پذیرش تحصیلی اتریش 2022

پذیرش تحصیلی اتریش

پذیرش تحصیلی اتریش مطلبی است که در این مقاله به آن پرداختیم. کشور اتریش به دلیل شرایط زندگی مناسب و سطح رفاه بالا همیشه مقصد افراد بسیاری برای پیدا کردن کار و اخذ پذیرش تحصیلی اتریش است. دانشگاه‌های اتریش همواره مقصدی مطمئن برای علم جویان و هنر جویان در سراسر جهان بوده است. در این مقاله شرایط پذیرش تحصیلی اتریش در سال 2022 بررسی می‌شود و نکات لازم برای کسان که به دنبال پذیرش تحصیلی اتریش هستند بیان می‌شود.

کشور اتریش به دلیل شرایط زندگی مناسب و سطح رفاه بالا همیشه مقصد افراد بسیاری برای کار و تحصیل بود‌ه است. دانشگاه‌های این کشور در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند و هر ساله افراد زیادی برای پذیرش تحصیلی اتریش اقدام می‌کنند اما آیا همه از شرایط پذیرش تحصیلی اتریش آگاهی کامل دارند؟ مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالای آموزشی به خصوص در دانشگاه‌های رشته‌های هنر در سطح بین المللی مطرح هستند.

در کشور اتریش ۲۲ دانشگاه دولتی وجود دارد که البته این تمام مراکز تحصیلی این کشور نیست. به جز این ۲۲ دانشگاه دولتی ۲۷ کالج و ۱۲ دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد. همچنین ۹ کالج تحت نظر آموزش و پرورش این کشور فعالیت می‌کنند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند:

اتریش، گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی

کشور اتریش یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت از طریق تحصیل به حساب می‌آید؛ به همین دلیل هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا اقدامات لازم را برای دستیابی به آن انجام خواهند داد. یکی از موارد بسیار مهمی که هر ساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا را برای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش ترغیب می‌کند، امنیت بالای زندگی در آن است. همچنین هزینه‌های زندگی در کشور اتریش بسیار مناسب بوده و زندگی آرامی را برای شهروندان فراهم خواهد کرد.

سیستم آموزشی کشور اتریش بسیار پیشرفته است؛ به طوری که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا اقدامات لازم را برای دریافت پذیرش تحصیلی آن انجام می‌دهند. یکی از موارد بسیار مهم دیگر در این زمینه سیستم‌ حمل‌و‌نقل سریع و مقرون‌به‌صرفه حاکم در اتریش است که نظر مثبت بسیاری از شهروندان را به خود جلب کرده است.

اتریش، گزینه مناسبی برای مهاجرت تحصیلی

درباره اتریش

اتریش کشوری زیبا با کوهستان‌های مرتفع در قلب اروپای مرکزی قرار دارد. مساحت این کشور ۸, ۳۸۷, ۸۹۹ کیلومتر مربع می‌باشد و موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مطلوبی دارد. این کشور کوهستانی از شمال با کوهستان‌های آلپ و از غرب و شرق با مسیرهای تجاری دانوبین، از شمال با جمهوری چک و از سمت جنوب با کشور اسلوانی، از شرق با کشور مجارستان و از سمت غرب با کشور سوئیس هم مرز است. این کشور مردم با ملیت‌های متفاوتی از جمله آلمانی، اسلوونی، ترک‌زبان، کروات، مجار و بوسنی زندگی می‌کنند اما زبان اصلی مردم این کشور آلمانی است.

لیست دانشگاه های اتریش

کشور اتریش دارای دانشگاه‌های بسیاری است. با این حال تنها برخی از آن‌ها تمام ایده‌آل‌های لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی توسط افراد دارای تابعیت‌ کشور‌های دیگر را خواهند داشت. در صورتی که متقاضیان دانشگاه مناسبی را برای دریافت پذیرش تحصیلی اتریش انتخاب کنند، در مدت زمان کوتاه و با صرف هزینه‌ کمی به اهداف خود دست پیدا خواهند کرد.

 

۱.دانشگاه وینUni Wien.1
۲.دانشگاه اقتصاد وینWirtschaftsuniversität Wien.2
۳.مدیریت و ارتباطاتFachhochschule für Management & Kommunikation.3
۴.دانشگاه دامپزشکی وینVeterinärmedizinische Universität Wien.4
۵.کنسرواسیون خصوصی وینKonservatorium Wien.5
۶.دانشگاه علوم پزشکی وینMedizinische Universität Wien.6
۷.دانشگاه هنرهای کاربردی وینUniversität für angewandte Kunst Wien.7
۸.آکادمی هنرهای زیبای وینAkademie der Bildenden Künste Wien.8
۹.دانشگاه تکنیک وینTechnische Universität Wien.9
۱۰.دانشگاه فنی وینFachhochschule Technikum Wien.10
۱۱.دانشگاه خصوصی زیگموند فرویدSigmund Freud Privat Universität.11
۱۲.دانشگاه خصوصی مودالModoul University Vienna.12
۱۳.لادر دانشکده خصوصی کسب و کارLauder Business School.13
۱۴.اف اچ کامپوسFH Campus Wien.14
۱۵.دانشگاه خصوصی وبستر وینWebster University Vienna.15
۱۶.دانشگاه علوم کاربردی BFI وینFachhochschule des bfi Wien GmbH.16
۱۷.فردیناند پوشFerdinand Porsche FernFH-Studiengänge.17
۱۸.دانشگاه منابع طبیعیUniversität für Bodenkultur Wien.18
۱۹.دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وینMusik und darstellende Kunst.19
۲۰.یوهان کپلر لینزJohannes Kepler Universität Linz.20
۲۱.هنر گراتسUniversität für Musik und darstellende Kunst Graz.21
۲۲.دانشگاه پزشکی گراتسMedizinische Universität Graz.22
۲۳.دانشگاه پلی تکنیک گراتسTechnische Universität Graz.23
لیست دانشگاه های اتریش

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

اصلی‌ترین و اولین شرط مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی اتریش قبولی در آزمون سراسری دانشگاه‌های مبدأ است. در مقطع کارشناسی متقاضی تنها در صورتی امکان ورود به دانشگاه‌های اتریش را خواهد داشت که در کشور مبدأ در دانشگاه سراسری قبول شده باشد و مشغول به تحصیل باشد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز تقریباً شرایط به همین منوال است. به عبارت دیگر پذیرش تحصیلی اتریش به صورت انتقالی از دانشگاه مبدأ به دانشگاه اتریش می‌باشد و فرد باید در کشور خود در یک دانشگاه معتبر در حال تحصیل باشد.

در صورتی که متقاضی بخواهد در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های اتریش درس بخواند باید در آزمون کارشناسی و در صورتی که بخواهد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا درس بخواند باید در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترا در کشور مبدأ قبول شود.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

البته گاهاً فرد متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش باید آزمون ورودی بدهد. از جمله این دانشگاه‌ها دانشگاه‌های رشته‌های هنر هستند. در رشته‌های هنر پذیرش دانشجو ملزم به قبولی وی در آزمون عملی دانشگاه است و تا قبل از شرکت دانشجو در آزمون عملی هیچ گونه پذیرشی چه رسمی و چه غیررسمی به او داده نخواهد شد.

حضور دانشجو در آزمون عملی الزامی بوده و آزمون به صورت اینترنتی و غیر حضوری برگزار نخواهد شد. هر ترم دانشگاه تاریخ آزمون را برای دانشجویان متقاضی اعلام می‌کند. پس از تأیید دانشگاه برای متقاضی کارت ورود به جلسه صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند با استفاده از آن ویزای تحصیلی اتریش جهت آزمون ورودی دانشگاه را دریافت کند.

متقاضیان باید این نکته را مدنظر قرار دهند که در صورت جمع‌آوری مدارک به صورت کامل و صحیح و ارائه آن‌ها در زمان مناسب به سفارت در مدت زمان کوتاهی به اهداف مهاجرتی خود دست پیدا خواهند کرد. همچنین باید این نکته را نیز مد نظر قرار داد که متقاضیان قبل از ارائه مدارک جمع‌آوری شده به سفارت باید آن‌ها را به زبان انگلیسی ترجمه کنند؛ به صورتی که هیچ تغییری در معنای محتوای اصلی ایجاد نشود. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش را به طور کامل بررسی می‌کند:

 • اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحات آن
 • اصل مدارک هویتی و کپی از تمام صفحات آن
 • گواهی مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس و تافل
 • سوابق تحصیلی
 • ریزنمرات
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت روانی و جسمی
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • فرم درخواست ویزا

مزایای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش

دریافت پذیرش تحصیلی اتریش مزایای بسیار زیادی را برای متقاضیان به دنبال دارد؛ به طوری که هرساله افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا به منظور دسترسی به اهداف خود از طریق تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. حقوق و مزایایی که با دریافت پذیرش تحصیلی اتریش به متقاضیان تعلق می‌گیردِ، زندگی سرشار از آرامشی را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد. موارد زیر تمام مزایای مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش را بررسی می‌کند:

 • یکی از مزایای دریافت پذیرش تحصیلی اتریش استفاده از تمام امکانات رفاهی بدون هیچ محدودیتی است.
 • کسانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی کشور اتریش شوند با استفاده از ویزای خود اجازه خواهند داشت تا به بدون هیچ گونه محدودیتی به بسیاری از کشور‌های جهان سفر کرده و از امکانات رفاهی آن‌ها استفاده کنند.
مزایای مهاجرت تحصیلی به اتریش
 • مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش شرایطی را فراهم خواهد کرد تا متقاضیان در طول دوران تحصیل خود به منظور تامین بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل به انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی بپردازند. همچنین باید به این نکته نیز توجه کرد که مدت زمان مجاز برای انجام کار نیمه‌وقت دانشجویی محدود بوده و در صورت عدم رعایت آن با متقاضیان برخورد خواهد شد.
 • ویزای تحصیلی اتریش پس از پایان این دوران قابلیت تبدیل به ویزای کاری را نیز دارد که یک مزیت مهم برای آن به حساب می‌آید.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش

دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش یکی از دغدغه‌های بسیاری از مردم است؛ زیرا پروسه مربوط به آن نکات بسیاری را در خود گنجانده است. در صورتی که متقاضیان قبل از هر اقدامی دانش و اطلاعات لازم را درباره پروسه مهاجرتی موردنظر به دست آورند در مدت زمانی کوتاه و با صرف هزینه کمی به آن دست پیدا خواهند کرد. مشورت با وکلای مهاجرتی متبحر و کاربلد به متقاضیان کمک خواهد کرد که از طریق کسب اطلاعات مفید و ضروری در مدت زمان کوتاه و با هزینه کمی به اهداف خود دست پیدا کنند.

در مرحله دوم از اخذ پذیرش تحصیلی اتریش متقاضی باید مدارک لازم برای آن را که توسط سفارت اعلام شده است به طور کامل جمع‌آوری کند. در این مرحله باید دقت شود که قبل از ارائه مدارک جمع‌آوری شده به سفارت تمام محتوای موجود در آن‌ها باید به زبان انگیسی ترجمه شده و هیچ تغییر معنایی در آن‌ها وجود نداشته باشد. در نهایت متقاضیان باید مدارک جمع‌آوری شده را به مسئولان مربوطه تحویل دهند.

مراحل دریافت ویزای تحصیلی اتریش

ارزش و اعتبار ویزای تحصیلی کشور اتریش

یکی از معتبرترین ویزاهایی که متقاضیان با استفاده از آن به آسانی می‌توانند به کشور اتریش مهاجرت کنند، ویزای تحصیلی است. از آنجایی که سیستم آموزشی کشور اتریش به گونه‌ای است که متقاضیان را با بهترین متد‌های آموزشی تعلیم می‌دهند، در نهایت افرادی با دانش بسیار بالا تربیت خواهند شد که یکی از دلایل اعتبار مدرک فوق به حساب می‌آید.

در آخر

پس از قبولی و ثبت در دانشگاه مبدأ متقاضی باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را از دانشگاه مبدأ دریافت کند و همراه با یک کارنامه‌ی ریز نمرات با مهر تائید دانشگاه مبدأ همراه با سایر مدارک برای گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش برای دانشگاه‌های این کشور ارسال کند. یک مزیت بسیار عالی این نوع پذیرش این است که برخی از واحدهای درسی که فرد متقاضی در دانشگاه مبدأ گذرانده است پذیرفته می‌شود نیاز به گذراندن مجدد این واحدها در دانشگاه‌های اتریش ندارد.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان پس از دریافت پذیرش تحصیلی اتریش باید سیستم زندگی خود را به گونه‌ای سازمان‌دهی کنند که پس از پایان این دوران با سرعت بالایی ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کرده و اقدامات لازم در راستای دریافت ویزا را انجام دهند.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

مقاله پیشنهادی : بهترین دانشگاه های جهان

سؤالات متداول

میتوان گفت یکی از نکات قابل توجهی که در کشور اتریش وجود دارد سیستم حمل و نقل مقرون بصرفه حاکم در این کشور است.

میتوان گفت اصلی ترین شرط پذیرش در این کشور قبولی در آزمون سراسری در کشور مبدا است بطور کلی به این منظور است که بصورت انتقالی از دانشگاه مبدا به دانشگاه اتریش است.

بله، یکی از مزایای مهاجرت تحصیلی در این کشور این است که میتوان در حین تحصیل به انجام کار نیمه وقت هم پرداخت.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن