لوگو وزارت کار

پذیرش تحصیلی اتریش 2021

پذیرش-تحصیلی-اتریش

کشور اتریش به دلیل شرایط زندگی مناسب و سطح رفاه بالا همیشه مقصد افراد بسیاری برای پیدا کردن کار و اخذ پذیرش تحصیلی اتریش است. دانشگاه‌های اتریش همواره مقصدی مطمئن برای علم جویان و هنر جویان در سراسر جهان بوده است. در این مقاله شرایط پذیرش تحصیلی اتریش در سال 2021 بررسی می‌شود و نکات لازم برای کسان که به دنبال پذیرش تحصیلی اتریش هستند بیان می‌شود.

کشور اتریش به دلیل شرایط زندگی مناسب و سطح رفاه بالا همیشه مقصد افراد بسیاری برای کار و تحصیل بود‌ه است. دانشگاه‌های این کشور در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند و هر ساله افراد زیادی برای پذیرش تحصیلی اتریش اقدام می‌کنند اما آیا همه از شرایط پذیرش تحصیلی اتریش آگاهی کامل دارند؟ مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های این کشور به دلیل سطح بالای آموزشی به خصوص در دانشگاه‌های رشته‌های هنر در سطح بین المللی مطرح هستند.

در کشور اتریش ۲۲ دانشگاه دولتی وجود دارد که البته این تمام مراکز تحصیلی این کشور نیست. به جز این ۲۲ دانشگاه دولتی ۲۷ کالج و ۱۲ دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد. همچنین ۹ کالج تحت نظر آموزش و پرورش این کشور فعالیت می‌کنند.

اتریش

درباره اتریش

اتریش کشوری زیبا با کوهستان‌های مرتفع در قلب اروپای مرکزی قرار دارد. مساحت این کشور ۸, ۳۸۷, ۸۹۹ کیلومتر مربع می‌باشد و موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مطلوبی دارد. این کشور کوهستانی از شمال با کوهستان‌های آلپ و از غرب و شرق با مسیرهای تجاری دانوبین، از شمال با جمهوری چک و از سمت جنوب با کشور اسلوانی، از شرق با کشور مجارستان و از سمت غرب با کشور سوئیس هم مرز است. این کشور مردم با ملیت‌های متفاوتی از جمله آلمانی، اسلوونی، ترک‌زبان، کروات، مجار و بوسنی زندگی می‌کنند اما زبان اصلی مردم این کشور آلمانی است.

لیست دانشگاه های اتریش

لیست دانشگاه‌های اتریش

۱.دانشگاه وینUni Wien.1
۲.دانشگاه اقتصاد وینWirtschaftsuniversität Wien.2
۳.مدیریت و ارتباطاتFachhochschule für Management & Kommunikation.3
۴.دانشگاه دامپزشکی وینVeterinärmedizinische Universität Wien.4
۵.کنسرواسیون خصوصی وینKonservatorium Wien.5
۶.دانشگاه علوم پزشکی وینMedizinische Universität Wien.6
۷.دانشگاه هنرهای کاربردی وینUniversität für angewandte Kunst Wien.7
۸.آکادمی هنرهای زیبای وینAkademie der Bildenden Künste Wien.8
۹.دانشگاه تکنیک وینTechnische Universität Wien.9
۱۰.دانشگاه فنی وینFachhochschule Technikum Wien.10
۱۱.دانشگاه خصوصی زیگموند فرویدSigmund Freud Privat Universität.11
۱۲.دانشگاه خصوصی مودالModoul University Vienna.12
۱۳.لادر دانشکده خصوصی کسب و کارLauder Business School.13
۱۴.اف اچ کامپوسFH Campus Wien.14
۱۵.دانشگاه خصوصی وبستر وینWebster University Vienna.15
۱۶.دانشگاه علوم کاربردی BFI وینFachhochschule des bfi Wien GmbH.16
۱۷.فردیناند پوشFerdinand Porsche FernFH-Studiengänge.17
۱۸.دانشگاه منابع طبیعیUniversität für Bodenkultur Wien.18
۱۹.دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وینMusik und darstellende Kunst.19
۲۰.یوهان کپلر لینزJohannes Kepler Universität Linz.20
۲۱.هنر گراتسUniversität für Musik und darstellende Kunst Graz.21
۲۲.دانشگاه پزشکی گراتسMedizinische Universität Graz.22
۲۳.دانشگاه پلی تکنیک گراتسTechnische Universität Graz.23

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش

 

اصلی‌ترین و اولین شرط مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی اتریش قبولی در آزمون سراسری دانشگاه‌های مبدأ است. در مقطع کارشناسی متقاضی تنها در صورتی امکان ورود به دانشگاه‌های اتریش را خواهد داشت که در کشور مبدأ در دانشگاه سراسری قبول شده باشد و مشغول به تحصیل باشد. در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز تقریباً شرایط به همین منوال است. به عبارت دیگر پذیرش تحصیلی اتریش به صورت انتقالی از دانشگاه مبدأ به دانشگاه اتریش می‌باشد و فرد باید در کشور خود در یک دانشگاه معتبر در حال تحصیل باشد.

در صورتی که متقاضی بخواهد در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های اتریش درس بخواند باید در آزمون کارشناسی و در صورتی که بخواهد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا درس بخواند باید در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترا در کشور مبدأ قبول شود.

البته گاهاً فرد متقاضی برای اخذ پذیرش تحصیلی اتریش باید آزمون ورودی بدهد. از جمله این دانشگاه‌ها دانشگاه‌های رشته‌های هنر هستند. در رشته‌های هنر پذیرش دانشجو ملزم به قبولی وی در آزمون عملی دانشگاه است و تا قبل از شرکت دانشجو در آزمون عملی هیچ گونه پذیرشی چه رسمی و چه غیررسمی به او داده نخواهد شد.

حضور دانشجو در آزمون عملی الزامی بوده و آزمون به صورت اینترنتی و غیر حضوری برگزار نخواهد شد. هر ترم دانشگاه تاریخ آزمون را برای دانشجویان متقاضی اعلام می‌کند. پس از تأیید دانشگاه برای متقاضی کارت ورود به جلسه صادر می‌شود و متقاضی می‌تواند با استفاده از آن ویزای تحصیلی اتریش جهت آزمون ورودی دانشگاه را دریافت کند.

و در آخر

پس از قبولی و ثبت در دانشگاه مبدأ متقاضی باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را از دانشگاه مبدأ دریافت کند و همراه با یک کارنامه‌ی ریز نمرات با مهر تائید دانشگاه مبدأ همراه با سایر مدارک برای گرفتن پذیرش تحصیلی اتریش برای دانشگاه‌های این کشور ارسال کند. یک مزیت بسیار عالی این نوع پذیرش این است که برخی از واحدهای درسی که فرد متقاضی در دانشگاه مبدأ گذرانده است پذیرفته می‌شود نیاز به گذراندن مجدد این واحدها در دانشگاه‌های اتریش ندارد.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها