انگلستان

پذیرش تحصیلی انگلیس

پذیرش تحصیلی انگلیس

پذیرش تحصیلی انگلیس پس از پذیرش تحصیلی آمریکا دومین گزینه‌ی پر طرفدار بین دانشجویانی است که از سرتاسر جهان می‌خواهند در دانشگاه‌های معتبر تحصیل کنند. کشور بریتانیا ۱۰۹ دانشگاه دارد که از این تعداد ۹۱ دانشگاه در انگلستان و ۱۸ دانشگاه دیگر در جزایر این کشور قرار گرفته‌اند. تعداد قابل توجهی از این دانشگاه‌ها در سطح جهان معتبر هستند و به همین دلیل دانشجویان زیادی از سراسر جهان خواستار اخذ پذیرش تحصیلی کشور انگلستان در سال 2021 هستند. کشور دانشگاه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم‌مرز است و مهم‌ترین و وسیع‌تر بخش کشور بریتانیا را تشکیل می‌دهد. کشور انگلستان در حدود ۱۳۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و ۴۵ میلیون نفر جمعیت را در این مساحت جای داده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی انگلیس

به دلیل هزینه‌های تحصیلی بالا در انگلستان افرادی که به دنبال پذیرش تحصیلی انگلیس هستند، بورسیه‌ی تحصیلی این کشور را هم پیگیری می‌کنند. بورسیه تحصیلی در کشور انگلیس در مقطع کارشناسی توسط برخی از دانشگاه‌ها و به صورت محدود در برخی رشته‌ها ارائه می‌شود ولی در مقاطع بالاتر، کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه‌های تحصیلی در سطح وسیع‌تری به دانشجویان ارائه خواهد شد. بورسیه‌ها توسط ارگان‌های مختلفی ارائه می‌شود. گاهان دولت انگلیس این بورسیه‌ها را ارائه می‌دهد و گاهان توسط خود دانشگاه به دانشجویان ممتاز ارائه می‌شود.

در برخی موارد شرکت‌های صنعتی با بورسیه کردن دانشجویان ممتاز از آن‌ها تعهدات کاری می‌گیرند. این بورسیه‌ها هزینه‌های تحصیلی و شهریه‌ی دانشگاه را پوشش می‌دهد. هرچند به دانشجویان اجازه‌ی ۲۰ ساعت کار در هفته داده می‌شود تا هزینه‌های خورد و خوراک و زندگی را از این طریق تأمین کنند.

میانگین حقوقی که ماهانه در انگلیس تخمین زده شده است نزدیک 3000 یورو می باشد. به دانشجویانی که برای دوره‌های تحصیلی کمتر از ۶ ماه وارد کشور انگلیس شده‌اند اجازه کار داده نمی‌شود. تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس به زبان انگلیسی انجام می‌شود و متقاضی پذیرش تحصیلی کشور انگلیس باید قبل از ورود به این کشور زبان انگلیسی را در کشور مبدأ آموخته باشد و مدارک آن را به دانشگاه ارائه کند.

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی انگلیس

قبل از بررسی مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی انگلیس در مورد نظام آموزشی این کشور توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. در کشور انگلیس تحصیلات ابتدایی و یا primary از سن ۵ سالگی شروع می‌شود به مدت ۶ سال طول می‌کشد. پس از گذراندن این دوره دانش آموزان وارد دوره‌ی متوسطه خواهند شد.

مدت دوره‌ی متوسطه ۵ سال است. پس اتمام دوره‌ی متوسطه دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند باید در دوره‌‌ی پیش دانشگاهی که مدت آن ۲ سال است شرکت کنند و امتحانات آن را با موفقیت پشت سر بگذارند. پس از آن می‌توانند در دانشگاه‌های انگلیس و در رشته‌ی مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند. استاندارد تحقیقات و سیستم تدریس و آموزش در دانشگاه‌های انگلیس بسیار بالا است و به همین دلیل پذیرش تحصیلی انگلیس مستلزم تلاش و کوشش بسیار و داشت رزومه‌ی تحصیلی و تحقیقی قابل قبول می‌باشد.

در دانشگاه‌های انگلیس بیش از ۵۰ هزار رشته تحصیلی وجود دارد و همین تنوع موجب شده است تا پاسخگوی تمام نیازهای تحصیلی دانشجویان از سرتاسر جهان باشند. در ادامه لیست تعدادی از دانشگاه‌های انگلیس به صورت فهرست‌وار در جدول آورده شده است.

لیست دانشگاه‌های انگلیس

۱٫دانشگاه باث

University of Bath

۱٫
۲٫دانشگاه بیرمنگام

University of Birmingham

۲٫
۳٫دانشگاه بولتون

University of Bolton

۳٫
۴٫دانشگاه برادفورد

University of Bradford

۴٫
۵٫دانشگاه بریستول

University of Bristol

۵٫
۶٫دانشگاه کمبریج

University of Cambridge

۶٫
۷٫دانشگاه دورام

University of Durham

۷٫
۸٫دانشگاه اسکس

University of Essex

۸٫
۹٫دانشگاه اکستر

University of Exeter

۹٫
۱۰٫دانشگاه هال

University of Hall

۱۰٫
۱۱٫کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن

Imperial College London

۱۱٫
۱۲٫دانشگاه کنت

University of Kent

۱۲٫
۱۳٫دانشگاه لیورپول

University of Liverpool

۱۳٫
۱۴٫دانشگاه جان مورز لیورپول

Liverpool John Moores University

۱۴٫
۱۵٫دانشگاه لندن

University of London

۱۵٫
۱۶٫دانشگاه لندن سیتی

City, University of London

۱۶٫
۱۷٫دانشگاه کینگز لندن

King’s College London

۱۷٫
۱۸٫مدرسه کسب‌وکار لندن

London Business School

۱۸٫
۱۹٫مدرسه‌ی اقتصاد و علوم سیاسی لندن

The London School of Economics and Political Science

۱۹٫
۲۰٫رویال هالووی، دانشگاه لندن

Royal Holloway, University of London

۲۰٫
۲۱٫دانشگاه کوئین مری لندن

Queen Mary University of London

۲۱٫
۲۲٫دانشگاه متروپولیتن لندن

London metropolitan University

۲۲٫
۲۳٫کالج دانشگاهی لندن

University College London

۲۳٫

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *