ترکیه

ویزای کار پرستاری در ترکیه

یکی از شغل های مورد نیاز در ترکیه در حال حاضر پرستاری است. قبل از اقدام برای شروع پروسه از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار پرستاری در ترکیه و شرایط استخدام پرستار باید اطلاع داشته باشید. اگر شما در این رشته تحصیلات مورد نظر را داشته باشید گرفتن ویزای کار در این کشور کار راحتی است.

اشتغال در ترکیه نیز مانند دیگر کشور ها دارای قوانین خاص خود می باشد. اگر در حال حاضر در ایران زندگی می کنید و قصد کار در ترکیه را دارید باید از این قوانین و مقررات اطلاع داشته باشید.

کاریابی در ترکیه با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تحت مجوز موسسه کاریابی بین المللی کاربین به شماره ثبت 52009 از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید با جستجوی نام موسسه کاریابی بین المللی کاربین در لیست وزارت کار و همچنین در اینترنت، وب سایت رسمی آن را مشاهده کنید.

شرایط عمومی استخدام پرستار در ترکیه

 • سن بین 20 تا 45 سال
 • آشنای با زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی ( ترجیحا انگلیسی )
 • داشتن پاسپورت
 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس
 • حسن سابقه، سلامت جسمی و روانی

در ابتدا شما باید به دنبال کارفرما باشید. در صورتی که کارفرما مورد نظر را پیدا کردید و او شما را پذیرفت باید یک مصاجبه حضوری با او ترتیب دهید.

در صورتی که همه این شرایط را داشتید و یک پیشنهاد شغلی در ترکیه دریافت کردید و پس از مصاحبه حضوری از طرف کارفرما پذیرفته شدید، کارفرمای شما باید برای اقامت بلند مدت و مجوز کاری شما اقدام کند، شما به تنهایی نمی توانید مجوز کاری بگیرید. اگر کار فرما به هر دلیل ظرف مدت 10 روز برای مجوز کاری شما اقدام نکند، شما باید تمام مراحل بالا همراه تمام مراحل جانبی دیگر از ابتدا تکرار کنید.

اداره کار در ترکیه درخواست شما را بررسی می کند و ظرف مدت چهار تا شش هفته به شما پاسخ می دهد. سپس شما می توانید ویزای کاری خود را از سفارت ترکیه در ایران دریافت کنید.

این ویزا دارای محدودیت زمانی است و همچنین دارای هزینه است.

مدت زمان ویزای کار پرستاری در ترکیه و هزینه ها:

ویزای کار تا شش ماه: 150 یورو

ویزای کار تا یک سال: 432 یورو

اخذ ویزای کار در ترکیه تقریبا 2 ماه طول می کشد اما بهتر است شما سه ما زودتر از قرار داد کاری خود اقدامات را شروع کنید زیرا ممکن است اتفاقاتی باعث تاخیر در روند پرونده شما شود.

شرایط حقوق و درآمد پرستار در ترکیه:

 • حقوق ماهیانه 3 هزار لیر به همراه بیمه
 • اسکان رایگان به همراه 3 وعده رایگان غذایی
 • یک روز در هفته مرخصی با حقوق

شرح وظایف:

 • نگهداری از کودک و نظارت بر انجام کارها
 • نگهداری از سالمندان

اقدام برای استخدامنوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. ریحانه گفت:

  سلام میخواستم بدونم اگه همسرم اقامت ترکیه بگیره میتونه منو هم با خودش ببره یا من هم باید خودم اقامت بگیرم. هر دو پرستاریم ولی ترجیح بر اینه که همسرم شاغل باشه.

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   در حال حاضر فرصت اخذ ویزای کاری در رشته پرستاری در ترکیه برای شما و یا همسرتون وجود دارد خواهشمند است برای دریافت اطلاعات کامل تر با موسسه تماس بگیرین.

 2. خانمی هستم 30 ساله کار در پرستاری سالمند مدت 7 سال در این کار بودم کارهای زیادی نیز انجام دادم کار در هتل و رستوران خیاطی بسته بندی تالارها و در منزل جویای کار هستم در کشور ترکیه با حقوق مناسب

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   مدرک تحصیلی تون رو می فرمایید؟ در صورتی که لیسانس پرستاری داشته باشید امکان کاریابی برای شما وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *