کانادا

چگونه ویزای کار کانادا بگیریم؟

بیان اینکه چگونه ویزای کار کانادا بگیریم کار بسیار ساده ای نبوده، زیرا پروسه گرفتن ویزای کار در کانادا کمی پیچیده می باشد. افرادی که می خواهند بدانند که چگونه می توانیم ویزای کار کانادا بگیریم، می توانند تا انتها این مقاله را دنبال نمایند.

در هر سال حدود 200 هزار نفر موفق به اخذ ویزای کار کانادا می شوند. این موضوع باعث شده تا افراد بسیار زیادی علاقه مند به کار در کانادا شده و تمایل داشته باشند به کانادا مهاجرت نموده و در آنجا مشغول به کار شوند. با توجه به اینکه کانادا کشوری بسیار پیشرفته و مدرن می باشد، قطعا افرادی که بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند، درآمد بسیار بالایی خواهند داشت. از این رو سوالی که در این روزها با آن مواجه بوده و افراد  بسیار زیادی این سوال را می پرسند این است که چگونه ویزای کار کانادا بگیریم. در ادامه این مقاله مراحل دریافت ویزای کار کانادا بیان شده تا همه افراد بتوانند به راحتی با پروسه گرفتن ویزای کار کانادا آشنا شوند.

اهمیت تخصص برای گرفتن ویزای کار در کانادا

یکی از مواردی که باید به آن دقت بسیار زیادی شود و می تواند کمک بسیار زیادی به افراد برای گرفتن ویزای کار در کانادا بنماید، داشتن مهارت و تخصص می باشد. معمولا شرکت های کانادایی تنها در صورتی مجاز به درخواست برای استخدام فردی غیر کانادایی می باشند که فرد مورد نظر دارای تخصص بالایی در زمینه کاری خود بوده و فردی از او لایق تر در کانادا برای این پست وجود نداشته باشد.

بدین ترتیب افرادی که می پرسند چگونه ویزای کار کانادا بگیریم، باید به این نکته توجه کافی داشته باشند که ابتدا می بایست تخصص خود را در زمینه کاری که فعالیت داشته، افزایش دهند. در غیر این صورت ویزای کار در کانادا برای آنها صادر نخواهد شد. در صورت داشتن تخصص و مهارت، شرکت کانادایی می تواند از طریق اداره کار کانادا درخواستی برای استخدام شما ثبت نماید.

در چه مواردی می توان بدون تایید وزارت کار کانادا ویزای کار در کانادا گرفت؟

اولین موردی که باعث می شود بتوان بدون تایید وزارت کار کانادا ویزای کار کانادا تهیه نمود، این است که زیر نظر NAFTA که یک بلوک تجاری میان کانادا آمریکا و مکزیک بوده باشید. بدین ترتیب افرادی که با سوال چگونه ویزای کار کانادا بگیریم مواجه بوده، می توانند روش های بسیار کاربردی را در اینجا بیاموزند.

گزینه بعدی که می توان بدون تایید وزارت کار کانادا ویزای کار کانادا را دریافت نمود این است که کاری که انجام می دهید برای فرهنگ و اجتماع کانادا مناسب و دارای فایده باشد. از دیگر افرادی که بدون تایید وزارت کار کانادا می توانند ویزای کار در کانادا را تهیه نمایند، دانشجویان مشغول تحصیل در دانشگاه های کانادا می باشند، که توسط استادی از دانشگاه به کار دعوت می شوند.

مراحل اخذ ویزای کار در کانادا

در اینجا برای افرادی که می پرسند چگونه ویزای کار کانادا بگیریم مراحل مختلف آورده شده تا جواب بسیار خوبی برای سوال خود دریافت نمایند. در مرحله اول افرادی که نیاز به دریافت تائیدیه وزارت کار LMIA داشته، باید توسط کارفرما این تائیدیه را اخذ نمایند. در مرحله دوم کارفرما می بایست نامه درخواست خود و کپی از تائیدیه وزارت کار را به اداره مهاجرت بفرستد. پس از این مرحله فرد متقاضی کار در کانادا می تواند برای دریافت ویزا اقدام نماید. چنانچه کارفرمای مورد نظر شما در کبک باشد، باید تائیدیه کبک را نیز از طریق Certificat d’acceptation du Québec CAQ دریافت نمایید.

در این صورت ویزای شما صادر می شود. اداره مرزبانی کانادا نیز پس از ورود شما به کشور کانادا، مجوز کاریابی را صادر می نماید. دقت داشته باشید که در هنگام ورود به کانادا تنها مجاز به کار برای همان کارفرمایی را دارید که برای شما درخواست ارسال نموده و در صورت نیاز به تغییر شغل، باید از اول همه مراحل را طی نمایید.

بدین ترتیب بهتر است از همان ابتدا کار مناسبی را پیدا نموده و برای همان کار ویزای کار دریافت نموده، تا نیاز به طی پروسه طولانی اخذ ویزای کار در کانادا برای دفعات بعدی نباشید. بدین ترتیب افرادی که می خواهند بدانند چگونه ویزای کار کانادا بگیریم، جواب سوال هایی که در ذهن داشته را دریافت نمودند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *