سوئد

ویزای کار سوئد 2020

افراد زیادی خواهان مهاجرت به سوئد و اخذ ویزای کار سوئد هستند. این افراد برای مهاجرت و اقامت به وسیله‌ی کار نیاز به دعوتنامه‌ی کاری از طرف یک کارفرمای معتبر در سوئد دارند و تا زمانی که یک کارفرما مسئولیت آن‌ها را بر عهده نگیرد نمی‌توانند از این طریق مهاجرت نمایند.

شرایط کار در سوئد

برای دریافت ویزای کار سوئد باید دارای مهارت و تحصیلات مورد نیاز این کشور باشید و به نیروی کار شما نیاز داشته باشند. کشور سوئد مانند آلمان و اتریش موتور جستجوگر شغلی ندارد و فرد متقاضی حتما باید از طرف کارفرما دعوتنامه کاری داشته باشد. البته برای اخذ ویزای کار سوئد صرفاً تایید کارفرما کافی نیست.

در سال‌های اخیر قانون جدیدی برای کارفرمایان در خصوص استخدام کارمند خارجی وضع شده است مبنی بر این که برای یک فرصت شغلی اولویت با شهروندان سوئدی است و پس از آن شهروندان اتحادیه اروپا. در صورتی که برای شغلی که کارفرما به شما پیشنهاد داده، متقاضی از سوئد و یا اروپا وجود داشته باشد، کارفرما نمی‌تواند شما را استخدام کند. برای اطلاع از این امر باید شغل مورد نظر به مدت ۶ ماه آگهی شده باشد و در صورتی که هیچ متقاضی از سوئد و اتحادیه‌ی اروپا نداشت، کارفرما می‌تواند یک کارمند خارجی را استخدام کند.

قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار سوئد، باید در نظر داشت که یک شغل تمام وقت در اتحادیه اروپا شغلی است که فرد در غالب رشته تحصیلی خود یک موقعیت و فیلد کاری مشغول باشد و حداقل حقوق ۲۵۰۰ یورو در ماه را دریافت کند. دعوتنامه‌ی شغلی باید قبل از ورود به سوئد تنظیم شده باشد.

برای این منظور فرد باید قبلا طی یک سفر کوتاه به سوئد مقدمات پیدا کردن کار را انجام داده باشد و یا از طریق آنلاین با کارفرما تماس بگیرد. در صورت درخواست آنلاین، دستورالعمل‌های مشخصی در مورد چگونگی پر کردن درخواست خود و آنچه که باید با برنامه ارسال شود، داده می‌شود. این باعث می‌شود که فرد متقاضی بسیار سریع‌تر شغل پیدا کند و شانس خود را برای تصمیم گیری سریع افزایش دهد.

مراحل اخذ ویزای کار سوئد

۱- دریافت دعوتنامه‌ی کاری

برای کسب ویزای کار سوئد، شما حتما باید پیشنهاد کار در این کشور را داشته باشید. کارفرما باید حداقل ۱۰ روز قبل از پیشنهاد کار به فرد متقاضی شغل مورد نظر رادر سوئد، سوئیس و اتحادیه اروپا /EEA  آگهی کرده باشد.

۲- درخواست توسط کارفرما

کارفرمای شما در سوئد، با تکمیل پیشنهاد استخدام، درخواست ویزای کار سوئد را آغاز می‌کند. کارفرمای شما به اطلاعاتی در مورد نام شما، تاریخ تولد، کد ملی، تحصیلات و آدرس ایمیل شما نیاز دارد. مهم است که شما تا زمانی که نتیجه‌ی نهایی در مورد درخواست کاری خود را دریافت نکرده‌اید، به آدرس ایمیلی که به کارفرمای خود داده‌اید دسترسی داشته باشید. آژانس مهاجرت سوئد از این آدرس ایمیل برای برقراری ارتباط با شما در طول دوره درخواست استفاده خواهد کرد.

۳- یک ایمیل دریافت می‌کنید

هنگامی که کارفرمای شما یک پیشنهاد اشتغال را به شما ارائه می‌دهد، یک ایمیل با اطلاعاتی در مورد نحوه درخواست ویزای کار سوئد دریافت خواهید کرد.

در درخواست شما اطلاعاتی در مورد خودتان ارائه می دهید. اگر خانواده‌ی شما همراهتان به سوئد می‌آیند، در همان زمان برای آنها نیز ویزا درخواست می‌کنید. شما همچنین باید بررسی کنید که اطلاعات مربوط به شرایط اشتغال شما در پیشنهاد اشتغال با آنچه که شما و کارفرمای شما توافق کرده‌اید، مطابقت دارد.

۴- مدارک را ضمیمه کنید

مدارک و اسنادی که برای درخواست ویزای کار سوئد لازم است ضمیمه‌ی درخواست خود کنید. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه معتبر به همراه کپی و ترجمه آن
 • ارائه نامه‌ی پیشنهاد کاری که با قوانین و مقررات سوئد منطبق باشد و شغل مورد نظر جز مشاغل معمول و مورد نیاز باشد.
 • ارائه نامه قرارداد کاری و حقوق تعیین شده براساس حقوق معمول در بازار کار سوئد
 • دربافت حداقل حقوق ماهیانه ۱۳۰۰۰کرون که نشان دهنده تامین منابع مالی فرد و خانواده وی باشد و فرد بتواند به واسطه این حقوق مالیات پرداخت نماید.
 • ارائه مدارک بیمه و قرارداد کاری و تعیین حقوق بازنشستگی

۵- هزینه را پرداخت کنید و درخواست خود را ارسال کنید

در بیشتر موارد شما باید هزینه پرداخت کنید. شما می توانید با استفاده از ویزا کارت یا مستر کارت (Mastercard) پرداخت کنید. هنگامی که هزینه پرداخت می‌شود شما درخواست خود را ارائه می‌دهید. شما و کارفرمایتان یک ایمیل دریافت خواهید کرد که تأییدیه درخواست شما را ارائه کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر آژانس مهاجرت با شما تماس خواهد گرفت.

 

۶- اداره مهاجرت درخواست شما را بررسی می‌کند

در آژانس مهاجرت سوئد برای تصمیم گیری در مورد درخواست شما، تمام جزئیات باید پر شود و همه اسناد لازم ضمیمه می‌شود. اگر تمام اطلاعات لازم به صورت کامل ارسال شود زمان بررسی کوتاه‌تر خواهد بود نسبت به اینکه بعضی اطلاعات بعداً اضافه شوند، و شما سریعتر می‌توانید ویزای کار سوئد را دریافت کنید.

 

۷- اطلاعات مورد نیاز برای کارت اقامت

اگر مدت ویزای شما بیش از ۳ ماه باشد، به شما کارت اقامت داده خواهد شد. این کارت ثابت می‌کند که شما مجاز به اقامت در سوئد هستید و حاوی اطلاعاتی از قبیل اثر انگشت و عکس شماست. شما برای ثبت اثر انگشت و عکسبرداری باید به سفارت و یا کنسولگری سوئد در کشورتان مراجعه کنید.

حتی اگر قبلا کارت اقامت سوئد را داشته‌اید باید مجدداً این کار را انجام دهید، زیرا اطلاعات ذخیره نمی‌شوند. اگر خانواده‌ی شما نیز همراهتان می‌آیند، آنها نیز باید برای ثبت اثر انگشت و عکسبرداری در سفارت و یا کنسولگری اقدام کنند. کارت اقامت برای هر یک از اعضای خانواده به طور جداگانه صادر خواهد شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. الهام حمیدی گفت:

  سلام ممنون سایت خوب شما. من کارشناسی ارشد فیزیک اتمی هستم و چهار سال سابقه تدریس رباتیک دارم . پایانامه ام در زمینه پلاسما پزشکی هست و با دستگاه های پلاسما در زمینه زیبایی اشنایی دارم. همسرم مهندس الکترونیک. برای کدام کشور ها میتوانیم تقاضای ویزای کاری کنیم؟ با تشکر

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سپاس و درود
   خوشبختانه هم شما و هم همسر محترم تان شرایط ویزای کار آلمان را دارید البته به شرط اینکه طی هشت تا ده ماه مدرک زبان آلمانی B1 دریافت کنید. برای راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 2. میلاد گفت:

  با سلام
  ایا رشته های تخصصی فنی حرفه ای ایران از نظیر جوش کاری یا نجاری مورد تایید برای کشور سوعد است برای ویزای کاری
  ممنون

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام
   نخیر مورد تایید نیست

 3. سوده احمدی مقدم گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من 37 سالمه لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از کشور هندوستان دارم و سابقه 5 سال کار در کارگزاری سفارت هند و کارگزای سفارت شینگن. به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم.
  لطفا مرا راهنمایی نمایید برای تحصیل یا کار کدام کشور برایم مناسب است من بیشتر آلمان و نروژ مد نظرم می باشد

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   بهترین پیشنهاد ما به شما تحصیل مترجمی زبان انگلیسی در کشور کانادا هست. برای راهنمایی بهتر فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا کارشناسان شرکت با شما تماس بگیرند

 4. یساقی گفت:

  سلام
  مدرک فنی مدیرهتل دارم و کارهای تصویربرداری وعکاسی میکنم لیسانس روزنامه نگاری دارم میتونید راهنماییم کنید میتونم برم جهت کارو اینکه هزینه چقدر نیاز هستش؟سپاس پاسخ میدید

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته تحصیلی جزء رشته های مورد تقاضا برای ویزای کار نیست اما شما می توانید از طریق تحصیل اقدام کنید و بعد از تحصیل در کشور مقصد ویزای کار دریافت کنید. برای جزئیات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 5. علی گفت:

  از تمام دست اندر کاران وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تشکر ميکنم

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام و درود
   از توجه و لطف شما به اعضای موسسه مهاجرتی هرمس اپلای سپاسگزاریم. امیدواریم بتوانیم خدمات موسسه را روزبروز گسترده تر و بهتر کنیم.
   پیروز باشید

   1. شهرام گفت:

    درود برشما،ممنون از اطلاعات جامعتون.معمولا پروسه مهاجرت کاری با فرض تکمیل بودن مدارک و داشتن کارفرما چقدر زمان میبره؟

    1. امین بهرامی گفت:

     سلام خدمت شما
     بستگی به کشور مقصد داره. برای سوئد حدود 6 ماه طول خواهد کشید.

 6. مهلا گفت:

  سلام
  شما اقامت سوئد از طریق کار انجام میدهید؟ منظورم جاب افر است
  من ایران نیستم نمیتونم تماس بگیرم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام روز بخیر. لطف کنید فرم ارزیابی رو پر کنید و برای ما بفرستید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن و کامل راهنمایی تون کنن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *