ویزای کار سوئد 2022

ویزای کار سوئد

ویزای کار سوئد مطلبی است که در این مقاله درباره ی آن صحبت شده.افراد زیادی خواهان مهاجرت به سوئد و اخذ ویزای کار سوئد هستند. این افراد برای مهاجرت و اقامت به وسیله‌ی کار نیاز به دعوتنامه‌ی کاری از طرف یک کارفرمای معتبر در سوئد دارند و تا زمانی که یک کارفرما مسئولیت آن‌ها را بر عهده نگیرد نمی‌توانند از این طریق مهاجرت نمایند. در حالت کلی کشور سوئد به دلیل برخورداری از وضعیت سیاسی، اقتصادی، درمانی، امنیتی، تحصیلی، امکانات رفاهی فراوان و غیره یکی از بهترین گزینه‌های ممکن برای مهاجرت از طریق کار به‌حساب می‌آید.

هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به اهداف مختلف خود به کشور سوئد مهاجرت می‌کنند که این موضوع رقابت شدیدی را برای دریافت پذیرش کاری سوئد ایجاد کرده است. البته دریافت ویزای کار سوئد نیازمند برخورداری از شرایط مختلفی است که از میان آن‌ها به مواردی همچون مدرک زبان آیلتس و تافل، سوابق کاری عالی و بسیاری از موارد دیگر می‌توان اشاره کرد. در این مقاله هرآن چه را که باید درباره ویزای کار سوئد بدانید به‌طور کامل توضیح داده‌شده است.

کاریابی با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

چرا سوئد گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق کار است؟

سوئد یکی از بهترین کشور‌ها برای دریافت پذیرش تحصیلی و درنهایت مهاجرت به‌حساب می‌آید؛ زیرا از جنبه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، درآمدی، امنیتی، فرهنگی و بسیاری از موارد دیگر در وضعیت عالی قرار دارد. پایه‌های اقتصاد سوئد به حدی مستحکم بناشده است که مانند برخی کشور‌ها با مشکلات داخلی یا خارجی دچار آسیب نخواهد شد. همچنین حقوق و درآمد مشاغل مختلف در کشور سوئد به حدی مناسب است که شهروندان با استفاده از حقوق دریافتی خود در هرماه توانایی پرداخت آسان هزینه‌های زندگی را دارند.

سوئد گزینه مناسبی برای مهاجرت از طریق کار

شرایط کار در سوئد

برای دریافت ویزای کار سوئد باید دارای مهارت و تحصیلات مورد نیاز این کشور باشید و به نیروی کار شما نیاز داشته باشند. کشور سوئد مانند آلمان و اتریش موتور جستجوگر شغلی ندارد و فرد متقاضی حتما باید از طرف کارفرما دعوتنامه کاری داشته باشد. البته برای اخذ ویزای کار سوئد صرفاً تایید کارفرما کافی نیست.

در سال‌های اخیر قانون جدیدی برای کارفرمایان در خصوص استخدام کارمند خارجی وضع شده است مبنی بر این که برای یک فرصت شغلی اولویت با شهروندان سوئدی است و پس از آن شهروندان اتحادیه اروپا. در صورتی که برای شغلی که کارفرما به شما پیشنهاد داده، متقاضی از سوئد و یا اروپا وجود داشته باشد، کارفرما نمی‌تواند شما را استخدام کند. برای اطلاع از این امر باید شغل مورد نظر به مدت ۶ ماه آگهی شده باشد و در صورتی که هیچ متقاضی از سوئد و اتحادیه‌ی اروپا نداشت، کارفرما می‌تواند یک کارمند خارجی را استخدام کند.

قبل از اقدام برای اخذ ویزای کار سوئد، باید در نظر داشت که یک شغل تمام وقت در اتحادیه اروپا شغلی است که فرد در غالب رشته تحصیلی خود یک موقعیت و فیلد کاری مشغول باشد و حداقل حقوق ۲۵۰۰ یورو در ماه را دریافت کند. دعوتنامه‌ی شغلی باید قبل از ورود به سوئد تنظیم شده باشد.

برای این منظور فرد باید قبلا طی یک سفر کوتاه به سوئد مقدمات پیدا کردن کار را انجام داده باشد و یا از طریق آنلاین با کارفرما تماس بگیرد. در صورت درخواست آنلاین، دستورالعمل‌های مشخصی در مورد چگونگی پر کردن درخواست خود و آنچه که باید با برنامه ارسال شود، داده می‌شود. این باعث می‌شود که فرد متقاضی بسیار سریع‌تر شغل پیدا کند و شانس خود را برای تصمیم گیری سریع افزایش دهد.

شرایط کار در سوئد

مراحل اخذ ویزای کار سوئد

۱- دعوتنامه‌ی کاری

۲- درخواست ویزا توسط کارفرما

۳- دریافت ایمیل

۴- ضمیمه کردن مدارک

۵- پرداخت هزینه و ارسال درخواست

۶- بررسی درخواست توسط اداره مهاجرت

7- کارت اقامت

مراحل اخذ ویزای کار سوئد

مزایای دریافت ویزای کار کشور سوئد

دریافت ویزای کار کشور سوئد مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد. به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به اهداف مختلف خود اقداماتی را انجام می‌دهند. به عبارتی مزایا و امکانات رفاهی مختلفی که با مهاجرت به سوئد از طریق کار به متقاضیان تعلق می‌گیرد، از دلایل اصلی تصمیم‌گیری افراد برای این نوع مهاجرت به‌حساب می‌آید. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره‌شده است، تمام مزایای مهاجرت کاری به کشور سوئد را به‌طور کامل توضیح می‌دهد.

 • یکی از مزایای مهاجرت کاری به کشور سوئد، دریافت اقامت دائم این کشور است. البته متقاضیان برای دریافت این مجوز باید در ابتدا چند سال را در حوزه موردنظر در شغلی مشغول بوده و پس‌ازآن درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم سوئد به ثبت برسانند.
 • مهاجرت کاری به کشور سوئد به متقاضیان اجازه می‌دهد تا پس از مدتی از زمان شروع اشتغال خود اقدامات لازم را در راستای اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه‌یک خانواده همچون همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال انجام دهند.
مزایای دریافت ویزای کار سوئد
 • امنیت بالای زندگی در کشور سوئد از دیگر مواردی است که متقاضیان را برای اخذ ویزای کاری این کشور ترغیب می‌کند.
 • حقوق و درآمد نیروی کار مشاغل مختلف در کشور سوئد به میزانی مناسب است که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا از طریق کار به سوئد مهاجرت می‌کنند.
 • ویزای کار سوئد به حدی معتبر و مهم است که متقاضیان به کمک آن می‌توانند به بسیاری از کشور‌های دنیا سفرکرده و از امکانات رفاهی مختلف در آن بدون هیچ محدودیتی استفاده کنند.

بهترین شهر‌های سوئد برای دریافت پذیرش کاری

متقاضیانی که قصد دریافت پذیرش تحصیلی از سوئد را دارند، باید در مرحله اول عوامل مختلفی مانند شهر مناسب برای زندگی را مدنظر قرار دهند. درواقع هر یک از شهر‌های سوئد از قوانین کاری یکسانی برخوردار هستند؛ ولی شرایط زندگی در آن‌ها متفاوت است.

به همین دلیل برای افزایش کیفیت زندگی خود در کشور مقصد باید شهر موردنظر را ازنظر هزینه‌های زندگی، آب‌و‌هوا، وضعیت اقتصادی، سیستم آموزشی، حقوق و درآمد، میزان مشاغل موجود در آن، امنیت شهروندان و غیره موردبررسی قرار داد. در ادامه لیستی از بهترین شهر‌های سوئد برای شما عزیزان فراهم‌شده است.

 • شهر استکهلم
 • شهر مالمو
 • شهر گوتنبرگ
 • شهر اوپسالا
بهترین شهر‌های سوئد برای دریافت پذیرش کاری

کلام آخر

در این مقاله به بررسی تمام نکاتی که باید درباره ویزای کار سوئد بدانید، پرداخته شد. کشور سوئد به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین کشور‌های اروپایی میان مردم، از وضعیت مطلوب اقتصادی، درمانی، تحصیلی، امنیتی و بسیاری از مورد دیگر برخوردار است. به همین دلیل هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به‌منظور دستیابی به اهداف خود از طریق کار به این کشور مهاجرت می‌کنند.

 مهاجرت کاری به این کشور در مرحله اول نیازمند ویزای کار سوئد است که دریافت آن به شرایط خاصی همچون سوابق کاری مناسب، سوابق تحصیلی درخشان، ریزنمرات عالی، مدرک زبان سوئدی، مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس و تافل و غیره نیاز دارد. بااین‌حال گذر از تمامی این شرایط منجر به برخورداری از مزایای بی‌شماری نیز می‌شود که از میان آن‌ها به مواردی همچون سفر بدون محدودیت به بسیاری از کشور‌ها، استفاده از تمام امکانات رفاهی سوئد و غیره می‌توان اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی—>اعزام دانشجو به سوئد

سؤالات متداول

برای دریافت ویزای کار سوئد باید دارای مهارت و تحصیلات مورد نیاز کشور سوئد باشید و به نیروی کار شما نیاز داشته باشند.

بله شما حتما باید پیشنهاد کاری از طرف کارفرما حداقل از 10روزقبل دریافت کنید.

در صورتی که مدت ویزای شما بیش از 3 ماه باشد به شما کارت اقامت داده خواهد شد که این کارت مجاز بودن شما به اقامت سوئد را اثبات میکند.

خیر،هریک از شهرهای کشور سوئد از نظر قوانین کاری یکسان هستند ولی شرایط زندگی در آنها متفاوت است.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

42 پاسخ

 1. سلام. بنده دنبال ویزای کار سوئد هستم. دیروز هم تماس گرفتم. چند سوال دیگه هم به ذهنم رسیده و براتون ایمیل کردم. ممنون میشم جواب رو برام ارسال کنید.

 2. باسلام و تشکر از سایت خوبتون.من 31 سال دارم و کارشناس مامایی هستم با یک سال ونیم سابقه کاری در زمینه مامایی و یک سال سابقه کار خرید محصولات خشکبار و آجیل و…
  من از چه کشورهایی می توانم اقامت بگیرم.

  1. سلام وقتتون بخیر . سابقه کار مامایی اگر در سال های اخیر باشه امکان دریافت جاب آفر آلمان براتون وجود داره .

 3. من به یه موردی برخوردم تو سوئد ..یکی از دوستام با شخصی که قبلا ایران بوده در تماس بود که گویا در سوئد شرکت داره..ازش خواسته بود اگه میتونه برامون کاری کنه..این اقا قبول کرده اولش کلیه اصل مدارک مارو خواست برای استعلام‌سیاسی نبودن و ریجکت نشدن ایا همچین چیزی هست؟بعد این گفت اوکی هستین من وقت سفارت میگیرم که برا چند روز دگ نمیدونم‌چطوری گرفته؟؟!!و چیزی که جالبه گفته هزینش تو سفارت ۴۰۵۰یورو میشه که تو سفارت باید پرداخت بشه!!!ما همچین شرایطی اصلا داریم؟؟

 4. با سلام و خسته نباشید

  در صورت پرداخت هزینه مربوط به ویزا به صورت آنلاین، آیا در خود سفارت برای انگشت نگاری و …. نیازی به پرداخت هست؟
  اگر بخوام سوالم رو بهتر شرح بدم به این صورت میشه، آیا به جز هزینه ویزا باید مبالغ دیگری رو نیز در سفارت به ریال یا … پرداخت کنیم؟

  خیلی ممنون مقالات بسیار مفیدتون
  پاینده باشید

  1. سلام، روزبخیر
   در حال حاضر برای ویزای کار سوئد فعالیتی صورت نمیگیره ولی درخصوص سوالتون، حدود 60تا 80 یورو واریزی سفارت خواهد بود.
   ممنون از لطف و توجه شما ?

 5. با سلام من میلاد ۳۵ ساله مدرک لبسانس تکنولوژی ساختمان با مدرک اموزشگاهی a2 المانی وتخصص من در کار چوب و ام دی اف کاری است ولی بیمه من الان در شرکت باطری سازی که قبلا برایشان کار ساختمانی میکردم رد میشه لطفا راهنمایی کنید کدام کشور بهتره برای اقدام ویزای جاب سیکر ثبت نام کردم حدود ۱۰ ماه پیش

  1. سلام
   سن خوبی دارید.
   از اونجایی که بطور شخصی اقدام کردید. بنظر میرسه برای جاب سیکر باشه.
   توصیه هرمس در حال حاضر ویزای کاری آلمان هست.
   از نظر بیمه اگر کارفرما به شما توصیه نامه بده مشکلی نخواهید داشت.

  2. ‌‌سلام و عرض ادب
   بعد از تاییدیه اداره مهاجرت سوئد،
   هنگام مراجعه به سفارت برای انگشت نگاری برای کارت اقامت، تقاضای ویزا هم باید بکنیم یا اتوماتیک وار ویزا هم صادر میشه؟ مصاحبه ای هم باید انجام بدیم؟یا فقط بایومتریک کافیه؟
   سپاس

   1. سلام وقت مصاحبتون رو هرچی که گرفتین مثال برای تحصیل و یا کار شرایط و مدارک کامل داخل سایت سفارت هست

 6. سلام وقتتون بخیر ،مدرک تحصیلی من کارشناسی آی تی یا همون فناوری اطلاعات میخواستم ببینم ویزای کشور سوئد به من تعلق میگیره البته بنده خیلی از دورهای مربوط به کارم هم دارم که مدارک معتبره ممنون از سایت خوبتون

  1. سلام وقت شما بخیر
   برای بررسی پرونده شما نیاز به مواردی از جمله سن و سابقه کاری و نمره زبان شما می باشد تا امکان ارایه خدمات مناسبتر وجود داشته باشه

 7. درود عرض ادب بنده 39 سال دارم مدرک تحصیلی کارشناسی مدیریت واستاد نقاشی رنگهای کوره ای صنعتی وروغنی هوا خشک برای ابزارالات وماشین الات ونقاشی ساختمان -این شغل مورد نیاز کشور سوئد هست ممنون سپاسگذارم

  1. سلام
   دررمورد کشور سوئد در حال حاضر اقامت تحصیلی می تونیم اقدام کنیم. دوره زبان و تحصیلی مقطع ارشد.

 8. سلام ممنون سایت خوب شما. من کارشناسی ارشد فیزیک اتمی هستم و چهار سال سابقه تدریس رباتیک دارم . پایانامه ام در زمینه پلاسما پزشکی هست و با دستگاه های پلاسما در زمینه زیبایی اشنایی دارم. همسرم مهندس الکترونیک. برای کدام کشور ها میتوانیم تقاضای ویزای کاری کنیم؟ با تشکر

  1. با سپاس و درود
   خوشبختانه هم شما و هم همسر محترم تان شرایط ویزای کار آلمان را دارید البته به شرط اینکه طی هشت تا ده ماه مدرک زبان آلمانی B1 دریافت کنید. برای راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 9. سلام من کارم جوشکاری و کار پکیج و تمامی کار کولر گازی و برق صنعتیه و سنم ۳۵ساله آیا با مهاجرتم میتونم در اونجا موفق بشم؟

  1. با سلام احترام
   در حال حاضر بهترین روش اخذ ویزای سوئد اخذ ویزای دورهای زبان یا پذیرش ارشد است. در صورتی که مدرک فنی حرفه ای دارید ولی دانشگاه نرفته اید کشور آلمان بهترین شرایط را برای مهاجرت کاری شما ارائه می دهد

 10. سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم برای ویزای کاری کشور سوئد ، از صفر تا صد ، چقدر بودجه باید در نظر بگیرم

  1. سلام وقت شما بخیر
   برای رسیدن به ویزای کاری سوید لازمه که ابتدا از طریق تحصیلی اقدام کنید

 11. با سلام
  ایا رشته های تخصصی فنی حرفه ای ایران از نظیر جوش کاری یا نجاری مورد تایید برای کشور سوعد است برای ویزای کاری
  ممنون

 12. با سلام و عرض خسته نباشید
  من 37 سالمه لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از کشور هندوستان دارم و سابقه 5 سال کار در کارگزاری سفارت هند و کارگزای سفارت شینگن. به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم.
  لطفا مرا راهنمایی نمایید برای تحصیل یا کار کدام کشور برایم مناسب است من بیشتر آلمان و نروژ مد نظرم می باشد

  1. سلام خدمت شما
   بهترین پیشنهاد ما به شما تحصیل مترجمی زبان انگلیسی در کشور کانادا هست. برای راهنمایی بهتر فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل کنید تا کارشناسان شرکت با شما تماس بگیرند

 13. سلام
  مدرک فنی مدیرهتل دارم و کارهای تصویربرداری وعکاسی میکنم لیسانس روزنامه نگاری دارم میتونید راهنماییم کنید میتونم برم جهت کارو اینکه هزینه چقدر نیاز هستش؟سپاس پاسخ میدید

  1. سلام وقت بخیر
   رشته تحصیلی جزء رشته های مورد تقاضا برای ویزای کار نیست اما شما می توانید از طریق تحصیل اقدام کنید و بعد از تحصیل در کشور مقصد ویزای کار دریافت کنید. برای جزئیات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  2. سلام وقت بخیر. من 28 ساله و دارای مدرک ارشد آموزش زبان انگلیسی با معدل 19 از دانشگاه مطرح کشور و 3سال بطور حرفه ای سابقه ویراستاری مقاله دارم. خودم هم مقاله و کنفرانس داخلی و خارجی چاپ و ارائه شده دارم. بهترین، سریعترین، و مرتبط ترین راه و کشور بنظر شما برای بنده چیست؟ ممنون

   1. با توجه به خاص بودن مدرک تحصیلی شما در ارتباط با ویزای کاری.
    برای ترکیه جهت کار میتونیم اقدام کنیم.
    معدل بالا و سابقه کار از پارامترهای مثبت شماست.

 14. سلام من یک استاد وار ام دی اف هستم و ۱۵ ساله به کار مشغولم و میخواهم برای ویزای کار در کشور سوئد اقدام کنم ولی اطلاعات زیادی ندارم گه مثلا چگونه باید با شرکتی یا کار فرمای مورد نظر ارتباط بر قرار کنم.نتشکر میشوم اگه راهنمایی کنید.ممنون

  1. سلام. برای افرادی که مدارک فنی دارند به زودی شرایط ویزای کاری در اتحادیه اروپا اعلام میشه. رزومتون رو برای ما بفرستید .

  1. با سلام و درود
   از توجه و لطف شما به اعضای موسسه مهاجرتی هرمس اپلای سپاسگزاریم. امیدواریم بتوانیم خدمات موسسه را روزبروز گسترده تر و بهتر کنیم.
   پیروز باشید

   1. درود برشما،ممنون از اطلاعات جامعتون.معمولا پروسه مهاجرت کاری با فرض تکمیل بودن مدارک و داشتن کارفرما چقدر زمان میبره؟

 15. سلام
  وضعیت من یه مقدار پیچیده شده.
  من در ایتالیا درخواست پناهندگی دادم و الان یه پیشنهاد کار در سوئد دارم. پاسپورت هم دارم ولی امکان برگشت به ایران اصلا ممکن نیست و خطرناک است.
  آیا میتونم همین الان برای ویزای کاری سوئد اقدام کنم یا باید صبر کنم اول جواب پناهندگیمو از ایتالیا بگیرم.
  از چند مشاور سوال کردم هیچکس مطمئن نیست
  اگه اطلاعات یا مورد مشابهی داشتید ممنون میشم در اختیارم بزارید

  1. با توجه به اینکه موسسه کاریابی ما وارد هیچ فعالیت و مشاوره ای در زمینه پناهندگی انجام نمی دهد، باید این مهم را در نظر داشته باشید که قبل از مشخص شدن جواب پرونده خود در ایتالیا نمی توانید برای دریافت اقامت سوئد اقدام کنید

 16. سلام
  شما اقامت سوئد از طریق کار انجام میدهید؟ منظورم جاب افر است
  من ایران نیستم نمیتونم تماس بگیرم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام روز بخیر. لطف کنید فرم ارزیابی رو پر کنید و برای ما بفرستید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرن و کامل راهنمایی تون کنن

   1. سلام و درود خدمت شما
    من کارشناس رشته مامایی هستم و سابقه ۱سال کار دولتی به همراه کار در مطب و مدرک زایمان فیزیولوژیک دارم،ممنون میشم در زمینه اینکه کدام کشور برای کار میتونم برم و چه شرایطی باید داشته باشم راهنمایی کنید.

    باسپاس فراوان از شما

    1. سلام، روزبخیر سرکارخانم
     ویزای تحصیلی در حال حاضر برای سوئد با توجه به شرایط شما امکان پذیره
     ولی پیشنهاد بنده اینه که ویزای کار آلمان اقدام کنیم.
     بنظر نمیرسه بیشتر از 30سال داشته باشید و از اونجایی که هنوز جوون و پرانرژی هستید توصیه میکنم بعد از تشکیل پرونده، زبان آلمانی هم آموزش ببینید تا با رزومه قابل قبولی وارد خاک آلمان بشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن