استرالیا

پذیرش تحصیلی استرالیا 2020

از سال‌های گذشته پذیرش تحصیلی استرالیا یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های متقاضیان تحصیل در خارج از کشور و دانشگاه‌های معتبر بوده است. در این مقاله سعی شده به مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی کشور استرالیا در سال 2020 پرداخته شود.

توضیح مختصر درباره کشور استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا است که با ۷۷ هزار دلار درآمد ناخالص داخلی در هر سال پنجمین کشور دنیا از نظر سطح درآمد است. کشور استرالیا از نظر اقتصادی در رده دوازدهم جهان قرار گرفته و سطح رفاه در این کشور بسیار بالا بوده و نرخ فقر بسیار پایین است. این کشور وسیع قاره اقیانوسیه، جزیره تاسمانی و تعدادی جزیره کوچک را در خود جای داده است. این کشور وسیع فقط ۲۴ میلیون جمعیت دارد که همین باعث شده است منابع عظیمی در اختیار جمعیت کمی قرار بگیرد. استرالیا چهارمین صادرکننده‌ی بزرگ دنیا است و بیشترین محصولاتی که به سراسر جهان صادر می‌کند شامل، گندم، پشم، گاز مایع و زغال سنگ است.

در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ مجله‌ی اکونومیست دو سال پیاپی شهر ملبورن را به عنوان بهترین شهر جهان برای سکونت انتخاب کرد. استرالیا چهارمین کشور از لحاظ بالاترین امید به زندگی (۸۲ سال) پس از ایسلند، ژاپن و هنگ کنگ می‌باشد. درآمد خالص سالیانه هر خانوار در حدود ۳۰۰۰۰ دلار در سال می‌باشد. فرصت‌های شغلی مناسب در استرالیا موجب شده است که ۷۳% از مردم مابین سنین ۱۵ تا ۶۴ سال شاغل باشند و نرخ بیکاری در این کشور پایین است. مجموع این عوامل و موارد بسیار دیگر باعث شده تا استرالیا به یکی از بهترین کشورها برای زندگی تبدیل شود و افراد بسیاری تقاضای پذیرش تحصیلی استرالیا را داشته باشند.

کشور استرالیا از لحاظ محبوبیت بین دانشجویان و متقاضیان تحصیل در رده‌ی چهارم جهان قرار دارد. نظام آموزشی استرالیا چه در سطح متوسطه و چه در سطح تحصیلات تکمیلی از نظام آموزشی کشور انگلستان تبعیت می‌کند. استرالیا برای متقاضیان تحصیل در این کشور فرصت‌های آموزشی جالبی ارائه می‌کند و شرایط تحصیل را تا حد امکان تسهیل می‌کند. به همین دلیل در کشور استرالیا ۲۵۰,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی مشغول به تحصیل هستند.

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی استرالیا

استرالیا به عنوان یک کشور مهاجرپذیر شرایط خوبی را برای تحصیل دانش‌آموزان و متقاضیان تحصیل در کالج‌ها ارائه می‌دهد. افرادی که دیپلم دارند به راحتی می‌توانند در کالج‌های کشور استرالیا تحصیل کنند. والدین دانش آموزان زیر ۱۸ سال نیز می‌توانند اقامت استرالیا را به همراه فرزند خود دریافت کنند و تا زمانی که فرزندشان به سن ۱۸ سالگی برسد او را در این کشور همراهی کنند.

کالج‌های استرالیا خدمات آموزشی مناسب و امکانات ورزشی و رفاهی منحصر به فردی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهند. در این کالج‌ها نظام آموزشی به صورتی طراحی شده است که دانش آموزان به بهترین وجه ممکن در زمینه‌های علمی و پرورشی آموزش ببینند. دانش آموزانی که هنوز رشته‌ی تحصیلی مورد علاقه‌ی خود را پیدا نکرده‌اند در این کالج‌ها استعداد سنجی می‌شوند و می‌توانند در زمینه‌های متفاوتی از جمله هنر، موسیقی، مهندسی، ورزشی، پزشکی و … به ادامه تحصیل بپردازند.

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی استرالیا

دانشگاه‌های گروه هشت و همچنین دانشگاه سیدنی و دانشگاه قدیمی وسترن که رتبه‌ی ۸۹ را در سطح جهان دارد، دانشگاه‌های معروف و مطرح استرالیا می‌باشند که هرساله افراد زیادی که تقاضای پذیرش تحصیلی استرالیا را دارند، در این دانشگاه‌ها شروع به تحصیل می‌کنند. افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در استرالیا را دارند باید دوره‌ی پایه را در کالج‌های استرالیا گذرانده باشند و سپس وارد دانشگاه شوند. داشتن مدرک دیپلم و ریز نمرات جهت اخذ پذیرش تحصیلی کشور استرالیا و داشتن حداقل معدل ۱۵ لازم و ضروری است. هزینه‌ی تحصیل در مقطع کارشناسی کشور استرالیا سالانه در حدود بیست هزار الی سی هزار دلار می‌باشد. در ادامه لیست تعدادی از دانشگاه‌های استرالیا به صورت فهرست‌وار در جدول بیان شده است.

لیست دانشگاه‌های استرالیا

۱٫دانشگاه ملی استرالیا

Australian National University

۱٫
۲٫دانشگاه باند

Bond University

۲٫
۳٫دانشگاه کوئینزلند مرکزی

Central Queensland University

۳٫
۴٫دانشگاه چارلز استورت

Charles Sturt University

۴٫
۵٫دانشگاه کورتین

Curtin University

۵٫
۶٫دانشگاه دیکن

Deakin University

۶٫
۷٫دانشگاه ادیث کوان

Edith Cowan University

۷٫
۸٫دانشگاه فلیندرز

Flinders University

۸٫
۹٫دانشگاه گریفیث

Griffith University

۹٫
۱۰٫دانشگاه جیمز کوک

James Cook University

۱۰٫
۱۱٫دانشگاه مک‌کواری

Macquarie University

۱۱٫
۱۲٫دانشگاه فناوری کوئینزلند

Queensland University of Technology

۱۲٫
۱۳٫دانشگاه فناوری سوینبرن

Swinburne University of Technology

۱۳٫
۱۴٫دانشگاه نیو انگلند (استرالیا)

University of New England UNE

۱۴٫
۱۵٫دانشگاه نیو ساوت ولز

University of New South Wales

۱۵٫

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *