لوگو وزارت کار

کشور سوئد را کامل بشناسید

سوئد را کامل بشناسید

کشور سوئد در شمال اروپا و در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است. نام این کشور در زبان فارسی از نام این کشور در زبان فرانسه گرفته شده است. پایتخت و بزرگترین شهر سوئد شهر استکهلم می باشد. کشور سوئد دارای 25 استان است.

جمعیت سوئد در حدود 10 میلیون نفر است. این کشور با داشتن تعداد 21 نفر در هر کیلومتر مربع تراکم بسیار پایینی دارد و بشتر جمعیت این کشور در مناطق جنوبی که آب و هوای بهتری دارد سکونت دارند.

حکومت این کشور حکومت ” پادشاهی مشروطه” است و دولت آن به شکل پارلمانی اداره میگردد. مقام پادشاه در این کشور تشریفاتی است و دولت توسط نخست وزیر اداره می شود.

سوئد توانسه رتبه هشت در سرانه تولید نا خالص داخلی را به خود اختصاص دهد و جایگاه بسیاری خوبی در جنبه های مختلف زندگی در دنیا دارد.

خدمات و بیمه بهداشتی در کشور سوئد

خدمات بهداشتی که شهروندان سوئد دریافت می کنند این کشور به دومین کشور جذاب بعد از آمریکا تبدیل کرده است.این جذابیت در حدی است که بسیاری از مهاجران را به این کشور حتی با داشتن شرایط آب و هوایی سخت به این کشور جذب کرده است. شهروندان کشور سوئد 5 هفته مرخصی با حقوق در سال دارند و هزینه های درمانی برای آنها کاملا رایگان است.

بیمه-درمانی-سوئد

آب و هوای کشور سوئد

وقتی از آب و هوای کشور سوئد حرف میزنیم همه مردم فکر میکنند این کشور بسیار سرد غیر قابل تحمل است. اما باید بدانید که فقط قسمت های شمالی سوئد به دلیل سرمای بسیار زیاد عملا غیر قابل سکونت هستند، ولی شهرهای جنوبی آب و هوای بسیار ملایمی دارد. شهر های جنوبی مثل گوتنبرگ در طول سال هر 4 فصل را تجربه می کنند و زمستان های ملایمی دارند.

 
اب-و-هوای-کشور-سوئد

اقتصاد کشور سوئد

تا اواخر قرن هجده میلادی کشور سوئد از فقیر ترین کشور های جهان به شمار میرفت، اما بعد ها رشد اقتصادی این کشور آغاز شد و بعد از جنگ جهانی دوم شتاب بیشتری به خود گرفت. درحال حاضر درآمد کشور سوئد مانند دیگر کشور های کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است. تورم در این کشور نزدیک به صفر است.

 
اقتصاد-کشور-ترکیه

مهاجرت

سوئد از مهاجر پذیر تریت کشورهای اروپا می باشد و در طول تاریخ از مقاصد اصلی مردم کشور های مختلف می باشد. طبق آمار در سال 2011، 27 درصد جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می دادند و این عدد هر ساله رو به افزایش است.

 

مقاله پیشنهادی: مهاجرت به سوئد

شهرهای معروف سوئد را بشناسیم

استکهلم

استکهلم پایتخت کشور سوئد و یکی از زیبا ترین شهرهای جهان است. این شهر در کنار 14 جزیره بسیار زیبا واقع شده است. سوئدی ها بر این باورند که شهر استکهلم شهری با تمام ویژگی های برتر یک کلان شهر است. رفت و آمد در این شهر بسیار آسان و کار آمد است. هوای شهر استکهلم بسیار تمیز است.

 

گوتنبرگ

گوتنبرگ دومین شهر بزرگ کشور سوئد می باشد. این شهر مکان های تفریحی و دیدنی بسیار زیادی دارد و از نظر فرهنگی و تاریخی نیز بسیار غنی است. این شهر با توجه به این مسئله که یک شهر بندری است اما نسبت به استکهلم پایتخت این کشور آرامش بسیار زیادی دارد.

مالمو

مالمو سومین شهر بزرگ و پایتخت تجارت در این کشور است. این شهر در جنوبی ترین منطقه سوئد واقع شده است.

 

اوپسالا

اوپسالا بهترین شهر در سوئد برای تفریحات شبانه و شب زنده داری است. مقصد مسافران جوان بسیاری که برای تفریح به این سوئد سفر کردند این شهر است.

 

سیگتونا

این شهر در 60 کیلومتری شمال استکهلم قرار گرفته است. سیگتونا قدیمی ترین شهر سوئد می باشد که در اواخر قرن دهم میلادی تاسیس شد.

مقاله پیشنهادی: شهرهای سوئد

شرایط کاری در سوئد

جهت کار در سوئد احتیاج به یک اقامت کاری دارید. برای دریافت این اقامت شما باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرما دریافت کنید. پس از دریافت پیشنهاد کاری شما باید با همه مدارک لازم به سفارت سوئد در نزدیکی محل زندگیتان مراجعه کنید و ویزا کاری خود را دریافت کنید و پس از ورود به سوئد برای مجوز اقامت کاری خود اقدام کنید. انجام این پروسه در حدود 2 هزار کرون هزینه دارد و اگر شما از طریق یک وکیل مهاجرتی اقدام کنید مبلغ حق الوکاله هم به مبالغ گفته شده اضافه می شود. اما وجود یک وکیل با تجربه میتواند برای تسریع روند پرونده تان بسیار مفید باشد.

تحصیلات در این کشور

سیستم آموزش و پرورش در سوئد ضمینه های آموزشی متعددی برای دانش آموزان خود فراهم میکند. این برنامه های آموزشی برای دانش آموزانی که دارای معلولیت جسمی هستند رایگان انجام میشود. دولت سوئد به تازگی پیشنهاد هایی برای افزایش حقوق معلمان در نظر گرفته است. دولت این پیشنهاد افزایش حقوق را جهت بهبود وضعیت آموزش مطرح کرده است.

بنر
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها