آلمان

چگونه در آلمان پرستار شویم؟

پرستاری در آلمان

چگونه در آلمان پرستار شویم؟ دوره ی آموزش پرستاری در آلمان چگونه است؟ وظایف پرستاران عمومی و پرستاران سالمند چیست؟ اینها مهم ترین سوالاتی است که در این مقاله پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

پرستاران عمومی و پرستاران سالمند چگونه در آلمان آموزش می بینند، چه وظایفی دارند و میزان درآمد آن ها چقدر است؟

“آلمان فورا به پرستاران واجد شرایط نیاز دارد”. این را اخبار مهاجرتی دولتی آلمان در سال 2021 می گویند. کشور آلمان قصد دارد هزاران شغل جدید ایجاد کند و این حرفه را جذاب تر کند تا جوانان بیشتری به عنوان پرستار در آلمان آموزش ببینند.

 اما یک فرد در آلمان چگونه یک پرستار کارآزموده می شود؟

آنچه در این مطلب می خوانید

دوره آموزشی پرستاری در آلمان چگونه است؟

این دوره حدودا 3 سال طول می کشد. امکان گذراندن این کورس (course) به صورت پاره وقت نیز وجود دارد که در این صورت مدت زمان بیشتری طول می کشد. دوره ی آموزش پرستاری در آلمان از دو بخش تئوری و عملی تشکیل می شود. 

پرستاران چیزی در حدود 2100 ساعت را در کلاس های درس در مدارس حرفه ای می گذرانند. آن ها همچنین 2500 ساعت را به کارورزی در بیمارستان ها و یا خانه های سالمندان می گذرانند تا شغلشان را در محیط واقعی کار تجربه کنند.

پس از اتمام دوره از پرستاران امتحان کشوری گرفته می شود. از سال 2020 تمام شاخه های پرستاری مانند عمومی، سالمندان و کودکان در دو سال اول با هم آموزش داده می شوند. در سال سوم آموزش، پرستاران شاخه ی تخصصی خود را برمی گزینند.

وظایف پرستاران عمومی و پرستاران سالمند چیست؟

پرستار سالمند وظایفی از جمله توانبخشی، درمان و مراقبت های عمومی از سالمندان را به عهده دارد. آن ها در غذاخوردن و بهداشت شخصی، تجویز دارو، سنجش فشار خون و تعویض بانداژ به سالمندان کمک می کنند. همچنین همراهی کردن فرد پیر و ناتوان در فعالیت های اوقات فراغت از وظایف آن هاست.

پرستاران بخش درمانی در بیمارستان ها و یا مراکز بهداشتی کار می کنند. پرستاران شرایط بیمار را تحت نظر دارند و به پزشک در معاینات و عملیات پزشکی کمک می کنند. آن ها همچنین ثبت و ضبط وضعیت بیمار و درمان های انجام شده برای او را انجام می دهند.

درآمد پرستاران در آلمان در آلمان چقدر است؟

به پرستاران در حال کارورزی بین 1040 تا 1200 یورو ماهیانه پرداخت می شود. حقوق پرستاران واجد شرایط کامل برای شروع شغل پرستاری نیز حدودا 2500 یورو در ماه می باشد.

شرایط کار پرستاری در آلمان چگونه است؟

پرستاری نیازمند انعطاف پذیری است. منظور این است که یک پرستار باید بداند کار شیفتی و کار در آخر هفته امری معمول است. 

آن ها همچنین باید نسبت به نیازها و ناتوانی دیگران احساس مسئولیت کنند، با استرس کنار بیایند و از نظر جسمی سرحال باشند.

بنر

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *