آلمان

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2020

شرایط کار در آلمان برای ایرانیان در سال 2020

اگر می خواهید اطلاعات جامعی درباره شرایط کار در آلمان و بازار کار این کشور برای ایرانیان آشنا شوید، با این مقاله از هرمس اپلای همراه باشید.

آلمان، کشور اروپایی با اقتصادی قدرتمند و سطح کیفی بالا برای زندگی می باشد که مدت ها است مورد توجه بسیاری از افراد مهاجر چون ایرانیان قرار گرفته است. از آنجا که این کشور به شدت با کمبود نیرو متخصص جوان و همچنین جمعیتی کهن سال روبرو است، در حال حاضر بهترین راه مهاجرت به آلمان، مهاجرت از طریق کار است. مهاجرت از طریق کار به آلمان برای ایرانیان، مزایای بسیار زیادی چوان امکان اخذ اقامت دائم آلمان و در ادامه تابعیت را به همراه دارد و به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم شما را با شرایط کار در آلمان برای ایرانیان آشنا کنیم.

شرایط پذیرش نیروی کار در آلمان

ایرانیان برای مهاجرت به آلمان و ورود به این کشور، نیاز به ویزا دارند. یکی از بهترین ویزاها برای مهاجرت به آلمان برای ایرانیان، ویزای کار این کشور است.

اگر شما جز دانشجویان، محققان، فارغ التحصیلان، متخصصان و استادان ایرانی هستید که مدرک تحصیلی دانشگاهی و مهارت های تخصصی دارید، می توانید از طریق اخذ ویزای کار آلمان برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

برنامه مهاجرت کاری آلمان، شامل طیف مختلفی از انواع ویزای کار می شود که شما باید با توجه به شرایط و اهدافتان از مهاجرت به این کشور، انتخاب کنید که از کدام نوع ویزا استفاده کنید. در هر صورت لازم بدانید که با استفاده از هر یک از انواع ویزاهای کاری به آلمان مهاجرت کنید، می توانید بعد از 5 سال زندگی و کار در این کشور برای دریافت اقامت دائم آلمان اقدام کنید و بعد از 8 سال تابعیت این کشور را به دست آورید.

البته لازم توجه داشته باشید که اتباع کشورهای غیر از کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند، استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، جمهوری کره، نیوزلند و ایالت متحده آمریکا، با کسب اقامت کوتاه مدت، نمی توانند بعدا اقامت دائم این کشور را به دست آورند و از این رو برای ایرانیانی که خواستار مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت دائم این کشور هستند، الزامی است که اقامت بلند مدت این کشور را از ابتدا دریافت کنند و سپس بلافاصله بعد از ورود به خاک آلمان، نسبت به مجوز کار اقدام فرمایند.

مدت زمان و هزینه اخذ ویزا

به طور کلی اخذ هر نوع ویزا کاری برای آلمان، حدود 6 الی 12 هفته زمان می برد و از این رو بهتر است 4 تا 5 ماه قبل از مهاجرت به آلمان به دنبال اخذ ویزای کار این کشور باشید.

هزینه دریافت ویزای کار آلمان تقریبا بین 60 تا 80 یورو برای شما تمام می شود که این مبلغ به عواملی چون مدت زمان ویزا و … بستگی دارد.

برای آشنایی بیشتر با انواع ویزای کار آلمان و شرایط و مزایای هر یک، پیشنهاد ما به شما مطالعه سایر مقالات وب سایت هرمس اپلای در رابطه با این موضوع می باشد.

بازار کار آلمان برای ایرانیان

کشور آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، جر کشورهای با نرخ پایین بیکاری محسوب می شود و از این رو، بازار کار آلمان نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای تمامی مهاجران از سراسر جهان، شرایط کاری فوق العاده ای دارد و به طور کلی انتخاب بازار کار این کشور برای افرادی که به دنبال پیشرفت و درآمد عالی در حوزه شغلی خود هستند انتخاب مناسبی می باشد.

ایرانیانی که دارای شرایطی که در ادامه توضیح خواهیم داد، هستند، می توانند به عنوان یک نیروی کار مفید و موثر در آلمان فعالیت کنند و زندگی فوق العاده ای در این کشور برای خود به ارمغان آورند.

شرایط مورد نیاز برای کار در آلمان

  • دارا بودن اجازه اقامت و مجوز کار
  • دارا بودن تخصص عالی و مدرک تحصیلی در زمینه های فناوری اطلاعات، بهداشت، توانایی تحقیق و تمامی رشته های مهندسی
  • دارا بودن مهارت هایی چون مهارت ارتباط کلامی و غیر کلامی، مهارت گوش دادن، مهارت مذاکره، مهارت تصمیم گیری، مهارت حل مسئله و …
  • دارا بودن سطح مشخصی از تسلط به زبان های دیگر به ویژه زبان آلمانی و انگلیسی
  • دارا بودن مهارت های کامپیوتری و توانایی کار با نرم افزارهای مربوط به حوزه تخصصی خود
  • دارا بودن رزومه کاری و تحصیلی قوی که طبق استانداردهای تنظیم شده تعیین شده باشد.

شرایط کاری در آلمان

  • میانگین ساعات کاری در هفته: 38 ساعت
  • حداقل روزهای تعطیل در سال: 18 روز
  • زبان های مورد نیاز برای کار در این کشور: زبان آلمانی (در موارد بسیار کم، زبان انگلیسی)

به طور کلی کشور آلمان، دارای یک سیستم مدیریتی قوی در تمامی زمینه های شغلی است و از این رو تمامی کارها در این کشور بر اساس نظم انجام می شود و به عبارتی دیگر تمامی جلسات به طور دقیق و کارآمد برگزار می شود و از تمامی برنامه ریزی های صورت گرفته به طور کاملا دقیق پیروی می شود. در این کشور همیشه یک زمان معین برای رسیدن به هدف تعیین می گردد و تمامی تصمیم گیری ها مبنی بر آن انجام می شود. از این رو کاملا واضح است که آلمان دارای یک فرهنگ تجاری کاملا منظم با نیروی کاری دقیق و حرفه ای می باشد.

قوانین جدید کار در آلمان در سال 2020

از تاریخ 3 مارس 2020، برای مهاجران آلمان قوانین جدید و ساده تری تصویب شده است تا اتباع خارجی بتوانند راحت تر به این کشور مهاجرت کنند و جمعیت نیروی کار متخصص آلمان به سرعت افزایش پیدا کند.

کار در آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

طبق قوانین تصویب شده در این تاریخ هر فردی که مدرک تحصیلی حرفه ای داشته باشد و صلاحیت وی به طور رسمی به مراجع آلمانی ثابت شود و همچنین وی یک قرار داد کاری از یک کارفرمای آلمانی داشته باشد، می تواند به این کشور مهاجرت نماید.

یکی از قوانین تصویب شده در این تاریخ مربوط به امکان یافتن کار در حوزه مهارتی شما بدون توجه به مدرک تحصیلی است که مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

شرایط مورد نیاز

جالب بدانید که طبق این قوانین دانشجویان اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا، با داشتن شنی کمتر از 25 سال و تسلط به زبان آلمانی در سطح b2 می توانند از طریق کارآموزی در آلمان (آوسبیلدونگ) مهاجرت کنند و به تحصیلات خود در آلمان نیز ادامه دهند.

علاوه بر تمامی این موضوعات، تصویب این قوانین موجب شده است که روند استخدام متخصصان مهاجر در شرکت های آلمانی سریع تر صورت بگیرند و در صورت واجد شرایط بودن از نظر کارفرما و آژانس فدرال، فرد مهاجر راحت تر مورد پذیرش قرار بگیرد.

و در آخر

اگر مایل به کار در آلمان هستید، مشاوران مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای می توانند در این زمینه شما را یاری کنند و از ابتدای روند تا انتها، یعنی مستقر شدن شما در آلمان، همراه شما باشند.

برای اینکه از مشاوره ابتدایی کارشناسان ما بهره مند شوید، می توانید فرم ارزیابی و مشاوره مهاجرتی را تکمیل نمایید تا بعد از مورد بررسی قرار گرفتن شرایط شما، کارشناسان ما در کمترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار در آلمان و شرایط مهاجرت به این کشور، می توانید با شماره های درج شده در سایت، تماس بگیرید و با کارشناسان مربوط در حوزه کشور آلمان، در ارتباط باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *