معرفی کالج های ایتالیا

معرفی کالج های ایتالیا

با توجه به اینکه میزان مهاجرت به ایتالیا در حدود 71 درصد نسبت به ده سال پیش بیشتر شده است و به طور کلی کالج های ایتالیا بر اساس رویکردهای خاصی طراحی شده اند ورود به دانشگاه های ایتالیا به نسبت چندین سال اخیر ساده تر شده است. با توجه به سوالات زیاد در این زمینه در این مقاله مشهورترین کالج های ایتالیا را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

بهترین کالج های ایتالیا

کالج UNIPD ایتالیا

این کالج یکی از مشهورترین کالج های دانشگاهی محسوب می شود که در دانشگاه Padua قرار دارد. ای کالج به نوبه خود دارای فضای دیدنی و خاصی است و به عنوان کالج های قدیمی ایتالیا محسوب می شود. این کالج برای افرادی که قصد دارند ورود به رشته های معماری داشته باشند دروسی را به عنوان پیش نیاز و یا دوره های آماده سازی فراهم ساخته است. این کالج به طور کلی برای افرادی که علاقه به رشته های مهندسی معماری و عمران دارند یک گزینه بسیار عالی محسوب می شود.

امکانات دیداری و شنیداری بسیار مدرنی در این کالج دیده می شود که سبب می شد افرادی که نابینا هستند و یا ناشنوا هستند نیز بتوانند در این کالج تحصیل داشته باشند. شرایط ورود به این کالج به نسبت سایر کالج های ایتالیا ساده تر اعلام شده است.

کالج FUA هنر و موسیقی ایتالیا

اغلب افرادی که به کشور ایتالیا ورود کرده اند علاقه زیاد به ورود به بخش های هنری و موسیقی دارند و ایتالیا مشهور به کشور هنرمند در دنیا است. این کالج دارای دوره های آمادگی هنر و موسیقی بسیار پیشرفته ای است به طوری که اساتید در این کالج همگی از نظر کیفی بسیار قدرتمند ظاهر شده اند و دروس به صورت کاملاً عملی در اختیار شما قرار می گیرد فضای یادگیری دروس در این کالج به صورت 17 ساعت در هفته، 29 ساعت در هفته و یا به صورت فوق فشرده 45 ساعت در هفته است که از نظر کل زمان می تواند برای دانشجو گزینه خوبی باشد. یادگیری ارکان اصلی هنری در این کالج بسیار مهم است.

موسسه LDM ایتالیا

این موسسه یکی از کالج های بسیار مهم در ایتالیا است که دارای روال برنامه های تحصیلی خارج از کشور برای دانشجویان بین المللی است. این کالج از نظر ساختاری بسیار به موسسه های ایران نزدیک است و متقاضی می تواند به سادگی با فضای این کالج صمیمی شود. این کالج در زمینه هنر و تاریخ و امور بین الملل بسیار مناسب بوده است. در این کالج به طور کلی یادگیری مطالب به صورت متمرکز صورت می شود و ساعت های پیچیده به چندین بخش کوچک تقسیم می شود.

این کالج به نوبه خود دارای فضای دانشگاهی بسیار عالی بوده و می تواند برای ورود به دانشگاه های مختلف یک انتخاب خوب باشد. یادگیری دروس در این کالج به طور کلی بر اساس میزان سطح سواد علمی افراد تعیین می شود و ساختار علمی خوب و دقیقی در این زمینه فراهم می شود.

بهترین کالج مهندسی ایتالیا

 کالج مهندسی بولونیا

این کالج قرمز رنگ در دنیا آنقدر مشهور است که بسیاری از افراد تا صحبت از کالج های ایتالیا می شود این گزینه را به یاد می آورند.

این کالج یکی از قدیمی ترین کالج های ایتالیا محسوب می شود و دارای سالن های همایش و همینطور فضای مطالعه گروهی نیز می باشد.این کالج به طور کلی برای رشته های سیاست و رشته های مشابه گزینه خوبی محسوب می شود. در این کالج یادگیری دروس بر اساس نوع درس فرق می کند و افراد در ابتدا در یک آزمون شرکت می کنند که در دو نوبت برگزار می شود، این آزمون مشخصه هایی دارد که می تواند میزان نبوغ افراد را به طور دقیق بسنجد.

در این آزمون سوالات به صورت رندومی انتخاب می شود و دو شخص به یک برگه سوال پاسخ نمی دهند. در نظر داشته باشید که این کالج دارای جنبه های هیجان انگیزی است که می تواند بسیار ارزشمند باشد. دروسی که در این کالج در اختیار متقاضی قرار می گیرد اغلب در رشته های مهندسی بوده و دارای ساختار مهندسی و همینطور مهندسی پزشکی است یک بخش جدید برای رشته های پزشکی نیز به این کالج اضافه شده است و امروزه یکی از بهترین کالج های ایتالیا لقب گرفته است و در بین انواع کالج های ایتالیا امتیاز مشخصی دارد.

مقاله پیشنهادی : دانشگاه های ایتالیا

و در آخر

جهت بررسی شرایط خود می توانید فرم مشاوره مهاجرت را پر نموده یا از طریق چت آنلاین سوالات خود را بپرسید.

همین الان رایگان ارزیابی شو !

فرم ارزیابی رایگان
سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *