کار حین تحصیل در ترکیه

کار حین تحصیل در ترکیه

یکی از مزایای تحصیل در ترکیه ، داشتن اجازه کار در حین تحصیل در ترکیه برای دانشجویان میباشد . به طور کلی برخی از دانشجویانی که در کشور ترکیه تحصیل می کنند، برای رفع نیاز های اساسی و همچنین رفع هزینه های زندگی و تحصیلی، اقدام به کار در حین تحصیل در ترکیه می کنند. حال برای کار کردن دانشجویان شرایط و مجوز هایی لازم است که در این مقاله به آنها می پردازیم .

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

ابتدا به این ویدئو درمورد کار حین تحصیل در ترکیه توجه کنید.

اجازه کار حین تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی

طبق قانون جدید نیروی کار بین المللی، دانشجویان خارجی که در برنامه های تحصیلی  به عنوان برنامه های کارشناسی ارشد یا Ph.D در موسسه آموزش عالی در ترکیه ثبت نام می کنند قادر به کار و درخواست مجوز کار می باشند. 

رویه ها و اصول مربوط به استخدام دانشجویان خارجی با توجه به اظهارات وزارت امور داخلی و با در نظر گرفتن اصول تعیین شده توسط کمیته سیاست های مهاجرت توسط وزارت تعیین می شود. در صورتی که خارجیانی که تحصیلات عالی خود را در ترکیه گذرانده اند ، میتوانند برای مدت یکسال از تاریخ تحصیل خود درخواست مجوز کار کنند، درخواست باید مطابق با اصول تعیین شده توسط هیئت شورای  بین المللی کار مورد ارزیابی قرار گیرد.

لازم به ذکر است دانشجویان خارجی که در دوره مدرک لیسانس دولتی بورس تحصیلی دولتی ترکیه را دریافت کرده اند، نمی توانند پس از فارغ التحصیلی اجازه کار را دریافت کنند، حتی اگر اجازه اقامت آنها به اجازه اقامت کوتاه مدت تغییر کند.

دانشجویان بین المللی متاسفانه حق قانونی برای کار در دفاتر دولتی یا خصوصی ندارند. با این حال، دانشگاه های ترکیه نسبت به پژوهشگران خارجی نسبتا باز هستند. هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی، کارکنان غیر ترکی  ( خارجی ) را استخدام می کنند که از جمله ی آنها دانشگاه هایی با مشخصات بین المللی مانند دانشگاه های Bogazici (استانبول) و دانشکده فنی شرق میانه (آنکارا) هستند که هر دو عمومی بوده و همچنین در میان دانشگاه های خصوصی از جمله Sabanci، Koc و Bilgi (استانبول) و Bilkent (آنکارا) هستند. با تکمیل اطلاعات خود برای کار در این کشور پروسه مهاجرتی خود را آسان می کنید. ما در مقاله ی کار در ترکیه بهترین روش ها و قوانین را برایتان شرح داده ایم.

اجازه کار حین تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی

زبان تنها مانع عمده برای گرفتن یک کار موقت نیست. بعضی از دانشگاه های خصوصی به عنوان دانشگاه های انگلیسی زبان تاسیس شده اند و اکنون تلاش می کنند با دانشگاه های دولتی رقابت کنند تا کارکنان و محققان دانشگاهی بین المللی را جذب کنند.

علاوه بر این، اکثر دانشگاه های پایه و اصلی ، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را در یک طرح جامع تحصیلی استخدام می کنند. گاهی اوقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی ممکن است نیاز به دانشجویان بین المللی برای کمک به برخی از اساتید در انجام وظایف خاص مانند تدریس، انجام تحقیقات و یا آماده سازی آمار و … داشته باشند. که این امر میتواند کمک هزینه ی خوبی برای رفع نیاز های دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در کشور ترکیه باشد.

شکی نیست که ترکیه بهترین مکان برای لذت بردن از تحصیلات با کیفیت و کیفیت نسبتا خوب زندگی  میباشد. آنچه بهتر است این است که هزینه ی  تحصیل در کشور ترکیه در قیاس با سایر کشور ها مقرون به صرفه تر بوده و پول رایج این کشور ارزش خوبی دارد.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

حدود هزینه زندگی در کشور ترکیه

هزینه های عمومی در هر ترم

میانگین هزینه دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه حدود 400-500 دلار در ماه و هزینه های اقامت، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن به صرفه خواهد بود. هزینه های اداری و کتاب ها تقریبا 100 تا 150 دلار در هر ترم است. به یاد داشته باشید، هرچند که این رقم بستگی به موقعیت شما، شیوه زندگی و درجه تحصیلی شما دارد، شما باید مستقیما اطلاعات بیشتری درباره هزینه های زندگی را از موسسه خود ببرید.

مسکن: 1500  تا  2000 دلار

غذا: 1100 دلار

حمل و نقل: 300 دلار

کتاب ها: 150 دلار

هزینه های عمومی هر ترم تحصیل در ترکیه

 پیشنهاد مقاله: ((( حقوق و دستمزد در ترکیه)))

سوالات متداول

میانگین هزینه دانشجویان بین المللی در کشور ترکیه حدود 400-500 دلار در ماه و هزینه های اقامت، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن به صرفه خواهد بود.

 دانشجویان خارجی که در دوره مدرک لیسانس دولتی بورس تحصیلی دولتی ترکیه را دریافت کرده اند، نمی توانند پس از فارغ التحصیلی اجازه کار را دریافت کنند، حتی اگر اجازه اقامت آنها به اجازه اقامت کوتاه مدت تغییر کند.

مسکن: 1500  تا  2000 دلار

غذا: 1100 دلار

حمل و نقل: 300 دلار

کتاب ها: 150 دلار

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن