سوئد

ویزای کار سوئد 2021

ویزای-کار سوئد

افراد زیادی خواهان مهاجرت به سوئد و اخذ ویزای کار سوئد هستند. این افراد برای مهاجرت و اقامت به وسیله‌ی کار نیاز به دعوتنامه‌ی کاری از طرف یک کارفرمای معتبر در سوئد دارند و تا زمانی که یک کارفرما مسئولیت آن‌ها را بر عهده نگیرد نمی‌توانند از این طریق مهاجرت نمایند.

کاریابی با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

شرایط کار در سوئد

برای دریافت ویزای کار سوئد باید دارای مهارت و تحصیلات مورد نیاز این کشور باشید و به نیروی کار شما نیاز داشته باشند. کشور سوئد مانند آلمان و اتریش موتور جستجوگر شغلی ندارد و فرد متقاضی حتما باید از طرف کارفرما دعوتنامه کاری داشته باشد. البته برای اخذ ویزای کار سوئد صرفاً تایید کارفرما کافی نیست.

در سال‌های اخیر قانون جدیدی برای کارفرمایان در خصوص استخدام کارمند خارجی وضع شده است مبنی بر این که برای یک فرصت شغلی اولویت با شهروندان سوئدی است و پس از آن شهروندان اتحادیه اروپا. در صورتی که برای شغلی که کارفرما به شما پیشنهاد داده، متقاضی از سوئد و یا اروپا وجود داشته باشد، کارفرما نمی‌تواند شما را استخدام کند. برای اطلاع از این امر باید شغل مورد نظر به مدت ۶ ماه آگهی شده باشد و در صورتی که هیچ متقاضی از سوئد و اتحادیه‌ی اروپا نداشت، کارفرما می‌تواند یک کارمند خارجی را استخدام کند.

قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار سوئد، باید در نظر داشت که یک شغل تمام وقت در اتحادیه اروپا شغلی است که فرد در غالب رشته تحصیلی خود یک موقعیت و فیلد کاری مشغول باشد و حداقل حقوق ۲۵۰۰ یورو در ماه را دریافت کند. دعوتنامه‌ی شغلی باید قبل از ورود به سوئد تنظیم شده باشد.

برای این منظور فرد باید قبلا طی یک سفر کوتاه به سوئد مقدمات پیدا کردن کار را انجام داده باشد و یا از طریق آنلاین با کارفرما تماس بگیرد. در صورت درخواست آنلاین، دستورالعمل‌های مشخصی در مورد چگونگی پر کردن درخواست خود و آنچه که باید با برنامه ارسال شود، داده می‌شود. این باعث می‌شود که فرد متقاضی بسیار سریع‌تر شغل پیدا کند و شانس خود را برای تصمیم گیری سریع افزایش دهد.

ویزای-کاری-سوئد

مراحل اخذ ویزای کار سوئد

۱- دریافت دعوتنامه‌ی کاری

برای کسب ویزای کار سوئد، شما حتما باید پیشنهاد کار در این کشور را داشته باشید. کارفرما باید حداقل ۱۰ روز قبل از پیشنهاد کار به فرد متقاضی شغل مورد نظر رادر سوئد، سوئیس و اتحادیه اروپا /EEA  آگهی کرده باشد.

 

۲- درخواست توسط کارفرما

کارفرمای شما در سوئد، با تکمیل پیشنهاد استخدام، درخواست ویزای کار سوئد را آغاز می‌کند. کارفرمای شما به اطلاعاتی در مورد نام شما، تاریخ تولد، کد ملی، تحصیلات و آدرس ایمیل شما نیاز دارد. مهم است که شما تا زمانی که نتیجه‌ی نهایی در مورد درخواست کاری خود را دریافت نکرده‌اید، به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود داده‌اید دسترسی داشته باشید. آژانس مهاجرت سوئد از این آدرس ایمیل برای برقراری ارتباط با شما در طول دوره درخواست استفاده خواهد کرد.

 

۳- یک ایمیل دریافت می‌کنید

هنگامی که کارفرمای شما یک پیشنهاد اشتغال را به شما ارائه می‌دهد، یک ایمیل با اطلاعاتی در مورد نحوه درخواست ویزای کار سوئد دریافت خواهید کرد.

در درخواست شما اطلاعاتی در مورد خودتان ارائه می دهید. اگر خانواده‌ی شما همراهتان به سوئد می‌آیند، در همان زمان برای آنها نیز ویزا درخواست می‌کنید. شما همچنین باید بررسی کنید که اطلاعات مربوط به شرایط اشتغال شما در پیشنهاد اشتغال با آنچه که شما و کارفرمای شما توافق کرده‌اید، مطابقت دارد.

۴- مدارک را ضمیمه کنید

مدارک و اسنادی که برای درخواست ویزای کار سوئد لازم است ضمیمه‌ی درخواست خود کنید. این مدارک عبارتند از:

-ارائه گذرنامه معتبر به همراه کپی و ترجمه آن

-ارائه نامه‌ی پیشنهاد کاری که با قوانین و مقررات سوئد منطبق باشد و شغل مورد نظر جز مشاغل معمول و مورد نیاز باشد.

-ارائه نامه قرارداد کاری و حقوق تعیین شده براساس حقوق معمول در بازار کار سوئد

-دربافت حداقل حقوق ماهیانه ۱۳۰۰۰کرون که نشان دهنده تامین منابع مالی فرد و خانواده وی باشد و فرد بتواند به واسطه این حقوق مالیات پرداخت نماید.

-ارائه مدارک بیمه و قرارداد کاری و تعیین حقوق بازنشستگی

۵- هزینه را پرداخت کنید و درخواست خود را ارسال کنید

در بیشتر موارد شما باید هزینه پرداخت کنید. شما می توانید با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت (Mastercard) پرداخت کنید. هنگامی که هزینه پرداخت می‌شود شما درخواست خود را ارائه می‌دهید. شما و کارفرمایتان یک ایمیل دریافت خواهید کرد که تأییدیه درخواست شما را ارائه کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر آژانس مهاجرت با شما تماس خواهد گرفت.

۶- اداره مهاجرت درخواست شما را بررسی می‌کند

در آژانس مهاجرت سوئد برای تصمیم گیری در مورد درخواست شما، تمام جزئیات باید پر شود و همه اسناد لازم ضمیمه می‌شود. اگر تمام اطلاعات لازم به صورت کامل ارسال شود زمان بررسی کوتاه‌تر خواهد بود نسبت به اینکه بعضی اطلاعات بعداً اضافه شوند، و شما سریعتر می‌توانید ویزای کار سوئد را دریافت کنید.

 

۷- اطلاعات مورد نیاز برای کارت اقامت

اگر مدت ویزای شما بیش از ۳ ماه باشد، به شما کارت اقامت داده خواهد شد. این کارت ثابت می‌کند که شما مجاز به اقامت در سوئد هستید و حاوی اطلاعاتی از قبیل اثر انگشت و عکس شماست. شما برای ثبت اثر انگشت و عکسبرداری باید به سفارت و یا کنسولگری سوئد در کشورتان مراجعه کنید.

حتی اگر قبلا کارت اقامت سوئد را داشته‌اید باید مجدداً این کار را انجام دهید، زیرا اطلاعات ذخیره نمی‌شوند. اگر خانواده‌ی شما نیز همراهتان می‌آیند، آنها نیز باید برای ثبت اثر انگشت و عکسبرداری در سفارت و یا کنسولگری اقدام کنند. کارت اقامت برای هر یک از اعضای خانواده به طور جداگانه صادر خواهد شد.

مراحل اخذ ویزای کار سوئد
مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

38 thoughts on “ویزای کار سوئد 2021

 1. محمد کریمی گفت:

  من به یه موردی برخوردم تو سوئد ..یکی از دوستام با شخصی که قبلا ایران بوده در تماس بود که گویا در سوئد شرکت داره..ازش خواسته بود اگه میتونه برامون کاری کنه..این اقا قبول کرده اولش کلیه اصل مدارک مارو خواست برای استعلام‌سیاسی نبودن و ریجکت نشدن ایا همچین چیزی هست؟بعد این گفت اوکی هستین من وقت سفارت میگیرم که برا چند روز دگ نمیدونم‌چطوری گرفته؟؟!!و چیزی که جالبه گفته هزینش تو سفارت ۴۰۵۰یورو میشه که تو سفارت باید پرداخت بشه!!!ما همچین شرایطی اصلا داریم؟؟

  1. هرمس اپلای گفت:

   سلام این مبلغ رو سفارت دریافت نمیکنه

 2. امین ایروانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید

  در صورت پرداخت هزینه مربوط به ویزا به صورت آنلاین، آیا در خود سفارت برای انگشت نگاری و …. نیازی به پرداخت هست؟
  اگر بخوام سوالم رو بهتر شرح بدم به این صورت میشه، آیا به جز هزینه ویزا باید مبالغ دیگری رو نیز در سفارت به ریال یا … پرداخت کنیم؟

  خیلی ممنون مقالات بسیار مفیدتون
  پاینده باشید

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام، روزبخیر
   در حال حاضر برای ویزای کار سوئد فعالیتی صورت نمیگیره ولی درخصوص سوالتون، حدود 60تا 80 یورو واریزی سفارت خواهد بود.
   ممنون از لطف و توجه شما 💐

 3. میلاد گفت:

  با سلام من میلاد ۳۵ ساله مدرک لبسانس تکنولوژی ساختمان با مدرک اموزشگاهی a2 المانی وتخصص من در کار چوب و ام دی اف کاری است ولی بیمه من الان در شرکت باطری سازی که قبلا برایشان کار ساختمانی میکردم رد میشه لطفا راهنمایی کنید کدام کشور بهتره برای اقدام ویزای جاب سیکر ثبت نام کردم حدود ۱۰ ماه پیش

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام
   سن خوبی دارید.
   از اونجایی که بطور شخصی اقدام کردید. بنظر میرسه برای جاب سیکر باشه.
   توصیه هرمس در حال حاضر ویزای کاری آلمان هست.
   از نظر بیمه اگر کارفرما به شما توصیه نامه بده مشکلی نخواهید داشت.

  2. مهدی گفت:

   ‌‌سلام و عرض ادب
   بعد از تاییدیه اداره مهاجرت سوئد،
   هنگام مراجعه به سفارت برای انگشت نگاری برای کارت اقامت، تقاضای ویزا هم باید بکنیم یا اتوماتیک وار ویزا هم صادر میشه؟ مصاحبه ای هم باید انجام بدیم؟یا فقط بایومتریک کافیه؟
   سپاس

   1. هرمس اپلای گفت:

    سلام وقت مصاحبتون رو هرچی که گرفتین مثال برای تحصیل و یا کار شرایط و مدارک کامل داخل سایت سفارت هست

 4. وحید گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،مدرک تحصیلی من کارشناسی آی تی یا همون فناوری اطلاعات میخواستم ببینم ویزای کشور سوئد به من تعلق میگیره البته بنده خیلی از دورهای مربوط به کارم هم دارم که مدارک معتبره ممنون از سایت خوبتون

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   برای بررسی پرونده شما نیاز به مواردی از جمله سن و سابقه کاری و نمره زبان شما می باشد تا امکان ارایه خدمات مناسبتر وجود داشته باشه

 5. مسلم برادران گفت:

  درود عرض ادب بنده 39 سال دارم مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت واستاد نقاشی رنگهای کوره ای صنعتی وروغنی هوا خشک برای ابزارالات وماشین الات ونقاشی ساختمان -این شغل مورد نیاز کشور سوئد هست ممنون سپاسگذارم

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام
   دررمورد کشور سوئد در حال حاضر اقامت تحصیلی می تونیم اقدام کنیم. دوره زبان و تحصیلی مقطع ارشد.

 6. الهام حمیدی گفت:

  سلام ممنون سایت خوب شما. من کارشناسی ارشد فیزیک اتمی هستم و چهار سال سابقه تدریس رباتیک دارم . پایانامه ام در زمینه پلاسما پزشکی هست و با دستگاه های پلاسما در زمینه زیبایی اشنایی دارم. همسرم مهندس الکترونیک. برای کدام کشور ها میتوانیم تقاضای ویزای کاری کنیم؟ با تشکر

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سپاس و درود
   خوشبختانه هم شما و هم همسر محترم تان شرایط ویزای کار آلمان را دارید البته به شرط اینکه طی هشت تا ده ماه مدرک زبان آلمانی B1 دریافت کنید. برای راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 7. مهرداد از کرمانشاه گفت:

  سلام من کارم جوشکاری و کار پکیج و تمامی کار کولر گازی و برق صنعتیه و سنم ۳۵ساله آیا با مهاجرتم میتونم در اونجا موفق بشم؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام احترام
   در حال حاضر بهترین روش اخذ ویزای سوئد اخذ ویزای دورهای زبان یا پذیرش ارشد است. در صورتی که مدرک فنی حرفه ای دارید ولی دانشگاه نرفته اید کشور آلمان بهترین شرایط را برای مهاجرت کاری شما ارائه می دهد

 8. رضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم برای ویزای کاری کشور سوئد ، از صفر تا صد ، چقدر بودجه باید در نظر بگیرم

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   برای رسیدن به ویزای کاری سوید لازمه که ابتدا از طریق تحصیلی اقدام کنید

 9. میلاد گفت:

  با سلام
  ایا رشته های تخصصی فنی حرفه ای ایران از نظیر جوش کاری یا نجاری مورد تایید برای کشور سوعد است برای ویزای کاری
  ممنون

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام
   نخیر مورد تایید نیست

 10. سوده احمدی مقدم گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من 37 سالمه لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از کشور هندوستان دارم و سابقه 5 سال کار در کارگزاری سفارت هند و کارگزای سفارت شینگن. به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم.
  لطفا مرا راهنمایی نمایید برای تحصیل یا کار کدام کشور برایم مناسب است من بیشتر آلمان و نروژ مد نظرم می باشد

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   بهترین پیشنهاد ما به شما تحصیل مترجمی زبان انگلیسی در کشور کانادا هست. برای راهنمایی بهتر فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا کارشناسان شرکت با شما تماس بگیرند

 11. یساقی گفت:

  سلام
  مدرک فنی مدیرهتل دارم و کارهای تصویربرداری وعکاسی میکنم لیسانس روزنامه نگاری دارم میتونید راهنماییم کنید میتونم برم جهت کارو اینکه هزینه چقدر نیاز هستش؟سپاس پاسخ میدید

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته تحصیلی جزء رشته های مورد تقاضا برای ویزای کار نیست اما شما می توانید از طریق تحصیل اقدام کنید و بعد از تحصیل در کشور مقصد ویزای کار دریافت کنید. برای جزئیات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  2. UI گفت:

   سلام وقت بخیر. من 28 ساله و دارای مدرک ارشد آموزش زبان انگلیسی با معدل 19 از دانشگاه مطرح کشور و 3سال بطور حرفه ای سابقه ویراستاری مقاله دارم. خودم هم مقاله و کنفرانس داخلی و خارجی چاپ و ارائه شده دارم. بهترین، سریعترین، و مرتبط ترین راه و کشور بنظر شما برای بنده چیست؟ ممنون

   1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

    با توجه به خاص بودن مدرک تحصیلی شما در ارتباط با ویزای کاری.
    برای ترکیه جهت کار میتونیم اقدام کنیم.
    معدل بالا و سابقه کار از پارامترهای مثبت شماست.

 12. محمد لطفی گفت:

  سلام من یک استاد وار ام دی اف هستم و ۱۵ ساله به کار مشغولم و میخواهم برای ویزای کار در کشور سوئد اقدام کنم ولی اطلاعات زیادی ندارم گه مثلا چگونه باید با شرکتی یا کار فرمای مورد نظر ارتباط بر قرار کنم.نتشکر میشوم اگه راهنمایی کنید.ممنون

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام. برای افرادی که مدارک فنی دارند به زودی شرایط ویزای کاری در اتحادیه اروپا اعلام میشه. رزومتون رو برای ما بفرستید .

 13. علی گفت:

  از تمام دست اندر کاران وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تشکر ميکنم

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   از توجه و لطف شما به اعضای موسسه مهاجرتی هرمس اپلای سپاسگزاریم. امیدواریم بتوانیم خدمات موسسه را روزبروز گسترده تر و بهتر کنیم.
   پیروز باشید

   1. شهرام گفت:

    درود برشما،ممنون از اطلاعات جامعتون.معمولا پروسه مهاجرت کاری با فرض تکمیل بودن مدارک و داشتن کارفرما چقدر زمان میبره؟

    1. امین بهرامی گفت:

     سلام خدمت شما
     بستگی به کشور مقصد داره. برای سوئد حدود 6 ماه طول خواهد کشید.

 14. حسام گفت:

  سلام
  وضعیت من یه مقدار پیچیده شده.
  من در ایتالیا درخواست پناهندگی دادم و الان یه پیشنهاد کار در سوئد دارم. پاسپورت هم دارم ولی امکان برگشت به ایران اصلا ممکن نیست و خطرناک است.
  آیا میتونم همین الان برای ویزای کاری سوئد اقدام کنم یا باید صبر کنم اول جواب پناهندگیمو از ایتالیا بگیرم.
  از چند مشاور سوال کردم هیچکس مطمئن نیست
  اگه اطلاعات یا مورد مشابهی داشتید ممنون میشم در اختیارم بزارید

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با توجه به اینکه موسسه کاریابی ما وارد هیچ فعالیت و مشاوره ای در زمینه پناهندگی انجام نمی دهد، باید این مهم را در نظر داشته باشید که قبل از مشخص شدن جواب پرونده خود در ایتالیا نمی توانید برای دریافت اقامت سوئد اقدام کنید

 15. مهلا گفت:

  سلام
  شما اقامت سوئد از طریق کار انجام میدهید؟ منظورم جاب افر است
  من ایران نیستم نمیتونم تماس بگیرم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام روز بخیر. لطف کنید فرم ارزیابی رو پر کنید و برای ما بفرستید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن و کامل راهنمایی تون کنن

   1. فاطمه گفت:

    سلام و درود خدمت شما
    من کارشناس رشته مامایی هستم و سابقه ۱سال کار دولتی به همراه کار در مطب و مدرک زایمان فیزیولوژیک دارم،ممنون میشم در زمینه اینکه کدام کشور برای کار میتونم برم و چه شرایطی باید داشته باشم راهنمایی کنید.

    باسپاس فراوان از شما

    1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

     سلام، روزبخیر سرکارخانم
     ویزای تحصیلی در حال حاضر برای سوئد با توجه به شرایط شما امکان پذیره
     ولی پیشنهاد بنده اینه که ویزای کار آلمان اقدام کنیم.
     بنظر نمیرسه بیشتر از 30سال داشته باشید و از اونجایی که هنوز جوون و پرانرژی هستید توصیه میکنم بعد از تشکیل پرونده، زبان آلمانی هم آموزش ببینید تا با رزومه قابل قبولی وارد خاک آلمان بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *