آلمان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2021

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و می خواهید اطلاعات جامعی درباره شرایط کار در آلمان و بازار کار این کشور برای ایرانیان آشنا شوید، با این مقاله از هرمس اپلای همراه باشید.

آلمان، کشور اروپایی با اقتصادی قدرتمند و سطح کیفی بالا برای زندگی می باشد که مدت ها است مورد توجه بسیاری از افراد مهاجر چون مهاجرین ایرانی قرار گرفته است. از آنجا که این کشور به شدت با کمبود نیرو متخصص جوان و همچنین جمعیتی کهن سال روبرو است، بهترین راه مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق کار به این کشور است. البته شاید در ابتدا پیدا کردن کار در آلمان برای ایرانیان کمی دشوار به نظر میرسد، اما مزایایی که مهاجرت از طریق کار به آلمان برای ایرانیان به همراه دارد، این سختی را جبران می کند.

پادکست شرایط کار در آلمان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

کار در آلمان

با توجه به اقتصاد قدرتمند آلمان، کار های زیادی برای مهاجرین ماهر در این کشور وجود دارد و به همین دلیل اکثر افرادی که به آلمان مهاجرت کرده اند، می توانند ظرف مدت نسبتا کوتاهی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. البته لازم است که بدانید، مهاجرینی که به زبان انگلیسی و یا آلمانی تسلط دارند و همچنین دارای حداقل یک مهارت به خصوص هستند، راحت تر می توانند، در آلمان کار پیدا کنند و در شرکت های بزرگ و کوچک و حتی استارت آپ های فعال در این کشور، مشغول به کار شوند.

جالب است بدانید در سال 2010، جمهوری فدرال آلمان مطالعه ای در خصوص کار در المان برای مهاجران خارج از اتحادیه اروپا انجام داده است و طی تحقیقات به دست آمده اعلام کرده است که مهاجرین خارج از اتحادیه اروپا که به آلمان مهاجرت می کنند، می توانند طی 12 ماه کار پیدا کنند، البته لازم است توجه داشته باشید که با هجوم پناهندگان و مهاجران به آلمان از سال 2015 و همچنین به وجود آمدن بحران کرونا در سراسر جهان، این مدت به طور قابل توجهی تغییر کرده است، اما باز هم با این وجود، هر فرد مهاجری که دارای شرایط لازم و تسلط نسبی به زبان آلمانی باشد، بدون شک شانس پیدا کردن کار در کشور آلمان را، طی مدت نسبتا کوتاهی دارد.

 

پخش ویدیو

نرخ بیکاری در آلمان

زمانی که فردی تصمیم می‌گیرد کشوری را برای مهاجرت و کار انتخاب کند، می بایست ابتدا نرخ بیکاری را در این کشور بررسی نماید. درباره کشور آلمان این نرخ بسیار پایین و در حدود ۳.۲ دهم درصد است. گفته می شود که در سال های آینده نرخ بیکاری در این کشور سیر نزولی پیدا کرده و تا سال ۲۰۲۵ به ۳.۱ درصد هم برسد. نرخ بیکاری در یک کشور نمایانگر میزان فرصت‌ های شغلی در آن کشور است و در صورتی که پایین باشد به این معناست که فرصت های شغلی بسیار زیادی برای افراد در آن کشور وجود دارد. با این تفاصیل کشور آلمان گزینه خوبی برای کار به شمار می رود و درصورتی که متقاضی تخصص مورد نیاز را داشته باشد، معمولا دست خالی به کشور محل اقامت خود باز نمی گردد. به همین دلیل است که بیشتر افراد کار در آلمان را به عنوان بهترین گزینه جهت مهاجرت انتخاب می کنند.

اطلاعات کلی در خصوص کار در المان برای مهاجران

میانگین ساعات کاری در یک هفته: حدودا 40 ساعت (حداکثر 48 ساعت)

میانگین ساعات کاری در یک روز: حدودا 8 ساعت (حداکثر 10 ساعت، اگر طی 24 هفته گذشته میانگین ساعات کاری فرد در روز بیش از 8 ساعت نباشد.)

حداقل مرخصی  سالانه: 28 روز

حداقل تعطیلات قانونی سالانه: 26 روز

فرهنگ کار در آلمان

شاید یکی از نکاتی که مهاجران کمی قبل از مهاجرت نسبت به آن بی توجه هستند ، کسب اطلاعات در مورد فرهنگ کار در کشور آلمان است. اما آگاهی از این اطلاعات در مورد آن کشور مورد نیاز است .

اگر شما قصد مهاجرت از طریق کار به آلمان را دارید، باید بدانید آلمانی ها به برنامه ریزی اهمیت بسیار بالایی می دهند و تمامی کارهای خود را طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده پیش می برند، زمان برای آن ها یک مفهوم کاملا مشخص است و وقت شناسی به خصوص در محیط های کاری حرفه ای ، برای آن ها پر اهمیت است. به طور کلی کشور آلمان، دارای یک سیستم مدیریتی قوی در تمامی زمینه های شغلی است و از این رو تمامی کارها در این کشور بر اساس نظم انجام می شود و به عبارتی دیگر تمامی جلسات به طور دقیق و کارآمد برگزار می شود و از تمامی برنامه ریزی های صورت گرفته به طور کاملا دقیق پیروی می شود. در این کشور همیشه یک زمان معین برای رسیدن به هدف تعیین می گردد و تمامی تصمیم گیری ها مبنی بر آن انجام می شود. از این رو کاملا واضح است که آلمان دارای یک فرهنگ تجاری(Business culture) کاملا منظم با نیروی کاری دقیق و حرفه ای می باشد.

از این رو اگر می خواهید در کار خود موفق باشید، باید طبق دستور کار پیش بروید و از برنامه های دقیق پیروی کنید و همچنین فراموش نکنید که در جلسات منظم و به موقع حاضر شوید.

کار در آلمان
کار در آلمان

بازار کار در آلمان

در بین کشور های عضو اتحادیه اروپا، آلمان یکی از کشور هایی است که دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی می باشد. طبق آمار های به دست آمده تا May 2020، نرخ بیکاری آلمان برابر 3/3 درصد بوده است که این یعنی نرخ بیکاری در این کشور پایین تر از میانگین نرخ بیکاری در کشور های اروپایی (7/6 درصد) می باشد. البته لازم به ذکر است که در همه مناطق آلمان نرخ بیکاری یکسان نیست و در مناطق جنوبی این کشور مانند Bavaria، نرخ بیکاری پایین تر است.

مشاغل مورد نیاز در آلمان

کشور آلمان یکی از کشورهای صنعتی و بهتر است بگوییم صنعتی ترین کشور در اروپا است. از نظر اقتصاد و تکنولوژی، آلمان نیز یکی از کشورهای پیشرو در اتحادیه اروپا و در جهان به حساب می آید. به دلیل روابط تجاری و بازرگانی خوبی که آلمان با کشورهای دیگر دارد، فرصت های شغلی زیادی را برای افراد چه در کشور آلمان و چه در کشورهای مختلف فراهم کرده است. از آنجایی که آلمان یک کشور صنعتی تلقی می شود بنابراین برخی تخصص های فنی و صنعتی، فرصت های شغلی بیشتری را برای افراد فراهم کرده اند. ولی با این وجود طبق آماری که تا July 2020 به دست آمده، آلمان دارای بیش از 573000 فرصت شغلی در زمینه های  مختلف می باشد که تمامی آن ها مربوط به مشاغل موجود در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2021 است و اکثر آن ها در مناطق جنوبی و شرقی آلمان هستند.

بیشتر این فرصت های شغلی مربوط به نیرو کاری ماهر در حوزه های فناوری، مهندسی، ریاضیات، بهداشت، آموزش و گردشگری است.برخی از این مشاغل پرطرفدار در آلمان شامل موارد زیر هستند:

·      

·        مهندسی نرم افزار

·        مهندسی توسعه وب و برنامه نویسی

·        مهندسی علوم کامپیوتر

·        مهندسی و مشاوره فناوری اطلاعات

·        مهندسی طراحی فنی

·        مهندسی ساخت و ساز و ساخت مدل

·        عرضه و تقاضا

·        تحقیق و توسعه فنی

·        مهندسی فلزات و جوشکاری

·        مهندسی مکاترونیک (مکانیک و الکترونیک)

·        مهندسی مکانیک و خودرو 

و…

لیست مشاغل در آلمان

“برای اینکه به طور دقیق از مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2021 مطلع شوید، بهتر است که مقاله ای که قبلا با این عنوان در سایت هرمس اپلای درج شده را مطالعه فرمایید.”


لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

 

کار در آلمان از طریق پیدا کردن کارفرما (Job Offer)

کار در آلمان

متقاضی کار در المان در این روش ابتدا باید یک کارفرما در آلمان برای خود پیدا کند. تا قبل از سال ۲۰۲۱ و طبق قوانین کار در المان، کارفرما ملزم بود ابتدا آگهی جذب نیرو را به مدت سه ماه در آلمان و سه ماه در کشورهای اتحادیه اروپا پخش کند. در صورتی که نیرویی برای کار در المان و یا کشورهای اتحادیه اروپا برای کارفرما پیدا نشد بعد از آن کارفرما می توانست که از کشورهای خارجی اتحادیه اروپا نیروی کار جذب کند. ولی پس از تعدیل و اصلاح قوانین کار در المان در سال ۲۰۲۱ کارفرما هیچ محدودیتی برای پخش آگهی چه در آلمان و چه در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ندارد و همچنین برای کار در المان اولویت دیگر با افراد اروپایی نیست. در این صورت متقاضی با داشتن تخصص کافی، پیشنهاد کار و یک مدرک زبان آلمانی در سطح B1 موفق به کار در المان می شود. لازم به ذکر است که کار در آلمان محدودیت سنی دارد و در صورتی که متقاضی بالای ۴۵ سال سن داشته باشد حقوق دریافتی وی چیزی حدود ۳۶۸۵ یورو یا بیشتر در ماه خواهد بود. شاید پیدا کردن کار برای متقاضیان بین المللی در آلمان سخت به نظر برسد ولی با وجود مزایایی که کار در این کشور برای آنها فراهم می ‌کند و همچنین به دلیل نرخ پایین بیکاری، آینده روشنی برای این افراد رقم خواهد خورد.

کار در آلمان از طریق گرفتن ویزای جستجوی کار (Job seeker)

متقاضی کار در آلمان از طریق گرفتن ویزای جستجوی کار نیز می‌ تواند به کار در این کشور مشغول شود؛ به این ترتیب که با داشتن ویزا به مدت ۶ ماه به کاریابی در این کشور بپردازد. مدارک لازم برای پیدا کردن کار در کشور آلمان از طریق ویزای جستجوی کار شامل داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح (B1) و همچنین تخصص کافی و در نهایت داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم یا یک مدرک معتبر در آلمان است. لازم به ذکر است که ویزای جستجوی کار تنها شش ماه به طول می ‌انجامد و متقاضی باید در طول این مدت یک قرارداد کاری برای خود منعقد کند. فرد ابتدا با گرفتن ویزای جستجوی کار به صورت انفرادی وارد خاک آلمان می شود ولی پس از پیدا کردن کار و عقد قرارداد می تواند خانواده و فرزندان خود را نیز برای زندگی نزد خود بیاورد.

یکی از مزایای پیدا کردن کار از طریق ویزای جستجوی کار این است که فرد می ‌تواند در طول مدت شش ماه به کارهای مختلف مشغول شود، این امر این امتیاز را به فرد می دهد که برای کارفرمایان مختلف به صورت موقت کار کرده و شایستگی خود را نشان دهد. ضمن اینکه طبق قوانین جدید کار در المان هیچ لزومی ندارد که شغل مورد نظر با مدرک تحصیلی فرد متقاضی منطبق باشد. ناگفته نماند که پس از ۴ سال کار مفید در آلمان متقاضی می ‌تواند برای گرفتن اقامت دائم اقدام کند و در سال پنجم یا ششم زندگی در آلمان می تواند درخواست پاسپورت و تابعیت را نیز ثبت نماید.

کار پرستاری در آلمان

بخش بزرگی از جمعیت آلمان با افزایش سن مواجه است. با این حال، با افزایش امید به زندگی همراه با کاهش تعداد جوانان شاغل در شغل پرستاری، تقاضا برای کار در شغل پرستاری و همچنین مراقبت های پزشکی در آلمان افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که سیستم مراقبت بهداشتی آلمان بسیار پایدار است. با این وجود برای کار پرستاری در این کشور تقاضا بسیار زیاد است.

خانه های سالمندان، سایر مراکز مراقبتی و بیمارستان ها همیشه در جستجوی پرستار با سطوح مختلف مهارتی هستند.. تقاضای روزافزونی در بخش مراقبت های بهداشتی در آلمان وجود دارد. پیش بینی شده است که این تقاضا در سالهای آینده افزایش یابد. استقبال بسیار خوبی نیز از پرستاران ایرانی از این رو در آلمان وجود دارد و اگر این قصد را دارید که به شغل پرستاری در این کشور مشغول باشید هم حالا با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در تماس باشید.

میزان درآمد کار در آلمان

در آلمان  سالانه حداقل دستمزد  برابر با 9 یورو در ساعت بوده است. با توجه به این مبلغ، در مقایسه با سایر کشور های اروپایی، آلمان در جایگاه پنجم قرار دارد.

میانگین درآمد در کشور آلمان برای هر شغلی متفاوت است اما در یک نگاه کلی می توان گفت، میانگین درآمد ماهانه افراد در آلمان حدودا برابر 4000 یورو می باشد. البته لازم است بدانید که عوامل بسیاری چون میزان تحصیلات، میزان تجربه و … بر درآمد افراد در آلمان تاثیر گذار است.

کار در آلمان

درخواست کار در آلمان

پس از آنکه شغل مورد نظر خود را در آلمان پیدا کردید، زمان آن رسیده که در خواست خود را برای کارفرما ارسال نمایید. در آلمان، اغلب به این معنی است که رزومه خود را که شامل سوابق تحصیلی و کاری و همچنین توانایی های شما می باشد، به همراه گواهی های آموزشی و کاری و حتی برخی از نمونه کارهایتان را برای کافرما ارسال نمایید.

خود اشتغالی و مشاغل آزاد در آلمان:

افرادی که دارای ایده کاری مناسب و کارآمد هستند یا در رابطه با مشاغل مورد نیاز آلمان خواستار راه اندازی تجارتی هستند، می توانند در آلمان به عنوان خود اشتغالی یا کار آزار فعالیت می کنند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای این کار نیاز به دریافت اقامت آلمان و کسب مجوز های لازم دارند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، طبق آخرین بررسی های انجام شده، 4/16 درصد از نیرو های کاری فعال در آلمان، در بخش مشاغل آزاد و خود اشتغالی فعالیت می کنند که تعداد قابل توجهی هستند.

خود اشتغالی در آلمان مزایای منحصر به فردی دارد و شما می توانید از طریق ثبت شرکت در آلمان تجارت خود را راه اندازی کنید.

“مشاوران و کارشناسان مجرب هرمس اپلای می توانند پاسخگوی شما در حوزه ثبت شرکت در آلمان باشند. کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.”

 

نکاتی که باید هنگام امضا قرارداد کاری به آن ها توجه کنید:

اکثر فرصت های شغلی در آلمان چه به صورت نیمه وقت و چه به صورت تمام وقت ، با یک قرارداد کاری بین طرفین تنظیم می شوند. شما به عنوان یک نیروی کار قبل از امضا باید به جزئیات آن توجه بسیاری داشته باشید، زیرا به قوانین اداره کار آن کشور آشنایی کامل ندارید و تمامی بند ها مندرج در قرارداد بار قانونی دارد.

در آلمان فسخ قرارداد مراحل مختلفی دارد و بستگی دارد این درخواست اتمام همکاری توسط کارفرما باشد یا فرد شاغل. اگر کارفرمای آلمانی به هر دلیلی درخواست فسخ قرارداد  داشته باشد بسته به میزان سابقه کار فرد، از قبل اطلاع رسانی میکند تا به توافق طرفین برسد و فرد فرصت پیدا کردن شغل جدید داشته باشد . 
اگر در فرصت تعیین شده فرد شاغل نتوانست شغل جدیدی متناسب با خواسته خود پیدا کند، اداره کار آلمان به فرد به مدت شش ماه حقوق بیکاری پرداخت میکند . 

 

 

شرایط کار در آلمان برای مهاجران ایرانی

   •  
    • اخذ ویزا و دریافت اقامت آلمان

   ایرانیان برای مهاجرت به آلمان و ورود به این کشور، نیاز به ویزا دارند و اگر شما جز دانشجویان، محققان، فارغ التحصیلان، متخصصان و استادان ایرانی هستید که مدرک تحصیلی دانشگاهی و مهارت های تخصصی دارید، می توانید از طریق اخذ ویزای کار آلمان برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

   برنامه مهاجرت کاری آلمان، شامل طیف مختلفی از انواع ویزای کار می شود که شما باید با توجه به شرایط و اهدافتان از مهاجرت به این کشور، انتخاب کنید که از کدام نوع ویزا استفاده کنید. در هر صورت لازم است بدانید که با استفاده از هر یک از انواع ویزاهای کاری به آلمان مهاجرت کنید، می توانید بعد از 5 سال زندگی و کار در این کشور و داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم آلمان اقدام کنید و بعد از 8 سال تابعیت این کشور را به دست آورید.

   البته لازم توجه داشته باشید که اتباع کشورهای غیر از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند، استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، جمهوری کره، نیوزلند و ایالت متحده آمریکا، نمی توانند با دریافت ویزای توریستی بعد از اینکه وارد آلمان شدند، اقامت دائم را دریافت کنند. از این رو کسانی که قصد دریافت اقامت دائم و کاری در آلمان را دارند، الزامی است که از ابتدا درخواست ویزای کار دهند که بعد از ورود به آلمان وارد بازار کار شوند و اقامت دائم آلمان را دریافت کنند. 

  •  

   • تسلط به زبان آلمانی

   اگر چه ممکن است در آلمان سمت شغلی را به دست آورید که تنها با تسلط به زبان انگلیسی امکان اخذ آن وجود داشته باشد، اما تسلط به زبان آلمانی از لحاظ کاری برای شما شرایط بسیار بهتری را فراهم می کند و یک ویژگی بسیار مهم محسوب میشود.

   با تسلط به زبان آلمانی شما می توانید در مشاغل رسمی مشغول به کار شوید و درآمد بیشتری را کسب کنید.

   سایر شرایط مهم برای کار در کشور آلمان:

   • اخذ تائیدیه مدارک
   • اخذ بیمه سلامت عمومی یا بیمه تامین اجتماعی در آلمان
   • اخذ شماره شناسایی مالیاتی
  •  

  •  

  •  

  •  

شرایط کار در المان

شروع کار در آلمان برای ایرانیان

به محض اینکه شما کار خود را در آلمان آغاز می کنید، کارفرمای شما موظف است که برای شما نسبت به بیمه درمانی آلمان و بیمه تامین اجتماعی اقدام کند و همچنین ثبت نام برای حقوق بازنشستگی ایالتی آلمان و بیمه حوادث ناشی از کار در کشور آلمان را انجام دهد.

لازم است بدانید که ممکن است بعضی از کارفرماهای آلمانی برای نیرو های کار، در ابتدای  به مدت 3 تا 6 ماه دوره آزمایشی استخدام قرار می دهند که مدت آن بیشتر از مدت زمان اعلام فسخ قرارداد کاری مکتوب در قرارداد می باشد.

پر در آمدترین مشاغل در آلمان

بر اساس اطلاعات رسمی امسال نیز در آلمان، بار دیگر حقوق و دستمزد پزشکان بیشتر از دیگر مشاغل بوده است. همچنین این رتبه بندی نشان دهنده آن است که مشاغل مدیریتی، به ویژه در فروش اهمیت بسیاری را در آلمان دارند. مشاغل بر اساس میانگین درآمد در لیست زیر قرار گرفته است.

 1. 196000یورو – جراح و متخصص
 2. 121000یورو – پزشک
 3. 94000 یورو – مدیریت فروش
 4. 90000 یورو – مدیر فروش منطقه ای کالا
 5. 90000 یورو – مدیر بازرگانی
 6. 88000 یورو – مدیر فناوری اطلاعات

وضعیت تابعیت و اقامت دائم پس از اشتغال به کار در آلمان

یکی از مهمترین اهداف همه مهاجران به کشورهای مختلف به خصوص آلمان کسب اقامت دائم و تابعیت این کشور است. کشور آلمان یکی از پرقدرت ترین پاسپورت های جهان را دارد. با داشتن پاسپورت آلمان فرد می‌ تواند به همه کشورهای حوزه اتحادیه اروپا یعنی چیزی حدود ۱۷۲ کشور بدون نیاز به ویزا سفر کند. یکی از راه های گرفتن اقامت دائم کار در المان، اخذ ویزای کار این کشور بوده که یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش ها برای گرفتن تابعیت آلمان است. فرد قبل از دریافت تابعیت آلمان ابتدا باید اقامت دائم این کشور را دریافت کند که این امر پس از چند سال کار در کشور آلمان امکان پذیر می شود. در صورتی که فرد بلوکارت (Blue card) داشته باشد، در طی مدت ۳۳ ماه می‌ تواند پاسپورت و تابعیت کشور آلمان را از آن خود کند. اگر هم در کنار بلوکارت  فرد مدرک زبان آلمانی در سطح (B1) داشته باشد این مدت زمان به ۲۱ ماه کاهش پیدا می ‌کند. بنابراین پس از اینکه فرد موفق به کسب اقامت دائم آلمان از طریق کار در المان شد، می تواند تابعیت و پاسپورت این کشور را نیز اخذ نموده و از همه امتیازات شهروندی برخوردار گردد.

قوانین جدید کار در آلمان در سال 2021

کار در آلمان

از تاریخ 2 مارس 2020، برای مهاجران آلمان قوانین جدید و ساده تری به اجرا درآمده است که طی آن اتباع خارجی می توانند راحت تر به این کشور مهاجرت کنند. این قوانین در سال 2021 نیز همین گونه بوده است و شرایط مهاجرت و کار در المان در سال 2021 برای ایرانیان بسیار آسان شده است.  این قوانین که به دلیل افزایش سریع جمعیت نیروی کار متخصص آلمان ایجاد شده اند، به مهاجران این امکان را می دهد تا با استفاده از ویزای جاب سیکر آلمان، حداکثر 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشند و در آلمان به جستجوی شغل مورد نظر خود بپردازند، البته به شرط آنکه صلاحیتشان توسط نهاد مربوطه تائید شده باشد. علاوه بر اینها، مهاجران باید دارای بودجه کافی برای تامین هزینه های خود در طول مدتی که در آلمان اقامت دارند، باشند و همچنین دارای حداقل سطح b1 در زبان آلمانی باشند، در این صورت ویزای جستجوی کار در آلمان یا همان ویزای جاب سیکر این کشور را دریافت می­کنند.

کار در آلمان

برخی از دیگر امکاناتی که این قوانین جدید در آلمان به وجود آورده اند، به شرح زیر می باشد:

افرادی که دارای مدارک تحصیلات عالی هستند و همچنین  افرادی که مدارک تحصیلی فنی و حرفه ای داشته باشد و صلاحیتشان به طور رسمی به مراجع آلمانی ثابت شود، می توانند به این کشور مهاجرت نمایند.

جالب است بدانید که این قوانین، اجازه کار به مهاجرانی را که در زمینه ای  مهارت کافی دارند اما مدرک تحصیلیشان مرتبط با آن حرفه نیست را نیز می دهد، حتی طبق این قوانین مهاجران می توانند در مشاغلی که در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان قرار ندارند، مشغول به کار شوند.

طبق این قوانین دانشجویان اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا، با داشتن سنی کمتر از 25 سال و تسلط به زبان آلمانی در سطح b2 می توانند از طریق کارآموزی در آلمان (آوسبیلدونگ) مهاجرت کنند و به تحصیلات خود در آلمان نیز ادامه دهند.

علاوه بر تمامی این موضوعات، تصویب این قوانین موجب شده است که روند استخدام متخصصان مهاجر در شرکت های آلمانی (German companies) سریع تر صورت بگیرند و در صورت واجد شرایط بودن از نظر کارفرما و آژانس فدرال، فرد مهاجر راحت تر مورد پذیرش قرار بگیرد.

ما در این مقاله سعی کرده ایم تمامی آنچه لازم مهاجران ایرانی در مورد کار در کشور آلمان بدانند را در اختیار شما بگذاریم اگر مایل به کار در المان هستید، مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای می توانند در این زمینه شما را یاری کنند و از ابتدای روند تا انتها، یعنی مستقر شدن شما در آلمان، همراه شما باشند. برای اینکه از مشاوره ابتدایی کارشناسان ما بهره مند شوید، می توانید فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی را تکمیل نمایید تا بعد از مورد بررسی قرار گرفتن شرایط شما، کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بنر

Related Posts

34 thoughts on “شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2021

 1. محمدحسین گفت:

  سلام وقتتون بخیر.محمدحسین هستم ۲۶ساله کاردانی مکانیک دارم خواستم بدونم واسه کدوم کشور میتونم اقامت کاری بگیرم؟ی جورایی کدوم کشور سکوی پرتاب خوبی هست واسم ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   اگر سابقه کار داشته باشید میتونید برای جاب آفر آلمان و استرالیا اقدام کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =