آیا کرونا بر روی سفر و مهاجرت به کشورهای دیگر تاثیر گذاشته است؟

تاثیر کرونا بر مهاجرت

کرونا و تاثیر آن بر روی جوامع

در طول تاریخ انسان ها گریبان مشکلاتی همچون بیماری های واگیر دار و ویروس های کشنده شده اند، حتی تعداد بسیاری از ملت ها بر اثر این موارد از بین رفته اند تا زمانی که درمانی برای آن پیدا شده است. در اوایل سال 2020 نیز ویروس کوید19 نیز کشور هایی را تحت تاثیر تلفات خود قرار داده است. یکی از راه های گسترش کرونا به دیگر کشور از طریق فرودگاه ها و مهاجرین به دیگر نقاط دنیا بود. سایه این ویروس آنچنان گسترده شده که دلهره را به جان همه مردم جهان انداخته است.طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت در شرایط کاملا بحرانی قرار داریم. اما بر طبق مستندات و تلاش شبانه روز پزشکان همچنان انسان توانسته است از پس بیماری ها بر بیاید و واکسن هایی را برای مقابله پیدا خواهند کرد.

تاثیر کرونا بر روی کشور ها بسیار موقتی است

در این متن اشاره ای به محدودیت های فعلی و موقت کشور ها برای مقابله با کرونا تا زمان کشف واکسن را ارائه خواهیم داد. از این رو اگر تمام نکات بهداشتی سازمان جهانی بهداشت را رعایت می کنید باید به فکر آینده ای روشن باشید. شما لایق زندگی بهتر در کشوری با خدمات درجه یک هستید. برای انجام پیش زمینه های مهاجرتی خود با ما تماس بگیرید.

چین مرجع ویروس کرونا

کشور چین که مرجع چنین ویروسی بوده و بسیاری از کشورهای دیگر را از جمله ایران را گرفتار کرده است. محدودیت هایی در زمینه ورود و خروج ، صدور ویزا و مجوز کار ، بستن بنادر، قوانین قرنطینه دقیق تری اعمال کرده اند و اقدامات دیگری را در تلاش برای کاهش سرعت شیوع این ویروس انجام داده اند. چه بخواهیم چه نخواهیم ، چه مبتلا باشیم چه ناقل به ناچار این محدودیت ها ممکن است بر برنامه سفر و مشاغل بین المللی همگان تأثیر بگذارد. اما موقت خواهد بود و به زودی این بحران نیز فروکش خواهد کرد.

در این متن اکیداً توصیه می کنیم هرکسی که اخیراً به کشور هایی که دچار وضعیت اضطراری شده اند سفر کرده است با مشاوران ارائه دهنده حمل و نقل خود (هواپیمایی ، مسافرت و غیره) مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که اجازه مسافرت و ورود به مقصد خود را قبل از عزیمت دارند یا ندارند.

با توجه به پردازش یک ساله امور مهاجرت شغلی شما هرمس اپلای با ارائه خدمات درجه یک موقعیت شغلی برایتان پیدا خواهد کرد. شیوع این ویروس هیچ تاثیری بر فرآیند مهاجرتی و کاریابی بین المللی شما ندارد زیرا این پروسه نیاز به زمان دارد. جمع آوری اطلاعات این متن تا 28 فوریه بوده است و در اسرع وقت به روز رسانی خواهد شد.

واکنش چین به ویروس کرونا برای

در حال حاضر، به جز بستن کانال خروج در بنادر ووهان، همه آژانس های ویزای بندری طبق معمول فعالیت می کنند. حمل و نقل بدون ویزا برای خارجی ها هنوز هم مؤثر است و همه بنادر زمینی ، دریایی و هوایی چین در حال کار هستند.

اتباع چینی در خارج از این کشور می توانند طبق معمول با مدارک معتبر مسافرتی بین المللی خود وارد یا خارج شوند، اگرچه بسیاری از کشورها محدودیت ورود برای مسافران از سرزمین چین را تصویب کرده اند.

مقامات مهاجرت چین اتباع بیگانه را که ویزای موقت یا اجازه اقامت آنها معاف می شود منقضی می داند در این دوره از اختلال در مجازات بسته به شرایط اعمال می شود.

بازگشایی دفاتر مهاجرت در چین

اکثر دفاتر مهاجرت در چین از 4 فوریه بازگشایی شده اند ، و مقامات ووهان قرار است کار خود را از 14 فوریه از سر بگیرند. دارندگان تاییدیه های معتبر در هنگ کنگ ، ماکائو یا تایوان که تحت تأثیر این بیماری همه گیر قرار گرفته اند و در مدت اعتبار نمی توانند وارد مکان های فوق شوند و می توانند در هنگام پایان شیوع مجدداً در مورد گواهینامه هایی از همان نوع و مدت اعتبار درخواست کنند.

در شانگهای ، اتباع خارجی که ویزا / اقامت / مجوز اقامت / گذرنامه های آنها طی 10 روز گذشته منقضی شده است – از جمله کسانی که کارشان در چین به پایان رسیده است – ممکن است برای ارائه پرونده ویزا ، اقامت و یا اجازه اقامت خود بلافاصله پس از 10 فوریه به مراجع مهاجرت محلی مراجعه کنند.

7 روز قرنطینه توسط مقامات مهاجرت شانگهای

مقامات مهاجرت شانگهای متقاضیانی را که مستقیماً وارد شانگهای شده اند ، برای انجام یک دوره انزوا 7 روزه ، و افرادی که از طریق یک شهر دیگر چینی وارد شانگهای شده اند ، قبل از مصاحبه ویزا خود ، تحت دوره انزوا 14 روزه قرار خواهند داد.

مقامات کار شانگهای ارسال مدارک فیزیکی برای درخواست های اجازه کار (از جمله ویزای اولیه ، تمدید ، انتقال و لغو) را متوقف کرده اند. در عوض ، تمام برنامه های کاربردی فقط در این دوره بصورت آنلاین و با نامه تعهدی که توسط کارفرمای چینی تهیه شده است، پردازش می شوند. نامه تعهد باید صحت و اعتبار ارسال آنلاین آنها را تأیید کند و اسناد اصلی باید برای بررسی بیشتر نگه داشته شوند. یک روش آنلاین مشابه در سایر مناطق چین مانند پکن ، ژجیانگ و گوانگدونگ نیز اتخاذ شده است.

درخواست های فوری و ضروری ویزا و اقامت در چین

در پکن ، مقامات مهاجرت از همه اتباع خارجی و شهروندان چینی می خواهند كه در صورت فوریت ضروری درخواست ویزا / اقامت / اقامت خود را به صورت حضوری اعلام كنند. کسانی که نیاز به کمک فوری با برنامه ها دارند از قبل درخواست رزرو وقت ملاقات را می کنند. همان طور که در بالا ذکر شد ، پکن فرآیند ارسال نامه و نامه تعهد آنلاین را برای تمدید و لغو مجوز کار اتخاذ کرده است.
در شنژن ، مقامات مهاجرت کانال های سبز را برای برنامه های سریع در موارد اضطراری و درخواست های فوری باز کرده اند. مقامات همچنین اقدامات راحت دیگری را برای تسهیل درخواست ویزا برای افراد باقیمانده در شنژن در این دوره شیوع انجام داده اند.

لغو پروازها و ورود خروج در ووهان چین

در 23 ژانویه ، دولت ووهان در استان هوبی کلیه وسایل نقلیه عمومی را به حالت تعلیق درآورد و خروجی های ریلی و هوایی به شهر را لغو کرد. صدها پرواز به ووهان لغو شده است . ممنوعیت سفر از آن زمان به چندین شهر دیگر در استان هوبی نیز گسترش یافته است.

استرالیا ورود همه مسافران را از چین  ممنوع کرده است

دولت استرالیا ورود همه مسافران را، صرف نظر از ملیت، ورود از هر نقطه از سرزمین چین که از 1 فوریه از چین خارج شده و یا از آن عبور کرده اند ممنوع اعلام کرده است. استثنائات در مورد شهروندان و ساکنان دائم استرالیا و اعضای خانواده آنان فوری اعمال می شود.

شهروندان و ساکنان دائم استرالیا و اعضای خانواده شان به صورت فوری وارد استرالیا می شوند و اگر در یکی از کشور های ایران ، چین ، کره جنوبی و ایتالیا عبور کرده باشند از انان خواسته می شوند تا به مدت 14 روز قرنطینه شوند.

دارندگان ویزای موقت که تحت این اقدامات واجد شرایط ورود به استرالیا نیستند، ویزای خود را فسخ می کنند. پس از برداشته شدن این اقدامات کنترل مرزی پیشرفته ، ترتیب بازگشت ویزا در صورت لزوم انجام خواهد شد.

کانادا درخواست ویزا از چین را به صورت موقت بسته است

کانادا به طور موقت تمام مراکز درخواست ویزا را در کشور چین بسته است. دفاتر ویزای کانادا در این کشور در حال حاضر فقط با کارمندان به صورت اضطراری کار می کنند و فقط درخواست های فوری را به صورت موردی بررسی می کنند.

دارندگان ویزای اقامت دائم می توانند در صورت تمدید ویزای خود در طی 90 روز آینده درخواست تأیید اقامت دائم (COPR) را درخواست کنند ، و آن ها قادر به سفر به کانادا نیستند.

متقاضیان تابعیت کانادا که قادر به سفر به چین نیستند

متقاضیان تابعیت کانادا که قادر به سفر به چین نیستند می توانند آزمون های دانش، آزمون ها ، مصاحبه ها ، شنواییها یا سوگندهای شهروندی خود را برای تاریخی مجدد ، دوباره تنظیم کنند.

به متقاضیان ویزاهای گردشگری، اجازه کار، مجوزهای تحصیل یا اقامت دائم که به دلیل وضعیت بحرانی چین و سایر کشور ها نمی توانند در مراحل بعدی درخواست خود را انجام دهند و پسوند خودکار به آنها داده می شود.

گردشگران ، دانشجویان بین المللی و نیروی ماهر خارجی که وضعیت حقوقی آنها در کانادا به زودی پایان می یابد ، اما به دلیل محدودیت سفر نمی توانند کشور خود(اگر جزء آن کشور هاست) سفر کنند ، در صورت واجد شرایط بودن می توانند درخواست تمدید کنند.

افرادی که وضعیت حقوقی آنها در کانادا منقضی شده است، ممکن است بتوانند وضعیت خود را بازیابی یا درخواست اجازه اقامت موقت کنند.

هنگ کنگ در برابر ویروس کرونا چه کرد؟

دولت از بیشتر کارمندانش خواسته است که در خانه بمانند و اکثر خدمات مهاجرت تا حداقل یکشنبه 9 فوریه متوقف شوند. در طی این مدت ، بدرخواست های جدید قابل ارسال نیستند و ویزاهای ورود تأیید شده نمی توانند بررسی شوند.

تعلیق ویزا های چین از طرف دولت هنگ کنگ

دولت همچنین اقدامات لازم را برای محدود کردن مسافرت بین هنگ کنگ و کشور همسایه یعنی چین از جمله تعلیق ویزاهای جدید برای گردشگران ، بستن مرزها ، نصف شدن تعداد پروازها به داخل و خارج ، تعلیق سرویس های بین المللی MTR و بستن مرز غربی انجام داده است. ایستگاه کاولون ، که در خدمت راه آهن اکسپرس گوانگژو-شنژن-هنگ کنگ است. همه به جز دو گذرگاه زمینی با چین بسته شده اند – فقط پل های Zhuhai و Macau ، پل شنژن و فرودگاه باز است.

ساکنان هوبی و هر کسی که طی 14 روز گذشته به هوبی سفر کرده باشد ، از ورود به هنگ کنگ ممانعت خواهد شد.

ممانعت از ورود ناقلان احتمالی  به ویروس کرونا در هنگ کنگ

از 25 فوریه ، ساکنان غیر هنگ کنگی که از کره جنوبی و دیگر کشور های ناقل بیماری که در 14 روز گذشته به این کشورها سفر کرده اند، از ورود به هنگ کنگ منع می شوند. ساکنان هنگ کنگی ، در حالی که از این ممنوعیت معاف هستند، اگر در دو منطقه آلوده کره جنوبی قرار داشته باشند، باید به مدت 14 روز قرنطینه شوند.

هند بخاطر کرونا ویزاهای کشور چین را لغو کرد

از تاریخ 4 فوریه، ویزاهای هندی موجود برای کلیه اتباع چین و سایر اتباع خارجی که یا خارج از کشور چین مستقر هستند یا در دو هفته گذشته به چین و دیگر کشور ها سفر کرده اند ، لغو می شود.

هند خدمات ویزای الکترونیکی خود را به کلیه دارندگان گذرنامه های چینی و متقاضیان تابعیت های دیگر ساکن چین، از جمله کسانی که ویزاهای الکترونیکی برای آنها قبلاً صادر شده است ، بسته است.

واکش اندونزی به کرونا با کشور چین و مسافران چینی

در 5 فوریه ، اندونزی ورود و صدور هرگونه ویزا را هنگام ورود ، معافیت ویزا ، ویزای اقامت محدود یا ویزاهای گردشگری برای هرکسی از هر ملیتی که در 14 روز قبل از تاریخ ورود به اندونزی در این کشور ها بوده است ، موقتاً ممنوع اعلام کرده است.

وزارت امور خارجه در حمایت از وزارت کار و نیروی انسانی این کشور به طور غیر رسمی تأیید کرده است که آنها هیچ گونه درخواست مجوز کار جدیدی را از شهروندان چینی نمی پذیرند. تمدید مجوز کار نیز کاملا بی تأثیر است. همه پروازها نیز تا اطلاع ثانوی به کشور های مبتلا نیز به حالت تعلیق درآمده است.

اسرائیل ورود اتباع غیر اسرائیلی را ممنوع اعلام کردبه علت کرونا

اسرائیل ورود اتباع غیر اسرائیلی را که از چین ، تایلند ، هنگ کنگ ، ماکائو ، سنگاپور ، ایران، کره جنوبی و ژاپن بازدید کرده اند به طور رسمی ممنوع کرده است.

ایتالیا یکی از پخش کنندگان کرونا

این کشور که خود یکی از پخش کنندگان این ویروس به اقصی نقاط کشور های دیگر شناخته می شود اکثر دفاتر دولتی واقع در شمال این کشور تا اطلاع ثانوی برای عموم مردم بسته شده اند. همچنین بسته شدن دفاتر عمومی در سایر مناطق ایتالیا نیز پیش بینی می شود. کارفرمایان و کارمندان در ایتالیا باید برای تأخیر در پردازش مهاجرت و برنامه های مجوز کار آماده شوند.بحران بیمار های مبتلا در این کشور بسیار جدی شناخته شده است.

محدودیت شدید ژاپن برای ورود ناقلان احتمالی ویروس کرونا به کشور

در گذشته ژاپن ورود مسافرینی را که آلوده به کرونا مبتلا بوده اند را در محدودیت شدید در دستور کار داشته است، دارندگان گذرنامه های صادر شده در استان های هوبی و ژجیانگ در کشور چین و سایر اتباع خارجی که در هوبی یا ژجیانگ یا داگو یا سونگدو در کره جنوبی بوده اند ممنوع اعلام کرده است. وشهرواندان این کشور که به تازگی در این مناطق بوده اند را در به مدت 14 روز قرنطینه خواهد کرد.

ماکائو

ماکائو مرز های ورودی به غیر ساکنان استان هوبی و کسانی که طی 14 روز گذشته از هوبی بازدید کرده اند را متوقف کرده است ، مگر اینکه اثبات عدم عفونت و ابتلایشان ارائه شود. مسافران از هوبئی در حال حاضر در چین می توانند بمانند اما برای اطمینان باید وارد قرنطینه شوند.

مالزی صدور انواع ویزای ورود ، مجوز کار و مجوزهای وابسته را محدود کرده است به عت کرونا

دولت مالزی صدور انواع ویزای ورود ، مجوز کار و مجوزهای وابسته را از گذرنامه های صادر شده در هوبئی ، ژجیانگ ، جیانگ سو و سایر استان های مجاور و دیگر کشور ها را در دستور کار خود قرار داده است.

شرکت اقتصاد دیجیتال مالزی (MDEC) و مرکز MYXpats بخش خدمات مهاجران (ESD) هر دو تأیید کرده اند که با اسناد مسافرتی صادر شده از مناطق فوق الذکر ، برنامه های جدیدی را برای اتباع PRC ارائه نمی دهند. ESD همچنین اعلام کرد سایر ملیت هایی که ممکن است طی 14 روز به هر یک از مکان های فوق الذکر سفر کرده باشند نیز ممکن است با محدودیت های مشابه مقابله شوند. برنامه های تمدید تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

مقامات غرب مالزی ورودی مسافرینی از تمام ملیت هایی که از مناطق آسیب دیده بازدید کرده اند را متوقف کرده اند.مقامات مالزی شرقی نیز ورود همه مسافرین و مسافرانی از هر ملیتی که در 14 روز گذشته به این کشور ها سفر کرده اند ممنوع اعلام کرده اند.الزامات قرنطینه 14 روز نیز برای این کشور صادق می باشد.

واکنش نیوزلند به ویروس کرونا

از کلیه اتباع خارجی که از تاریخ 2 فوریه از طریق کشور های درگیر عزیمت کرده اند و یا از آن عبور کرده اند ، از ورود آنها خودداری می شود. شهروندان نیوزلند ، اقامت دائم و اعضای خانواده به صورت فوری هنوز هم می توانند وارد این کشور بشوند ، اما آنها باید خود را برای 14 روز اول ورود جدا کنند. دولت این محدودیت ها را تا 24 فوریه تمدید کرده بود و هر 48 ساعت یک بار وضعیت را به روز رسانی می کند. اداره مهاجرت در نیوزلند (پیمان پیمانکاری با کشور چین) در این مدت موقتاً بسته است. مسیرهای مجدد درخواست ها را در صورت امکان به شاخه های دیگر ادامه خواهد داد تا تأخیرها را به حداقل برساند.

فیلیپین موقتاً ورود هر شخصی را به علت کرونا ممنوع اعلام کرد

در 14 فوریه ، دولت ممنوعیت ورود موقت خود را برای بازدید کنندگان از این کشور به علت ویروس کرونا را اعلام کرد. دولت موقتاً ورود هر شخصی را بدون توجه به ملیت ممنوع اعلام کرده است ، به جز شهروندان فیلیپینی و دارندگان ویزای اقامت دائم که توسط دولت فیلیپین صادر شده است ، مستقیماً از چین و مناطق ویژه اداری آن آمده است محکم برخورد خواهد شد.

همچنین در محل ممنوعیت ورود موقت هر شخص بدون در نظر گرفتن ملیت است ، به جز شهروندان فیلیپینی و دارندگان ویزای اقامت دائم صادر شده توسط دولت فیلیپین ، که در مدت 14 روز بلافاصله به قرنطینه منقل خواهند شد.

قرنطینه 14 روزه اجباری در فیلیپین

برای فیلیپینی ها و دارندگان ویزای اقامت دائم قرنطینه 14 روزه اجباری وجود دارد که از هر مکانی در چین و مناطق ویژه اداری آن آمده است.

همچنین ممنوعیت موقت سفر فیلیپینی ها به چین و مناطق ویژه آن وجود دارد. ممکن است استثنائاتی در مورد اعضای هیئت های دولتی انجام وظایف رسمی ، اعضای سازمان بهداشت جهانی و اعضای دیگر آژانس های درگیر در مبارزه و حاوی شیوع ویروس وجود داشته باشد.

واکنش روسیه به ویروس کرونا

روسیه مرزهای زمینی خود با چین را برای همه ترافیک ها بسته است و همچنین صدور ویزای الکترونیکی را برای اتباع چینی به حالت تعلیق در آورده است. همچنین ترافیک ریلی را نیز متوقف کرده و ترافیک هوایی با چین را محدود کرده است.

در 19 فوریه ، کنسولگری های روسیه در چین موقتاً پذیرش درخواست ها و صدور ویزاهای خصوصی ، توریستی و دانشجویی را برای اتباع چینی به حالت تعلیق درآوردند. ویزاهای خدماتی ، تجاری ، بشردوستانه و ترانزیت ممکن است هنوز صادر شود.

ورود شهروندان چینی با ویزای کار ، خصوصی ، گردشگری و دانشجویی از 20 فوریه به طور موقت متوقف می شود. ورود دارندگان ویزای خدمات ، تجارت ، بشردوستانه و ترانزیت چینی محدود نیست.

خدمات مهاجرت زیر به حالت تعلیق درآمده است:

• صدور ، تمدید و اصلاح مجوزهای کار برای شهروندان چینی در مسکو.
• صدور ویزای کار در کنسولگری های روسیه در چین؛
• صدور نامه دعوت نامه برای شهروندان چینی؛
• صدور ویزای الکترونیکی برای شهروندان چینی؛
• صدور اسناد توریستی برای گروه های توریستی سازمان یافته از چین.
در مسکو مجوزهای کار قبلاً تصویب شده در بعضی موارد به شهروندان چین تحویل نمی شود.
برنامه های تمدید ویزای کار و انتقال هنوز تا اطلاع ثانوی بررسی می شوند.

سنگاپور در برابر ویروس کرونا چه کرد؟

شهروندان سنگاپور و اقامت دائم و دارندگان گذرنامه های طولانی مدت (از جمله گذرنامه ها و مجوزهای کاری ، پاس دانشجویی ، ، گذرنامه بلند مدت بازدید و تأیید اصولی (IPA) برای کار) که در 14 روز گذشته از هوبی بازدید کرده اند روز یا دارندگان گذرنامه های PRC در هوبئی صادر می شوند، و کسانی که هم اکنون در خارج از کشور هستند ، هنگام ورود ، قرنطینه خواهند شد. وزارت نیروی انسانی (MOM) به شدت از کارفرمایان خواست تا از این کارمندان بخواهند تا به تعویق انداختن ورود به سنگاپور تا اطلاع بعدی حمایت کنند کارفرمایان باید تا هرچه سریع تر اطلاع دهند که بازگرداندن این کارمندان را به تعویق انداخته اند ، و در غیر این صورت ، دلایل عدم حمایت را ارائه می دهند.

واکنش دولت آفریقای جنوبی به ویروس کرونا

اتباع چینی دارای ویزاهای کار انتقال کار در شرکت که قرار است در تاریخ یا قبل از آن در تاریخ 31 ژوئیه 2020 منقضی شوند ، ممکن است برای تغییر وضعیت خود به ویزای بازدید کننده از نظر بند 11 (1) (الف) قانون مهاجرت ، که برای کار در این کشور تأیید شده اند ، اقدام کنند. شرایط بخش 11 (2) قانون مذکور ، منوط به رعایت الزامات درخواست ، معتبر تا 6 ماه (180 روز) با این حال ، هیچ تغییری در وضعیت به هیچ گروه دیگر ویزا یا تغییر شرایط ویزا ارائه نمی شود.

اتباع چینی که ویزاهای گردشگری را صادر می کنند که براساس بند 11 (الف) این قانون صادر شده است ، که شامل یک مسافرت یا بازدید تجاری نیز می باشد ، که در کل به مدت حداکثر اقامت شش ماه رسیده است ، مجاز خواهند بود برای ویزای جدید بازدید اقدام کنند. در همان گروه معتبر برای یک دوره دیگر به مدت سه ماه (90 روز) با این حال ، هیچ تغییری در وضعیت به هیچ گروه دیگر ویزا یا تغییر شرایط ویزا ارائه نمی شود.

تمدید ویزای موقت اتباع چینی در آفریقای جنوبی

اتباع چینی که دارای ویزای اقامت موقت هستند که از تاریخ 1 دسامبر 2019 منقضی شده و تا 29 فوریه 2020 نیز مجاز به ارائه درخواست تمدید بر اساس ویزای منقضی شده خود است بدون اینكه ابتدا به درخواست خود برای تنظیم منظم اقامت خود در قالب “اجازه برای اتباع خارجی غیرقانونی” اقدام كنید. در کشور در انتظار درخواست وضعیت “همانگونه که در فرم 20 در ضمیمه A آیین نامه مهاجرت در نظر گرفته شده است.

وضعیت اضطراری کشور کره جنوبی به ویروس کرونا

این کشور وضعیت اضطراری اعلام کرده است برای بیش از مدت اقامت تا زمانی که بهبودی پیدا نکنند و به طور رسمی توسط مؤسسات پزشکی تأیید شوند ، هیچ گونه ممانعتی را برای بازدید کنندگان و ساکنینی که در بیماران مبتلا به کروناویروس قرار ندارند ، تحمیل نمی کند.

برای دارندگان کارت ثبت بیگانه (ARC) که ویزای فعلی و تاریخ انقضاء ARC آنها بین 22 فوریه 2020 و 29 آوریل 2020 است (هر دو تاریخ شامل است) ، ویزای آن ها و تاریخ انقضا ARC به طور خودکار تا 30 آوریل 2020 تمدید شده است. به همه دارندگان ویزا به جز دارندگان ویزای E-9 و E-10. دارندگان ARC که تحت این سیاست الحاق اتوماتیک قرار می گیرند ، نیازی به مراجعه به دفاتر مهاجرت ولسوالی های خود برای درخواست برنامه افزودنی ARC ندارند.

اتباع چینی با گذرنامه صادر شده از هوبئی ورود به کره جنوبی ممنوع است

از کلیه اتباع خارجی که در هوبی اقامت داشته و یا بازدید کرده اند ، از 4 فوریه اجازه ورود نخواهند داشت. اتباع چینی با گذرنامه صادر شده از هوبئی ورود به کره جنوبی ممنوع است. اتباع چینی که در 14 روز گذشته از هوبی بازدید کرده اند اجازه ورود به برنامه لغو ویزا را ندارند. کلیه ویزاهای صادر شده و مؤثر صادر شده در کنسولگری کره در هوبی موقتاً به حالت تعلیق درآمده است. کلیه شهروندان چینی و اتباع بیگانه که از چین وارد می شوند موقتاً از طریق برنامه لغو ویزا وارد کره از طریق جزیره ججو می شوند

دولت اعلام کرده است که کلیه اتباع خارجی که از چین وارد می شوند باید شماره تلفن همراه خود را ارسال کنند که قبل از اجازه ورود به کره جنوبی ، بررسی خواهد شد. یک شماره تلفن برای هر خانواده با فرزندان بررسی می شود و تمام شماره های تلفن برای یک گروه از دوستان. خطوط هوایی مسئولیت مالی مسافرینی را که از ارسال شماره تلفن های کاری استفاده نمی کنند ، مسئولیت مالی خواهند داشت. پیش بینی می شود که بررسی شماره تلفن باعث تاخیر در ورود به کره جنوبی شود.

انگلستان با شیوع کرونا ویزای اتباع چینی را به طور خودکار تمدید کرد

اتباع چینی در انگلیس که به طور عادی در چین مقیم هستند و ویزای آنها بین 24 ژانویه 2020 تا 30 مارس 2020 منقضی می شود ، ویزاهای خود را بطور خودکار تا 31 مارس 2020 تمدید خواهند کرد.

اتباع غیر چینی و غیر EEA در انگلستان که می توانند ثابت کنند که آنها به طور معمول مقیم چین هستند و ویزای آنها بین 24 ژانویه 2020 تا 30 مارس 2020 منقضی می شود ، باید با شماره تماس مهاجرت coronavirus تماس بگیرند تا ویزاهای آنها تا 31 مارس 2020 تمدید شود.

اتباع چینی در انگلیس که مرخصی آنها توسط مقامات ایرلندی اعطا شده و بین 24 ژانویه سال 2020 تا 31 مارس 2020 منقضی می شوند باید برای دریافت پیامدهای خود در رابطه با دفتر راهنمای مهاجرت کرونا ویروس تماس بگیرند.

اتباع چینی در انگلستان در ویزای انتقال داخل شرکت Tier 2 که می خواهند به ویزای Tier 2 (General) سوئیچ کنند ، می توانند بطور استثنائی از داخل انگلستان ، به جای چین ، درخواست کنند ، اگر ویزای آنها تاریخ انقضا بین 24 ژانویه 2020 باشد و 30 مارس

2020
اتباع بریتانیا که گذرنامه آنها در یک مرکز درخواست ویزا انگلیس (VAC) در چین صادر شده است ، در صورت نیاز به مسافرت فوری می توانند برای ارائه مدارک سفر اضطراری اقدام کنند .

اتباع کشور چینی یا کشورهای ثالث که گذرنامه آنها در یک مرکز درخواست ویزا انگلیس (VAC) در چین قرار دارد باید با مقامات چینی یا نماینده کنسولی آنها در چین تماس بگیرند تا در صورت نیاز به مسافرت فوری ، یک سفر مسافرتی جایگزین دریافت کنند.

وزارت کشور هیچگونه اقدام انطباق ای علیه دانش آموزان ردیف 4 یا کارمندان ردیف 2/5 که به دلیل شیوع کرونا ویروس و یا در برابر حامیان مالی که مجاز به غیبت ها نیستند و یا با وجود غیبت برای دانشجویان یا کارمندان قادر به حضور در کار خود نیستند ، انجام نخواهد داد. به همین دلیل
مسافرین و یا بازدیدكنندگان كه اخیرا از شهر ووهان و استان هوبی (سرزمین اصلی چین) به انگلیس وارد می شوند ، داگو یا چونگدو (كره جنوبی) ، ایران یا هر شهر ایتالیایی تحت اقدامات مهار باید خود را منزوی كنند ، حتی اگر بدون علامت باشند و با NHS 111 تماس بگیرند تا از آن مطلع شوند.

ایالات متحده
در تاریخ 2 فوریه ، اتباع خارجی (به غیر از خانواده فوری شهروندان آمریکایی ، اقامت دائم و خدمه پرواز) که طی 14 روز از ورود خود به سرزمین اصلی چین سفر کرده اند ، از ورود به ایالات متحده منع خواهند شد.
به آن دسته از سفرهای برنامه ریزی شده به ایالات متحده که مقیم چین است ، اخیراً به چین سفر کرده اند یا قصد دارند قبل از ورود به آمریکا به چین سفر کنند ، توصیه می شود مصاحبه ویزای آمریکا را تا 14 روز پس از عزیمت از چین به تعویق بیندازند.
شهروندان آمریکایی که در مدت 14 روز از بازگشت خود در استان هوبی بوده اند ، تا 14 روز از قرنطینه اجباری برخوردار خواهند شد.

شهروندان آمریكایی كه طی 14 روز از بازگشت خود در مناطق دیگر سرزمین اصلی چین بوده اند ، تحت كنترل سلامت ، تحت غربالگری سلامت ورود فعال و حداكثر تا 14 روز خود قرنطینه قرار می گیرند.

ویتنام
پست های کنسولی ویتنام در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ صدور ویزا (توریستی یا تجاری) را به کلیه اتباع چین و همه ملیت های دیگر متوقف کرده اند. تا اطلاع ثانوی ، هیچ برنامه ای پذیرفته نخواهد شد.

اداره مهاجرت صدور ویزای توریستی را به طور موقت به مسافران کره ای ، ژاپنی و ایتالیایی متوقف کرده است. ویزاهای تجاری هنوز صادر می شود اما از نزدیک مورد نظارت قرار می گیرد و اگر مقامات فرودگاه آن را به دلایل پیشگیری از بیماری همه گیر طبق قانون مقرر کنند به مدت 14 روز در معرض قرنطینه ممکن هستند.

برای اخذ ویزا در هنگام ورود (VOA) نامه های قبل از تأیید ، درخواست شده در اداره مهاجرت در ویتنام ، اتباع خارجی (غیر از چینی ها) باید اثبات کنند که از کشور چین نمی آیند.

اتباع چینی متقاضی دریافت ویزای ویتنام از خارج از چین ممکن است نیاز به ارائه مدارکی (بلیط هواپیما) داشته باشند مبنی بر اینکه سفر آنها به ویتنام از چین ، هنگ کنگ یا ماکائو سرچشمه نخواهد گرفت.

همه پروازهای بین چین و ویتنام لغو شده است. هنوز هم پروازهای محدودی از و به هنگ کنگ و تایوان وجود دارد.
از 5 فوریه ، اداره مهاجرت در هانوی اعطای نامه ویزای پیش از ورود (VOA) را به طور موقت برای اهداف کار و مشاغل و افراد وابسته متوقف می کند. فقط VOA با هدف گردشگری در دسترس خواهد بود ، مشروط بر اینکه مسافر از چین سفر نکند.

اتباع خارجی که قبلاً نامه VOA را برای کار یا اهداف شغلی اخذ کرده بودند ، ویزای خود را پس از ورود به فرودگاه به صورت عادی دریافت می کنند ، اما توجه داشته باشید که ممکن است اتباع چینی اجازه ورود به ویتنام را ندارند.

برای اهداف تجاری و کاری و برای افراد وابسته و هرچه ملیت مسافر باشد ، نامه تصویب ویزا صادر شده توسط اداره مهاجرت در هانوی تنها با تایید در سفارتخانه های ویتنامی / کنسولگری های خارج از کشور تا اطلاع ثانوی امکان پذیر خواهد بود.

تأیید ویزا هنگام ورود به فرودگاه در هانوی فقط برای اتباع خارجی که از کشوری که سفارت در آنجا نیست و یا متقاضی قادر به توجیه برنامه سفر است که به وی اجازه نمی دهد ویزا را در ویتنامی توجیه کند ، امکان پذیر است. سفارت / کنسولگری در خارج از کشور. تأیید ویزا در سفارت / کنسولگری ویتنام در خارج از کشور بنابراین به طور موقت تنها گزینه برای بیشتر مسافران ورودی به هانوی است.

اداره مهاجرت شهر هوشی مین (HCMC) هنوز محدودیت های مشابهی را اعمال نکرده است. با این حال ، بخش کار در HCMC درخواست های جدید اجازه کار و تمدید یا تجدید چاپ مجدد را برای اتباع چینی به حالت تعلیق در آورده است.

برنامه های اجازه کار برای اتباع ایتالیایی و کره در برخی استان های ویتنام ممکن است در معرض تاخیر ممکن باشد.

ایران
یکی دیگر از کشور های مبتلا به این ویروس نیز تمام مرز های زمینی و هوایی و ریلی اش با دیگر کشور ها بسته شده است و این کشور نیز تمهیداتی را برای مقابله با این ویروس اندیشیده است.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن