌تواند بدون توجه به اولویت اتباع ترکیه برای استخدام، در شغلی که متقاضی تبعه‌ی ترک نیز دارد مشغول به کار شود. لازم به توضیح است که از این مدت ۸ سال شخص می‌بایست به مدت ۶ سال کشور ترکیه را ترک نکرده باشد و به صورت مداوم در ترکیه حضور داشته باشد.

در حقیقت کسی که ویزای کار نامحدود در ترکیه را داشته باشد در اصل به اقامت دائم در این کشور رسیده اما در صورتی که مقامات امنیتی ترکیه به این نتیجه برسند که حضور فرد در ترکیه موجب بر هم خوردن نظم و آسایش عمومی می‌شود می‌توانند این ویزا را لغو کنند و فرد مذکور به مدت ۱۰ سال اجازه‌ی ورود به ترکیه را نخواهد داشت.

بهترین زمینه برای ویزای کار ترکیه

گردشگی در اقتصاد کشور ترکیه نقش موثری دارد. بدین ترتیب بدلیل حضور چشم گیر گردشگران در این کشور زمینه جذب نیروی کار بالایی ایجاد شده است.

در کنار صنعت توریسم بخش های کشاورزی و صنایع تولیدی را هم باید به شمار آورد. در مجموع می توان گفت در حال حاضر وضعیت جذب نیروی کار در ترکیه مناسب است.

دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد، در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می‌باشد، که این فرآیند معمولا ۳۰ روز زمان می برد.

در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه‌ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می‌شوید. بعد از گذشت یک سال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می‌باشد و بعد از آن تا شش سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید. لازم به ذکر است که اگر شما بواسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه حضور دارید اجازه درخواست جهت ویزای کار ترکیه را نخواهید داشت.

انواع اجازه‌ی کار در ترکیه

سه نوع اجازه‌ی کار در ترکیه وجود دارد؛ کارکنان وابسته، کارکنان مستقل و موارد غیره. افرادی که برای بار اول اقدام به اخذ ویزای شغلی کنند، فقط به عنوان کارمند وابسته می‌توانند مشغول به کار شوند و پس از ۵ سال کار به آنها اجازه‌ی اشتغال مستقل داده می‌شود.

حقوق و دستمزد ترکیه تابع بازار آزاد است، هرچند دولت یک حداقل را مشخص می‌کند و هیچ کارفرمایی نمی‌تواند کمتر از آن میزان حداقلی به کارمندش حقوق پرداخت کند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *