در حال حاضر یکی از مشاغلی که در کشور آلمان بازار خوبی دارد شغل پرستاری است. در چند سال اخیر کشور آلمان دچار کمبود نیروی پرستار شده است. از همین رو ویزای کار پرستاری آلمان متقاضیان زیادی پیدا کرده است. اگر شما هم پرستار هستید و به دنبال استخدام در آلمان هستید تا پایان با ما همراه باشید.

چگونه ویزای کار پرستاری آلمان را اخذ کنیم

برای موفق شدن به گرفتن یک شغل در آلمان مثل پرستاری در آلمان، باید حداقل در مقطع کارشناسی پرستاری را داشته باشین و حداقل تجربه کاری را هم داشته باشید مثلا 3 سال. مدارک تحصیلی شما در سایت ارزیابی خواهد شد .

اگر مدرک دانشگاهی شما مورد تایید نباشد برای اخذ ویزا دچار مشکل خواهید شد

و از همه مهتر  مدرک زبان آلمانی شما می باشد و سطحی که مورد  قبول  کارفرماهای آلمانی باشند.

در بعضی موسسات کاریابی، شما باید مدرک RN و یا دوره های تطبیقی(و حتی کارآموزی) را در آلمان بگذرانید. اما اگر شما مدرک پرستاری خود را از آمریکا و یا یکی از کشورهای حوزه ی شنگن گرفته باشید، دیگه لزومی به پاس کردن این دور ها نخواهید داشت.

بنابرین با اخذ ویزای کار پرستاری در آلمان شما می توانید بدون هیچ محدودیتی به بیشتر کشورهای عضو شنگن تردد کنید و بعد از تمام شدن دوره ی کار پرستاری خود از حقوق بازنشستگی و سایر مزایای آن بهره مند خواهید شد.

شروطی که موجب استخدام و اخذ ویزای کار پرستاری در آلمان خواهد:

  1. حداقل سن 29 و حداکثر 45
  2. مدرک تحصیلی کارشناسی پرستاری و ریز نمرات
  3. دانش زبان آلمانی حداقل سطح B1
  4. داشتن جاب آفر از آن دپارتمان
  5. CV_رزومه به زبان آلمانی ترجیحا(به انگلیسی هم امکان پذیر است)
  6. داشتن گواهی نامه سلامت
  7. داشتن گواهی عدم سوء پیشینه
  8. اصل شناسنامه به همراه ترجمه
  9. اصل گذرنامه(پاسپورت)
  10. 10.6 قطعه عکس با تاریخ جدید

اقامت آلمان با ویزای کار پرستاری

مینیمم حقوق دریافتی پرستاران در آلمان حدود ۲۸۰۰ یورو تا ۵۵۰۰ یورو ماهیانه خواهد بود که مالیات و بیمه را هم شامل خواهد شد .پرستاران در آلمان 5 روز فول تایم کار دارند و 2 روز آف هستن منتها می توانند کار کنند و اضافه حقوق دریافت کنند. سپس بعد از 4 الی 5 سال در صورتیکه شرایط کار در آلمان را فراهم کنید، یعنی مالیات داده باشد و بیمه رد شده باشد و همچنین قوانین کار را رعایت کرده باشد، موفق خواهی شد تا اقامت دائم آلمان را اخذ کنید.

بعد از اخذ اقامت کاری آلمان که همان اجازه ی کار در آلمان residence permit هست، به شما بلو کارت  EU Blue Card خواهند داد که مدت انقضای آن 4 سال هست منتها 3 سال را باید کامل پر کنید.

بعد از منعقد شدن قراردادی کار پرستاری در آلمان، می توانید همراهان خود را (همسر و فرزندان) را به نزد خود دعوت کنید منتها در زمانی که در جست و جوی کار در آلمان هستید یعنی در آن بازه ی زمانی 6 ماهه،به همراهان شما اجازه ی پیوست به شما را نخواهند داد.

بعد از اخذ اقامت کاری و دریافت بلوکارت آلمان و ملحق شدن خانواده به شما، اجازه تحصیل در آلمان به صورت رایگان برای آنها فراهم هست و این بهترین فرصت برای پرستاران عزیز هست که با بازار کار فعال و گسترده ی پرستاری در آلمان،قطعا می توانند پیشنهاد های شغلی زیادی داشته باشند و خانواده خود را هم همراه کنند.

جهت اخذ اطلاعات بیشتر و جزیی تر با مشاورین ارشد ما در موسسه ی مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید و مشاوره مهاجرتی رایگان و به روز دریافت کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =