ویزای 189 استرالیا

ویزای 189 استرالیا

در این مقاله به بررسی شرایط دریافت ویزای 189 استرالیا در سال 2022 می پردازیم. همچنین شرایط اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق این ویزا نیز توضیح داده شده است. در ابتدا توضیحی کوتاه درباره کشور مذکور خواهیم داد. با ما همراه باشید.

رشد اقتصادی استرالیا در طی 20 سال گذشته در بین کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا دارای روندی پیوسته و رو به رشد بوده است. با استفاده از داده های آماری تخمین زده می شود که تولید ناخالص سالانه استرالیا به بالاترین نرخ رشد در بین سالهای 2018 تا 2022 می رسد. همچنین این کشور از حیث شاخص توسعه انسانی و براساس گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد در رتبه سوم کشورهای پیشرفته دنیا به حساب می آید. این دلایل و دلایل بیشمار دیگری وجود دارد که استرالیا تبدیل به کشوری مناسب برای مهاجران سراسر دنیا شده است تا بتوانند با استفاده از بسترهای مناسبی که دولت استرالیا بنا کرده است شرایط زندگی بهینه ای را برای خود و خانواده مهیا کنند.

استرالیا دارای ویزاهای متعدد است تا مهاجران اقسا نقاط دنیا بتوانند با بهره گیری از هرکدام برای اقامت در استرالیا اقدام نمایند.

ویزای استرالیا – کلاس 189

ویزاهای اسکیل ورکر از راه های مناسب برای اخذ اقامت دائم استرالیا است. یکی از بهترین ویزاهای ورود به استرالیا ویزای 189 است به این دلیل که متقاضی از ابتدا با اقامت دائم وارد این کشور می شود و محدود به هیچ سازمان و یا شخص و حتی اقامت به ایالت خاصی هم نیست. بنابراین می تواند در هر ایالت یا شهری که مایل هست ساکن شود.

ویزای کلاس 189 برای افرادی است که صاحب مهارت و تخصص هستند تا بتوانند از طریق مهارت به مجموع امتیاز 60 دست یابند و بتوانند برای کار در استرالیا اقدام کنند.

ویزای استرالیا – کلاس 189

شرایط لازم برای اخذ ویزای کلاس 189

1. سن متقاضی اقامت در استرالیا باید کمتر از 44 سال باشد.

2. فرد متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی و سابقه کار باشد که بیان گر ارتباط مدرک با سابقه کارش در کشور مبدا باشد. گواهی سابقه کار باید حتما از اداره یا سازمانی معتبر گرفته شود. مدت زمان سابقه کاری که شامل طول مدت استخدام، میزان دستمزد و شرح وظایفی که برعهده فرد بوده است باید در این گواهی آورده شود. بسته به مدرک تحصیلی ارائه شده  از طرف متقاضی حداقل تعداد سالهای سابقه کاری متفاوت است.

 اگر در رشته های فنی حرفه ای فارغ التحصیل شده اید حداقل سابقه مورد نیاز جهت ویزای 189 پنج سال و اگر در رشته های مهندسی مدرک گرفته است حداق سابقه کاری 3 سال است. متاسفانه برخی از متقاضیان در صدد جعل سابقه کار برمی آیند که به دلیل تناقض هایی که از طرف مراجع ارزشیابی مدارک در استرالیا پیدا می شود پرونده مردود می گردد وو مسئولیت این مردودی با فرد متقاضی است.

 

3. زبان انگلیسی در کشور استرالیا زبان رسمی است و متقاضیان اقامت در این کشور باید به نمره حدنصاب لازم برای اخذ ویزای اقامت در این کشور دست یایند. علاوه بر این از آنجاییکه این کشور یک کشور انگلیسی زبان است برای اینکه مهاجر بتواند پس از ورود  بتواند از پس زندگی روزمره خود بربیاید باید به این زبان تسلط نسبی داشته باشد. بنابراین دولت استرالیا مایل است مهاجران قبل از ورود به این کشور نمره زبان قابل قبولی مانند آیلتس یا تافل ارائه دهد.

امتیاز بندی متقاضیان اقامت در استرالیا بر اساس ویزای 189

امتیاز بندی متقاضیان اقامت در استرالیا بر اساس ویزای 189

امتیازبندی رنج سنی متقاضیان مهاجرت به استرالیا

-18 تا 24 سال 25 امتیاز

-25 تا 32 سال 30 امتیاز

-33 تا 39 سال 25 امتیاز

-40 تا 44 سال 15 امتیاز

-45 تا 49 سال 0 امتیاز

تسلط بر زبان انگلیسی

-آیلتس شش 0 امتیاز

-آیلتس هفت 10 امتیاز

-آیلتس هشت 20 امتیاز

سوابق مرتبط کاری با مدرک تحصیلی درخارج از استرالیا

-سه سال 5 امتیاز

-پنج سال 10 امتیاز

-هشت سال 15 امتیاز

سوابق کاری در کشور استرالیا

سوابق کاری در کشور استرالیا

  • 1 تا 3 سال: 5 امتیاز
  • 3 تا 5 سال: 10 امتیاز
  • 5 تا 8 سال: 15 امتیاز
  • 8 تا 10 سال 20 امتیاز

مدرک تحصیلی

-افراد دارایی مدرک دیپلم و فوق دیپلم (متخصصین گروه کامپیوتر) 10 امتیاز

-متقاضان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد 15 امتیاز

-افراد دارای مدرک دکتری 20 امتیاز

نکته : از آنجاییکه داتشگاه های ایران در رتبه بندی که کشور استرالیا در نظر گرفته است به دو گروه الف و ب تقسیم بندی می شوند  بنابراین با توجه به این موضوع مدرک کارشناسی (لیسانس) در صورتی 15 امتیاز می گیرد که معادل مدرک لیسانس استرالیا باشد و و گاهی امتیاز مدرک لیسانس 10 حساب می شو چراکه مدرک از دانشگاه درجه دو گرفته شده است.

سایر موارد موثر در امتیاز بندی جهت اخذ ویزای 189 استرالیا

تحصیل در استرالیا حداقل 2 سال :5 امتیاز

-مهارتهای همسرمتقاضی : 5 امتیاز

-گذراندن یک سال دوره های تخصصی در کشور استرالیا :5 امتیاز

-لازم به ذکر است که همسر فقط در شرایطی به فرد متقاضی اقامت در استرالیا 5 امتیاز می دهد که

در ویزای متقاضی اقامت به استرالیا به عنوان همسر فرد معرفی گردد.

-شهروند استرالیایی نباشد.

-همسر فرد متقاضی اقامت در استرالیا کمتر از 50 سال سن داشته باشد.

-مدرک زبان آیلتس 6 و در هر 4 مهارت داشته باشد.

-شغل همسر متقاضی در میان مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد و ارزشیابی مدرک خود را اخذ کرده باشد.

-همسر متقاضی اقامت د راسترالیا در شغل مربوطه ی خود، یک سال از 2 سال اخیر را کار کرده باشد.

سایر موارد موثر در امتیاز بندی جهت اخذ ویزای 189 استرالیا

مدارکی که نیاز به ترجمه و اخذ تاییدیه دارند

مدارکی که نیاز به ترجمه و اخذ تاییدیه دارند

-ترجمه ی ریزنمرات و مدارک تحصیلی فرد متقاضی (و همسر) (دانشنامه )

-ترجمه ی شناسنامه متقاضی اقامت در استرالیا

-ترجمه ی گواهی های سابقه کار فرد و همسر متقاضی اقامت در استرالیا و ترجمه ی کلیه ی گواهی های آموزشی مرتبط با رشته تحصیلی

-ترجمه ی کارت پایان خدمت برای آقایان

-ترجمه ی سند ازدواج در صورت تاهل متقاضی

-کپی برابر اصل صفحات و مشخصات پاسپورت ( از صفحه 1 تا 7 )

سازمان ارزیابی کننده مدارک تحصیلی و کاری در استرالیا (اسسور)، رشته های تحصیلی که در چارت سازمانی خود تعریف شده است را ارزشیابی می کند بنابراین مراحل ارزیابی، هزینه، زمان لازم برای اخذ ارزشیابی در هر کدام از رشته های تحصیلی و شغلی بسته به سازمان ارزیابی کننده متفاوت است .

دریافت ارزیابی موفق (مثبت) در مورد تخصص متقاضی یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا (ویزای 189) از سازمان های ارزیابی مربوطه جهت پرونده ی مهاجرتی است.

برای گرفتن ارزشیابی مدرک چنانچه رشته تحصیلی متقاضی مهاجرت به استرالیا در لیست SOL باشد از این طریق میتواند اقدام کند.  متقاضی می تواند با بهره گیری از یکی از ویزاهای اسکیل ورکر، مانند کلاس 189 شصت امتیاز، 190 پنجاه و پنج یا 489 پنجاه امتیاز که حداقل امتیاز لازم و کافی برای ورود به استرالیا و گرفتن اقامت دائم در آن را اخذ کند.

آنچه حائز اهمیت است کلیه ی مدارک تحصیلی و کاری برای ارسال به سازمان ارزیابی کننده در استرالیا باید ترجمه ی رسمی شده باشند و وتاییدیه های لازم را اخذ کند.

از آنجاییکه هرساله این شرایط ارزیابی از طرف دولت استرالیا تغییر می کند لازم است که این شرایط از سوی متقاضیان بررسی گردد.

چنانچه متقاضی مهاجرت به استرالیا هستید گام اول گرفتن مدرک زبان با نمره مناسب است تا بتوانید با جمع آوری مدارک لازم برای ویزاهای اسکیل وورکر اقدام نمایید. اگر به اطلاعات کامل تری درباره ی تمامی ویزای های استرالیا نیاز دارید ما پیشنهاد می کنیم در انتها مقاله ی ویزای استرالیا و شرایط عمومی آن را مطالعه فرمایید.

دریافت ارزیابی موفق (مثبت) در مورد تخصص متقاضی یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا (ویزای 189) از سازمان های ارزیابی مربوطه جهت پرونده ی مهاجرتی است.

مقاله پیشنهادی : ویزای GSM استرالیا

سوالات متداول

ویزاهای اسکیل ورکر از راه های مناسب برای اخذ اقامت دائم استرالیا است

سن متقاضی اقامت در استرالیا باید کمتر از 44 سال باش

زبان انگلیسی در کشور استرالیا زبان رسمی است

بنر

2 پاسخ

    1. ویزای کلاس 189 برای افرادی است که صاحب مهارت و تخصص هستند تا بتوانند از طریق مهارت به مجموع امتیاز 60 دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *