سوئد

پذیرش تحصیلی سوئد 2021

پذیرش-تحصیلی-سوئد

پذیرش تحصیلی سوئد در سال 2021 یک گزینه‌های عالی برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارند. به دلیل داشتن سیستم مطالعاتی مستقل پذیرش تحصیلی کشور سوئد همواره متقاضیان زیادی داشته است. سوئد یکی از اعضای اتحادیه اروپا و چهارمین کشور بزرگ این قاره می‌باشد.

مزایا و شرایط پذیرش تحصیلی سوئد

کشور سوئد به دلیل داشتن اقتصادی قوی و پایدار و قانونمند بودن یک مقصد مهاجرتی استراتژیک به حساب می‌آید. کشور سوئد از سالیان گذشته مورد توجه افرادی بوده است که قصد مهاجرت به کشوری با شرایط رفاهی و اقتصادی خوب هستند بوده است.

نظام آموزشی کشور سوئد یکی از پیشرفته‌ترین نظام‌های آموزشی در سطح جهان است و به همین دلیل از مزایای زیادی برای دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی کشور سوئد می‌شوند به همراه دارد. دولت سوئد هر ساله مبلغ زیادی را صرف آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی این کشور می‌کند.

مهاجرت به سوئد از طریق پذیرش تحصیلی سوئد یکی از آسان‌ترین روش‌های مهاجرت و دریافت ویزای این کشور می‌باشد، چرا که مهاجرت تحصیلی روش مزایای نسبتاً خوبی در مقایسه با روش‌های دیگر دارد. یکی از بهترین مزایای این روش امکان اخذ اقامت سوئد برای همسر دانشجو است و می‌تواند او را در این کشور همراهی کند.

همسر دانشجو علاوه بر اخذ ویزای همراه اجازه‌ی تحصیل و ۲۹ ساعت کار در هفته را نیز دارد. یکی دیگر از مزایای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد این است که برای فرزندان زیر ۱۸ سال تحصیل در سوئد رایگان است. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا نیاز به دانستن زبان سوئدی نیست. در حین تحصیل به فرد اجازه‌ی کار نیمه وقت داده می‌شود و فرد می‌تواند نیمی از هزینه‌های تحصیل و اقامت خود را از طریق کار کردن تأمین کند. چنانچه متقاضی بتواند پذیرش تحصیلی کشور سوئد را اخذ نماید می‌تواند کارت اقامت ۶ ماهه و بیمه‌ دانشجویی داشته باشد.

 

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین کالج های سوئد

پیش نیازها و شرایط پذیرش تحصیلی سوئد

اولین شرط‌ ورود دانشجویان‌ خارجی به‌ مراکز آموزش‌ عالی که قصد تحصیل در سوئد را دارند، گذراندن‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی است‌. مدت زمان گذراندن این دوره برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد با احتساب‌ دوره‌ زبان‌ سوئدی و انگلیسی در مجموع‌ دو سال‌ است. در صورت پذیرش تحصیلی کشور سوئد تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی این کشور امکان پذیر خواهد بود.

در این کشور ۷۰ مرکز آموزش‌ عالی زیر نظر وزارت‌ آموزش‌ و علوم سوئد (‌Ministry of Education and Science) فعالیت‌ آموزشی و پژوهشی دارند که‌ شامل‌ هشت دانشگاه‌ جامع، ۱۸ دانشگاه و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی تخصصی و …‌ هستند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی گرایش دیپلم دبیرستان بسیار مهم است و با توجه به آن متقاضی می‌تواند رشته‌ی تحصیلی خود در دانشگاه را انتخاب کند.

نکته‌ی بسیار مهم در مورد تحصیل در سوئد این است که از سال ۲۰۱۱ تحصیل در دانشگاه‌های این کشور رایگان نیست و دانشجو باید هزینه‌ی ثبت نام و تحصیل در دانشگاه را بپردازد. هزینه‌های تحصیلی در این کشور بنا بر دانشگاه، محل اقامت و حتی محله‌ی زندگی دانشجو مختلف است. هنگام درخواست ویزای تحصیلی فرد متقاضی باید مدارکی را دال بر اینکه توانایی تمکن مالی برای پرداخت این هزینه‌ها را دارد ارائه دهد در غیر این صورت این درخواست او برای اخذ پذیرش تحصیلی سوئد پذیرفته نخواهد شد.

لیست دانشگاه‌های سوئد

۱٫دانشگاه استکهلم

Stockholms universitet

۱٫
۲٫دانشگاه اوپسالا

Uppsala universitet

۲٫
۳٫دانشگاه فناوری چالمرز

Chalmers tekniska högskola

۳٫
۴٫دانشگاه علوم کشاورزی سوئد

Sveriges Lantbruksuniversitet

۴٫
۵٫دانشگاه فنی لولئو

Luleå tekniska universitet

۵٫
۶٫دانشگاه لوند

Lunds universitet

۶٫
۷٫دانشگاه لینه

Linnaeus University

۷٫
۸٫دانشگاه مید سوئیدن

Mittuniversitetet (Mid Sweden University)

۸٫
۹٫دانشگاه یوتبری

Göteborgs universitet

۹٫
۱۰٫مؤسسه سلطنتی فناوری کی‌تی‌اچ

Kungliga Tekniska högskolan

۱۰٫
۱۱٫دانشگاه لینشوپینگ

Linköping University

۱۱٫

 

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *