ترکیه

ویزای کار ترکیه 2021

ویزای کار ترکیه

در شرایط فعلی با سرعت پیشرفت اقتصاد و توجه به زیر ساخت های تکنولوژیکی کشور ترکیه در بعضی از تخصص های مهندسی و پرستاری با کمبود نیرو مواجه شده است. 

با بررسی ها و ارتباطاتی که تیم اجرایی موسسه با کاریابی ها و شرکت های معتبر ترکیه داشته اند طبق تفاهم نامه هایی متعهد به تامین نیروی متخصص در زمینه نرم افزار و رشته های مختلف علوم کامپیوتر با داشتن مدرک حداقل لیسانس + تعداد زیادی استاد آموزش زبانهای مختلف ازجمله  انگلیسی، فرانسوی و آلمانی جهت فعالیت در آموزشگاه های زبان + پرستاران با سابقه کار حداقل 2 سال با شانس بالا قابل استخدام و دریافت ویزای کار ترکیه هستند. موسسه بصورت تخصصی و ویژه به استخدام این سه رشته تحصیلی – شغلی متمرکز شده و کاملا با قدرت و توانایی بالا آماده اجرا و به نتیجه رساندن پرونده های شماست. 

به این امر نیز توجه کنید که ترکیه نزدیک ترین کشور به لحاظ مسافت جهت رفت و آمد به ایران و از این خصیصه مهم برخوردار است که دوستان متاهل به راحتی می توانند همسر و خانواده خود را همراه داشته باشند. شباهت فرهنگی و مذهبی یکی از دیگر جذابیت های مهاجرتی ایرانیان برای دریافت ویزای کار ترکیه است. برای اطلاع از آخرین شرایط دریافت ویزای کار ترکیه 2021 این مقاله را مطالعه بفرمایید. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر دارید با ما تماس بگیرید.

کاریابی با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

ویزای کار ترکیه

جهت ارزیابی شرایط کار در ترکیه مشخصات خود را ارسال کنید


  ترکیه

  توضیح کوتاه درباره ترکیه

  این کشور در جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا قرار دارد و دو قاره‌ی آسیا و اروپا را به هم وصل می‌کند. ترکیه از نظر اقتصادی در جایگاه بیستم جهان قرار دارد و از جمله کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی در جایگاه خوبی به سر می‌برد.

   در سال ۲۰۱۶ با قوانین جدیدی که کشور ترکیه در امور حقوقی مربوط به اتباع خارجی خواستار مهاجرت کاری به ترکیه اتخاذ کرد مورد توجه و استقبال اتباع خارجی برای اقامت کاری در ترکیه گردید که باعث شده شرایط مطلوب تری برای کار در کشور ترکیه فراهم گردد.

  با وجود قوانین جدید دریافت اجازه کار در ترکیه، به طور خودکار به منزله‌ی اجازه اقامت در ترکیه محسوب می‌شود که این امر باعث گردیده تا افراد بسیاری برای داشتن ویزای کار ترکیه راغب شوند.

  اخذ اقامت ترکیه از طریق کار مستلزم آن است که یک شرکت در ترکیه از شما دعوت به کار کند اما پیدا کردن کار در ترکیه برای یک خارجی چندان آسان نیست. زیرا هر موقعیت شغلی با شرایط و نیازهایش در میان مردم کشور ترکیه آگهی می‌شود و در صورت نبودن فردی برای همکاری با این شرایط، کارفرما می‌تواند یک خارجی را استخدام کند یعنی اولویت استخدام با اتباع ترکیه است.

  هنگامی که یک شغل در ترکیه آگهی می‌شود در صورتی که یک شهروند با پاسپورت کشور ترکیه آن تخصص را داشته باشد و بیکار باشد، کارفرما نمی‌تواند یک فرد خارجی را در آن موقعیت شغلی استخدام کند.

  مقالات پیشنهادی

  انواع ویزای کار ترکیه

  دو نوع ویزای کار ترکیه وجود دارد، ویزای کار موقت و ویزای کار دائم.

  📌 ویزای کار موقت: در این نوع ویزا پس از استخدام متقاضی به او اجازه‌ی اقامت یک ساله در ترکیه داده خواهد شد. در صورتی که فرد متقاضی به مدت ۵ سال مداوم در ترکیه کار کند، به او اقامت دائم ترکیه داده خواهد شد.

  📌 ویزای کار دائم: در این نوع ویزای کاری در صورتی که یک فرد خارجی به مدت ۸ سال به طور مداوم در ترکیه کار کند می‌تواند بدون توجه به اولویت اتباع ترکیه برای استخدام، در شغلی که متقاضی تبعه‌ی ترک نیز دارد مشغول به کار شود. لازم به توضیح است که از این مدت ۸ سال شخص می‌بایست به مدت ۶ سال کشور ترکیه را ترک نکرده باشد و به صورت مداوم در ترکیه حضور داشته باشد.

  در حقیقت کسی که ویزای کار نامحدود در ترکیه را داشته باشد در اصل به اقامت دائم در این کشور رسیده اما در صورتی که مقامات امنیتی ترکیه به این نتیجه برسند که حضور فرد در ترکیه موجب بر هم خوردن نظم و آسایش عمومی می‌شود می‌توانند این ویزا را لغو کنند و فرد مذکور به مدت ۱۰ سال اجازه‌ی ورود به ترکیه را نخواهد داشت.

  مقالات پیشنهادی

  بهترین زمینه برای ویزای کار ترکیه

  گردشگری در اقتصاد کشور ترکیه نقش موثری دارد. بدین ترتیب بدلیل حضور چشم گیر گردشگران در این کشور زمینه جذب نیروی کار بالایی ایجاد شده است.

  در کنار صنعت توریسم بخش های کشاورزی و صنایع تولیدی را هم باید به شمار آورد. در مجموع می توان گفت در حال حاضر وضعیت جذب نیروی کار در ترکیه مناسب است.

  دو راه برای دریافت کار در کشور ترکیه وجود دارد، در روش اول اقدام از طریق یک کارفرما که شما را در وزارت کار و امور اجتماعی این کشور تایید کند یا اقدام مستقیم از طریق سفارت یا کنسولگری کشور ترکیه می‌باشد، که این فرآیند معمولا ۳۰ روز زمان می برد.

  در صورت اجازه برای کار در ترکیه بر طبق قوانین کشور ترکیه، شما با کارفرمای مشخص برای یک حرفه‌ی خاص در مکان معینی مشغول به کار می‌شوید. بعد از گذشت یک سال در صورت توافق طرفین این اجازه کار قابل تمدید تا سه سال دیگر می‌باشد و بعد از آن تا شش سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.

  فرد جهت تمدید اجازه کار در کشور ترکیه بایستی حداقل ۱۵ روز قبل از اتمام مجوز خویش جهت تمدید مجدد آن اقدام نماید. لازم به ذکر است که اگر شما بواسطه اقامت تحصیلی در کشور ترکیه حضور دارید اجازه درخواست جهت ویزای کار ترکیه را نخواهید داشت.

  انواع اجازه‌ی کار در ترکیه

  سه نوع اجازه‌ی کار در ترکیه وجود دارد؛ کارکنان وابسته، کارکنان مستقل و موارد غیره. افرادی که برای بار اول اقدام به اخذ ویزای شغلی کنند، فقط به عنوان کارمند وابسته می‌توانند مشغول به کار شوند و پس از ۵ سال کار به آنها اجازه‌ی اشتغال مستقل داده می‌شود.

  حقوق و دستمزد ترکیه تابع بازار آزاد است، هرچند دولت یک حداقل را مشخص می‌کند و هیچ کارفرمایی نمی‌تواند کمتر از آن میزان حداقلی به کارمندش حقوق پرداخت کند.

  سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

  Related Posts

  31 thoughts on “ویزای کار ترکیه 2021

  1. ....... گفت:

   میشه لطفا بگین در کل حتی برای کارهای خدماتی و اجرایی هم میشه بدون داشتن مدرک به ترکیه یا هر جایی مهاجرت کاری کرد؟

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    ما برای کار در ترکیه اقدام نمیکنیم .
    ولی به صورت کلی برای مهاجرت حتما باید مدرک دیپلم رو داشته باشید .

  2. صبا گفت:

   سلام لیسانس آمار و مدرک فنی و حرفه ای حسابداری دارم. 28 سال سن. ایا میتوانم در ترکیه شاغل بشم؟ چه مدارکی لازم دارم تا تکمیل کنم. مدرک icdl و مدرک نرم افزار های spss و r هم دارم زبانم رو هم دارم تقویت میکنم

   1. کارشناس هرمس گفت:

    سلام وقتتون بخیر .
    ما برای مهاجرت کاری به ترکیه اقدام نمیکینیم .ولی به صورت کلی برای مهاجرت کاری باید سابقه کارتون مرتبط با رشته تحصیلی و یا مدرک فنی حرفه ای شما باشد .

  3. سجادی گفت:

   سلام لیسانس حسابداری دارم و مدرک جوشکاری برق و co2 واسه جوشکاری میتونم اقدام کنم?
   ۳۳ ساله مجرد

   1. هرمس اپلای گفت:

    سلام با دو تا تخصص شما میشه اقدام کرد ، اما باید سابقه کاری مرتبط داشته باشین

  4. هانیه گفت:

   سلام وقتتون بخیر. من لیسانس ارتباط تصویری از دانشگاه سراسری با معدل بالا دارم و دارای مدرک های هنری و تقدیر نامه های متعدد هستم آیا میتونم برای ویزای کار موقت ویژه هنرمندان اقدام کنم و نتیجه بگیرم یا خیر؟

   1. هرمس اپلای گفت:

    سلام شرایط پذیرش برای این رشته مناسب نیست

  5. عماد گفت:

   با سلام
   بنده 28 سالمه و لیسانس مکانیک رشته ساخت و تولید دارم و در زمینه طراحی صنعتی با نرم افزارهای مرتبط دوسال سابقه دارم میخواستم ببینم برا طراح صنعتی در ترکیه کار هست که براش اقدام کنیم ؟

   1. pegah hokmabadi گفت:

    سلام برای کشور المان با توجه به شرایط شما میتونیم اقدام کنیم

  6. هانی مجیدی گفت:

   سلام وقت بخیر بنده لیسانس حسابداری با 6 سال سابقه کاری هستم،می خواستم ببینم برای ویزای کار ترکیه میتونم اقدام کنم؟

   1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

    سلام
    جواب مثبت هست.
    سابقه و مدرک تحصیلی مرتبط دارید.
    قابل اجراست

   2. فاطیما گفت:

    سلام برادر من در ترکیه اقامت توریستی یک ساله داره و تو یه شرکت کار میکنه تو شهر استانبول ولی جدیدا شنیدیم که ترکیه طبق قانون ۲۰۲۰ دیگه اقامت کاریشون رو تمدید نمیکنه میخواستم بپرسم آیا همینطوره و صحت داره؟

    1. هرمس اپلای گفت:

     سلام برای اطلاعات بیشتر لطفا با موسسه تماس بگیرید 021-22654650

  7. جعفر خلفی گفت:

   با سلام و احترام
   بنده کارشناس برق و فوق لیسانس مدیریت اجرائی دارم و مدت 20سال در نصب و راه اندازی نیروگاه برق هستم برای من در ترکیه شرایط کار هست .

   1. کارشناس مهاجرت گفت:

    سلام
    ترکیه در حال حاظر برای شغل شما درخواستی نداره. اما شانس کاریابی در آلمان را دارید. در صورت تمایل فرم ارزیابی را تکمیل کنید.

  8. امین گفت:

   سلام من دیپلم فناوری اطلاعات دارم چطوری میتوانم ویزایه کار ترکیه را دریافت کنم

   1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

    با توجه به کمبود اطلاعات در خصوص سن و سابقه کاری، نمیتونم جواب متناسبی به شما ارائه کنم.
    توصیه میکنم فرم ارزیابی سایت رو تکمیل نمایید.

  9. بهاره گفت:

   با سلام و خسته نباشید
   لیسانس پرستاری هستم با حدود ده سال سابقه ی کار در بخش ویژه،آیا شرایط کار در ترکیه برام فراهم هستش؟

   1. کارشناس مهاجرت گفت:

    سلام . بله برای پرستاران در ترکیه کار هست. اما تعداد محدودی پرستار نیاز دارن. لطفا هرچه سریعتر نسبت به ارسال مدارکتون اقدام کنید تا بتوانید از این موقعیت شغلی در ترکیه استفاده کنید.

  10. نجمه گفت:

   سلام
   بنده لیسانس مهندسی نفت گرایش بهره برداری دارم
   میخواستم بدونم شرایط شغلی در این رشته در ترکیه به چه صورت هست

   1. کارشناس مهاجرت گفت:

    با سلام
    متاسفانه رشته شما در حال حاضر جزو مشاغل مورد نیاز ترکیه اعلام نشده است

  11. احمد کرباسی گفت:

   آیا برای مهندسین با سی سال تجربه کاری هم در ترکیه کاری وجود دارد؟

   1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

    برای ترکیه محدودیت سنی سختی نخواهیم داشت.
    با این حال ابهامی که وجود داره، مهندس چه رشته ای هستید؟

  12. مهدی گفت:

   با سلام
   بنده در زمینه تولید رنگهای ساختمان مشغول به کار هستم.اما لیسانس زبان انگلیسی دارم.متاهل و دارای دو فرزند. ۳۸ونیم سال دارم.امکان اخذ ویزای کاری ترکیه را دارم؟
   با تش

  13. میثم گفت:

   با سلام.شهروند ایرانی هستم فوق دیپلم متاهل بدون فرزند مدرک فنی هم دارم برای درخواست ویزای کار از کجا باید شروع کنم .فقط برای کار .از صفر تا صد چقدر باید هزینه کنم تا یک شغل در ترکیه داشته باشم.

   1. امین بهرامی گفت:

    با سلام
    حداقل مدرک مورد قبول لیسانس هست. موفق باشید

    1. سلام و درود
     بنده مدرک لیسانس کارگردانی سینما دارم و کارهای ساخت تیزر تبلیغاتی و تدوین و فیلمبرداری و عکاسی هم انجام میدم آیا برای ما ویزا صادر میشه و شرایطش به چه صورت هست؟

     1. کارشناس مهاجرت گفت:

      سلام
      وقت بخیر
      ویزای کار ترکیه در حال حاضر برای شغلهایی که توسط کارفرمایان ترکیه اعلام نیاز شده صادر میشه
      برای رشته و مهارت شما نیاز به دریافت رزومه و بررسی اون است

    2. حسن گفت:

     سلام من لیسانس برق قدرت دارم برای شاغل شدن در ترکیه باید چکار کنم و هزینش چقد میشه
     مرسی

     1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

      سلام.
      مدرک تحصیلی مناسبی دارید. اگر سابقه مرتبط ندارید از الان بفکر باشید.
      برای ویزا هزینه جدا و برای مصاحبه کارفرما (اشتغال) هزینه جدا از شما دریافت خواهد شد.
      هزینه ویزای کار شما بین 1000 تا 2000 دلار خواهد شد.
      برای اطلاعات دقیقتر رزومه کاملی از خود به هرمس ارسال نمایید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *